O azilu za pse i staračkom domu za ljude u Goraždu

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#51 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by jugoistocnjak »

Najbolje je Servudko da se ti neko vrijeme ne javljas na ovom forumu. :run:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#52 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Liberalism »

Vi nikako da prestanete subjektivno ocjenjivati temu koju neko pokrene. Nije bitno ko govori vec sta govori, ako zelite da u raspravi koristite intelekt a ne instikt :)

U ovo temi bilo je rijeci kako se olako upustamo u novi projekat (zastita pasa) a vidimo da ne mozemo da obezbjedimo dovoljno sredstava za zastitu ljudi (staracki dom) .

I mozemo sad hvaliti bilo koga za azil za pse, ali do sad na njega drzava nije potrosila niti jednu KM. Sve do sada finansira Masic ko. od ozgradnje azila do hrane za pse. Vidicemo kad se opcini ispostavi faktura za prvi mjesec (x pasa x 104 KM) i ako bude vise od 80 pasa veca faktura ce biti za pse nego za ljude u domu koje je drzava smjestila.

I opet tema nije usmjerena ka tome treba li azil ili ne, nego ka tome kako mi rangiramo prioritete.

Vidicemo od cega ce opcina skinuti 100.000 KM i ta sredstva usmjeriti za azil (mozda sa gradske rasvjete, festivala ili centra za kulturu).

Ako ne uradi nesto slicno i kao i do sad bude ocekivala donaciju kao izvor, desice se sudbina starackog doma. Al samo sto ako ne plati opcina, masic samo otvori vrata azila i ...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#53 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

Liberalism wrote: I opet tema nije usmjerena ka tome treba li azil ili ne, nego ka tome kako mi rangiramo prioritete.
mislim da ne treba da raspravljamo dali treba azil, azil treba, zakonom je to regulisano.
sto se tice prioriteta, mislim da i azil i dom za stara lica trebaju da budu u vrhu prioriteta onih koji vode racuna o njima.

da kazem jos da postoje veci prioriteti i u opcini i kantonu kojima je posvecena manja paznja!!!
e_čuuuj
Posts: 27
Joined: 01/10/2008 14:39

#54 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by e_čuuuj »

jugoistocnjak wrote:Najbolje je Servudko da se ti neko vrijeme ne javljas na ovom forumu. :run:
Razmisljam da ti se pridruzim u ovom apelu Hudoj Robinki. Ona,stvarno, sa nekom dozom blage drskosti malo precesto "trifi u sridu", cime na izvjestan nacin, pojedincima ciji je IQ otprilike podudaran broju njihove obuce, nabija razne komplekse, od inferiornosti do lakse retardiranosti!

Da, da! Definitivno se pridruzujem Jugistocnjakovom prijedlogu, uz uslov da se isti (apel za dobrovoljno povremeno forumasko apstiniranje), prosiri i na Liberalizma koji takodje nervira svojim racionalnim i analitickim postovima.

Salu na stranu! Svim ovim dobrim i sadrzajnim analizama fali jos ponesto da bi se kompletirala slika o ovom prestiznom(?) civilizacijskom postignucu. Mislim da bi trebalo jos odgovoriti na slijedeca pitanja:

- Da li ove 104 marke podrazumjevaju i troskove kastracije zivotinja za koje u neko dogledno vrijeme ne bude bilo interesa za privatno udomljavanje?;

- Da li su obezbjedjeni uslovi da se u nekom zastitnom periodu (do eventualnog udomljavanja ili kastracije) medju zivotinjama ne desavaju reproduktivne :lol: aktivnosti;

- Da li troskov iosim ishrane i odrzavanja sanitarnih standarda u azilu, predvidjaju preventivnu zdravstvenu zastitu i lijecenje oboljelih zivotinja, ili ce se u takvim slucajevima primjenjivati eutanazija ( i tako usput vjezbati za neka buduca insanska pokoljenja) :-) .

- Ima jos bukadar pitanja na temu planirani smjestajni kapacitet u odnosu na stanje na terenu, u odnosu na vrlo dinamicnu psecu migraciju, spontani i "subverzivni prilivi" pascadi iz susjednih entiteta, Itd. itd. ?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#55 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

uh uh, kako ste me nafalili...nema nista od udaje ;)
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#56 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by jugoistocnjak »

sharwoodforest wrote:uh uh, kako ste me nafalili...nema nista od udaje ;)
Hoces bona, udaces se, ne sekiraj se. Samo ce ti muz morati voditi zapisnike vasih razgovora da zna sta si koji dan rekla o jednoj te istoj stvari. :D
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#57 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

:-) :-) :-)
Last edited by sharwoodforest on 11/02/2011 17:23, edited 1 time in total.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#58 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by sharwoodforest »

jugoistocnjak wrote:
sharwoodforest wrote:uh uh, kako ste me nafalili...nema nista od udaje ;)
Hoces bona, udaces se, ne sekiraj se. Samo ce ti muz morati voditi zapisnike vasih razgovora da zna sta si koji dan rekla o jednoj te istoj stvari. :D
e_čuuuj, kao sto vidis, proba je uspjela :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#59 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

daj pustite ironiju nego da vas nesto ozbiljno pitam...

ima li u goraždu i jedna institucija bilo da je JU ili JP da radi kako treba i da moze sluziti za primjer?

pri tome ne treba iskljuciti ni opcinu ni kanton.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#60 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Ductus Holedocus »

Pusti to,dvobradi..
nego cujem,ako odvedes cuka u azil,dobijes dvajes' maraka :D
Ja bi ih na glavi nosila.. :lol:
Ko sazna,nek mi javi.. :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#61 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

hajd da ja tebi nafatam jeno dvaJes, po cenera svaki, ti ih tušni po dvaJes :D
e_čuuuj
Posts: 27
Joined: 01/10/2008 14:39

#62 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by e_čuuuj »

sharwoodforest wrote:
jugoistocnjak wrote:
sharwoodforest wrote:uh uh, kako ste me nafalili...nema nista od udaje ;)
Hoces bona, udaces se, ne sekiraj se. Samo ce ti muz morati voditi zapisnike vasih razgovora da zna sta si koji dan rekla o jednoj te istoj stvari. :D
e_čuuuj, kao sto vidis, proba je uspjela :)


Robinko huda, sirotice nasa! Problem tvoje udaje, uslovno receno, stvarno postoji. Ovo "uslovno", odnosi se za slucaj da ti po svaku cijenu svoje srce zelis " predati u ruke" nekome iz svijeta koji poznajes, svijeta tvojih (su)forumasa. U tom slucaju se ne moze mimoici cinjenica da si beznadezno okruzena vecinskom masom mediokriteta. Gdje,napr. samo u okviru ove teme, osim Liberalizma i donekle "zucnih kanala" (Ductus...), vise niko nije razumio tvoj vapaj kojim ti svoju prethodnu, pionirsku ideju i forumsku temu o prijekoj nuznosti za osnivanje ustanove zivotinjskog azila (bice tu, ako uznapredujemo, ubrzo i macke, zar ne?), vrlo inteligentno i racionalno, u ovom topicu stavljas u intrigantno zanimljivu finansijsku korelaciju " ljudskog" naspram zivotinjskog azila u ambijentu deprimirajuceg poremecaja vladajuceg sistema vrijednosti!
Budi strpljiva i istrajna u svojim uvjerenjima i misiji na koju te ta uvjerenja obavezuju. Ne obracaj paznju na "Jugoistocnjaka"- zajedljivog mediokriteta-utjesitelja. A, prava ljubav ce se vec desiti.Insallah!
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#63 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by 1906 »

jugoistocnjak wrote:
sharwoodforest wrote:uh uh, kako ste me nafalili...nema nista od udaje ;)
Hoces bona, udaces se, ne sekiraj se. Samo ce ti muz morati voditi zapisnike vasih razgovora da zna sta si koji dan rekla o jednoj te istoj stvari. :D


:lol: :lol: :lol:


evo, vec imas i profil buduceg u @e_čuuuj :D
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#64 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by jugoistocnjak »

Joj sto volim kad ovi pocnu sami sebi nabacivati sa krila pa onda trcati u sesnaesterac da poentiraju. :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#65 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

mislim da se pitanje njene udaje das rijesiti na obostrano zadovoljstvo..
to sto ona ima drugacije misljenje od mediokriteta s druge strane ne znaci da se ne moze tušnuti nekome u tim redovima. zna ona dobro da je "tuđe slađe"...
osim toga sta je misljenje, valjda je misljenje promjenjljiva kategorija, a imali smo prilike se uvjeriti u to.
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#66 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Odisej »

Davno je rečeno i napisano : " Mišljenje je kao šupak, svako ga ima.."
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#67 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by idealnaM »

Kome je samo palo na um da brigu o nasim nanama i dedama izjednacava sa brigom o psima lutalicam... :shock:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#68 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Ductus Holedocus »

idealnaM wrote:Kome je samo palo na um da brigu o nasim nanama i dedama izjednacava sa brigom o psima lutalicam... :shock:
e vala ta ti je na mjestu..
Uostalom,nasa duznost je da brinemo o svojim roditeljima ...a ne da ih bacamo u satracke domove.
Bar malo paznje i njeznosti zasluzuju po stare dane..
(naravno,ne mislim na sve..Hvala Bogu pa postoje takve ustanove)
jugoistocnjak
Posts: 493
Joined: 24/05/2007 07:53

#69 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by jugoistocnjak »

Gdje 'vo Servudka, da se bas nije udala?! :-D
Odisej
Posts: 327
Joined: 10/08/2006 16:05
Location: Gorazde

#70 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Odisej »

Jasno je i najnevjernijim tomama: apsulutni znalac o stanju pasa u gradu je genijalni pomoćnik načelnika za sve:
ENVER ADŽEM...Pogotovo kada kaže, o problemu brojnih pasa lutalica u gradu, uprkos azilu: " Dovuču hin iz drugog grada pa hin trehnu u Goraždu...
Bravurozno...
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#71 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Ductus Holedocus »

jesu hi garant tresnuli,ne merem spavati..Ima hi vise neg prije :D

pusa za Adzema :thumbup:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#72 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by idealnaM »

Odisej wrote: " Dovuču hin iz drugog grada pa hin trehnu u Goraždu..."
Bravurozno...
:lol:
Oplakah...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#73 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by BarbaDue »

Ductus Holedocus wrote:jesu hi garant tresnuli,ne merem spavati..Ima hi vise neg prije :D

pusa za Adzema :thumbup:
dobar je bio, kaze vrsimo jos uvjek istragu :lol:

ovaj vlasnik azila kaze, ovo su sigurno neki novi psi, ja ih ne znam :lol:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#74 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by Ductus Holedocus »

idealnaM wrote:
Odisej wrote: " Dovuču hin iz drugog grada pa hin trehnu u Goraždu..."
Bravurozno...
:lol:
Oplakah...
"Suze mi teku od smijeha, ako se prestanem smijati, ostaće smao suze"
Stara tvoja,pardon Mesina :D
e_čuuuj
Posts: 27
Joined: 01/10/2008 14:39

#75 Re: azil za pse vs. starački dom

Post by e_čuuuj »

jugoistocnjak wrote:Gdje 'vo Servudka, da se bas nije udala?! :-D
Haj` da pogadjamo, onako spekulativno:
- Nestalo joj tableta protiv povracanja koje koristi kada se na nju sruci ovolika kolicina prostakluka, kako joj se desilo na ovoj temi.


idealnaM wrote:Kome je samo palo na um da brigu o nasim nanama i dedama izjednacava sa brigom o psima lutalicam... :shock:
Onima koji stvarno posjeduju nesto sto se zove um, koji ne idealisu , ne demagogiziraju, koji su sposobni da otkrivaju (za nase nene i dede u prvom redu), porazavajuce apsurde u pozerskom promovisanju jedne po prioritetu upitne civilizacijske tekovine zvane AZIL ZA ZIVOTINJE; "tekovine" iza koje bi vrlo lahko mogla biti zamaskirani i neki kleptokratski trikovi.


Odisej wrote:Jasno je i najnevjernijim tomama: apsulutni znalac o stanju pasa u gradu je genijalni pomoćnik načelnika za sve:
ENVER ADŽEM...Pogotovo kada kaže, o problemu brojnih pasa lutalica u gradu, uprkos azilu: " Dovuču hin iz drugog grada pa hin trehnu u Goraždu...
Bravurozno...
Ako hoces da doplovis do neke svoje Itake, Odyseus - jaro, izbjegavaj da se zaujedas sa egzegutivnim Pit-Bullom gradjevinskog establismenta(?) u BPK-u. Da bi izbjegao katastrofu za svoje usi, za njegov govor ne treba niposto da primjenjujes kriterije akcentologije, gramatike, stepena prosvjecenosti i vokabularskog bogatstva, nego da presaltas na kriterij ruralnog jezickog sarma i zamislis da slusas nekog cestitog seljaka koji nije dezertirao sa zavicajnog pasnjaka, nego je ostao da radi ondje gdje pripada i gdje jedino moze biti koristan.
Post Reply