Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
giannibelif
Posts: 2086
Joined: 28/01/2017 22:11

#10601 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by giannibelif »

dječak sa šibicama wrote: 30/04/2024 12:26 Ali fascinantno, hoce da zivi sto blize centru grada, kaze to je luksuzno, a ne izlazi iz automobila, ide autom u samoposlugu.

Tacno mi se pocelo kenjati od armade tih likova, ne izlaze iz auta, ni oni ni ukucani. Vodi dijete na sport, iskrca ga iz auta ispred vrata dvorane. Zar nije poenta sporta kretanje.
Ide zena sa djetetom po patike, vodi babo autom prodire kroz pjesacke zone, svadja se psuje, hoce dudje autom u prodavnicu.

Seljakluk na sve strane, do jucer na taljigama silazili do seoskog granapa po "namjeru".
Ja gledam da što manje provodim u autu po gradu. Posao mi je blizu, vrtić usput pa ostavim dijete i pokupim. Kompanjon u zajedničkoj firmi je kupio na Grbavici stan i žena mu bukvalno ne izlazi iz auta, žena je bar dva sata danas u autu, a ne radi još. Ali ona je iz Konjica rodom i valjda je njoj sve daleko i misli da ne može stići nigdje, šta li. Uzme dijete i voza ga od parka do parka, od kuće do igrališta i dvorane, kina ili restorana. Ja se sa malom ispričam po izlasku iz vrtića, jedemo, pijemo šetamo i onda kući dodje dijete zdravo umorno i žena taman sebi dodje od svog posla jer radi u smjenama.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25111
Joined: 08/09/2005 20:08

#10602 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Haris.ba »

Zivis u zgradi sa likovim koji imaju za 7000KM po kvadratu i neko kaze - nije luksuzno?

Vi ocito ne znate zivot dobrostojecih.

Imas garazu na Malti, blizu veoma trazena osnovna skola, ministrica obrazovanja bila prvi dan skole. Ako sta zafali, ona sredi.
Ako hoces privatnu skolu, ni te nisu podaleko. Imaju i trazeni i privatni vrtici odmah blizu.
Blizu treca srednja i ekonomska srednja, treba li objasnjavati?
Blizu kampus.

Djeca i sport? Pa djeca sa 5 godina vec pocnu primjecivati da moj babo ima vece auto od tvog babe.

Zivite jos u komunizmu gdje se dijete necijeg profe igralo sa djetetom rudara.

Ne radi se o luksuzu kao luksuzu. Vec o klasnom raslojavanju.
Last edited by Haris.ba on 30/04/2024 13:41, edited 1 time in total.
laik1981
Posts: 13125
Joined: 05/12/2012 13:04

#10603 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by laik1981 »

Luksuz nije zivjeti u 50-80 kvadrata. Ovi stanovi se kupuju da se novac spasi od inflacije, a vlasnici ih izdaju.
BadBoy
Posts: 8149
Joined: 01/11/2005 21:55

#10604 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

Haris.ba wrote: 30/04/2024 13:37 Zivis u zgradi sa likovim koji imaju za 7000KM po kvadratu i neko kaze - nije luksuzno?

Vi ocito ne znate zivot dobrostojecih.

Imas garazu na Malti, blizu veoma trazena osnovna skola, ministrica obrazovanja bila prvi dan skole. Ako sta zafali, ona sredi.
Ako hoces privatnu skolu, ni te nisu podaleko. Imaju i trazeni i privatni vrtici odmah blizu.
Blizu treca srednja i ekonomska srednja, treba li objasnjavati?
Blizu kampus.

Djeca i sport? Pa djeca sa 5 godina vec pocnu primjecivati da moj babo ima vece auto od tvog babe.

Zivite jos u komunizmu gdje se dijete necijeg profe igralo sa djetetom rudara.

Ne radi se o luksuzu kao luksuzu. Vec o klasnom raslojavanju.
Nije to ba luksuz nego srednja klasa obična. Luksuz je nešto drugo, viša liga.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66782
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10605 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

BadBoy wrote: 30/04/2024 13:12 Ne znam. Po meni si daleko od svega, jedino ako uvedu neki bus liniju tu. Pogled na Merkator i onaj horor iza nije neka pljačka.

Kovačići su npr dobra lokacija jer naselje ima sve, a i sve ti je blizu pješke.

Luksuzne lokacije su mi Crni vrh, Trebević, Poljine tako ta neka jebacka mjesta gdje živiš UPRKOS lokaciji ali si mudonja i imaš para da to izneseš.
Ne znam vala da bih tu zivio sve i da imam para da iznesem.
Sto je ujedno dobro pitanje za razmisljanje :mrgreen:
Gdje biste uzeli nekretninu u Sarajevu da imate neograniceno mnogo para.
citroen xm wrote: 30/04/2024 13:29
_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 12:24 Nisam mislio na dijeljenje zivotnog prostora sa 1000 balkanoida nego ma samu mikrolokaciju Socijalnog kao izuzetno pitomu za zivot sa svim sadrzajima grada na dohvat ruke.
Znam, nisam ni povezao samu lokaciju sa komšilukom. Meni je tu okolina prilično ružna, a na to dodajem život u ovoj zgradi kao bonus. Sve u svemu ništa lijepo za previše para.
Pa ovoj zgradi ce biti pogled gore na favelu i na zeljeznicku prugu, ukljucivo sa zvukom voza u zoru :mrgreen:

Ali ovaj kvadrat koji sam opisao je fin nema sta.

Zivio sam u E. Sehovica nekoliko godina, znam o cemu pricam shodno svojim zivotnim prioritetima, a cini mi se da smo tu mnogo slicni :kiss:

I naravno da nekome ko je rodjen u Centru i Starom Gradu ovo selidba na periferiju.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16581
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#10606 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sime_cipol »

Thorgerson wrote: 30/04/2024 10:29 Ne kontam kakav je to sadomazohizam zeljeti zivjeti u zgradi sa 500 stanova, 1000 i kusur ljudi. Ok, ako moras. Npr niza cijena stana.

I ovo luskuzni stanovi. Sta je tu luksuz? Ne kontam. Sve luskuzni stanovi.

Npr Bosmal se tako reklamirao, ali tamo fkt jeste bio luskuz u odnosu na ostalu ponudu. Imao si bazen, teretanu, recepciju, zastitu, liftove na kartice, unutra je sve fkt max napucano, videonadzori, heliodrom, stanovi ne znam ima li ga ispod 100m2, fkt su dobri materijali koristeni itd.

To i mozes nazvati luksuzom. I tu i mogu shvatiti neciju zelju da zivi u takvoj zgradi. A ovo da ides ne znam u sarajevo tower koji je samo malo moderniji neboder od onih po alipasonom. Ne kontam fkt.
BosMal je luksuz i za ove danasnje gradnje, a u odnosu na zgrade prije 20 godina je bio Dubai.
Kad se sjetim da su tu stanovi bili 2500-3000 KM po kv, sve se govorilo da nikad nece prodati.
Ako gdje kvadrat vrijedi, ali zaista vrijedi, mada je i to upitno 10k m² onda je to BosMal.
giannibelif
Posts: 2086
Joined: 28/01/2017 22:11

#10607 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by giannibelif »

Ja sebe smatram dobrostojećim. Imam stan kupljen bez kredita, roditelji veliku kuću koju su gradili dugo pa stali misleći da se ja nikad neću vratiti u Sarajevo, naslijedio sam pradjedovinu u inostranstvu- staru kuću sa lokalom, SUV od tridesetak hiljada maraka. Imam malu firmu koja mi donese dobru bosansku platu, žena dobar posao za koji se školovala i koji voli. Dobrostojeći sam ali nisam bogataš, ne u materijalnom smislu. Nisam kapitalista koji mrvi okolo kosti, družim se sa ljudima koji šire pozitivnu energiju taman i ulice da neko čisti i ta energija i pozitivan stav su mi "sine qua non". Živim dobro, ne fali mi ništa i ne želim nikada postati bogataš, posebno ne u balkanskom tranzicijskom smislu. Takav život lično ne bi poželio sebi i nikome do koga mi je stalo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66782
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10608 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Ti si lave sto se kaze na konju.
Sve glavne zivotne egizstencijalne brige ti je neko drugi smirio.
citroen xm
Posts: 18331
Joined: 17/04/2012 22:57

#10609 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by citroen xm »

_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 13:49

Pa ovoj zgradi ce biti pogled gore na favelu i na zeljeznicku prugu, ukljucivo sa zvukom voza u zoru :mrgreen:

Ali ovaj kvadrat koji sam opisao je fin nema sta.

Zivio sam u E. Sehovica nekoliko godina, znam o cemu pricam shodno svojim zivotnim prioritetima, a cini mi se da smo tu mnogo slicni :kiss:

I naravno da nekome ko je rodjen u Centru i Starom Gradu ovo selidba na periferiju.
Ma ok sve, ali za manje para i u manjoj prijeratnoj zgradi. Ova će mi biti spoj svega negativnog.
laik1981
Posts: 13125
Joined: 05/12/2012 13:04

#10610 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by laik1981 »

_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 13:49
BadBoy wrote: 30/04/2024 13:12 Ne znam. Po meni si daleko od svega, jedino ako uvedu neki bus liniju tu. Pogled na Merkator i onaj horor iza nije neka pljačka.

Kovačići su npr dobra lokacija jer naselje ima sve, a i sve ti je blizu pješke.

Luksuzne lokacije su mi Crni vrh, Trebević, Poljine tako ta neka jebacka mjesta gdje živiš UPRKOS lokaciji ali si mudonja i imaš para da to izneseš.
Ne znam vala da bih tu zivio sve i da imam para da iznesem.
Sto je ujedno dobro pitanje za razmisljanje :mrgreen:
Gdje biste uzeli nekretninu u Sarajevu da imate neograniceno mnogo para.
citroen xm wrote: 30/04/2024 13:29
_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 12:24 Nisam mislio na dijeljenje zivotnog prostora sa 1000 balkanoida nego ma samu mikrolokaciju Socijalnog kao izuzetno pitomu za zivot sa svim sadrzajima grada na dohvat ruke.
Znam, nisam ni povezao samu lokaciju sa komšilukom. Meni je tu okolina prilično ružna, a na to dodajem život u ovoj zgradi kao bonus. Sve u svemu ništa lijepo za previše para.
Pa ovoj zgradi ce biti pogled gore na favelu i na zeljeznicku prugu, ukljucivo sa zvukom voza u zoru :mrgreen:

Ali ovaj kvadrat koji sam opisao je fin nema sta.

Zivio sam u E. Sehovica nekoliko godina, znam o cemu pricam shodno svojim zivotnim prioritetima, a cini mi se da smo tu mnogo slicni :kiss:

I naravno da nekome ko je rodjen u Centru i Starom Gradu ovo selidba na periferiju.
Citava Grbavica je nesto najidealnije za zivot ako gledamo urbanu gradsku zonu. Sa neograniceno novca se ne kupuju stanovi u Sa da bi se u njima zivjelo.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10977
Joined: 27/04/2021 22:52

#10611 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by tramvajtrojka »

sime_cipol wrote: 30/04/2024 13:50
Thorgerson wrote: 30/04/2024 10:29 Ne kontam kakav je to sadomazohizam zeljeti zivjeti u zgradi sa 500 stanova, 1000 i kusur ljudi. Ok, ako moras. Npr niza cijena stana.

I ovo luskuzni stanovi. Sta je tu luksuz? Ne kontam. Sve luskuzni stanovi.

Npr Bosmal se tako reklamirao, ali tamo fkt jeste bio luskuz u odnosu na ostalu ponudu. Imao si bazen, teretanu, recepciju, zastitu, liftove na kartice, unutra je sve fkt max napucano, videonadzori, heliodrom, stanovi ne znam ima li ga ispod 100m2, fkt su dobri materijali koristeni itd.

To i mozes nazvati luksuzom. I tu i mogu shvatiti neciju zelju da zivi u takvoj zgradi. A ovo da ides ne znam u sarajevo tower koji je samo malo moderniji neboder od onih po alipasonom. Ne kontam fkt.
BosMal je luksuz i za ove danasnje gradnje, a u odnosu na zgrade prije 20 godina je bio Dubai.
Kad se sjetim da su tu stanovi bili 2500-3000 KM po kv, sve se govorilo da nikad nece prodati.
Ako gdje kvadrat vrijedi, ali zaista vrijedi, mada je i to upitno 10k m² onda je to BosMal.
Tower N./ Stan/ Bosmal/ Novi Grad/ Sarajevo/ 146 m2 (1 040 000 KM)
https://olx.ba/artikal/56294959

Image

Bosmal dan dns drzi cijenu namjesten stan ide preko miliona, a prazni oko 900000KM i vrijede svake marke :mrgreen:
BadBoy
Posts: 8149
Joined: 01/11/2005 21:55

#10612 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

giannibelif wrote: 30/04/2024 14:01 Ja sebe smatram dobrostojećim. Imam stan kupljen bez kredita, roditelji veliku kuću koju su gradili dugo pa stali misleći da se ja nikad neću vratiti u Sarajevo, naslijedio sam pradjedovinu u inostranstvu- staru kuću sa lokalom, SUV od tridesetak hiljada maraka. Imam malu firmu koja mi donese dobru bosansku platu, žena dobar posao za koji se školovala i koji voli. Dobrostojeći sam ali nisam bogataš, ne u materijalnom smislu. Nisam kapitalista koji mrvi okolo kosti, družim se sa ljudima koji šire pozitivnu energiju taman i ulice da neko čisti i ta energija i pozitivan stav su mi "sine qua non". Živim dobro, ne fali mi ništa i ne želim nikada postati bogataš, posebno ne u balkanskom tranzicijskom smislu. Takav život lično ne bi poželio sebi i nikome do koga mi je stalo.
Ti si tek u prvobitnoj akumulaciji kapitala, polako :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66782
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10613 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

Dobra je Grbavica i tu sam zivio :mrgreen:
Ali meni licno M. Dvor pa 5 mjesta prazno.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12619
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#10614 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dr_Evil »

_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 14:06 Ti si lave sto se kaze na konju.
Sve glavne zivotne egizstencijalne brige ti je neko drugi smirio.
Dobro, makar nije zavrsio(koliko mozemo shvatiti iz posta) za poker aparatom :)

Tako da, kapa dolje njegovima, i to je to :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66782
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10615 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

dr_Evil wrote: 30/04/2024 14:16
_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 14:06 Ti si lave sto se kaze na konju.
Sve glavne zivotne egizstencijalne brige ti je neko drugi smirio.
Dobro, makar nije zavrsio(koliko mozemo shvatiti iz posta) za poker aparatom :)

Tako da, kapa dolje njegovima, i to je to :)
Bas tako.
Obicno ko ovako sve stekne bez truda, to sve i spicka.
Svaka i njemu cast a i njegovima, nema dalje.
laik1981
Posts: 13125
Joined: 05/12/2012 13:04

#10616 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by laik1981 »

_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 14:12 Dobra je Grbavica i tu sam zivio :mrgreen:
Ali meni licno M. Dvor pa 5 mjesta prazno.
Grbavica ima idealan polozaj i sto se meni najvise svidja dosta zelenih povrsina u odnosu na ostatak grada. Sa parkingom se jedino ne patim kad sam na Grbavici, iako ga i tu vjerovatno fali. Tu je i jedino pravo gradsko setaliste. Meni top. Jedino sto je gradnja onako ruznjikava, ali gdje nije.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10977
Joined: 27/04/2021 22:52

#10617 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 14:12 Dobra je Grbavica i tu sam zivio :mrgreen:
Ali meni licno M. Dvor pa 5 mjesta prazno.
Image

Najveci kompleksasi i uhljupi tu zive, ja nedavno usao u haustor na MD-u i ovako im izgleda, a zgrada pet milja u plusu na oglasnoj ploči zadnji put haustor okrecen kad je Titu noga zabolila :-) :-), a znaju se hvaliti stanovima od pola miliona maraka :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9879
Joined: 06/07/2017 07:35

#10618 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nepass1 »

BadBoy wrote: 30/04/2024 13:12 Ne znam. Po meni si daleko od svega, jedino ako uvedu neki bus liniju tu. Pogled na Merkator i onaj horor iza nije neka pljačka.

Kovačići su npr dobra lokacija jer naselje ima sve, a i sve ti je blizu pješke.

Luksuzne lokacije su mi Crni vrh, Trebević, Poljine tako ta neka jebacka mjesta gdje živiš UPRKOS lokaciji ali si mudonja i imaš para da to izneseš.
Meni je luksuz zgrada u halilbasica. Je li bi nadmlini 15 adresa, luksuz je zgrada u a.sahinagica sto je duljevic radio i luksuz je importane.
Sto se tice sarajevo towera veci su mi luksuz zgrade u prijepoljcevoj. Samo sto parking zeza
noviclan
Posts: 11179
Joined: 31/10/2013 06:48

#10619 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

tramvajtrojka wrote: 30/04/2024 14:10
sime_cipol wrote: 30/04/2024 13:50
Thorgerson wrote: 30/04/2024 10:29 Ne kontam kakav je to sadomazohizam zeljeti zivjeti u zgradi sa 500 stanova, 1000 i kusur ljudi. Ok, ako moras. Npr niza cijena stana.

I ovo luskuzni stanovi. Sta je tu luksuz? Ne kontam. Sve luskuzni stanovi.

Npr Bosmal se tako reklamirao, ali tamo fkt jeste bio luskuz u odnosu na ostalu ponudu. Imao si bazen, teretanu, recepciju, zastitu, liftove na kartice, unutra je sve fkt max napucano, videonadzori, heliodrom, stanovi ne znam ima li ga ispod 100m2, fkt su dobri materijali koristeni itd.

To i mozes nazvati luksuzom. I tu i mogu shvatiti neciju zelju da zivi u takvoj zgradi. A ovo da ides ne znam u sarajevo tower koji je samo malo moderniji neboder od onih po alipasonom. Ne kontam fkt.
BosMal je luksuz i za ove danasnje gradnje, a u odnosu na zgrade prije 20 godina je bio Dubai.
Kad se sjetim da su tu stanovi bili 2500-3000 KM po kv, sve se govorilo da nikad nece prodati.
Ako gdje kvadrat vrijedi, ali zaista vrijedi, mada je i to upitno 10k m² onda je to BosMal.
Tower N./ Stan/ Bosmal/ Novi Grad/ Sarajevo/ 146 m2 (1 040 000 KM)
https://olx.ba/artikal/56294959

Image

Bosmal dan dns drzi cijenu namjesten stan ide preko miliona, a prazni oko 900000KM i vrijede svake marke :mrgreen:

https://www.klix.ba/biznis/finansije/tr ... /240429155

Sarajevsko preduzeće GRAS je najveći dužnik, dugujući više od 26,1 milion KM. Ovaj privredni subjekat je godinama najveći dužnik Uprave za indirektno oporezivanje.

Na drugom i trećem mjestu su također sarajevske kompanije - Sarajevska pivara koja duguje 21,5 miliona KM i Bosmal, koji duguje 12,9 miliona KM.


Znaci dvanaest stanova i cao
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66782
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10620 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by _BataZiv_0809 »

tramvajtrojka wrote: 30/04/2024 14:22
_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 14:12 Dobra je Grbavica i tu sam zivio :mrgreen:
Ali meni licno M. Dvor pa 5 mjesta prazno.
Image

Najveci kompleksasi i uhljupi tu zive, ja nedavno usao u haustor na MD-u i ovako im izgleda, a zgrada pet milja u plusu na oglasnoj ploči zadnji put haustor okrecen kad je Titu noga zabolila :-) :-), a znaju se hvaliti stanovima od pola miliona maraka :mrgreen:
Pa to jeste tacno.
Sve je to uglavnom naslijedilo stanove tu i misle da im je neko duzan odrzavat zgradu.
Takvi su mi najdrazi.
Sve on zna sta treba i za sve ima prijedlog.
Al mrdnut qurcem to nikad u zivotu, sve neko treba to za njega.
Kad ga pitas sta si poduzeo ko da mu zdrav zub vadis.
Ali ja da imam bezobrazno puno para isla bi vila u Franje Račkog vjeruj ti meni :kiss:
BadBoy
Posts: 8149
Joined: 01/11/2005 21:55

#10621 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by BadBoy »

Postoje dvije vrste bogataša:

New money I old money.

Novopečeni žele vidljive lokacije, da se zna da oni imaju para. To su Trebevići, Poljine, Crni Vrh, M Dvor kod Džeke ili Skenderbrick.

Stare pare su tihe, to su obično ogromna imanja van grada i vam vreve. Ovih ima jako malo kod nas.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4553
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10622 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VladaFBiH »

_BataZiv_0809 wrote: 30/04/2024 14:12 Dobra je Grbavica i tu sam zivio :mrgreen:
Ali meni licno M. Dvor pa 5 mjesta prazno.
meni M.Dvor isto kao da sam na Bare došao - sve mrtvo :D. Kada sam se kući vraćao iz grada bio mi je namrži dio koji sam prolazio (tramvaji naravno nisu radili) jer sem kerova ništa nisi mogao vidjeti.

Sada se kao nešto i ima vidjeti ali je to opet uz tramvaj.
Last edited by VladaFBiH on 30/04/2024 14:46, edited 1 time in total.
defender46
Posts: 245
Joined: 05/11/2009 15:33

#10623 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by defender46 »

I koliko je kvadrat ovo u Marka Marulica? :)
noviclan
Posts: 11179
Joined: 31/10/2013 06:48

#10624 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by noviclan »

defender46 wrote: 30/04/2024 14:45 I koliko je kvadrat ovo u Marka Marulica? :)
3.500,00€ ako si iz njemackA
sahbazzz
Posts: 342
Joined: 19/07/2020 12:27

#10625 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by sahbazzz »

Za mene su neke luksuz/premium lokacije Poljine, potez oko aleje na Ilidzi pored onih svih vila (Serif Konjevic i ekipa). Od gradskih lokacija i stanova, broj jedan mi je Importanne/Bosmal i mozda ali samo mozda ove zadnje zgrade na Skenderiji (Skenderbrick i ova na kraju setalista obala).

Poljine su primjer raslojavanja i logicno bi mi bilo uzeti nesto tu ako imam lovu zbog okruzenja (priroda, mir, sigurnost, ljudi od uticaja itd). Luksuz i posjedovanje kuce mi idu jedno sa drugim, stan mi nikad ne moze biti to to. Ko ima love za dobru kucu gore onda sigurno nece da brine sto dijete mora na trening ili sto nema javnog prevoza.

Importanne je super lokacija, ko voli da se vrti po gradu sve mu je blizu, autom u garazu, tu ti je Vils, skole, fakulteti, soping centri, gradnja odlicna koliko znam, nema sta pravo mjesto.
Post Reply