Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#4301 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by supercali »

Black swan wrote:slično je i s adiko bakn švicarcima ali vidio sam da forumaši nemaju milosti prema ljudima

sam pao sam se zajebao
Ni nalik na hypo i svicarce
Banka nudila kredit u svicarcima
Raja se zaletila jer placaju manje a nigdje nisu istrazili da svicarac moze skociti i da onda mogu samo jeza u ledja kao sto se i desilo
Nigdje banka nije napisala svicarac je fiksan i bit ce ovako a ono suprotno bude
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#4302 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by yasaq »

Black swan wrote:saće ti on reći bitno je samo što stoji u ugovoru koji si potpisao zajedno s njima

mogli su staviti i space station za osvajanje marsa u pozadini rendera
bil povjerovala raja? :D
samo dobar advokat iz oblasti obligacionog prava pa bi vidjeli što nema space station !
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#4303 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

holowey wrote:
wtf?

objekat predstavljen na renderu, ima i parking i garazu i park i trg... ako sada platim, kvadrat mi je 1450, ako platim dok je jos u izgradnji kvadrat je 1850, a ako platim kada bude zavrsena zgrada kvadrat je 2250... sta mislis po kojoj cijeni ce raja kupiti?

a kad se vec plati, i useli, a nakon toga pocnu graditi nove objekte u okolini, i ispostavi se da od rendera samo zgrada stoji (sa tri-cetiri sprata vise) a ni parkinga ni garaze ni parka nema vise gdje strpati, ko je tu kriv? onaj sto je kupio stan, jel'?
Gledao ja reklamu koka - kole. I vidio kad se pije da iskače djeda mraz. I popijem ti ja kolu - i nema djeda mraza. Ko je kriv?

Naravno da je kriv onaj ko je kupio stan. Da neću ja biti kriv?

Lijepo dođeš i pitaš investitora da ti stavi u ugovor da će stan imati toliko i toliko svjetlosti, da neće doći do gradnje koja tebi ne odgovara, da će biti parkić...

Jednostavno je. Samo treba tražiti. A ako je profil kupaca "nek je stan samo u Sarajvu, pa nek i nema sunca" - onda takvi kupci i dobiju šta dobiju.
amar36
Posts: 63
Joined: 19/11/2012 21:59

#4304 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by amar36 »

Ma treba tražiti sve, ali treba i znati. Milion ima nekih sitnica. Treba tražiti da se prije finalnog placanja stan premjeri i plati po stvarnoj kvadraturi, a ne pristati na stavku u ugovoru plus/minus 3% (jer uvijek je minus), ali ko to može sve znati.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4305 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by agent_zero »

Jeste da je tuzla u pitanju, ali opreza nikad dosta. Jadni ljudi.

http://avaz.ba/vijesti/teme/309200/grad ... ne-stanove
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#4306 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Sid the sloth »

agent_zero wrote:Jeste da je tuzla u pitanju, ali opreza nikad dosta. Jadni ljudi.

http://avaz.ba/vijesti/teme/309200/grad ... ne-stanove
Ah pa kako SDP-ovac, ne mozemo sad pljuvati El Baketa i SDA, steta :?
bucik
Posts: 95
Joined: 29/05/2011 19:59

#4307 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bucik »

Evo duže od godinu dana tražim stan u Sarajevu ali bez uspjeha. Pratio sam mnoge stanove na PIKu i ne mogu da vjerujem kako se neki stanovi uopšte mogu prodati, a prodaju se. Kako tako ljudi ne drže do sebe pa pristanu da plate stan u memljivoj zgradi koja samo što se nije srušila po cijeni skupljoj od one u novogradnji ili pristanu da kupe stan u novogradnji poput Tibrinih stanova na Stupu ?

Jesu li ovo realne cijene i da li da kupim stan sad ili da čekam još obzirom da mi se ne žuri sa kupovinom?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#4308 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Ako nađeš stan koji ti se sviđa - kupi.
Ako ne nađeš - nemoj. Jednostavno je.

Nego, rekoše mi da je planiran i treći neboder na Ilidži u projektu "Ilidza tower". :D
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#4309 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

Haris.ba wrote:Ako nađeš stan koji ti se sviđa - kupi.
Ako ne nađeš - nemoj. Jednostavno je.

Nego, rekoše mi da je planiran i treći neboder na Ilidži u projektu "Ilidza tower". :D
Nije bas neboder..zasad :D ima 6 spratova..planiran je u onom uglu izmedju mosta, rijeke i zgrada trenutno u gradnji
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4479
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#4310 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

neki wrote:
Haris.ba wrote:Ako nađeš stan koji ti se sviđa - kupi.
Ako ne nađeš - nemoj. Jednostavno je.

Nego, rekoše mi da je planiran i treći neboder na Ilidži u projektu "Ilidza tower". :D
Nije bas neboder..zasad :D ima 6 spratova..planiran je u onom uglu izmedju mosta, rijeke i zgrada trenutno u gradnji
? gdje misle staviti tu "zgradicu" kad tamo nema prostora? da nije investitor Tibra :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#4311 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dope_Man »

To valjda dodje umjesto onog tepih centra.. mada je to svakako premal prostor za bilo sta, ali ocito nije kod nas, moze to.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#4312 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Dope_Man wrote:To valjda dodje umjesto onog tepih centra.. mada je to svakako premal prostor za bilo sta, ali ocito nije kod nas, moze to.
Onaj tepih centar se ruši, i tuda bi trebala da prođe cesta, već treba zgradica na mjestu kuće
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#4313 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dope_Man »

Pa oni su budale.. ali teske budaletine, ako tu strpaju zgradu. Hajd na prostoru teph centa + kuce i okolice, i nekako. Ali vec ide cesta gdje je centar onda su idioti svi koji su ukluceni u taj projekat, a jos veci oni koji tu kupe stan.
User avatar
Filter
Posts: 8047
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#4314 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Filter »

znal neko sta se sad kopa na vrbanjusi, na onom (bivsem) fudbalskom terenu? poceli su prije neki dan roviti, odose pravo duboko.
zgrade su pri kraju, vjerovatno se nece vise zidati.
umjesto da su sredili studentski dom, mislim da je tu smjesten i arhiv grada... oni vjerovatno prave garazu :roll:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#4315 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Dope_Man wrote:Pa oni su budale.. ali teske budaletine, ako tu strpaju zgradu. Hajd na prostoru teph centa + kuce i okolice, i nekako. Ali vec ide cesta gdje je centar onda su idioti svi koji su ukluceni u taj projekat, a jos veci oni koji tu kupe stan.
4000 KM kvadrat stana. :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#4316 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Dope_Man »

Haris.ba wrote:
Dope_Man wrote:Pa oni su budale.. ali teske budaletine, ako tu strpaju zgradu. Hajd na prostoru teph centa + kuce i okolice, i nekako. Ali vec ide cesta gdje je centar onda su idioti svi koji su ukluceni u taj projekat, a jos veci oni koji tu kupe stan.
4000 KM kvadrat stana. :D
Odoh skocit u Miljacku, da se malo umijem.. da se dohavizam. :run:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4317 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

Dope_Man wrote:
Haris.ba wrote:
Dope_Man wrote:Pa oni su budale.. ali teske budaletine, ako tu strpaju zgradu. Hajd na prostoru teph centa + kuce i okolice, i nekako. Ali vec ide cesta gdje je centar onda su idioti svi koji su ukluceni u taj projekat, a jos veci oni koji tu kupe stan.
4000 KM kvadrat stana. :D
Odoh skocit u Miljacku, da se malo umijem.. da se dohavizam. :run:
Nije istina da je cijena 4000 KM vec 2400 KM. Mislim i dalje je preeeskupo ali Haris bas pretjera. Navodno je vise od pola stanova vec prodato. Inace, u sklopu objekta ce se nalaziti i bazen ali i spa, teretana, restoran. Navodno ce graditi i pjesacki most preko Zeljeznice.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#4318 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Stan koji sam gledao, bio je toliko.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4319 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

Ne znam sta si gledao, ali zvanicna cijena je 2100 KM + PDV. :)
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#4320 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by orinoco »

Haris.ba wrote:
holowey wrote:
wtf?

objekat predstavljen na renderu, ima i parking i garazu i park i trg... ako sada platim, kvadrat mi je 1450, ako platim dok je jos u izgradnji kvadrat je 1850, a ako platim kada bude zavrsena zgrada kvadrat je 2250... sta mislis po kojoj cijeni ce raja kupiti?

a kad se vec plati, i useli, a nakon toga pocnu graditi nove objekte u okolini, i ispostavi se da od rendera samo zgrada stoji (sa tri-cetiri sprata vise) a ni parkinga ni garaze ni parka nema vise gdje strpati, ko je tu kriv? onaj sto je kupio stan, jel'?
Gledao ja reklamu koka - kole. I vidio kad se pije da iskače djeda mraz. I popijem ti ja kolu - i nema djeda mraza. Ko je kriv?

Naravno da je kriv onaj ko je kupio stan. Da neću ja biti kriv?
Oglasi ne smiju sadržavati bilo kakvu izjavu ili vidljivi prikaz koji bi neposredno ili posredno izostavljanjem, nedorečenošću ili pretjerivanjem dovodio potrošače u zabludu, a naročito u pogledu:

b) vrijednosti proizvoda ili usluge i ukupne cijene koje treba stvarno platiti;

Oglašavanje proizvoda i usluga ne smije biti neprimjereno, prevarno, dvosmisleno i treba poštovati dobre poslovne običaje

(7) Prevarnim oglašavanjem proizvoda i usluga smatraju se oglasne poruke i djelovanje kojim se potrošač vara ili može prevariti, te time uticati na njegovo privredno ponašanje ili šteti ili može štetiti drugim učesnicima u tržišnoj utakmici, uključujući prikazivanje manjim slovima, brojkama, slikama i znakovima (piktogramima) bitnih sastojaka ponude, naročito cijene.
(8) Prevarno oglašavanje proizvoda i usluga iskorištava ili može iskoristiti neiskustvo, neznanje ili odvući pažnju potrošača od važnih sastojaka ponude, radi ostvarivanja dobiti, te ono oglašavanje koje sadrži nejasnoće, dvosmislenosti, neistinitosti, pretjerivanja, uveličavanja, umanjivanja ili druge slične komponente koje potrošača varaju ili bi ga mogle prevariti.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#4321 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by JanuaryJones »

Pitanje za ove što već neko vrijeme žive u Novoj Otoci - utisci kad se sve sleglo? Grijanje, buka, gužva, zagađenje sa glavne saobraćajnice, komšije, kakvi su liftovi, problem sa parkingom? Eto neka mala recenzija sa jedne vremenske distance od useljenja.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4322 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by DoradO »

JanuaryJones wrote:Pitanje za ove što već neko vrijeme žive u Novoj Otoci - utisci kad se sve sleglo? Grijanje, buka, gužva, zagađenje sa glavne saobraćajnice, komšije, kakvi su liftovi, problem sa parkingom? Eto neka mala recenzija sa jedne vremenske distance od useljenja.
Grijanje - fenomenalno - ja zbog prinove rijetko gasim :-D stigao prvi račun nedavno, nas dvoje prezadovoljni
ja nisam navikao na taj sistem da od 23h do 5h ne radi grijanje pa sam negodovao :-D ali ništa strašno, stan bude topao tokom noći

Buka -s vremena na vrijeme bušenje u zgradi ali za sada niko nije prekršio pravila kućnog reda koliko sam ja upratio tako da se sve može trpiti
ja sam okrenut i prema ovoj lameli A i rijetko kad čujem radove mada evo polako i fasadu završavaju pa neće biti više ni prašine (inače
kritično pogotovo kada vjetar puše stiropor i građevinski otpad na sve strane)

Gužva - još uvijek ljudi useljavaju ali generalno u zgradi gužve nema, u jutarnjim satima kad idem na posao stvarno rijetko se desi da nešto
duže čekam lift ili slično...
Ispred zgrade gužva nastaje radnim danima jer svi iz okolnih firmi i doma zdravlja npr. parkiraju ispred ovog kompleksa i naravno jedno
na drugom, parkirani na pjesackim prolazima i sl.

zagađenje - ne znam šta bih rekao, živio sam na koševskom skoro 30 god i isto smrdi kad se ovaj smog pojavi, inače normalna situacija :D

komšije - ima dosta stranaca, ugavnom svi prijatni... legle su i prve kafe kad su se ključevi dijelili :-D

Lift - često prljav, valjda kako se useljava... majstori, monteri i ostali uopšte ne paze pa je stalno nešto razvaljeno, razbijeno.

Parking - kupio garažu i riješio to za sva vremena, ali gosti kada dolaze, uglavnom poslijepodne, uvijek ima mjesta oko zgrade tj. kada lokalitet
napuste padobranci iz okolnih objekata

...useliti ovdje će biti idealno za nekih mjesec dana po meni
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#4323 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by JanuaryJones »

DoradO wrote:
JanuaryJones wrote:Pitanje za ove što već neko vrijeme žive u Novoj Otoci - utisci kad se sve sleglo? Grijanje, buka, gužva, zagađenje sa glavne saobraćajnice, komšije, kakvi su liftovi, problem sa parkingom? Eto neka mala recenzija sa jedne vremenske distance od useljenja.
Grijanje - fenomenalno - ja zbog prinove rijetko gasim :-D stigao prvi račun nedavno, nas dvoje prezadovoljni
ja nisam navikao na taj sistem da od 23h do 5h ne radi grijanje pa sam negodovao :-D ali ništa strašno, stan bude topao tokom noći

Buka -s vremena na vrijeme bušenje u zgradi ali za sada niko nije prekršio pravila kućnog reda koliko sam ja upratio tako da se sve može trpiti
ja sam okrenut i prema ovoj lameli A i rijetko kad čujem radove mada evo polako i fasadu završavaju pa neće biti više ni prašine (inače
kritično pogotovo kada vjetar puše stiropor i građevinski otpad na sve strane)

Gužva - još uvijek ljudi useljavaju ali generalno u zgradi gužve nema, u jutarnjim satima kad idem na posao stvarno rijetko se desi da nešto
duže čekam lift ili slično...
Ispred zgrade gužva nastaje radnim danima jer svi iz okolnih firmi i doma zdravlja npr. parkiraju ispred ovog kompleksa i naravno jedno
na drugom, parkirani na pjesackim prolazima i sl.

zagađenje - ne znam šta bih rekao, živio sam na koševskom skoro 30 god i isto smrdi kad se ovaj smog pojavi, inače normalna situacija :D

komšije - ima dosta stranaca, ugavnom svi prijatni... legle su i prve kafe kad su se ključevi dijelili :-D

Lift - često prljav, valjda kako se useljava... majstori, monteri i ostali uopšte ne paze pa je stalno nešto razvaljeno, razbijeno.

Parking - kupio garažu i riješio to za sva vremena, ali gosti kada dolaze, uglavnom poslijepodne, uvijek ima mjesta oko zgrade tj. kada lokalitet
napuste padobranci iz okolnih objekata

...useliti ovdje će biti idealno za nekih mjesec dana po meni
Koliki je kapacitet lifta i ko je proizvodjač? Kako si zadovoljan vanjskom i unutrašnjom stolarijom i općenito kvalietetom gradnje i materijala?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#4324 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

Moja prijateljica zivi u Novoj Otoci i identicne utiske ima kao @Dorado, osim sto je ona i liftom zadovoljna, nije spominjala prljavstinu i razvaljivanje. Meni su zgrade bas lijepe, a vidim da se polako i poslovni prostori popunjavaju tako da ce to sve doci na svoje vrlo brzo.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#4325 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by DoradO »

O kvaliteti gradnje stvarno stručno ne bih znao ništa reći, imam slike stana od prvih zidova pa ako te baš interesuje daj mi mail pa da ti pošaljem

Ja mislim tehnički da lift prima 6 osoba ali preko 4 je stiskavac sigurno ali kako imaju dva lifta sve neugodnosti se lagano mogu izbjeći :-D a stvarno sada ne znam ko je proizvođač, mogu to sutra napisat...

Što se tiče stolarije, vanjska je odlična, morao sam ih zvati da naštimaju vrata jednog balkona jer je puhalo sa strana ali je to trajalo 5min...
a unutrašnju sam lično naručivao, nije ona njihova standardna mada rođak mi tu koristi u onim prvim tibrinim zgradama i tu nema zamjerke (meni se samo boja nije sviđala)

Zaista za sada nemam većih primjedbi, sve se svodi na sitnice tipa da fali bijelog silikona ponegdje i tako tih završnih sitnih radnji... a jedino što sam primjetio, a dobro sam zagledao ulazna vrata na mom spratu, je da su sve i jedna bar na jednom mjestu oštećena pa zamazana kao nekom bojom da se ne vidi

Održavanje hodnika redovno, brave su promjenjene i pooštrene mjere sigurnosti jer se svašta odvijalo u garaži dok su haustori bili otvoreni.

Što kaže @P308 dole od poslovnih prostora stvarno od zubara do palačinkare ima svega :D
Post Reply