O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#26 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 01/04/2022 16:07
jesi l iti toliko opicen covjek kad pises takve gluposti, svako moze pogledati hadis i nepise nista to sto ti tvrdis i mlataras gluposti, cu jgledati tudje zene u wc :roll: boze sacuvaj jesi cudan covjek.
Prvo dečko skrati jezik postaješ ozbiljno bezobrazan, to što nemaš argumenata je tvoj problem. U hadisu piše baš to što tvrdim.
je li razumijes engleski jesi li razumio ovaj dio
Engleski definitivno razumijem, govorim, pišem i poznajem bolje od tebe i tvrdim idalje, ljudi se okupljali na putu do ženskog wc-a. gathering - skup, okupljanje, to ne možeš poreći

Buharija 6240

Omer je tražio od Muhameda da se žene pokriju. Muhamed nije bio za to. Poslanikove supruge su išle u WC noću u Al Manasi. Jednom je Sauda koja je bila visoka išla u WC i vidjevši je, Omer (koji je bio na nekom skupu) reče: "O Sauda prepoznao sam te!" Omer je rekao tako jer je želio ajet kojim se ženama zabranjuje da izlaze nepokrivene.

Evo doslovan prevod hadisa. Šta možemo zaključiti? Omer tražio pokrivanje žena, poslanik ga odbio, Sauda išla u WC, Omer s nekom rajom joj dobacio "O Sauda pozno sam te!" I Allah mu ugodio ajetom o obaveznom pokrivanju - How convenient is that?!. Te žene nisu bile rahat ni na putu do WCa noću jer fina raja im je usput dobacivala.

Buharija 4795:

Sauda, poslanikova žena je išla u WC (nakon dolaska ajeta o pokrivanju) bila je krupna i svi su je mogli prepoznati. Vidjevši je, Omer reče:"O Sauda, Allaha mi, ne možeš se sakriti od nas, pa razmisli na koji način možeš biti neprepoznatljiva." Sauda se vratila kući dok je Muhamed večerao a kost sa mesom mu je bila u ruci. Sauda uđe u kuću i reče mu:" Poslaniče išla sam u WC i Omer mi je rekao tako i tako." Alah ga je inspirisao, i kad je stanje inspiracije prošlo kost mu je još bila u ruci i on reče:"Žene, dozvoljeno vam je ići u WC"

Šta možemo zaključiti, Omer strikes again, can't hide from him. Omeru je i ajet o pokrivanju bio malo, pa je opet s rajom odlučio maltretirati pokriven Saudu kad ide u WC. Ova to ispriča poslaniku i on u po večere (even more convenient) dobije direktan faks od boga koji dozvoljava ženama odlazak u WC.

Shvataš li koliko je ovo jadno i degradirajuće prema ženama? Umjesto da zabrani perverznjacima da maltretiraju žene kad idu u WC, bog im spuca obavezu pokrivanja. Doduše dozvolio im je da idu u WC. Makar nešto. Dok Omer opet ne naiđe zavirivati.

Hadisi su prava riznica ovakvih bisera i baš je šteta što ih ljudi ne čitaju više

Pazi ovaj: Sahih Muslim 2771
:lol:
Shvataš li koliko je ovo jadno i degradirajuće prema ženama?
pa ti ne vidis koliko je jadno tvoje tumcenje, koje veze s vezom nema....

jasno ti pise Omer bio u drustvu na skupu nekom, negdje na ulici, prosla Sevda i onda joj je rekao sto je rekao.


kakvo je ovo uhodjenje? nikakvo

zato prestani izmisljati gluposti

a po tvojoj prici ispade da se Omer sunjao i virio tudje zene kad idu u WC :lol: puno ti je glupa prica, promijeni plocu slobodno....
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#27 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

broj dva wrote: 02/04/2022 08:50 Abrahamov bog je jedan od najmomnstruozniji fiktivni karaktera ikada opisan u knjigama.
Pun ljubomore, mrznje i agresije. Od egipatske prvorodjencadi preko Lota i drkanja nevinog covjeka do unistenja Sodome i Gomore i etnickih ciscenja do potopa. Ne zaboravimo i teror nad samim Abrahamom.Bog je jednostavno receno ogromnan supak i da postoji bio bi neprijatelj covjecanstva.
ne kaznjava nikoga ko ne zasluzi...sve ide po zasluzi.

Pa BOg vam doslovno kaze, ljudi trazi te oprosta od mene i ja cu vam oprostiti, a ko ne slusa moje savjete u provaliju ce zavrsit, zato ne idite putem koji vodi u provaliju, a ko upadne neka krivi samog sebe onda.

i sta je problem ovdje?
User avatar
Ludzak
Posts: 5508
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#28 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Ludzak »

Drekavac22 wrote: 02/04/2022 15:21
broj dva wrote: 02/04/2022 08:50 Abrahamov bog je jedan od najmomnstruozniji fiktivni karaktera ikada opisan u knjigama.
Pun ljubomore, mrznje i agresije. Od egipatske prvorodjencadi preko Lota i drkanja nevinog covjeka do unistenja Sodome i Gomore i etnickih ciscenja do potopa. Ne zaboravimo i teror nad samim Abrahamom.Bog je jednostavno receno ogromnan supak i da postoji bio bi neprijatelj covjecanstva.
ne kaznjava nikoga ko ne zasluzi...sve ide po zasluzi.

Pa BOg vam doslovno kaze, ljudi trazi te oprosta od mene i ja cu vam oprostiti, a ko ne slusa moje savjete u provaliju ce zavrsit, zato ne idite putem koji vodi u provaliju, a ko upadne neka krivi samog sebe onda.

i sta je problem ovdje?
Problem je što bog uopste ne postoji. Tako da nema ko ni oprostiti.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#29 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

a po tvojoj prici ispade da se Omer sunjao i virio tudje zene kad idu u WC :lol: puno ti je glupa prica, promijeni plocu slobodno.
Argumentuj

Po čijoj priči? Bukhari 6240 i 4795 tako kažu. Što se praviš mutav?

Umar bin Al-Khattab saw her and said, "O Sauda! By Allah, you cannot hide yourself from us,
asno ti pise Omer bio u drustvu na skupu nekom, negdje na ulici, prosla Sevda i onda joj je rekao sto je rekao.
da dvaput s društvom na putu do ženskog WCa maltretirao Saudu, a ti se nastavi praviti ćorav, činjenice stoje :wink:
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#30 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 02/04/2022 15:37
a po tvojoj prici ispade da se Omer sunjao i virio tudje zene kad idu u WC :lol: puno ti je glupa prica, promijeni plocu slobodno.
Argumentuj

Po čijoj priči? Što se praviš mutav?

Umar bin Al-Khattab saw her and said, "O Sauda! By Allah, you cannot hide yourself from us,
asno ti pise Omer bio u drustvu na skupu nekom, negdje na ulici, prosla Sevda i onda joj je rekao sto je rekao.
da dvaput s društvom na putu do ženskog WCa maltretirao Saudu, a ti se nastavi praviti ćorav, činjenice stoje :wink:
glupu pricu imas jer vidjeli smo dobro kako cupas stvari iz konteksta, tako i ovdje


hoces da predstavis to kao neko uhodjenje a to nikakve veze nema, jer ako je bila otkrivena kad je ulicom isla pa je Omer napomenuo nema nikakve veze sa uhodjenjem kako ga ti hoces predstaviti.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#31 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Ludzak wrote: 02/04/2022 15:34
Drekavac22 wrote: 02/04/2022 15:21

ne kaznjava nikoga ko ne zasluzi...sve ide po zasluzi.

Pa BOg vam doslovno kaze, ljudi trazi te oprosta od mene i ja cu vam oprostiti, a ko ne slusa moje savjete u provaliju ce zavrsit, zato ne idite putem koji vodi u provaliju, a ko upadne neka krivi samog sebe onda.

i sta je problem ovdje?
Problem je što bog uopste ne postoji. Tako da nema ko ni oprostiti.
na osnovu cega si to siguran da ne postoji
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#32 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

I idemo opet : "kmeeee kontekst"
glupu pricu imas jer vidjeli smo dobro kako cupas stvari iz konteksta, tako i ovdje
hoces da predstavis to kao neko uhodjenje a to nikakve veze nema, jer ako je bila otkrivena kad je ulicom isla pa je Omer napomenuo nema nikakve veze sa uhodjenjem kako ga ti hoces predstaviti.
Oba hadisa prilično jasno kažu da je dvaput maltretirao tuđu ženu na putu do wca. To što ti ne smiješ nazvati stvari pravim imenom je do tebe. Valja živjeti pravdajući robovlasništvo, genocid, prava žena i niz drugih naopakih, nepravednih ili jednostavno glupih pravila i izreka. Popustio bi ja tebe davno, ne nudiš ništa konstruktivno za diskusiju ali mi je baš zanimljivo gledati kako se migoljiš protiv jasno naopakih stvari, prevrćeš, okrećeš, bježiš, relativizuješ očigledno nakaradne stvari.
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#33 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 02/04/2022 18:09 I idemo opet : "kmeeee kontekst"
glupu pricu imas jer vidjeli smo dobro kako cupas stvari iz konteksta, tako i ovdje
hoces da predstavis to kao neko uhodjenje a to nikakve veze nema, jer ako je bila otkrivena kad je ulicom isla pa je Omer napomenuo nema nikakve veze sa uhodjenjem kako ga ti hoces predstaviti.
Oba hadisa prilično jasno kažu da je dvaput maltretirao tuđu ženu na putu do wca. To što ti ne smiješ nazvati stvari pravim imenom je do tebe. Valja živjeti pravdajući robovlasništvo, genocid, prava žena i niz drugih naopakih, nepravednih ili jednostavno glupih pravila i izreka. Popustio bi ja tebe davno, ne nudiš ništa konstruktivno za diskusiju ali mi je baš zanimljivo gledati kako se migoljiš protiv jasno naopakih stvari, prevrćeš, okrećeš, bježiš, relativizuješ očigledno nakaradne stvari.
pravdajući robovlasništvo, genocid, prava žena i niz drugih naopakih,
kad se cupaju stvari iz konteksta, mozemo onda optuzivati za sve i svasta

a ti si expert u cupanju stvari iz konteksta :thumbup:
kako se migoljiš protiv jasno naopakih stvari, prevrćeš, okrećeš, bježiš, relativizuješ očigledno nakaradne stvari.
odrzao sam ti jasno i preciznu historijsku lekciju sta se desilo u slucaju Benu Kurejza zidovskog plemena

pa mozes ti osuditi za genocid i americke sudove koji osude na smrt neke koji zasluze smrtnu kaznu...
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#34 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

kad se cupaju stvari iz konteksta, mozemo onda optuzivati za sve i svasta

a ti si expert u cupanju stvari iz konteksta :thumbup:
opet kmeee konteeekst. Tebi kontekst dođe ko cucla uplakanom djetetu.

Ekspertno sam pokazao koje vrijednosti braniš, pereš i poštuješ - robovansištvo, genocid, oduzimanje prava ženama i još puno retrogradnih stvari. I ti si pomogao u tom pokazivanju što jes jes. :wink:
odrzao sam ti jasno i preciznu historijsku lekciju sta se desilo u slucaju Benu Kurejza zidovskog plemena

pa mozes ti osuditi za genocid i americke sudove koji osude na smrt neke koji zasluze smrtnu kaznu...
Pobiju li američki sudovi svu mušku rodbinu osuđenom? porobe li sve žene i djecu u rodbini? Pokradu li svu imovinu tih ljudi?
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#35 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 02/04/2022 18:29
kad se cupaju stvari iz konteksta, mozemo onda optuzivati za sve i svasta

a ti si expert u cupanju stvari iz konteksta :thumbup:
opet kmeee konteeekst. Tebi kontekst dođe ko cucla uplakanom djetetu.

Ekspertno sam pokazao koje vrijednosti braniš, pereš i poštuješ - robovansištvo, genocid, oduzimanje prava ženama i još puno retrogradnih stvari. I ti si pomogao u tom pokazivanju što jes jes. :wink:
odrzao sam ti jasno i preciznu historijsku lekciju sta se desilo u slucaju Benu Kurejza zidovskog plemena

pa mozes ti osuditi za genocid i americke sudove koji osude na smrt neke koji zasluze smrtnu kaznu...
Pobiju li američki sudovi svu rodbinu osuđenom? porobe li sve žene i djecuu rodbini? Pokradu li svu imovinu tih ljudi?
opet kmeee konteeekst. Tebi kontekst dođe ko cucla uplakanom djetetu.
kada naucis tumaciti stvari sa kontekstom, onda se javi :)

Pobiju li američki sudovi svu rodbinu osuđenom? porobe li sve žene i djecuu rodbini? Pokradu li svu imovinu tih ljudi?
o kakvoj ti rodbini pricas???

ako je u ugovoru da muskarci vojno sposobni moraju zajedno brane sa muslimanima od neprijateljske vojske koja napada, pa ako prekines taj ugovor i svako onaj odrasli muskarac koji ne pritekne u pomoc pri napadu neprijateljske vojske je odgovoran

druga stvar, kolaborirali su zajedno sa neprijateljem.

treca stvar sudjeno im je na osnovu njihove svete knjige Tore.

zene i djecu porobili jer je tako njihova knjiga nalagala, takvo je pravilo, a imovina tu postaje ratni plijen i nije kradja ...kradja je kad uzimas nelagalno imovinu od drugih, ratni plijen je legalno oduzimanje imovine.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#36 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

ako je u ugovoru da muskarci vojno sposobni moraju zajedno brane sa muslimanima od neprijateljske vojske koja napada, pa ako prekines taj ugovor i svako onaj odrasli muskarac koji ne pritekne u pomoc pri napadu neprijateljske vojske je odgovoran

druga stvar, kolaborirali su zajedno sa neprijateljem.

treca stvar sudjeno im je na osnovu njihove svete knjige Tore.

zene i djecu porobili jer je tako njihova knjiga nalagala, takvo je pravilo, a imovina tu postaje ratni plijen i nije kradja ...kradja je kad uzimas nelagalno imovinu od drugih, ratni plijen je legalno oduzimanje imovine.
I ćiribu ćiriba, opravda čovjek genocid, lagano. "slow clap"
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#37 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 02/04/2022 20:11
ako je u ugovoru da muskarci vojno sposobni moraju zajedno brane sa muslimanima od neprijateljske vojske koja napada, pa ako prekines taj ugovor i svako onaj odrasli muskarac koji ne pritekne u pomoc pri napadu neprijateljske vojske je odgovoran

druga stvar, kolaborirali su zajedno sa neprijateljem.

treca stvar sudjeno im je na osnovu njihove svete knjige Tore.

zene i djecu porobili jer je tako njihova knjiga nalagala, takvo je pravilo, a imovina tu postaje ratni plijen i nije kradja ...kradja je kad uzimas nelagalno imovinu od drugih, ratni plijen je legalno oduzimanje imovine.
I ćiribu ćiriba, opravda čovjek genocid, lagano. "slow clap"
pa onda po toj logici svaka smrtna kazna masovnoj ubici je zlocin, jer ako necemo gledati kontekst, sta je zlocinac uradio u americi, pa ga ubiju, reci cemo amerika je zlocinac je ubija ljude, dijeli smrte kazne i zato je treba optuziti. :-)

tvoj sustinski problem je sto cupas iz kontekst, povrsno gledas na stvari...i to je tvoja rak rana sto se kaze.

kad naucis kontekste javi se druze...ovako nema smisla.
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#38 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

pa onda po toj logici svaka smrtna kazna masovnoj ubici je zlocin, jer ako necemo gledati kontekst, sta je zlocinac uradio u americi, pa ga ubiju, reci cemo amerika je zlocinac je ubija ljude, dijeli smrte kazne i zato je treba optuziti. :-)
Opet miješaš babe i žabe jer imaš 0 argumenata pa upoređuješ stvari koje nemaju veze. U tom slučaju američkog ubice kojeg pokušavaš da povežeš kažnjen je samo počinilac, ne njegova rodbina i ne njegova imovina. U genocidu nad Kurejzama kažnjeni su svi iz plemena i to za izdaju u kojoj nije nastradao niko.

Šta misliš da li je bilo nevinih muškaraca ,koji nisu imali veze s tom izdajom, među tih 600-900 poklanih i bačenih u jarak?
Da li je doživotno robstvo pravedna kazna za njihove žene i djecu?
Ne smiješ ti odgovoriti na ovo.

kme kme kontekst...
Tebi je kontekst ok ako imalo pere islam, ako ne pere ti to odbaciš. Nema kod tebe konteksta za dio nedužnih Kurejza (svi krivi jelde?), ni za robove, ni za obespravljene žene...
Tvoja rak rana je što pokušavaš odbraniti neodbranjivo: genocid, robovlasništvo, prava žena i ostalo, Stvari koje su svakom objektivnom čovjeku neprihvatljive.
kad naucis kontekste javi se druze...ovako nema smisla.
:lol:
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#39 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 03/04/2022 09:02
pa onda po toj logici svaka smrtna kazna masovnoj ubici je zlocin, jer ako necemo gledati kontekst, sta je zlocinac uradio u americi, pa ga ubiju, reci cemo amerika je zlocinac je ubija ljude, dijeli smrte kazne i zato je treba optuziti. :-)
Opet miješaš babe i žabe jer imaš 0 argumenata pa upoređuješ stvari koje nemaju veze. U tom slučaju američkog ubice kojeg pokušavaš da povežeš kažnjen je samo počinilac, ne njegova rodbina i ne njegova imovina. U genocidu nad Kurejzama kažnjeni su svi iz plemena i to za izdaju u kojoj nije nastradao niko.

Šta misliš da li je bilo nevinih muškaraca ,koji nisu imali veze s tom izdajom, među tih 600-900 poklanih i bačenih u jarak?
Da li je doživotno robstvo pravedna kazna za njihove žene i djecu?
Ne smiješ ti odgovoriti na ovo.

kme kme kontekst...
Tebi je kontekst ok ako imalo pere islam, ako ne pere ti to odbaciš. Nema kod tebe konteksta za dio nedužnih Kurejza (svi krivi jelde?), ni za robove, ni za obespravljene žene...
Tvoja rak rana je što pokušavaš odbraniti neodbranjivo: genocid, robovlasništvo, prava žena i ostalo, Stvari koje su svakom objektivnom čovjeku neprihvatljive.
kad naucis kontekste javi se druze...ovako nema smisla.
:lol:
Opet miješaš babe i žabe jer imaš 0 argumenata pa upoređuješ stvari koje nemaju veze. U tom slučaju američkog ubice kojeg pokušavaš da povežeš kažnjen je samo počinilac, ne njegova rodbina i ne njegova imovina. U genocidu nad Kurejzama kažnjeni su svi iz plemena i to za izdaju u kojoj nije nastradao niko.
presudio im je bivsi zidov po zidovskoj knjizi Tori, gdje problem ne znam

ako su prekrisili ugovor, pa onda kolaborirali sa neprijateljskom vojskom, i onda im presudjeno njihovom knjigom....to nikako ne moze biti genocid nad neduznim ako su krivi.

U genocidu nad Kurejzama kažnjeni su svi iz plemena i to za izdaju u kojoj nije nastradao niko.
ako amerika u ustavu kaze svi se moraju odazvati u odbrani zemlje ako je neprijatelj napadne, i odredjena skupina ljudi kaze u trenutku dok je amerika opkoljena necemo se drzati tog pravila iz ustava, necemo da branimo drzavu iako smo potpisali ugovor o zajednickom branjenju drzave, i onda u po frke im kaze, nema vise izmedju nas ugovora, i pocnu vrijedjati Bajdena, kao sto su Kurejza vrijedjali poslanika u tim momentima kad su govorili iza zidova tvrdjave nema vise ugovora izmedju nas i Muhammeda. Pa onda ta skupina kontaktira neprijatelja koji je opkolio ameriku i hoce da kolaboriraju....pa poslije kad amerika se obracuna sa njima, zarobi ih

sta mislis sta bi amerika uradila takvima ako ima smrtnu kaznu u svom ustavu??? :)

ako bi ih stavila na smrtnu kaznu, potpuno bi legalno bilo sobzirom na okolnosti, koje ti agresivno zanemarujes, jer si slijep na kontekste, a bez konteksta ne trazi nista u diskusijama :)

pa ti onda mozes da se pitas kakooooooooo toooo, da amerika pobije toliko ljudi iz te skupine, kako to da izvrsi genocid nad njima??????

Ti se mozes to pitati do besvijesti, a narod ce ti se samo podsmjehivati jer vide i ptice na grani da preskaces kontekste, stvari ne stavljas na svoje mjesto a htio bi da tumacis....to je perverzluk sirokim razmjera, tumaciti nesto van konteksta ludilo na kvadrat :-)


zamisle se sad ovo da vidimo slike mrtvih ruskih vojnika i njihovi tenkova i transportera, vidimo glave i dijelove tijela razute svukuda okolo....i onda kazemo jaooo kakav genocid su uradili Ukrajinici nad ovim rusima...eh upravo to si ti, kad cupas iz konteksta svasta onda mozes tumaciti, pa i to da su ukrajinska vojska izvrsila genocid nad ruskom vojskom. :D
Deckard74
Posts: 38
Joined: 22/02/2022 00:23

#40 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Deckard74 »

presudio im je bivsi zidov po zidovskoj knjizi Tori, gdje problem ne znam

ako su prekrisili ugovor, pa onda kolaborirali sa neprijateljskom vojskom, i onda im presudjeno njihovom knjigom....to nikako ne moze biti genocid nad neduznim ako su krivi.
Zločin počinili i izvršili muslimani.

Poklali, porobili, opljačkali sve - čisti genocid.

Poređenja ti totalno nemaju veze s pričom, a konstantno nižeš nova.
ako bi ih stavila na smrtnu kaznu

Evo ti tačne analogije:
Amerika da optuži svog NATO saveznika za izdaju, pobije sve muškarce, porobi žene i pokupi imovinu. To što je Amerika ne mijenja ništa, genocid je genocid.

Nebitno ko i pod kojim uslovima da pobije, porobi i pokrade jednu populaciju čini genocid. Kapiraš?
User avatar
Drekavac22
Posts: 679
Joined: 17/02/2022 09:38

#41 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by Drekavac22 »

Deckard74 wrote: 03/04/2022 13:15
presudio im je bivsi zidov po zidovskoj knjizi Tori, gdje problem ne znam

ako su prekrisili ugovor, pa onda kolaborirali sa neprijateljskom vojskom, i onda im presudjeno njihovom knjigom....to nikako ne moze biti genocid nad neduznim ako su krivi.
Zločin počinili i izvršili muslimani.

Poklali, porobili, opljačkali sve - čisti genocid.

Poređenja ti totalno nemaju veze s pričom, a konstantno nižeš nova.
ako bi ih stavila na smrtnu kaznu

Evo ti tačne analogije:
Amerika da optuži svog NATO saveznika za izdaju, pobije sve muškarce, porobi žene i pokupi imovinu. To što je Amerika ne mijenja ništa, genocid je genocid.

Nebitno ko i pod kojim uslovima da pobije, porobi i pokrade jednu populaciju čini genocid. Kapiraš?
Kapiraš?
kapirat cu kad budes ti skapirao kontekst :kiss:
nesporazum
Posts: 36
Joined: 16/05/2022 12:06

#42 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by nesporazum »

- Ništa.gospod Bog je stvorio svetlost prvog dana, a Sunce, Mesec i zvezde četvrtog.Otkuda je onda svetlost sijala prvog dana?
Ovo je iz jedne knjige jednog od najvećij pisaca u istoriji( neću da kažem koji) i prilično je zanimljivo.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#43 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by dustaban »

Kad navratim na PDF Religija, pred očima imam sliku obdaništa, nikako ne mogu ovakve rezone povezat sa odraslim, ozbiljnim and inteligent personama
toska
Posts: 2999
Joined: 26/09/2016 14:08

#44 Re: O Bogu, religiji i svemu pomalo, pitanja i odgovori

Post by toska »

dustaban wrote: 19/07/2022 12:59 Kad navratim na PDF Religija, pred očima imam sliku obdaništa, nikako ne mogu ovakve rezone povezat sa odraslim, ozbiljnim and inteligent personama
pa ima istine kad se krene u rasprave o detaljima koji nikome ništa ne znače.
sama vjera u višu silu tj. Boga puno je razumljivija u osnovama.

ne bi puno bolje prošli ni ateisti ako bi pokušali objašnjavati pojedinosti logike svojih ubjeđenja.

ovo je osvrt samo na one koji imaju skroz izgrađen svjetonazor i sa svim posljedičnim podzaključcima, samo izjašnjavanje za ovu ili onu opciju ne govori skoro ništa.
Post Reply