o zakonu atrakcije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#701 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

by the way, its me , le clerke, former AmirEmira :lol:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#702 Re: o zakonu atrakcije

Post by Bluemore »

Emi_Nevermind wrote:by the way, its me , le clerke, former AmirEmira :lol:
sta ti bi? :-D
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#703 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Cekam s nestrpljenjem :)

Da dodam jos, kako se Jerry nije uspio iscjeliti i ozdraviti a citav zivot zagovara to i govore kako je moguce ??
Zar to nije obmanjivanje svijeta ?
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#704 Re: o zakonu atrakcije

Post by stranac2 »

Emi_Nevermind wrote:Pa ja sam ti to radila prvo u grupama, kao kurseve, pa su me onda poceli kontaktirati ljudi s tih kurseva da ih individualno gajdam. Ja imam tri pristupa, znaci um (tu recimo idu odredjene afirmacije, NLP;Faster EFT, hipnoza, odgovaranje na pitanja, neurolosko reprogramiranje itd), onda duh (meditacija, molitve ako je neko pobozan, osjecaji, energija itd) i tijelo (vjezbe, joga, prirodni lijekovi). Kad sve troje uskladis, dobijas jednu cjelinu, definises ciljeve, sredstva kako doci do cilja, NLPom razbijas otpor i preprekekoji su u glavi, i polako postizes ono sto zelis. Znaci imam onekoji kazu "ne znam sta hocu" ili "hocu to i to, ali ne znam kako" ili "nisam dobro, ali ne znam sta je ili kako dalje".. I tako. Sad sam opet kuci, pa sam ko pocela nesto da razmisljam da radim i kod nas s tim,ali ne znam gdje da pocnem, i kako, i s kakvim klijentima. Nemam pocetni kapital, pa ne mogu nista sad marketing ovo ono..
Uh slucajno naletih na temu , al jake stvari. Mozda. Moram ovo sistematski proci od pocetka. :thumbup:
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#705 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Bluemore wrote:
Emi_Nevermind wrote:by the way, its me , le clerke, former AmirEmira :lol:
sta ti bi? :-D
FREEDOOOOM FREEEEDOM FREEEEEDOOOOOM :ljulja: :D
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#706 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Dobro nam dosao stranac2 :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#707 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sto se tice Jerry Hicks-a. Po Abrahamovom ucenju, sve je uvijek ok. I bolest se desi iz rqazloga, kao i smrt. SMrt kao takva je ili otpor prema zivotu, ili potpuna euforija i sreca, sto znaci da nema poente ostajati u fizickoj formi. To znaci da kad smo u fizickom obliku, mi trebamo da dozivimo razne poteskoce, da ne ide sve glatko, jer onda stvaramo, zelimo drugacije, i tim sirimo univerzum, jer svaka misao cini da univerzum ekspandira. Kad vise nemamo otpora, i shvatimo da je sve kako treba, i nemamo nekih posebnih zelja, onda univerzum i ne ekspandira, te nam postanemo svejedno da li cemo biti samo duhovna ili ffizicka bica. Kad enko umre, ljudi oko njega se mjenjaju, a neke od tih promjena su zeljeli (mozda ne na taj nacin,ali eto)- SVe je ok, i sve ima svoj razlog. I na kraju krajeva, sv smo mi ljudi - sto znaci da ako cujemo od doktora da cemo umrijeti, i pocnem0 vjerovati u to, i to vjerovanje postane jace od onog sto znamo u sebi - onda univerzum nadje put da nam da sto zelimo :D
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#708 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Ako sam ja dobro ovo skontala, znaci kad nam je bas sve ok nemamo vise potrebu da budemo u fizickom obliku i tada umremo od srece ? :?

Ana kaze,da svi koji umru budu pitani da li zele ostati ili preseliti i da su oni sami odlucili da je vrijeme da presele.
Volim vjerovati u to,nekako mi lakse bude :(
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#709 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Ako sam ja dobro ovo skontala, znaci kad nam je bas sve ok nemamo vise potrebu da budemo u fizickom obliku i tada umremo od srece ? :?

Ana kaze,da svi koji umru budu pitani da li zele ostati ili preseliti i da su oni sami odlucili da je vrijeme da presele.
Volim vjerovati u to,nekako mi lakse bude :(
Ne bas Sofija, vec ako smo prestali siriti univerzum tj.imati zelje/prohtjeve, zeljeti vise i td, bilo to zbog srece ili nesrece, obicno sami osjecamo da je ziovt ili izgubio smisao/ili da smo postigli sve sto smo iakd zeljeli. Nekad se ne radi o nama, vec o necijoj tudjoj energiji, da ce neko nesto postici/naucitiako bas nas nema. Radi se o tome cija enerrgija je vise fokusirana.Ne vjerujem u to da su svi pitani,nego enki cija je energija negdje izmedju, i koji bi imali nesto da zavrse. Samo sam cula price kako se niko NE zeli vratiti,ali budu primorani jer energetski nisu gotovi. Svi opisuju samo kako je divno preci u drugu dimenziju, kako se osjecaju ushiceni i voljeni, i da ne zele da dodju u fizicku formu. Ono sto Buda zove "patnja", znaci gdje postoji otpor.
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#710 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Hvala Emi, divno si to objasnila,sad bolje razumijem.

Mozes li mi preporuciti neke knjige na tu temu, jesi li citala nesto od Hicksa oni me mnogo interesuju iako sam skepticna po pitanju Abrahama.
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#711 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Hvala Emi, divno si to objasnila,sad bolje razumijem.

Mozes li mi preporuciti neke knjige na tu temu, jesi li citala nesto od Hicksa oni me mnogo interesuju iako sam skepticna po pitanju Abrahama.
:) drago mi je.. Imas od hicksa "Ask and it is given", ne znam na nasem naziv, ali je jako dobra, kao i Vorteks. Imaju ih skoro sve opremljenije knjizare. Ja sam bla skeprik po pitanju da li to kanaliziranje, ali znas sta, ne mora ni vbiti, ako je ono sto naucis jako produhovljeno, pametno i zanimljivo.. Ja sam u neka doba skontala da jeste kanaliziranje - iz samo jednog razloga - RADNJA; koja je potrebna da bi se bilo sta desilo - nije uopste spominjana kod Abrahama - a samo neko u vanfizickoj dimenziji moze precijeniti snagu misaone energije, a podcijeniti snagu fizickog pokretanja, tj. akcije ka necemu.. :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#712 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Slazem se, dosta toga sto oni govore mi ima smisla jedino to s Abrahamom mi je zasad neobjasnjivo,ali s obzirom da nisam jos dovoljno upucena u sav taj njihov rad suzdrzavam se od prevelikog komentarisanja istih.

Vidim da si ti mnogo upucena u sve to, jel mi mozes reci koliko dugo se tim bavis i koje su tebi bile smjernice?
Ja sam zapocela sa Tajnom,da bi me kasnije sve vise zaintrigiralo,pa sam isla i kod Ane na seminar ,trenutno iscitavam Louise Hay i u fazi sam prikupljanja sto vise informacija :)


p.s. Ask and its given - Trazi i bice ti dano , dobila sam preporuke za tu knjigu moracu je potraziti :thumbup:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#713 Re: o zakonu atrakcije

Post by fatamorgana »

Jeko sad Abraham?
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#714 Re: o zakonu atrakcije

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Sofija89 wrote:Slazem se, dosta toga sto oni govore mi ima smisla jedino to s Abrahamom mi je zasad neobjasnjivo,ali s obzirom da nisam jos dovoljno upucena u sav taj njihov rad suzdrzavam se od prevelikog komentarisanja istih.

Vidim da si ti mnogo upucena u sve to, jel mi mozes reci koliko dugo se tim bavis i koje su tebi bile smjernice?
Ja sam zapocela sa Tajnom,da bi me kasnije sve vise zaintrigiralo,pa sam isla i kod Ane na seminar ,trenutno iscitavam Louise Hay i u fazi sam prikupljanja sto vise informacija :)


p.s. Ask and its given - Trazi i bice ti dano , dobila sam preporuke za tu knjigu moracu je potraziti :thumbup:
Ja je imam u pdf na laptopu, ukoliko želiš mogu proslijediti na mail dok ne nađeš printani primjerak :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#715 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Slazem se, dosta toga sto oni govore mi ima smisla jedino to s Abrahamom mi je zasad neobjasnjivo,ali s obzirom da nisam jos dovoljno upucena u sav taj njihov rad suzdrzavam se od prevelikog komentarisanja istih.

Vidim da si ti mnogo upucena u sve to, jel mi mozes reci koliko dugo se tim bavis i koje su tebi bile smjernice?
Ja sam zapocela sa Tajnom,da bi me kasnije sve vise zaintrigiralo,pa sam isla i kod Ane na seminar ,trenutno iscitavam Louise Hay i u fazi sam prikupljanja sto vise informacija :)


p.s. Ask and its given - Trazi i bice ti dano , dobila sam preporuke za tu knjigu moracu je potraziti :thumbup:
Ja sam nekad davno pocela od Tony Robbinsa, kad sam isla na nekakav life coaching kurs u Svedskoj jer su me primorali, nisam ni sumnjala da cu to zavoljeti i raditi :) To je bilo nekad 2002-e,mescini. Onda sam citala dosta toga, Luizu prvu cini mi se, ali dosla do izraza "zakon privlacnosti" pomocu "Tajne", a onda presla na sve ono sto slijedi- svi iz Tajne, Eckhart Tolle, Hicks.. slijedilo je brdo dowloadovanih knjiga i audio snimka. Sto se tice finansija, najbolji mi je bio Bob Proctor, sto se tice razumijevanja smiritualnih stvari - Abraham i Tolle. Luiza je easy, ali mi je mlaka nekako. Koristim njenu knjigu u sesijma, ali na malo drugaciji nacin, jer sam malo protiv slijepih afirmacija. 2009-e sam pomalo pocela sa EFTom, a prosle godine sam uzela certifikat za obavljanje "Faster EFT". Mislim da mi ej to od svega bilo najkorisnije.. Jer tu znas tacno sta da radis, i ne ono "e sad budi sretan" Nekad to ne ide, a ta sreca nazor zna biti gore zlo i razlog sto se toliko izolujemo od losih osjecaja, koje ipak dozivljavamo i kojis e taloze. Uz to sam izucavala naturopatiju i jos par alternativnih metoda, pa i njih prakticiram u life coachingu. Eto tako.. Sebe sam gotovo skroz izlijecila od raznih bolesti, alergija i bedaka, jedino je ostala blaga preosjetljivost na duhan,ali mi je toliko bolje da danas maltene vise i ne razmisljam o tome, dok mi je to potpuno kontrolisalo zivot prije par godina, zajedno sa milion alergija i bolesti. Ne opterecavaj se oko toga sta ces prvo procitati i pogledati. Vjeruj samo u proces, i znaj da ce te prava knjiga/film/audiosnimak naci u pravom trenutku, kad ti najvise bude trebalo.. Svi mi imamo svoj put, a na tvom putu su mozda neke nve, druge knjige i filmovi :) Abrahamje meni bio super kad sam imala jednu jako ozbiljnu bolest, ali mi je recimo oko finansija dosta toga pokvario jer nije bilo dovoljno konkretno, a moj otpor prema parama je u tom periodu bio jako veliki. Onda sam nasla Proctorovih 11 zakona univerzuma, i onda dobila posao kao life coach, i drzala kurseve, i iz zakona atrakcije i iz djelotvornosti prirodnih lijekova, onda polako pocela individualno coach-ati, i shvatila da to treba da radim. Usput probudila i staru zelju za dekoriranjem stanova, to kombinirala sa feng shuiem, i sad polako i taj san ostvarujem, iako je djelovalo nemoguce i kao da se ne moze kombinovati :D Znaci, sve to nekako dodje na svoje :) Vjeruj u proces, i znaj da je svaka prepreka prekiven blagoslov na putu do bas tvog cilja, znaci samo vjeruj u proces :) Sto se tice domacih, jako sam slabo upucena, i iskreno ne pratim, jer sam ponesto poslusala, znam da je EFT jako lose zastupljen, a Anu sam poslusala, nije losa, ali nisam imala osjecaj da mogu nauciti nesto novo od nje.. Ali kazem ti , na mom putu ona mozda niej bila relevantna, na tvom mozda jeste, znaci koga god nadjes, super :-D Silva isto ima jako finih metoda, i vjezbica, kao i Abraham u pomenutoj knjizi, pa je to super. Meditacija je uvijek dobra, 7 tibetanaca su jako fine fizicke vjezbe, kao i terapija vodom. ja radim i hipnoze povremeno, ali to sam samo ja. Ja volim Paula Mckennu, i njegov "Change your life in 7 days" , kad mi onako treba vjetar u ledja, jer uz pomoc njega super vizualiziram. Ali opet, svi smo razliciti, i na svakog pale druge stvari , pa samo furaj :) I ljuskica ce ti eto poslati, bas super. I ja imam Vorteks na engleskom, ako treba. Sretno :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#716 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

fatamorgana wrote:Jeko sad Abraham?
Fato :shock: Hicks. Guglaj :D

Kad cemo mafije?
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#717 Re: o zakonu atrakcije

Post by stranac2 »

Emi_Nevermind wrote:
fatamorgana wrote:Jeko sad Abraham?
Fato :shock: Hicks. Guglaj :D

Kad cemo mafije?

Reci mi Emi …

Dal vjerujes da vasionska ljubav , pozitvnija energija i duhovnost imaju sanse u danasnjem materijalnom svijetu …dal obicni smrtnici imaju vremena da primijete produhovljenu osobu … i dal vjerujes da svaka osoba u svom zivotu im kljucni momenat (izbor) koji je definise zauvjek …

laicko pitanje .. kao bacen iz aviona jednostavno nemam vremena da citam cijeu temu ...
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#718 Re: o zakonu atrakcije

Post by Sofija89 »

Ja sam za EFT cula od Ane ali nisam dublje isla u to. Ja se lijecim od depresije vec duze vrijeme neuspjesno moram priznati :( pa sam odlucila probati sad s ovim sa Louisinima afirmacijama i meditacijom.

Ali sto ja imam otpor prema meditaciji to je cudo jedno neopisivo,neznam zasto je tako.
Ana je pricala o vaznosti meditacije,a i Louise je spominje kao vazan dio terapije, a ja nikako ne uspijevam.
Radis li ti meditaciju ? Sad si me zainteresirala mozda ti se javim za lifecoaching, sta mislis koliko bi mi to pomoglo u ovoj mojoj situaciji, mozda je brzi nacin nego da sama sve to istrazujem.
Koje tehnike mi preporucujes za moj problem ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#719 Re: o zakonu atrakcije

Post by insomnia78 »

Pomoglo, jasta
Sam' ponesi novcanik


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#720 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

stranac2 wrote:
Emi_Nevermind wrote:
fatamorgana wrote:Jeko sad Abraham?
Fato :shock: Hicks. Guglaj :D

Kad cemo mafije?

Reci mi Emi …

Dal vjerujes da vasionska ljubav , pozitvnija energija i duhovnost imaju sanse u danasnjem materijalnom svijetu …dal obicni smrtnici imaju vremena da primijete produhovljenu osobu … i dal vjerujes da svaka osoba u svom zivotu im kljucni momenat (izbor) koji je definise zauvjek …

laicko pitanje .. kao bacen iz aviona jednostavno nemam vremena da citam cijeu temu ...
Ja licno mislim da imaju, jer to su stvari koje postojei koje su uvijek tu nebitno kako mi iskoristimo svoju fizicku kartu koja nam je dodijen´ljenja (mislim da li trosimo energiju na gluposti, ili uzivamo u fizickom dozivljaju) Hocu reci da su vasionska ljubav(univerzuma prema svoj energiji ukljucujuci i nama, zivim bicima), pozitivna energija i duhovnost uvijek prisutni, oni ne nestaju samo zato sto ih ljudi ne znaju iskoristiti, znaci to su stvari vece od nas, i nase ponasanje dok smo u fizickom obliku ne mogu uticati na njihovo postojanje, samo na nas kvalitet zivota ovisi o tome da li cemo se "ustekati" u izvornu energiju, ili cemo zivjeti kao separatne, fizicke jedinice, i ne iskoristavati svoj puni duhovni potencijal. I mislim da je cak stavise i lakse prepoznati produhovljenu osobu upravo zato sto je puno fokusa na neke druge stvari, pa se ti ljudi daleko vise i primjete (hocu reci,npr ako udjes u prostoriju punu "negativne" energije lakse spoznas par pozitivnih ljudi koji zrace, nego u sobi prepunoj samo takvih ljudi ..) Zakon atrakcije, znaci da se slicnosti privlace, i znaci i da ce i ljudi koji su produhovljeni privuci jedni druge (kao mi na ovoj temi :-D ) Za zadnje pitanje : apsolutno, jasno i glasno NE :D SVAKI momenat se racuna, i svaki je presudan, svaki je vazan, i moze da ti se desilo bilo sta, bilo kad,bilo gdje, ali da se u SADA odlucis da NE, to NIJE moja prica koju sebi pricam, to NIJE story o my life, ja sam nesto vise od toga, SAD odlucujem da idem drugim putem, radim druge stvari, tada taj momenat postaje presudan - do slijedeceg, kad opet odlucis da promjenis kolosjek, uzmes neki inspirisan korak. Jedini momenat koji je bitan je SADA. Ako ti SADA odlucis da stanes na autoput, pruzis palac u zrak i krenes autostopom za Afriku, TO ce biti tvoj presudni momenat, ili minut poslije toga, kad shvatis da mozda nije bas pametno, pa spustis palac, onda je TO presudno. Mi nemamo presudnih momenata, mi imamo samo SADA, Ono sto radis SADA je bitno, bez obzira na ono PRIJE, ili moda SUTRA. Ljuskice, oglasi se i ti :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#721 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

Sofija89 wrote:Ja sam za EFT cula od Ane ali nisam dublje isla u to. Ja se lijecim od depresije vec duze vrijeme neuspjesno moram priznati :( pa sam odlucila probati sad s ovim sa Louisinima afirmacijama i meditacijom.

Ali sto ja imam otpor prema meditaciji to je cudo jedno neopisivo,neznam zasto je tako.
Ana je pricala o vaznosti meditacije,a i Louise je spominje kao vazan dio terapije, a ja nikako ne uspijevam.
Radis li ti meditaciju ? Sad si me zainteresirala mozda ti se javim za lifecoaching, sta mislis koliko bi mi to pomoglo u ovoj mojoj situaciji, mozda je brzi nacin nego da sama sve to istrazujem.
Koje tehnike mi preporucujes za moj problem ?
Sad cu ti pokusati malo pojasniti onako kako ja to gledam, pa se nadam da ce pomoci. Mislim da se od depresije tesko izlijeciti upravo zato sto krenes od prezumpcije da se moras lijeciti. Drugim rijecima kreces od toga da nesto nije u redu s tobom, i jos kad na to procitas milion svjedocanstava o teskoci tog problema, tvoj mozak sam pocne raditi i povezivati, i stvarati vjerovanja u vezi toga sta je depresija, i automatski cini teze da se "izlijecis". Ako umjesto toga automatski krenes od toga da je sve ok s tobom, nego ti mozak sam pravi asocijacije kako bi dokazao sve sto si ikad cula, vjerovala i znala o depresiji (tesko je, tesko se lijeci, nalazi se negativno u svemu, misli same idu u negativu i slicno) . Kad na to pridodas zakon privlacnosti, znaci da ti se slicnosti privlace, takve misli privlace nove takve misli, a u zivotu se manifestuje ono na cemu ti je fokus - a fokus ti je na depresiji. Nadam se da si me shvatila, apsolutno NE ponistavam tvoje ssimptome, samo objasnjavam da NISTA nije pogresno s tobom, depredija je klasicni dokaz da lose misli privlace lose misli, a potom lose fizicke manifestacije.

Ako ces iskreno, nisam neki pobornik afirmacija, pogotovo ako imas poblem sa negativnim mislima, sto je slucaj kod depresije. Sad cu objasniti i zasto. Ako si automatski stekla naviku (kroz zivot , iskustva, ucenje okoline, ucenje kako reagovati an odredjene situacije ) da ti misli idu ka negativnom, onda se to desava i pri afirmacijama. Mi smo ljudi, u fizickom obliku, i ne znamo, niti mozemo kontrolisati misli. Ovo ti u principu znaci da to moze izgledati ovako: pocnes sa afirmacijom "ja sam ok, sve je ok i zivot me docekuje otvorenih ruku" i ponavljas je tako, ali s obzirom na to da je depresija stanje gdje ne mozes kontrolisati negativne misli, onda se automatski javlja "jasta sam ok, zivot mi propada, jasta me zivot ocekuje otvorenih ruku, pa jucer mi se desilo to i to.." I u principu -onio sto radis je da upravo tim afirmacijama dajes prostora za jos negativnih misli, jer ako nesto istinski ne vjerujemo, samo nam reafirmise negativnu misao u nama. U principu, ako jedna osoba koja ima 50 kila viska ponavlja "ja sam mrsava", za svako "ja sam mrsava" ce pomisliti i "jesam vraga". Znaci mislim da je u slucaju depresije, i bilo kojeg teskog problema prvo potrebno reci: ok, tako je kako je,a li nema veze, ja sam ok. Tu sam gdje treba da budem, ovo se desava iz nekog razloga." Vidis, tvoja depresija je mozda bila potrebna kako bi se ti upoznala sa zakonom atrakcije koji ce ti donijeti puno toga lijepog u zivotu :)

Luiza kaze da ko ima depresiju osjeca da nema pravo da osjeca ljutnju koju nosi u sebi i da osjeca beznadje. Afirmacija protiv toga glasi: Idem van limitacija i strahova drugih ljudi. Sad kreiram svoj zivot. Mislim da je to jedna jako lijepa afirmacija, i korisna za nekog u pozitivnom duhu, sto naravno nije slucaj s depresijom. Ono sto je najbolje, i po meni najlakse uraditi protiv depresije je otpustanje negativnih asocijacija i re-imprintiranje uspomena pomocu Faster EFT-a. Kod depresije je fizicki dokazano da se radi o manjem hipokampusu u mozgu, mjestu gdje "cuvamo" uspomene, i mjestu gdje se nalaze i receptori za seratonin. Ovo znaci da a) cuvamo mjesto u mozgu za gotovo iskljucivo negativne uspomene (jer one su nam vaznije, kako bi nas to iskustvo zastitilo u buducnosti) i b) da u tom slucaju imamo manjak seratonina

Mozak se MOZE promjeniti, mozemo promjeniti i uspomene, i kako gledamo na njih, a tim automatski mjenjamo i automatske misli koje neke uspomene generiraju, i samu hemiju u mozgu. Sto se tice naturopatskog nacina lijecenja, preporucila bih ti slijedece - da se ujutro tusiras hladnom vodom, ustvari, mozes zapoceti toplom ako moras, ali da su zadnje dvije minute hladnom vodom, pogotovo oko zlijezdi i tjemena kose. To ce ti probuditi neurone, i ima slican efekat kao elektircni sok, bez poslijedicca :-D Ovakvi tusevi pozitivno uticu na locus cerulus u mozgu, izvor noradrenalina, stimulisu stvaranje endorfina i imuni sistem i normaliziraju ritam srca. Zato se dobro osjecamo kad plivamo u moru, i taj isti osjecaj mozes imati i kod kuce, jako brzo. Kad se probudis , na prazan stomak popij casu vode sa kasikom-dvije jabukovog sirceta, i ne jedi nista pola sata. Sirce je jako pozitivno utice na energiju i raspolozenje. Prije nego sto udjes u tus, preporucujem da uzmes riblje ulje, ili neki drugi dobar izvor tipa lanovo ulje. Ne bih preporucivala da uzimas nista jeftino, jer ako je riblje ulje i nije ok procisceno, moze sadrzati previse zive i napraviti jos gori problem. Osim toga, ti pred spavanje preporucujem 5-HTP i tokom dana rodiolu, oboje podsticu kreiranje seratonina, i jako su efikasni protiv anksioznosti, umora i depresije.

Sto se tice meditacije - naravno da imas otpor. Kad meditiramo, "MORAMO" isprazniti mozak, a glavni problem sa depresijom je sto en mozemo. To moranje cini da te hvata jos veca panika i nelagoda. Ne moras "meditirati", sve po propisu. Lezi, pusti sebi neku laganu muziku, najradije bez teksta, i prilezi negdje gdje ti je udobno. I reci sebi : "necu da meditiram, sad cu da se pozdravljam sa mislima". Ne pokusavaj da ocistis glavu, da ne mislis, da dostignes nirvanu, samo lezi, i malo se "povuci" od misli. Kad pomislis nesto, shvati da nisi svoja misao, ti si dusha,energija, misao je misao, i kad pomislis nesto, zamisli kako misao prolazi, i mahni joj. Udahni duboko, izdahni polako. Ako ti je i to neprijatno, disi kako hoces, bitno je da otpor nestane, automatski ces disati pravilno kad se opustis. Samo gledaj misli kako prolaze. Ne osudjuj ih, ne pridaji im znacaj, samo ih pusti da prodju, ako dodju nove, isto. Ne dodaji nove misli toj koja se pojavi znaci, vec , polako, bez otpora, nek samo prodje..Ne moras biti guru sa dreadloksima da to sve savladas, to su vise napuhali kao da meditacija mora biti nesto toliko spiritualno, da moras ovo ili ono. Ne moras nista. Samo lezi, uzivaj, pusti misli da prolaze bez da im pridajes znacaj, i automatski ces biti ustekana u "izvor energije", znaci iamti direktnu poveznicu sa izvorom energije izkojeg potices, kao i svi mi. To ti je kao neki kucni aparat, recimo pegla, dok se ne usteka, moze imati neku svrhu (mozes je koristiti kao vaznu, ili oklagiju :D ) , ali to niej ona svrha zbog koje je aparat napravljen. I mi ljudi, kad se ustekamo u izvor svoje, tj sve energije, onda postajemo svjesni ko smo, postajemo sretni i napokon se priblizavamo svojoj stvarnoj svrsi. I to ti meditacija moze dati, jer postanes svjesan svog duha, i cinjenice da ti NISI tvoje misli. Ja meditiram svako jutro 15 minuta, navecer radim hipnozu, meditiram i navecer poslije stresnih dana, da se ustekam :-D

Rado cu ti dati coaching, ali ja mislim da ti je primarno potreban Faster EFT, pa tek onda coachhing, jer moras da se rijesisi negativnih misli, pa onda "pregrupiras". Iz iskustva znam da nema poente postavljati nove ciljeve ako nismo potpuno "cisti" od starih tereta, pogotovo kad je u pitanju depresija. Sto se tice para, rado cu ti dati prvu sesiju for free ( s tim da mi platis preporukom drugima ako budes zadovoljna :) ) , isto kao i coaching, ali mislim da je Faster EFT rjesenje. Nekima se depresija povuce vec naon prve sesije, nekima je potrebno 3-6 sesija, iako iskreno nikad nisam dala vise od 3 jer nije bilo potrebno. Imala sam nedavno tetu koja je trazila coaching nekih mjesec dana poslije trece sesije EFT-a, a te sesije je radila upravo zbog depresije, a coaching je trazila upravo sto je osjecala da napokon ima energije da se pregrupira i zapocne novi zivot, i htjela da poslozi kockice. I tebi bih ovako preporucila - da odradis Faster EFT, (ako su finansije u pitanju, a prva sesija ne rijesi sve, ne brini). Ako si u Sarajevu, mozemo se dogovoriti da se vidimo, ako si negdje drugo, mozemo i preko skype-a, samo ne brini, bices k´o nova ubrzo, obecavam ti to :)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#722 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

insomnia78 wrote:Pomoglo, jasta
Sam' ponesi novcanik


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ma dobro si insomnia, svi ljudi koji pruzaju bilo kakve usluge treba da to rade potpuno besplatno, jer niko ne treba da misli na svoje obaveze, vec na onog drugog. I ti vjerovatno zato radis for free, da ti sef ne ostane zakacen :-) Jedna sesija Faster EFT-a traje oko 3 sata, pretpostavljam da i ti redovno poklonis sefu 3 sata overtajma :lol: jasta i radis , sta vec radis, onako dzaba.. Advokati, doktori, psiholozi, frizeri, svi nek rade dzaba, ma sta, nek oni plate sto mogu da se bave svojim poslom :D .. Svijet je insomnia-land gdje se samo tvoj rad cijeni :roll: Ovo je posao kao i svaki drugi, mozda nesto manje placen nego "standardni", jer psiholozi uzimaju po 70KM za sat vremena sesije, a njihovo "lijecenje" traje i godinama, tako da je malo teze zaraditi kad odradis svoj posao, tj pomognes brzo :-D Uopstalom, ja da ovo samo radim za pare, en bih na orumu pisala kilomentarske postove o tome kako pomoci, ali misli sta zelis, ne mogu ja tu nista :) U principu mislim da bi trebao da cijenis i tudji rad, valjda ovo zato i pisem, i kad smo vec kod toga. Ja bih naplacivala i da imam 50 miliona na banci - i evo razloga - ljudi vise CIJENE uslugu koju dobiju kad je plate, a i vise uloze TRUDA u citav proces. AKo nesto dobiju besplatno, imaju tendenciju da se prema tome odnose kao da niej toliko znacajno, ni efikasno, pa se samim tim i emotivno i energetski udalje od psihickog ulaganja u to. Ja i prijateljima i rodjacima "naplatim", nekad kafom, uslugom, ruckom, ali zelim da su dali nesto, jer samo tako osjecaju vrijednost tog sto dobiju i mogu uloziti vise energije u proces, tj. ucinak je veci. Zato, iako cesto dam prvu sesiju gratis, bar "naplatim" preporukom dalje, jer svako ko se obaveze zaovaj proces mora osjetiti vrijednost istog. I tebi cu dati sesiju insomnia, u zamjenu da na trolujes po forumu :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#723 Re: o zakonu atrakcije

Post by insomnia78 »

Samo sto moj posao daje konkretne rezultate


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#724 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

insomnia78 wrote:Samo sto moj posao daje konkretne rezultate


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Cuj to, a moj ne? Jutros dobih ovaj mail:

"Postovana gospodjo ..... , uistinu nije potrebno da vracate pare od trece sesije. To bi bilo kao da vas novcano kaznjavamo sto je terapija dala brze rezultate nego ocekivano. Hvala vam za sve sto ste uradili za moju mamu. Kuk je ne boli vec 3 sedmice, i svi smo jako impresionirani nevjerovatnim i brzim rezultatom. Zahvalili bismo vam se ranije, ali mislim da nam je svima bilo malo tesko povjerovati da boli uistinu vise nema. Jos jednom, od srca vam hvala,

M...."

Sta cu, takav mi apstraktan posao :lol: . Pa ili boli, ili ne boli, ili si dobro, ili nisi, ili si dobio sto si zelio, ili nisi. Konkretnije ne moze, pa da se na glavu nasadis :D
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#725 Re: o zakonu atrakcije

Post by Emi_Nevermind »

back on topic.. Sofija, izvini, zaboravih da ti napisem da je pisanje na cemu smo sve zahvalni, i zasto je stvarno krucijalno za popravljanje vibracije, kao i "Happy journal", znaci mjesto gdje pises sve lijepo sto ti se desilo tokom dana. Evo ti i jedan video o Faster EFTu i depresiji :) https://www.youtube.com/watch?v=8t-Uv_OKuwA i ovaj https://www.youtube.com/watch?v=6hKgvYZMnWg
Post Reply