Nox sensor problem Opel Insignia

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#1 Nox sensor problem Opel Insignia

Post by Frutek »

U najkracim crtama, greska check engine, svi kontaju DPF zapušen a i vrlo moguce, puno gradske kratke voznje i nikad nije čišćen za 6 godina koliko je staro auto i za 90.000 km predjenih. Očistim DPF, osjetno auto ide bolje, medjutim sutradan opet check engine greska. Odem na 3 razlicite dijagnostike i svaka pokaze da je otiso NOX senzor koji košta u ovlastenom servisu 1500 KM. Ovi drugi servisi cini mi se i nemaju zelje da se time bave. Ima li ikakvog rjesenja osim da gasim DPF, vadim EGR itd i da ne placam 1500 KM za sondu glupavu :shock:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13315
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#2 Re: Nox sensor problem Opel Insignia

Post by Evolution_IV »

Frutek wrote: 19/06/2022 23:29 U najkracim crtama, greska check engine, svi kontaju DPF zapušen a i vrlo moguce, puno gradske kratke voznje i nikad nije čišćen za 6 godina koliko je staro auto i za 90.000 km predjenih. Očistim DPF, osjetno auto ide bolje, medjutim sutradan opet check engine greska. Odem na 3 razlicite dijagnostike i svaka pokaze da je otiso NOX senzor koji košta u ovlastenom servisu 1500 KM. Ovi drugi servisi cini mi se i nemaju zelje da se time bave. Ima li ikakvog rjesenja osim da gasim DPF, vadim EGR itd i da ne placam 1500 KM za sondu glupavu :shock:
ebay.uk
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#3 Re: Nox sensor problem Opel Insignia

Post by Frutek »

Evolution_IV wrote: 19/06/2022 23:32
Frutek wrote: 19/06/2022 23:29 U najkracim crtama, greska check engine, svi kontaju DPF zapušen a i vrlo moguce, puno gradske kratke voznje i nikad nije čišćen za 6 godina koliko je staro auto i za 90.000 km predjenih. Očistim DPF, osjetno auto ide bolje, medjutim sutradan opet check engine greska. Odem na 3 razlicite dijagnostike i svaka pokaze da je otiso NOX senzor koji košta u ovlastenom servisu 1500 KM. Ovi drugi servisi cini mi se i nemaju zelje da se time bave. Ima li ikakvog rjesenja osim da gasim DPF, vadim EGR itd i da ne placam 1500 KM za sondu glupavu :shock:
ebay.uk
Znam, gledao sam. Hocel fercerat? I to su mi napricali kako su ljudi mjenjali pa kroz mjesec isto.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13315
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#4 Re: Nox sensor problem Opel Insignia

Post by Evolution_IV »

al mrka kapa sudeci po cijenama :shock:

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... l&_sacat=0


zasto ne bi radilo, ides po serijskom broju i nadjes istu...e to ne znam, onda nije problem u sondi ako opet isto bude...
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#5 Re: Nox sensor problem Opel Insignia

Post by Frutek »

Evolution_IV wrote: 19/06/2022 23:33 al mrka kapa sudeci po cijenama :shock:

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... l&_sacat=0


zasto ne bi radilo, ides po serijskom broju i nadjes istu...e to ne znam, onda nije problem u sondi ako opet isto bude...
Navodno to uopste nije tako rijedak problem. Dosta ljudi na VW-vima kaze mjenjalo te senzore samo da bi se ubrzo opet vratila greska, onda pristupe vadjenju DPF-a itd sto je proces koji se takodje kod nas olako shvata i nisam za tu opciju kad je u pitanju ovo auto. Ali eto, senzor je zara i vidi ovo, samo 12 mjeseci garancija za senzor od Opela, koji ce kostat 1600 KM s rukama.
User avatar
canvra888
Posts: 4376
Joined: 09/07/2021 15:03

#6 Re: Nox sensor problem Opel Insignia

Post by canvra888 »

Frutek wrote: 20/06/2022 01:16
Evolution_IV wrote: 19/06/2022 23:33 al mrka kapa sudeci po cijenama :shock:

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... l&_sacat=0


zasto ne bi radilo, ides po serijskom broju i nadjes istu...e to ne znam, onda nije problem u sondi ako opet isto bude...
Navodno to uopste nije tako rijedak problem. Dosta ljudi na VW-vima kaze mjenjalo te senzore samo da bi se ubrzo opet vratila greska, onda pristupe vadjenju DPF-a itd sto je proces koji se takodje kod nas olako shvata i nisam za tu opciju kad je u pitanju ovo auto. Ali eto, senzor je zara i vidi ovo, samo 12 mjeseci garancija za senzor od Opela, koji ce kostat 1600 KM s rukama.
Nemoj mene slušati, ali i meni bi bilo žao dati 1500+ KM na obični nox senzor, radije bih se odlučio za opciju skidanja DPF-a.
Post Reply