Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#1 Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Mesaya »

Hajmo muski,iskreno misljenje na osnovu vlastitog iskustva,koje su prednosti obrezane cune naspram neobrezane i obrnuto. Ima li neko ko se obrezao u kasnijoj zivotnoj dobi,odnosno ko je iskusio i jedno i drugo,sta je bolje za sex/masturbaciju? :mrgreen:
HobotnicaPLus
Posts: 288
Joined: 22/06/2016 18:57

#2 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by HobotnicaPLus »

Za ove sto su se kasnije obrezali, jel se zaradilo sta para?
User avatar
bejbi91
Posts: 139
Joined: 19/09/2016 18:38
Location: Sarajevo

#3 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by bejbi91 »

Trebao si pitati i žene šta je njima bolje :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 5835
Joined: 25/12/2010 04:56

#4 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by B6Redhell »

bejbi91 wrote:Trebao si pitati i žene šta je njima bolje :D
Ja mislim da je vama obrezani bolji. Puno vise teritorije pokriva odnosno veca je frikcija

Ja kad koristim kondom od silne "frikcije" guma izgore. :-) :P :P :P :P :P :P
User avatar
bejbi91
Posts: 139
Joined: 19/09/2016 18:38
Location: Sarajevo

#5 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by bejbi91 »

B6Redhell wrote:
bejbi91 wrote:Trebao si pitati i žene šta je njima bolje :D
Ja mislim da je vama obrezani bolji. Puno vise teritorije pokriva odnosno veca je frikcija

Ja kad koristim kondom od silne "frikcije" guma izgore. :-) :P :P :P :P :P :P

http://net.hr/magazin/zdravlje/razlike- ... uskarcima/

:mrgreen:
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#6 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Altsa »

User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#7 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ovaj pita muškarce jel bolji odžerešen ili ne... :lol: :-)


HAAHAHAHH :skoljka: :run:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by KB9 »

HobotnicaPLus wrote:Za ove sto su se kasnije obrezali, jel se zaradilo sta para?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#9 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by HAVANA »

Cuj hajmo muski.Otkud znam kako je u drugoj opciji,jednu kitu imam.Zene pitaj.One ti se razumiju u te stvari.
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by sumirprimus »

HAVANA wrote:Cuj hajmo muski.Otkud znam kako je u drugoj opciji,jednu kitu imam.Zene pitaj.One ti se razumiju u te stvari.
zamis to pitas zenu koji joj je bolji :skoljka: :pisnuo: na aparate odma :lol: :hitna:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Tomahawk11 »

Jel to ono....veci ti je od komsijinog :-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#12 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Dope_Man »

Cuj za muske.. mislim, ima sigurno i gej populacije na forumu ali..

Nego, ovako treba da pocne tema:

Drage iskusne dame, da li preferirate obrezane ili neobrezane? :izet:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by spreca »

Altsa wrote:
:thumbup: :lol: :lol: :lol: dobri ssu Lachni Franc
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#14 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Mesaya »

Pitam zato sto od svog malise uskoro planiram napraviti celu iz zdravstvenih razloga,pa da znam sta ocekivati? :lol:
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote:Jel to ono....veci ti je od komsijinog :-)
pa nemoj rec da se nisi nasluso prica, o rogonjama :skoljka: :lol:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#16 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by KIseljak12 »

Mesaya wrote:Pitam zato sto od svog malise uskoro planiram napraviti celu iz zdravstvenih razloga,pa da znam sta ocekivati? :lol:
Ako te doktor uputio na to, naravno da ces uraditi, ali nemoj bez medicinski opravdanog razloga. Nakon oporavka mozes ocekivati da jedno vrijeme bude ti neugodno jer ce ti glavic koji je do sada bio pokriven i vlazan biti go i suh i tako se trati od odjecu. Trenjem od odjecu ce da ogugla nakon nekog vremena i bice ti normala ko da si oduvijek takav.

Edit: Statistike kazu da obrezani mogu duze da guslaju, a smatra se da je to upravo zbog tog djelimicnog oguglavanja na podrazaje.
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#17 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Mesaya »

KIseljak12 wrote:
Mesaya wrote:Pitam zato sto od svog malise uskoro planiram napraviti celu iz zdravstvenih razloga,pa da znam sta ocekivati? :lol:
Ako te doktor uputio na to, naravno da ces uraditi, ali nemoj bez medicinski opravdanog razloga. Nakon oporavka mozes ocekivati da jedno vrijeme bude ti neugodno jer ce ti glavic koji je do sada bio pokriven i vlazan biti go i suh i tako se trati od odjecu. Trenjem od odjecu ce da ogugla nakon nekog vremena i bice ti normala ko da si oduvijek takav.

Edit: Statistike kazu da obrezani mogu duze da guslaju, a smatra se da je to upravo zbog tog djelimicnog oguglavanja na podrazaje.
E hvala na odgovoru. Ma nije doktor rekao,da bas moram,nego da bi bilo preporucljivo,a procitao sam da su kod obrezanih rjedje urinarne infekcije,rak glavica i rak prostate. A sta je s masturbacijom,ako je suh mora li se svaki put lubrikant koristiti ili?
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#18 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by KIseljak12 »

Mesaya wrote:
KIseljak12 wrote:
Mesaya wrote:Pitam zato sto od svog malise uskoro planiram napraviti celu iz zdravstvenih razloga,pa da znam sta ocekivati? :lol:
Ako te doktor uputio na to, naravno da ces uraditi, ali nemoj bez medicinski opravdanog razloga. Nakon oporavka mozes ocekivati da jedno vrijeme bude ti neugodno jer ce ti glavic koji je do sada bio pokriven i vlazan biti go i suh i tako se trati od odjecu. Trenjem od odjecu ce da ogugla nakon nekog vremena i bice ti normala ko da si oduvijek takav.

Edit: Statistike kazu da obrezani mogu duze da guslaju, a smatra se da je to upravo zbog tog djelimicnog oguglavanja na podrazaje.
E hvala na odgovoru. Ma nije doktor rekao,da bas moram,nego da bi bilo preporucljivo,a procitao sam da su kod obrezanih rjedje urinarne infekcije,rak glavica i rak prostate. A sta je s masturbacijom,ako je suh mora li se svaki put lubrikant koristiti ili?
Ako ti je doktor preporucio onda de, pogotovo ako se i tebi to radi. To za rjedja oboljenja je kontroverzna tema u medicinskom svijetu, tako da necu to ni komentarisati, osim da su karcinomi u 2/3 slucajeva naslijedna stvar koja nema veze s tvojim zivotnim navikama.

Osim toga, peri ga redovno i nemoj stavljati bas svugdje (osim s kondomom, onda moze i u visoku pec ako treba). Za masturbaciju ce ti vjerovatno trebati dodatna lubrikacija (u odnosu na neobrezan), ne mora biti specificno intimni lubrikant nego "pjuni i zapjevaj", razna ulja, kreme, kolomast, sta stignes.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by supercali »

Ja svog 2 puta kratio na preporuku doktora jer je kazu velik :-D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#20 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Tomahawk11 »

Cuj trebaju lubrikanti za musku populaciju kod masturbacije....tj. obavezno :-)
Puno se filmovi gledaju.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#21 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by KIseljak12 »

Tomahawk11 wrote:Cuj trebaju lubrikanti za musku populaciju kod masturbacije....tj. obavezno :-)
Puno se filmovi gledaju.
Ceif je u pitanju...
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#22 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by mali_balon »

KIseljak12 wrote:
Mesaya wrote:Pitam zato sto od svog malise uskoro planiram napraviti celu iz zdravstvenih razloga,pa da znam sta ocekivati? :lol:
Ako te doktor uputio na to, naravno da ces uraditi, ali nemoj bez medicinski opravdanog razloga. Nakon oporavka mozes ocekivati da jedno vrijeme bude ti neugodno jer ce ti glavic koji je do sada bio pokriven i vlazan biti go i suh i tako se trati od odjecu. Trenjem od odjecu ce da ogugla nakon nekog vremena i bice ti normala ko da si oduvijek takav.

Edit: Statistike kazu da obrezani mogu duze da guslaju, a smatra se da je to upravo zbog tog djelimicnog oguglavanja na podrazaje.
Jes vala bas, kod mene odrvenio ko drska od sikire.....
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#23 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by KIseljak12 »

mali_balon wrote:
KIseljak12 wrote:
Mesaya wrote:Pitam zato sto od svog malise uskoro planiram napraviti celu iz zdravstvenih razloga,pa da znam sta ocekivati? :lol:
Ako te doktor uputio na to, naravno da ces uraditi, ali nemoj bez medicinski opravdanog razloga. Nakon oporavka mozes ocekivati da jedno vrijeme bude ti neugodno jer ce ti glavic koji je do sada bio pokriven i vlazan biti go i suh i tako se trati od odjecu. Trenjem od odjecu ce da ogugla nakon nekog vremena i bice ti normala ko da si oduvijek takav.

Edit: Statistike kazu da obrezani mogu duze da guslaju, a smatra se da je to upravo zbog tog djelimicnog oguglavanja na podrazaje.
Jes vala bas, kod mene odrvenio ko drska od sikire.....
Ne moras odmah tako kolega. Jesi li bio seksualno aktivan prije sunecenja? Ako nisi, ne mozes ni porediti onda, ko sto ne mogu ni ja. Ja samo prenosim iskustva drugih ljudi onako kako sam najcesce cuo.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#24 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by Norm »

Mesaya wrote:Pitam zato sto od svog malise uskoro planiram napraviti celu iz zdravstvenih razloga,pa da znam sta ocekivati? :lol:
Image
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#25 Re: Obrezani/osuneceni vs neobrezani

Post by edo_79 »

Ja teme i qrca :lol:
Post Reply