OBUĆAR :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

scuba_blue
Posts: 69
Joined: 21/10/2002 00:00

#1 OBUĆAR :)

Post by scuba_blue »

Pozz forumaši dragi :-D

Imam pitanje, tj. potrebna mi je preporuka dobrog, ali zaista dobrog obućara u Sarajevu.
Dobro bi došlo pojašnjenje gdje se nalazi radionica, ili kako se obućar zove.
Zaista mi je potreban neko kvalitetan, susretljiv, neko kome nije mrsko nešto drugo osim postavljanja gumica na potpetice.
Ne tražim ništa neizvodivo, i novac nije bitan. Ali naravno, najbolji je omjer kvalitet-cijena :)
Da li oni koji rade cipele po mjeri na čaršiji vrše doradu/popravku obuće? :roll:

Ukoliko imate pozitivna iskustva s obućarima, bring it on! :thumbup:
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#2 Re: OBUĆAR :)

Post by suza81 »

Nakon sto mi je nedavno jedan "vrsni" obucar slomio potpeticu na cizmi, iste sam odnijela obucaru u bivsoj kralja Tomislava, tacno preko puta druge gimnazije i on je uradio zamjenu. Srecom je imao isti oblik potpetice, a ja sam zadovoljna uradjenim, pa preporucujem :)
User avatar
BolanBolan
Posts: 192
Joined: 14/06/2010 14:27
Location: "Get the fuck out of London, you dumb fucks. Get to Bruges."

#3 Re: OBUĆAR :)

Post by BolanBolan »

Obućarska radnja ARS (mislim da se tako zove) na Grbavici, bili su prije blizu metalki, sad su u džamiji na Grbavici, kod osnovne škole Grbavica I. Nikad se nisam pokajao kad sam njima nešto odnio... jeftino, kvalitetno; radi jedna mala, baš niska, žena - pravo simpatična. =)
Da, još da dodam, rade sigurno sve vrste popravki, izmjena itd., mislim da su meni popravili nemoguće.:D
Mislim da, također prave obuću po narudžbi...
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#4 Re: OBUĆAR :)

Post by Irm@ »

suza81 wrote:Nakon sto mi je nedavno jedan "vrsni" obucar slomio potpeticu na cizmi, iste sam odnijela obucaru u bivsoj kralja Tomislava, tacno preko puta druge gimnazije i on je uradio zamjenu. Srecom je imao isti oblik potpetice, a ja sam zadovoljna uradjenim, pa preporucujem :)
+1 bas je covjek profesionalac..def preporucujem :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#5 Re: OBUĆAR :)

Post by sheilak »

Obucarska radnja "Sandor" na Dobrinji. U blizini "Imteca".

:thumbup:
scuba_blue
Posts: 69
Joined: 21/10/2002 00:00

#6 Re: OBUĆAR :)

Post by scuba_blue »

hahahaha jedva pronađoh svoju temu!
kako je dospjela ovdje iz "raznih diskusija".. no idea!
moderatori ispravite ovo. :lol:
hvala na preporukama, nadam se da će biti korisne i drugima...

naravno dodatne preporuke ne škode!
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#7 Re: OBUĆAR :)

Post by Gospoda Ministarka »

Ja sam zadovoljna obucarom sa Kovacica ( na trolejbuskoj stanici) nemozes pogrijesiti.
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#8 Re: OBUĆAR :)

Post by tvile »

BolanBolan wrote:Obućarska radnja ARS (mislim da se tako zove) na Grbavici, bili su prije blizu metalki, sad su u džamiji na Grbavici, kod osnovne škole Grbavica I. Nikad se nisam pokajao kad sam njima nešto odnio... jeftino, kvalitetno; radi jedna mala, baš niska, žena - pravo simpatična. =)
Da, još da dodam, rade sigurno sve vrste popravki, izmjena itd., mislim da su meni popravili nemoguće.:D
Mislim da, također prave obuću po narudžbi...

Podržavam :thumbup:
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#9 Re: OBUĆAR :)

Post by bumboo »

Ja sve cipele nosim na popravak obućaru u Hrasnom, u onom zanatskom centru kod ćevabdžinice ZMAJ, iza praonice veša. Jako su ljubazni (otac i sin rade). Nisu skupi, cca 5-10 KM, zavisi šta treba raditi, pete ili đonove ili obadvoje. Jednom sam nosila i kožnu jaknu koja se bila poderala, odlično je zalijepio, ništa se nije vidjelo.
scuba_blue
Posts: 69
Joined: 21/10/2002 00:00

#10 Re: OBUĆAR :)

Post by scuba_blue »

puno hvala na preporukama, nisam ni sumnjao da ćete pomoći :-D

malo sam kratak sa slobodnim vremenom, a najbliža radionica mi je bila ova na Grbavici, u Džamiji..
pa tu sam i odnio.. teta odmah rekla nema problema, uradićemo :D
došao danas po tene, prezadovoljan!

toplo preporučujem :thumbup:
lellooo
Posts: 1
Joined: 19/06/2010 12:21

#11 Re: OBUĆAR :)

Post by lellooo »

Zdravo,

da li neko nekog obucara koji moze dobro da ukloni fleke sa svijetlih koznih cipela? ja sam pokusala i samo sam napravila gore, cipela mi je potamnila:( pa me zanima da li je moguce da se odnese nekome ko bi mogao da vrati staru boju i da ukloni jednu fleku :) hvala unaprijed
verbatimv
Posts: 2
Joined: 19/11/2012 15:51

#12 Re: OBUĆAR :)

Post by verbatimv »

Nikad, ama baš nikad, ni u ludilu nemojte ići kod obućara u prolazu kod Benettona... upropastio mi je čizme, nove, iz Bate... takav amaterizam još nisam vidjela! Procijenio je da može promijeniti petu, a kad sam došla po čizme, imam šta vidjeti... čovjek stavio petu koja je kraća za par cemtimetara, a oblik potpuno neadekvatan, tako da mijenja, ne samo oblik donjeg dijela čizme, nego je neizvodivo hodati u tome zbog nagiba unazad... mislim, za nepovjerovati... nemojte ponoviti moju grešku :(
verbatimv
Posts: 2
Joined: 19/11/2012 15:51

#13 Re: OBUĆAR :)

Post by verbatimv »

I još... toplo preporučujem obućare iz Kralja Tomislava, to su Almir, sin starog dobrog obućara Seje, i Osman, koji je također u istoj ulici, preko puta Druge gimnazije ;)
munirtokic
Posts: 1
Joined: 21/11/2012 20:34

#14 Re: OBUĆAR :)

Post by munirtokic »

Ja vam mogu preporuciti Obucara " ARS " koji se nalazi ispod Jordanske Dzamije na Grbavici ..moja supruga je trazila po cijelom Sarajevu da joj se suze cizmice i niti jedan osim obucara "ARS" nije mogao uraditi jako smo zadovoljni ljubaznoscu i profesijonalnoscu takodje i kvalitetom,,a sto se mojih cizama tice popravljeno je i nemoguce,,kada sam dosao po njih nisam ih mogao prepoznati,,,izgledale su kao nove,,, :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Lejla Sa
Posts: 4
Joined: 27/11/2012 20:44

#15 Re: OBUĆAR :)

Post by Lejla Sa »

Po mom mišljenju što se tiče stručnosti,profesionalnosti,ljubaznosti i cijene ubjedljivo najbolji je obućar ARS-LEA koji se nalazi u grbavičkoj ulici u naselju grbavica u krugu Jordanske Džamije(kod osnovne škole Grbavica 1).Oni su mi jedini uspjeli popraviti skupe italijanske cipele,koje su svi drugi obućari u gradu odbili popraviti pod izgovorom da se ne može ništa uraditi (ili bolje rečeno ne znaju popraviti).Sve opravke koje sam do sada radila kod njih su izvedene zaista besprijekorno,za svaku pohvalu.Toplo ih preporučujem svima. :dance: :razz: :D
Last edited by Lejla Sa on 01/12/2012 18:39, edited 1 time in total.
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#16 Re: OBUĆAR :)

Post by sema911 »

envera sehovica 54 (kod general servisa il bh telecoma) 061210075 tip se zove nezim karaga nako dobar je kada hoce ako nije u radnji prijatelj mu ima neku ko kafanicu preko puta
graceslick
Posts: 10
Joined: 19/02/2014 14:31

#18 Re: OBUĆAR :)

Post by graceslick »

Da li obućari samo popravljaju obuću ili i prave obuću?Koji materijal obućari koriste za pravljenje obuće,ako je prave?
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#19 Re: OBUĆAR :)

Post by Nisrin »

Ima li gdje obucar na Otoci- Cengic Vili???
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#20 Re: OBUĆAR :)

Post by Cherry-Cherry »

Ja godinama idem kod obućara u Hrasnom kod Zmaja. :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128499
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#21 Re: OBUĆAR :)

Post by muha_sa »

Cherry-Cherry wrote:Ja godinama idem kod obućara u Hrasnom kod Zmaja. :)
:thumbup:

idem i ja :)

kako se nikad ne sretosmo :?









:lol: :lol:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#22 Re: OBUĆAR :)

Post by Cherry-Cherry »

:mrgreen: srest ćemo se kada bude suđeno :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128499
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: OBUĆAR :)

Post by muha_sa »

ne da se meni ogrebat za cevape u Zmaju :( :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65594
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24 Re: OBUĆAR :)

Post by _BataZiv_0809 »

Gelo-Marka Marulica :thumbup:
tipfl
Posts: 8
Joined: 11/10/2007 02:22

#25 Re: OBUĆAR :)

Post by tipfl »

Zna li iko gdje se sada nalazi ARS? Vise nije u Grbavickoj...
Post Reply