NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1476 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by madner »

Znaci haj sto ste iznevjerili drzavu, sto nemate ideale, ali izdati oruzje.

Ko kad neko kaze da je M-16 bolja od M-70 a sa njom ubio vise cetnika od Bate. :D
Tromblon
Posts: 2174
Joined: 18/01/2015 19:37

#1477 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Tromblon »

Nego, vrijedi li vise jedan likvidirani domaci izdajnik ili ubaceni spijun?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1478 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

Ma ne ide geneza... jbg. imam dedu koji se u NDH izjasnjavao kao Hrvat. Nista poslije. Klasicne budale svi. Bosanci ili neopredjeljeni.
Zakljucno sa mnom.
Imam zenu koja ima 25% njemackih gena i 25% hrvatskih, ali njoj mrsko da ganja... dok joj jednom ne dam konačnu ponudu u vidu: ili djeci obezbjedi rezervnu domovinu ili se ja razvodim od tebe...

Inace, prodajem drzavu... dajem je za veceru. Jebes ti vise ovo. Nema vise ni zajebancije ovdje. Provalic mrtav ozbiljan predlaze zakone ko iz Alan Forda. El Bake ima izjave kojih se ne bi postidio ni Grunf...
Ovdje je zajebancija institucionalizirana. Sitnoj raji je uskracena.

A hocu da kupim neku zemlju u Istri i da preselim guzicu kad krene penzija, pa bi mi valjalo da sam "otalen".
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1479 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by JoseMujica »

drugi profil wrote:Ma ne ide geneza... jbg. imam dedu koji se u NDH izjasnjavao kao Hrvat. Nista poslije. Klasicne budale svi. Bosanci ili neopredjeljeni.
Zakljucno sa mnom.
Imam zenu koja ima 25% njemackih gena i 25% hrvatskih, ali njoj mrsko da ganja... dok joj jednom ne dam konačnu ponudu u vidu: ili djeci obezbjedi rezervnu domovinu ili se ja razvodim od tebe...

Inace, prodajem drzavu... dajem je za veceru. Jebes ti vise ovo. Nema vise ni zajebancije ovdje. Provalic mrtav ozbiljan predlaze zakone ko iz Alan Forda. El Bake ima izjave kojih se ne bi postidio ni Grunf...
Ovdje je zajebancija institucionalizirana. Sitnoj raji je uskracena.

A hocu da kupim neku zemlju u Istri i da preselim guzicu kad krene penzija, pa bi mi valjalo da sam "otalen".

nemreš ti bruda ni kurca prodat više...nije nakon Izmetbey i ekipe ništa ostalo
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1480 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Alfons Kauders »

JoseMujica wrote:
drugi profil wrote:Ma ne ide geneza... jbg. imam dedu koji se u NDH izjasnjavao kao Hrvat. Nista poslije. Klasicne budale svi. Bosanci ili neopredjeljeni.
Zakljucno sa mnom.
Imam zenu koja ima 25% njemackih gena i 25% hrvatskih, ali njoj mrsko da ganja... dok joj jednom ne dam konačnu ponudu u vidu: ili djeci obezbjedi rezervnu domovinu ili se ja razvodim od tebe...

Inace, prodajem drzavu... dajem je za veceru. Jebes ti vise ovo. Nema vise ni zajebancije ovdje. Provalic mrtav ozbiljan predlaze zakone ko iz Alan Forda. El Bake ima izjave kojih se ne bi postidio ni Grunf...
Ovdje je zajebancija institucionalizirana. Sitnoj raji je uskracena.

A hocu da kupim neku zemlju u Istri i da preselim guzicu kad krene penzija, pa bi mi valjalo da sam "otalen".

nemreš ti bruda ni kurca prodat više...nije nakon Izmetbey i ekipe ništa ostalo
poslije sacirbeya, izetbeya i ostalih bali-beya... ni dugmitji nece ostat
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1481 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by madner »

Ivica prodao Istru Rusima, kasnis. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1482 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

madner wrote:Ivica prodao Istru Rusima, kasnis. :D
Nema veze. Ostao je jedan komadić samo za NVZ clanove. Rusi su morali pristati na to.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1483 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by spreca »

madner wrote:Ivica prodao Istru Rusima, kasnis. :D
sto je nase molim ne dirati :mrgreen: ...nemoj te da 'jenu bacim :lol:

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1484 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

sherbett wrote:
drugi profil wrote:Ma ne ide geneza... jbg. imam dedu koji se u NDH izjasnjavao kao Hrvat. Nista poslije. Klasicne budale svi. Bosanci ili neopredjeljeni.
Zakljucno sa mnom.
Imam zenu koja ima 25% njemackih gena i 25% hrvatskih, ali njoj mrsko da ganja... dok joj jednom ne dam konačnu ponudu u vidu: ili djeci obezbjedi rezervnu domovinu ili se ja razvodim od tebe...

Inace, prodajem drzavu... dajem je za veceru. Jebes ti vise ovo. Nema vise ni zajebancije ovdje. Provalic mrtav ozbiljan predlaze zakone ko iz Alan Forda. El Bake ima izjave kojih se ne bi postidio ni Grunf...
Ovdje je zajebancija institucionalizirana. Sitnoj raji je uskracena.

A hocu da kupim neku zemlju u Istri i da preselim guzicu kad krene penzija, pa bi mi valjalo da sam "otalen".
Uh.. joj.. komplicirano ti ovo.. ima neka fora s tim izjasnjavanjem.. ako se ne varam od neke godine ili nekiko generacija.. di si ranije.. nedavno sam nesto o tome razgovarala sa covjekom iz ministarstva.. bas radi na davanju drzavljanstva

Moram pogledat zakon
Ali nebzreba ti drzavljanstvo da kupis zemlju.. :mrgreen:
Ako preselis ovdje.. djeca vam krenu u skolu.. tu zivis radis placas lorez.. nakon izvjesnog vremena predas zahtjev i nemas brige..
Dosta je nezgodnije. Odra me porez kad sam non-EU. Nemam socijalnih prava, zdravstvene zastite. Boravisna dozvola mi treba. A ja sam vec pred penzijom, kakva djeca i skola. Jedno zavrsilo master, drugo na dodiplomskom. Mator sam ja previse. Citao sam i ja zakon. Nema veze sto bih se ja izjasnio kao Hrvat i sto mi je ime i prezime nalik na hrvatsko. Moram imati neki akt, dokument, sa pravnim djejstvom, bilo sta gdje sam se izjasnio kao Hrvat. Ja ne znam da sam ikad posjedovao neki dokument u kojem mi pise nacionalna pripadnost, koja god da je, a u glavnom sam odbijao da se svrstam u torove tako da je tu uvijek bilo neopredjeljen, ostali, itd.

Ali taj zakon cemo mi svakako promijeniti cim Hrvatska postane dio NVZ sfere.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1485 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

Zapravo evo sad cu ja da napisem novi Zakon o drzavljanstvu RH, pa cu da posaljem u Sabor na hitno usvajanje.
Uz lijepe rijeci zamolbe: lijepo Vas molim, nemojte da Vam ja dolazim.
Samo dvije izmjene će biti. Svi Ostali iz BiH postaju državljani EU kroz Hrvatsku domovnicu, i moj kum postaje doživotni gradonačelnik jednog gradića u Istri.
Nije puno. Obostrana je korist jer Ostali iz nepostojeće zemlje Ostalije koja je na teritoriji BiH su intelektualna i civilizacijska krema društva u BiH.
Time će i EU postati bogatija, a Ostali će konačno dobiti okruženje kakvo zaslužuju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1486 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Alfons Kauders »

sherbett wrote:
drugi profil wrote:Ma ne ide geneza... jbg. imam dedu koji se u NDH izjasnjavao kao Hrvat. Nista poslije. Klasicne budale svi. Bosanci ili neopredjeljeni.
Zakljucno sa mnom.
Imam zenu koja ima 25% njemackih gena i 25% hrvatskih, ali njoj mrsko da ganja... dok joj jednom ne dam konačnu ponudu u vidu: ili djeci obezbjedi rezervnu domovinu ili se ja razvodim od tebe...

Inace, prodajem drzavu... dajem je za veceru. Jebes ti vise ovo. Nema vise ni zajebancije ovdje. Provalic mrtav ozbiljan predlaze zakone ko iz Alan Forda. El Bake ima izjave kojih se ne bi postidio ni Grunf...
Ovdje je zajebancija institucionalizirana. Sitnoj raji je uskracena.

A hocu da kupim neku zemlju u Istri i da preselim guzicu kad krene penzija, pa bi mi valjalo da sam "otalen".
Uh.. joj.. komplicirano ti ovo.. ima neka fora s tim izjasnjavanjem.. ako se ne varam od neke godine ili nekiko generacija.. di si ranije.. nedavno sam nesto o tome razgovarala sa covjekom iz ministarstva.. bas radi na davanju drzavljanstva

Moram pogledat zakon
Ali nebzreba ti drzavljanstvo da kupis zemlju.. :mrgreen:
Ako preselis ovdje.. djeca vam krenu u skolu.. tu zivis radis placas lorez.. nakon izvjesnog vremena predas zahtjev i nemas brige..
Djed bio casnik hrvatske vojske, stari mi rodjen u NDH, decenijama imamo imovine u RH, pa opet nemam osnova za drzavljanstvo. :)

Ali nema veze, i ne treba mi toliko. Trebalo je u ratu i poslije rata, ali tada se dobijalo preko crkve - odes se pokrstit i kasnije ganjas putovnicu. Jebiga, ja sam ateista, pa mi nekako bilo bezveze... Zao mi fratra, kontam odvalio bih se smijat u po procedure, pa da ispadne škandal.

S ovog kraja, par hiljada ljudi je to odradilo, mahom radi posla. Zapravo, tesko da ces u mom kraju naci starijeg vozaca autobusa ili kamiona koji se u ratu nije isao pokrstiti samo kako bi mogao piciti preko granice. I crkva je tu solidno zaradila, jer su u po rata kada je kila brasna kostala 25 maraka, pokrstavanje naplacivali 150 maraka. :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1487 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by madner »

Niko se nikad nije izjasnio Hrvatom.
Cak ni kada su bili u SSu. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1488 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

Ma moja zena je mogla i svapsko dobiti da je poganjala dok joj je baba bila ziva. Sad ne zna odakle da pocne trazit te papire. Trebalo bi iz babinog rodnog mjesta u Njemackoj pa onda napraviti rodoslov do nje. Pa pokusati tako nesto, navodno svabe primaju sve do treceg koljena.
Za HR osim imena koja su izrazito katolicka nema nikakve druge preporuke, jer su joj i otac i mati bili operisani od toga. Majka joj je jos ziva ali zena u godinama, nema volje ni snage da sad ganja domovnicu. A mogla bi vjerovatno jedina od svih nas doci do nje.

Ja mogu samo potraziti kod Tvrtka, Stjepana i Jelene dal me se ko sjeca...

A Istra... jedini komad bivse Juge gdje je svijet ostao normalan.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1489 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Alfons Kauders »

sherbett wrote:
Alfons Kauders wrote:
Djed bio casnik hrvatske vojske, stari mi rodjen u NDH, decenijama imamo imovine u RH, pa opet nemam osnova za drzavljanstvo. :)

Ali nema veze, i ne treba mi toliko. Trebalo je u ratu i poslije rata, ali tada se dobijalo preko crkve - odes se pokrstit i kasnije ganjas putovnicu. Jebiga, ja sam ateista, pa mi nekako bilo bezveze... Zao mi fratra, kontam odvalio bih se smijat u po procedure, pa da ispadne škandal.

S ovog kraja, par hiljada ljudi je to odradilo, mahom radi posla. Zapravo, tesko da ces u mom kraju naci starijeg vozaca autobusa ili kamiona koji se u ratu nije isao pokrstiti samo kako bi mogao piciti preko granice. I crkva je tu solidno zaradila, jer su u po rata kada je kila brasna kostala 25 maraka, pokrstavanje naplacivali 150 maraka. :lol:
:lol: cuj opali se smijat fratru... trebao si kod nekig jezuita patra pa bi dobio ti smijanje :mrgreen:

Naravno.. korist obostrana.. znam za to.. cudna imena se pokrstavala :lol:

Vidis to je bas ne fer. Nekad si ga mogao kupiti a danas muku muci da ga dobijes.
Kakva su to vremena bila..
Jebiga, ne prilagodjavam se novim trendovima.

Recimo, u moje vrijeme, ljudi su davali pare da ne idu u vojsku. Danas oficiri idu u zatvor je uzimaju pare kako bi primili ljude u vojsku.

Cudna vremena. :D
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#1490 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Lord Vader »

Majka mu stara, ja haman s 30 u guzici najmlađi ovdje. :run:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1491 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Alfons Kauders »

Bez starca nema udarca
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1492 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by animals »

sherbett wrote:
Lord Vader wrote:Majka mu stara, ja haman s 30 u guzici najmlađi ovdje. :run:
Meni ti svi daju jedno 5-6 god manje tak da .. ja sam najmladja :mrgreen:
Samo se ti tjesi :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1493 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Alfons Kauders »

sherbett wrote:A sto mora da se udara
Pa jebiga, radi reprodukcije da prostis, odnosno produzenja vrste.

Naime, "udaranje" nema isto znacenje u bosanskom i hrvatskom... Pored tradicionalnog znacenja koje imate i u Hrvatskoj, kod nas se "udaranje" koristi i kao sinonim za snoshaj.

Uostalom, na bosanskom se svi glagoli koji se mogu zavrsiti na "-nje" uzimaju kao sinonim za snoshaj:

Trpanje
Udaranje
Tarabljenje
Karanje
Stavljanje
Mećanje
Prislanjanje
Odradjivanje
itd.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1494 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by animals »

sherbett wrote::lol: :lol: :lol:

Aaaahhahahaha

Ne bi nikad povezala starca i udaranje.. pa mi zato nije palo na pamet :lol:
Znaci, ne pada ti sex na pamet.. :D :D
kad probas mladjeg i starijeg, pa ih onda uporedis,
dodjes sama do zakljucka ko bolje udara.. :D
ovo nemoj licno da svatis, samo preporuka..
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#1495 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by Lord Vader »

sherbett wrote:
Lord Vader wrote:Majka mu stara, ja haman s 30 u guzici najmlađi ovdje. :run:
Meni ti svi daju jedno 5-6 god manje tak da .. ja sam najmladja :mrgreen:
Kurko aginice, bitno je ono šta ti piše u rodnom listu, to šta ti ko daje okači mačku o rep. :-D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1496 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by animals »

sherbett wrote: Sta se imam rhesit.. fakat mi daju manje godina.. i tako od 25. Godine..
Pa neces reci jednoj zeni, izgledas 10 godina starije..
normalno da muskarci lazu..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#1497 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by animals »

sherbett wrote:Ja koliko sam shvatila, zene NVZ se ne smije dirati.
A i trudimo se izgledati da nitko to i ne pozeli. I sve je to u roku sluzbe. Mjesecima se pozrtvovno trudim pustit dlaku da izadje gdje god pozeli.. za ostalo necu odavat pozicije.. sta ti znas kakvih matoraca ima :mrgreen:
Zene ce sluziti u nedostatku madraca... :D :D
ali samo za starije borce... :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1498 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

Riješen je problem koji nam se često dešava. Da nam se poklopi vrijeme za jednu eksploziju i istovremeno i za sok od narandže.
Naši stručnajci su pronašli rješenje.

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1499 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

animals wrote:
sherbett wrote:Ja koliko sam shvatila, zene NVZ se ne smije dirati.
A i trudimo se izgledati da nitko to i ne pozeli. I sve je to u roku sluzbe. Mjesecima se pozrtvovno trudim pustit dlaku da izadje gdje god pozeli.. za ostalo necu odavat pozicije.. sta ti znas kakvih matoraca ima :mrgreen:
Zene ce sluziti u nedostatku madraca... :D :D
ali samo za starije borce... :D
Zimski madraci, po svemu sudeći, futrovani.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1500 Re: NVZ: A kako ste se vi danas pripremali za rat?

Post by drug_profi »

Šefe, imamo jedan problem.
Znaš onaj tunel što smo kopali do Zabranjenog grada?
Pa nešto nam se ispriječilo....

Image


Čekamo dalje upute.
Post Reply