Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#1 Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Radio Sarajevo »

Dok smislim šta ću napisati, nerviram se.

Imam preko 30 godina, i još nemam djece. Moji prijatelji mahom imaju djecu, neki i po dvoje - troje, a kako vrijeme prolazi, sve se više pitam jesam li ja lud ili je to ipak 20-30-40 ljudi oko mene?

Naime, način na koji ih odgajaju mi definitivno nije normalan. Puštaju im sve i svašta, i dijete je konstantno centar svijeta. Ispričaću nekoliko situacija koje su mi se desile posljednjih godina, a kad pomislim na njih, popizdim.

1. Zovu me prijatelji da im objasnim nešto o poslu koji su preuzeli. Dakle, ja sam njima potreban, i dajem im besplatan savjet o veoma ozbiljnoj stvari. Na Skajpu umjesto da pričam s njima, sve vrijeme je u kadru njihova jednoipogodišnja kćerka. Ona se igra s ajpedom, ona određuje kad ćemo pričati i koliko ćemo pričati, te ona guguće kad joj se prohtije. Kaže mi njena mama, "znaš, ona mora biti u centru pažnje". Nakon 20-ak minuta, misleći da će shvatiti koliko je to glupo što rade, prekidam vezu pod izgovorom kako mi je nestalo interneta.

2. Otišli smo na vikend u inostranstvo s drugarima i njihovo troje djece. Mali četverogodišnjak, inače najmlađi od njih troje, će cijeli jebeni vikend maltretirati sve ljude oko sebe, a oni neće napraviti ništa. Za večerom će gurati hranu sa stola, tokom šetnje u prirodi će gađati brata i sestru, te nas ostale, svim i svačim, vrištaće i plakaće kad mu se to radi, a roditelji neće uraditi ništa. Nakon što je mene udario štapom u glavu, uzeo sam i slomio štap, i ispao najgori. Rekao sam im oboma da ako oni to trpe, njihov je izbor, ali ja neću. Cijelo veče nakon toga je propalo.

3. Drugo putovanje, s drugim prijateljima... Dogovor je da dođemo u tri para, a oni će djecu ostaviti kod nane i dede. Dan prije, bez da su ikoga pitali, odlučuju da povedu stariju curicu, iako su hoteli rezervisani za nas šestoro, a ne 6+1. Jedva sam izmajmunisao dodatne krevete, ali ne bi to bio najveći problem, da nisu bukvalno cijeli boravak prilagodili maloj Amili. Amila je u tih pet dana išla i na jahanje, i u igraonicu nekoliko puta, i morali smo biti tiši ako je ona umorna. Amila je sjedila s nama do 2-3 ujutru iako ima pet godina, sutra bi bila cijeli dan nadrkana i njoj su se svi morali prilagođavati (naravno, osim mene, mene je bolio kurac što je nadrkana). Vozimo se zajedno u autu, a Amila zahtijeva dječije pjesmice. Na njenu vrisku tata joj govori "sačekaj da završim", a mama samo pojačava bez da smo završili konverzaciju jer Amila vrišti. Elem, Amila jednom i nikad više.

4. Ljudi se potpuno prilagode djetetu, i prema njemu/njoj ravnaju bukvalno sve, i kad se mogu vidjeti s prijateljima, i gdje će ljetovati, i šta će dijete jesti itd. Čim djeca zaplaču, dobiju ono što žele. Pored svega toga, pojavljuje se idiotski koncept školstva, nazvan Montesori, gdje dijete uči samo ono što voli. Neko želi da me ubijedi da dijete od sedam godina zna šta voli, iako ja nisam znao ni sa 20.

Najgore od svega je kad nešto kažeš, ti nisi relevantan, jer zaboga nemaš djecu. Ljudi te samo pomnože s nulom, ili ti eventualno kažu "vidjećeš kad budeš imao svoje". Jebote, pa zar moram imati djecu da znam da je nekulturno pustiti svoje dijete da nekome skače po glavi? Zar moram imati djecu da bih znao da kad se kafa pije, djeca ne prilaze? Moram li imati djecu da znam da nije normalno da mu sa dvije godine daš ajfon, ajped i ostale uređaje od kojih postaje autistično?

Ja nisam smio govoriti kada odrasli govore, nisam smio uzeti ništa sa stola ako me ne bi ponudili, nisam smio prići dok se pije kafa, i nisam smio dosađivati. Kad mi se jednom kaže da nešto ne može, znači da ne može.

Molim vas da podijelite svoja iskustva. Mogu se uključiti i roditelji koji se osjećaju prozvano, ali molio bih bez uvreda, i bez argumenata, "vidjećeš kad budeš imao svoje". Neka mi pokušaju objasniti na neki drugi način zašto puštaju djetetu da njima i ostalima skače po glavi. Da li znaju da ih drugi ljudi izbjegavaju zbog toga?






Uh.... Umorih se pišući, ali eto nadam se kvalitetnoj raspravi.

Za kraj evo jedan članak. Google Translate radi dobro, pa prevedite na engleski.

http://www.hpdetijd.nl/2016-03-08/de-pa ... ngelukkig/

Kaže da tinejdžeri mahom postaju depresivni jer su kao djeca bili prezaštićeni. Kada pređu dvadesetu, čak obolijevaju od teške depresije jer nisu navikli da se udare, a kamoli da ih neko otrese i ostavi na ulici. I onda kad se to desi, paf!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Nisi ti vidio crncad i arapcad :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#3 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by kakavdanakneiskustvu »

nevezano bas za temu,meni nije jasno kako neko moze dijete od 4 godine pustiti da se igra samo pred zgradom,bez roditeljske kontrole
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#4 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Toffee karamela »

Ma u biti svega toga je da oni hoće da nastave pjevajući svoj predbračni mladalački život, hoće da se nalaze sa starom rajom ili ovom novom ubračenom da se vesele i pijančuju, putuju, ljetuju, zimuju, roštiljaju ali s bebama u naprtnjači, ko kenguri.

To neko ekstremno bezobrazno dopuštanje djeci njihovih bezobrazluka rijetko viđam kod ove (da ih tako nazovem) kućne, sjedilačke raje, koja je prihvatila da je beba došla i valja se ozbiljno prihvatiti odgoja. Više kod ovih ko fol veselih, urbanih hipstera koji bi da djecu odgajaju...zapravo da ih ne odgajaju, da te sjarane sa svojom bebom i da se vi svi sretno družite a beba da komanduje. :mrgreen:

Tu je i faktor love, nevjerovatno škrtare na dadiljama, tetama čuvalicama itd. (ako već ne mogu uvalit podmladak babi ili prestarjeloj strini).

I onda mala Amila kreće gdje nikad zapravo nije ni trebala krenuti.
Last edited by Toffee karamela on 21/05/2017 18:13, edited 2 times in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by dezurni_ucenik »

kakavdanakneiskustvu wrote:nevezano bas za temu,meni nije jasno kako neko moze dijete od 4 godine pustiti da se igra samo pred zgradom,bez roditeljske kontrole
Moderni roditelji.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#6 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nevezano bas za temu,meni nije jasno kako neko moze dijete od 4 godine pustiti da se igra samo pred zgradom,bez roditeljske kontrole
Moderni roditelji.

moguce,onda sam ja suprotnost od modernog roditelja
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Moja jako dobro slusa. Ne uzima nista bez pitanja, ne smara ako joj ja ne dozvolim i slicno. Dopustam joj svasta ali isto tako zna i granice. Naravno da biram mjesta i drustvo sa kojim cu je voditi
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#8 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by orinoco »

kakavdanakneiskustvu wrote:nevezano bas za temu,meni nije jasno kako neko moze dijete od 4 godine pustiti da se igra samo pred zgradom,bez roditeljske kontrole
Zamišlja da je u Jugoslaviji :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#9 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by dezurni_ucenik »

Roditelji previse razmaze, previse vole svoju djecu, njihova su najbolja, najveca zlata, dragulji, dijamanti. Nisu svi takvi, ali ovi ce se kajati za dijete kad udje u pubertet. Tada ce vidjeti posljedice odgajanje djeteta kao "maminog zlata". Da me se pogresno ne shvati, ne zalazem se za udaranje djece, jos kad se sjetim prica da su neke roditelji tukli sa vojnickim kaisom. :( .
Last edited by dezurni_ucenik on 21/05/2017 18:19, edited 1 time in total.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#10 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by dezurni_ucenik »

orinoco wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nevezano bas za temu,meni nije jasno kako neko moze dijete od 4 godine pustiti da se igra samo pred zgradom,bez roditeljske kontrole
Zamišlja da je u Jugoslaviji :D

Jos ako pocne zamisljat da se moglo spavat u parku, jadno ce to dijete biti. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Hahaha. I da postoji bratsvo und jedinstvo
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#12 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by orinoco »

dezurni_ucenik wrote:
orinoco wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nevezano bas za temu,meni nije jasno kako neko moze dijete od 4 godine pustiti da se igra samo pred zgradom,bez roditeljske kontrole
Zamišlja da je u Jugoslaviji :D
Jos ako pocne zamisljat da se moglo spavat u parku, jadno ce to dijete biti. :D
I slobodno ići u crkve i džamije, neće to dijete ulaziti u kuću :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#13 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

Kraj dvadesetih i početak tridesetih najveće su izgleda kušnje prijateljstva. Društvo se rasipa, udaju se, žene, dječica, ozbiljne veze i sl.

Što se djecu tiče, tu svakako roditelj mora postaviti granicu. No ako bi se stavila u ulogu nekog sa porodicom, sigurna sam da mi ne bi bilo pravo, da mi prijatelji i prijateljice spočitavaju odgojne metode. To su stvari tako osjetljive u koje se jednostavno ne ulazi.
Isti slučaj je brak ili veza od prijetelja, ako se u medjusobnoj njihovoj svadji otvoreno ili prećutno svrstaš na bilo čiju stranu, uvijek ispadneš najgori kad se pomire.

Zato je najednostavnije rješenje svesti komunikaciju, na razinu koja tebi kao slobodnoj osobi ili osobi u vezi, bez djece odgovara.
Ljetovanja i zimovanja (zajednička ) izbjegavati, jer obzirom da ne možeš tudje dijete preodgajati a prinudjen si provoditi na nekvalitetan način svoje dragocjeno vrijeme, takve stvari nemaju svrhe.

Glupo je prekinuti kontakt sa osobom koju poznaješ godinama zbog toga što se ne slažeš sa načinom vaspitanja tudjeg djeteta... Ali komunikaciju možeš svesti na neku pristojnu razinu i povremene posjete od par sati. Sve drugo bojim se da neće uroditi plodovima.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#14 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by O'zone »

insomnia78 wrote:Nisi ti vidio crncad i arapcad :lol:
:lol: :thumbup:


On topic:

Ružno jeste i kao roditelj ne odobravam to popuštanje djeci u svakom pogledu. Ja sa svojim imam svakodnevne borbe oko stvari šta smije i šta nesmije da radi i kad smo sami a posebno kad smo u društvu e sad tu dođemo do gadnog dijela evo recimo primjer...

Nama kad dođu gosti ovaj moj bi da iznese sve igračke što ima, svaku da pokaže, obrazloži i demonstrira kako se igra sa njom eh kad to obavi onda ide ono famozno "hajmo se sad igrat" to je fakati smješno kad kaže komšinici od 70 i kusur kuka koja je došla mojoj staroj na kafu a on joj gura NERF gun u ruke da se "pucaju" :lol: Eh kad ga naružiš i kažeš mu da sve to mora da vrati na svoje mjesto i da prestane da pegla ljude složi tako tužnu facu da bi krepo. E tu se kao roditelj il pada il drži :mrgreen: Oni koji padnu dobiješ djecu kao što su ta koju opisuješ gdje im jednostavno sve prepuštaju jer je to linija manjeg otpora, nema plača, nema zanovjetanja, djete pokaže prstom oni trče da dohvate, kupe, donesu.

Neki pokušavaju da na svojoj djeci ispune ono što oni nisu imali. Ti su mi najgori. "meni moj babo nije mogu kupit sve što sam htio ja ću svom kupit sve što hoće" ili "meni moj nije dao da izlazim ja svom branit neću" etc.

BTW Nije floskula "vidjet ćeš kad dobiješ svoje" nego je to u stvarnosti tako. Čovjek sve podredi djeci. Gdje god da kreneš, šta god da radiš, moraš planirati i djete/cu. To ti je obaveza. Dijete ako je malo niti može niti zna, kad malo poraste porastu mu i zahtjevi više razumije ali više i traži. Koliko god to nekad znalo biti iscrpljujuće vrate ti to sa svakim osmjehom i sa meni omiljenom dječijom logikom u kojoj je sve jednostavno i prosto :-D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#15 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by listopad »

Ima mnogo istine u ovome sto si opisao. Ne kazem da se trebamo vratiti prutu i kaisu, ali danasnji roditelji su apsolutno nekompetentni da dijete nauce ponasanjem iz kojeg ce dijete kasnije izrasti u socijalno bice. Umjesto toga ih uce da budu razmazena, egoisticna govna koja ne vide dalje od svog nosa. I ja sam se svega i svacega nagledao. Kada sam jednom isao na posao sa autobusom (gradski prijevoz), ulazi zenturaca sa dvoje male djece i ujedno telefonira, Autobus vozi brzo, ulazi isto tako u krivine, a djeca trce po cijelom autobusu. Ja sam sjedio skroz nazad gdje su sjedista visa i dolazi mala curica i sjede pored mene. Ja citavo vrijeme moram hvatati dijete da ne padne sa sjedista kada autobus koci ili ulazi u krivine. Njezina se mati nije nijednom okrenula da vidi gdje su joj djeca nego se toga sjetila tek kada je trebala izaci.

Onda sjedim sa prijateljima u restoranu, dolazi malisa i lupa u jedan akvarij koji je bio iza nas. Dolazi njegova majka, hoce da ga odvede, on poce vristati u blek metal stilu i ona ga pusti da dalje udara po akvariju, obara stolice i skace po citavoj prostoriji, jer je on ocigledno gazda. Da sam ja takve stvari radio kao dijete, mati bi mi zalijepila samarcinu da mi moze biti za dva zivota. Ne kazem da sam idealno odgojen, ali su me roditelji na vrijeme naucili sto se smije, sto ne i sto je kulturno, a sto nekulturno i za to nisu bile potrebne batine.

Cesto u autobusu vidim tursku djecu kako isto tako skakucu, vriste i cak udaraju svoju mater, a da im ona nista ne smije. Vjerojatno iz straha da bi mali to mogao reci ocu, a on zbog toga nju izudara, jer babo zeli malog pasu.

Jedna je stvar napraviti dijete, a sasvim druga odgojiti ga.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#16 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by beobasket »

U cjelini te razumijem. I meni je isto, ali sam ja povuko crtu! Jarane hoces na pice, idemo ti i ja a ne ti tvoje djete i ja. Kod nas je problem ako ga odalami, onda ce to isto djete ispricati nakoj teti u skoli, a tete se raspitivaju o tudjim zivotima kao klasicne hamse i onda imas belaj sa socijalnim radnikom vezano za djecu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by vješalica »

najgore su one mrtvohladne matere koje telefoniraju ili rondaju sa drugom prijateljicom a kad dijete doskoči one samo odgurnu rukom,i nastavi dijete mlatiti okolo sve odreda šta stigne, prevrtati,vriskati itd itd...
histerično plakanje i valjanje po podu kao čin ucjene što mama ne kupi šta je djetetu čeif po marketima
skakanje po javnom prevozu po putnicima itd itd...ima toga tona vjerujem kod svakoga ali mi s ene da nabrajati u nedogled
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#18 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by SaraFina »

Djeca nisu kriva, zbog nesposobnosti roditelja da ih pravilno vaspita i odgoji.

Zato svako ono koje se baca po trgovinama i inače neprimjereno ponaša ne treba etiketirati debilom.

Kriva je odrasla, samosvjesna punoljetna osoba odnosno roditelj koji propušta to dijete usmjeriti i vaspitati.

Apsolutno sam protiv da se bilo koje dijete negativno etiketira zbog propusta u odgoju od strane roditelja.

Jer djeca se ne radjaju bezobrazna, osoba kojoj su na brizi napravi ih takvim ili suprotno od toga.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#19 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by O'zone »

listopad wrote:Ima mnogo istine u ovome sto si opisao. Ne kazem da se trebamo vratiti prutu i kaisu, ali danasnji roditelji su apsolutno nekompetentni da dijete nauce ponasanjem iz kojeg ce dijete kasnije izrasti u socijalno bice. Umjesto toga ih uce da budu razmazena, egoisticna govna koja ne vide dalje od svog nosa. I ja sam se svega i svacega nagledao. Kada sam jednom isao na posao sa autobusom (gradski prijevoz), ulazi zenturaca sa dvoje male djece i ujedno telefonira, Autobus vozi brzo, ulazi isto tako u krivine, a djeca trce po cijelom autobusu. Ja sam sjedio skroz nazad gdje su sjedista visa i dolazi mala curica i sjede pored mene. Ja citavo vrijeme moram hvatati dijete da ne padne sa sjedista kada autobus koci ili ulazi u krivine. Njezina se mati nije nijednom okrenula da vidi gdje su joj djeca nego se toga sjetila tek kada je trebala izaci.

Onda sjedim sa prijateljima u restoranu, dolazi malisa i lupa u jedan akvarij koji je bio iza nas. Dolazi njegova majka, hoce da ga odvede, on poce vristati u blek metal stilu i ona ga pusti da dalje udara po akvariju, obara stolice i skace po citavoj prostoriji, jer je on ocigledno gazda. Da sam ja takve stvari radio kao dijete, mati bi mi zalijepila samarcinu da mi moze biti za dva zivota. Ne kazem da sam idealno odgojen, ali su me roditelji na vrijeme naucili sto se smije, sto ne i sto je kulturno, a sto nekulturno i za to nisu bile potrebne batine.

Cesto u autobusu vidim tursku djecu kako isto tako skakucu, vriste i cak udaraju svoju mater, a da im ona nista ne smije. Vjerojatno iz straha da bi mali to mogao reci ocu, a on zbog toga nju izudara, jer babo zeli malog pasu.

Jedna je stvar napraviti dijete, a sasvim druga odgojiti ga.
Što si majke ti ti čuvao djevojčicu kad je njena majka ne čuva?

Sa suprugom i malim u parkiću i mali se igra sa djevojčicom svog uzrasta te nam nakon 15 minuta prilazi otac te djevojčice i pita da nam ostavi malu da je mi pripazimo mora on da ode nešto da obavi neće duže od 15-20 minuta :shock: :? Ja ga gledam kontam zajebaje se, ne znam čovjeka uopšte kad on opet ponovi isto pitanje
i ja mu iskreno odgovorim "ne pada mi na pamet prijatelju" naljuti se on pokupi dijete i ode :roll:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#20 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Niemand »

Nisu to vala nikakvi novokomponovani roditelji, takve djece je bilo i dok sam ja bila dijete. Dodju, razvale sta se more razvaliti od igracaka, sve ti razbacaju, ako te i udare njihovi kazu da nije namjerno (ahaaa), a tvoji roditelji sute jer nece na goste galamiti.

Apsolutno nista novo. Al haj to su opet djeca od ljudi koje poznajes, znas i djecu i roditelje, al meni nikad nije bilo jasno, odemo na more a ono neko tamo dijete ne znam ni ko je ni sta je hladno mi uzme slauf, kantice i onaj pribor za pijesak, sta pozeli jednostavno, a roditelji nista. I na kraju ja cekam da neko tamo dijete izadje iz mora sa mojim slaufom da se ja mogu ici kupati, a moji jos kazu-kako si tako bezobrazna, pa nece ti dijete pojesti slauf, al da ja uzmem ciji tudji slauf, sastavili bi me sa pijeskom il moretom.

Toga je uvijek bilo, samo se odraslo i gleda se iz druge perspektive. Ne razumijem zasto uopce ocekujes da ti nekom budes preci od njegovog djeteta jer to neces biti da si ne znam ti kakav prijatelj. A roditelja cija su djeca ispred sve druge djece, a i ispred svih drugih ljudi je bilo oduvijek a i bice ih.

Samo sto mi brzo zaboravimo mnoge stvari. Da se sad otvori tema o djetinjstvu, svako bi napiso neku budalastinu sto je uradio, i to bi onda kao bilo smijesno i dobra zezancija, al ni drugim ljudima tad to nije bilo normalno ko sto nije ni tebi danas.

Helem, ima svega, al ko sto ti neko rece, ljetovanje sa drustvom koje ima djecu i ocekujes da bude lezerno. Previse ocekujes.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#21 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by listopad »

O'zone wrote:Što si majke ti ti čuvao djevojčicu kad je njena majka ne čuva?

Sa suprugom i malim u parkiću i mali se igra sa djevojčicom svog uzrasta te nam nakon 15 minuta prilazi otac te djevojčice i pita da nam ostavi malu da je mi pripazimo mora on da ode nešto da obavi neće duže od 15-20 minuta :shock: :? Ja ga gledam kontam zajebaje se, ne znam čovjeka uopšte kad on opet ponovi isto pitanje
i ja mu iskreno odgovorim "ne pada mi na pamet prijatelju" naljuti se on pokupi dijete i ode :roll:
Pa sto sam mogao, nije mala kriva sto joj je mati glupaca. Nisam mogao dopustiti da curici nesto bude.

Taj lik sto vam je htio ostaviti svoje dijete kao da je iz skrivene kamere. Ali dobro, nije pogresno nekada imati povjerenja u ljude. Kada vas je vidio, sigurno je kontao da ste fina mlada obitelj (sto vjerojatno jeste) i da vam se moze vjerovati.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#22 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by Niemand »

Smijesno mi vala ovo iz uvodnog posta, kao ljudi prilagode sve djeci, pa i kad ce se vidjeti sa prijateljima :D sta ce dijete jesti :D dje ce na ljetovanje :D

Ja stvarno ne znam sta ljudi ocekuju uopste.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#23 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by kakavdanakneiskustvu »

orinoco wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nevezano bas za temu,meni nije jasno kako neko moze dijete od 4 godine pustiti da se igra samo pred zgradom,bez roditeljske kontrole
Zamišlja da je u Jugoslaviji :D
:mrgreen:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#24 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by sheilak »

@Radio Sarajevo

dijelim tvoju izritiranost kada su u pitanju roditelji malih razmazenih princeza & princeva. nemam svoju djecu i, iskreno, niti ih namjeravam imati, ali ne znaci da ih mrzim, samo sam imuna na njih :D

mogla bih pricati o bezbroj iskustava s njima, poput primjerice, petogodisnje curice koja nas gadja hranom i smije se jer misli da je to urnebesno smijesno. roditelji se smjeskaju i kazu joj, pa nemoj, nije to lijepo, pritom joj stavljajuci jos jedan krompiric u usta. doduse, curica je u svojoj kuci bila, pa smo mi ostali sutjeli.

ok, djeca su djeca i mozda jeste fakat tako da mi -neroditelji :D- imamo drugaciju percepciju svega toga, ali nekako imam osjecaj da roditelji te drage djece smatraju da se svi moraju pokloniti i prilagoditi prvo potomstvu, a onda i njima zbog tog sudbinskog pothvata dovodjenja potomstva na svijet. i nekako najvise vole one tete sto se raznjeze kad vide djecu im pa ih zaspu komplimentima za malog timura, imrana ili kana. ili za amilu. djeca su im postignuce i u najmanju ruku ocekuju i da to i svi ostali prihvate i tako se ponasaju.

ja ne ulazim u sukobe s djecom tom :D (iako sam u par navrata bila jako blizu), vec samo izbjegavam mame im sljedeci put.

mada, ima zaista pametne i slatke djece koja te obraduju samom svojom pojavom i to su vecinom djeca zdravih, nepretencioznih i normalnih roditelja
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: Novokomponovani roditelji koji od djece prave debile...

Post by insomnia78 »

Niemand wrote:Smijesno mi vala ovo iz uvodnog posta, kao ljudi prilagode sve djeci, pa i kad ce se vidjeti sa prijateljima :D sta ce dijete jesti :D dje ce na ljetovanje :D

Ja stvarno ne znam sta ljudi ocekuju uopste.
Krivo im haman sto 40-godisnji princ nije vise u centru paznje nego se neko usudi posvetiti se djetetu.
Post Reply