Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by muha_sa »

judgeers wrote:Koje sve zgrade u Sarajevu znate, a da su izgrađene u novije vrijeme?
ne bih znao nabrojat al znam da je haman sve i jedna zelena površina-iliti park--uzurpirana i na njoj dignuta neka zgrada.
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#2 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by breuer »

muha_sa wrote:
judgeers wrote:Koje sve zgrade u Sarajevu znate, a da su izgrađene u novije vrijeme?
ne bih znao nabrojat al znam da je haman sve i jedna zelena površina-iliti park--uzurpirana i na njoj dignuta neka zgrada.
pokušali su i sa 'velikim parkom' pa im nešto nedade :lol:

stariji će znati ;-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by muha_sa »

breuer wrote:
muha_sa wrote:
judgeers wrote:Koje sve zgrade u Sarajevu znate, a da su izgrađene u novije vrijeme?
ne bih znao nabrojat al znam da je haman sve i jedna zelena površina-iliti park--uzurpirana i na njoj dignuta neka zgrada.
pokušali su i sa 'velikim parkom' pa im nešto nedade :lol:

stariji će znati ;-)
nema starijeg neg što sam ja :lol: metuzalem ohrndani :lol:
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#4 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by breuer »

muha_sa wrote:nema starijeg neg što sam ja :lol: metuzalem ohrndani :lol:
ma kako neću znati ( iako sam neaktivniji forumaš ) al zato to i napisah :)

eto ga! jedan preostali park :D

p.s. sačuva ga greblje na njemu kažu :idea:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#5 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Ambrozija »

Koliko novije vrijeme?

Tibrine zgrade na Stupu i Buca Potoku a osim Tibre - na Stupu ih ima jos dosta pa Pionirska dolina, Unipromet, zgrade na Sipu, ima par i na Dobrinji, nova zgrada na Skenderiji, Mejtas... itd.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#6 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by chuchumbamayumbe »

Dosta je izgrađeno u Istočnom Sarajevu, ali to nije tema.
8-)
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#7 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Emi_Nevermind »

Mi zivimo u novogradnji, a reci cu kojoj kad budemo odselili (nadam se ubrzo, najradije jucer..) jer je "vlasnica" zgrade jedno iskompleksirano bice koja obozava da se svadja, da nam kuca na vrata u svaka doba, dere se i krsi ugovor bez poslijedica, dok mi sjedimo tu u novom stanu u raspadnom stanju i ne smijemo nista jer nam se zurilo da uselimo i potpisali smo ugovor koji se moze manipulisati do besvjesti (recimo: to sto ulazi u enterijer stana ce se naknadno uvesti u ugovor- onda kazu nije to u ugovoru. sto i nije- itd..). Glup potez,ali nismo imali kud.. Ona je stvarno u stanju svasta nesto, pa necu da spominjem koja je zgrada u pitanju, ali samo da naglasim da sve sto je novogradnja nije divno- svi misle da zivimo na elitnoj lokaciji, a nama rupe u zidu pod prozorom, dolazi nam skoro 500 KM plina jer su instalacije felericne, nov pod skripi, zid nije gletovan, parket neustiman, pa ima rupa izmedju zida i parketa, prozori ne dihtuju pa ulazi dim od kuca koje su okolo, a tu loze onaj smrdljivi cumur. kada napunimo kadu, voda izlazi iz lavaboa i obratno... Klima uredjaj pogan, prljavi filteri do te mjere da kad upalis, ostane crna fleka iznad. To moze biti pogubno po zdravlje, pogotovo za bebe.. Svi jadni nasamareni ljudi koji su kupili stanove su izgubili jos najmanje 15-20 000 na renoviranje potpuno novih stanova. Sve komsije se zale da je katastrofa, i skoro niko nije uselio, jer je neuseljivo unatoc navodnoj "visokostandardnoj" gradnji, vrata se ne mogu zatvoriti, steke ispadaju, ma uzas.. a sto se sve cuje, to je druga stvar, cujes komsije dva sprata ispod dok usisavaju. Cujes kako neko hoda iznad, iako kazu da tu niko ne zivi. Grozno... Ne znam kakve su druge novogradnje, ali ovo je uzas,zgrade na AP su bolje,a to kaze mnogo toga :-?
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#8 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Better Man »

Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#9 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Emi_Nevermind »

Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
:thumbup:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#10 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Comrad »

Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Jesi obisao sve austrougarske stanove, sve novogradnje, pa mozes tek tako iznijeti ovakav zakljucak. Pa bolan to su zgrade stare 100+ godina i ti pises tek tako da su kvalitetnije od zgrada iz 21 vijeka. :-) Jest eto austrougari prije 100 godina koristili sve najkvalitetnije materijale. :razz: I isto tako ljudi kada prave sebi kucu uvijek kupuju sve A klase...ma daj, stedi se na svakom koraku.

Nasi ljudi su smijesni. Kupi novogradnju po cijeni nizoj od stare gradnje i ocekuje kvalitet. Ja sam bio u nekoliko novogradnji koje su svemirske za te tvoje austrougarske zgrade (novogradnja na otoci, pionirska, bosmal...) Al naravno tu je cijena daleko veca...

Al ne, daj nasem covjeku nov stan za 1000 KM i jos da je sve I klasa u njemu. E pa ne ide to tako, koliko para toliko muzike.

Sve novogradnje nisu iste, ako neko ima ruzno iskustvo onda to treba napisati, koja tacno zgrada je u pitanju. Pa da ljudi znaju. Ja shvatam ove sentimentalce da je njima drazi njihov stan od 50+ godina, ali da je kvalitetnijih od svih novogradnji - vala nije.
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#11 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Emi_Nevermind »

Vazda se nadje neki konras. Eh Comrad ja ti zivim u jednoj od tih navedenih "prvoklasnih". Procitaj moj post pa ces da vidis koliko je to prvoklasno, uzas jedan. Imaju pokazni stan na kojem su radili, vidis taj i kontas WOW, i onda uselis, i kontas WOW sto ispadoh kreten.. A ovi sto grade trljaju ruke.

Sindrom bolesnih zgrada ili "sick building syndrome" se pojavljuje u novijim zgradama zbog upotrebe npr formaldehida i isparavanja lakova, boja, hemikalija koje su poceli upotrebljavati u novije vrijeme. Austrougari su npr gradili sa puno vise prirodnih matrijala ( kao i ovi u Lukomiru, anjima kuce jos zive nakon par stotina godina). Svi ti noviji "izumi" i "kvalitetni materijali" su se tek poceli koristiti i njihovo stetno dejstvo ce se tek pokazati.. Isto kao sto se tek sad pokazuje sta je asbest i koliko je stetan, a 50-60 se gradilo sve sa asbestom, jeftino, kvalitetno, sta ti vise treba?! I ta je generacija sama sebi djelovala najpametnija. Pa nisu ljudi danasnjeg vremena pokupili svu pamet svijeta.. A piramide, machu pichu? Ma naravno, nasa generacija je najpametnija i svi su prije nas bili idioti, a mi jedemo genetski modifikovnu hranu, hemikalije, pijemo i udisemo otrove, mnogo smo vala pametni!
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#12 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Emi_Nevermind »

I samo da ti kazem da ne mozes porediti Bosmal sa ovim ostlim fus gradnjama.. To je smjesno poredjenje, presmjesno!
maxell_sarajevo
Posts: 2218
Joined: 08/02/2008 19:19

#13 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo »

Imam stan u novogradnji u koji sam uselio 2008 i mogu reci da je veoma kvalitetna zgrada.U stanu i danas sve funkcionise besprijekorno, prozori, vrata, kupatilo, parket tako da su obicne gluposti sto ovaj "londonac" govori da su austrougarske zgrade mnogo kvalitetnije.
Prije par dana ulazio sam i u Tibrine stanove u ovoj novoj zgradi na Stupu sto se pravi, lijepo su unutra urađeni, parket hrast, drvenarija od punog drveta a stanovi su veoma funkcionalni, nema pogleda prozor u prozor, samo kad bih dole nesto kupovao prvo bi mi bilo mjenjanje ulaznih vrata jer su stavili ona najobicnija kineska.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#14 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Innovation »

Nesto mi je kod tebe cudno. Cas useljavas u novu zgradu i to Tibrinu, a sad pises da si vec od 2oo8. u novoj zgradi /nekoj/. :-)
maxell_sarajevo
Posts: 2218
Joined: 08/02/2008 19:19

#15 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo »

Innovation wrote:Nesto mi je kod tebe cudno. Cas useljavas u novu zgradu i to Tibrinu, a sad pises da si vec od 2oo8. u novoj zgradi /nekoj/. :-)
Ne usaljevam u Tibrinu nego sam samo gledao stanove sa poznanikom koji tu zeli stan uzeti. ;-)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#16 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Ambrozija »

maxell_sarajevo wrote:
Innovation wrote:Nesto mi je kod tebe cudno. Cas useljavas u novu zgradu i to Tibrinu, a sad pises da si vec od 2oo8. u novoj zgradi /nekoj/. :-)
Ne usaljevam u Tibrinu nego sam samo gledao stanove sa poznanikom koji tu zeli stan uzeti. ;-)
Pa jasno si napisao :D
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#17 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Innovation »

Pogledaj na temi "Ko su upravitalji u vasoj zgradi" strana 65 i 66 sta si napisao. Mozda nisi tako mislio, ali si napisao. :)
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#18 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Better Man »

Comrad wrote:
Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Jesi obisao sve austrougarske stanove, sve novogradnje, pa mozes tek tako iznijeti ovakav zakljucak. Pa bolan to su zgrade stare 100+ godina i ti pises tek tako da su kvalitetnije od zgrada iz 21 vijeka. :-) Jest eto austrougari prije 100 godina koristili sve najkvalitetnije materijale. :razz: I isto tako ljudi kada prave sebi kucu uvijek kupuju sve A klase...ma daj, stedi se na svakom koraku.

Nasi ljudi su smijesni. Kupi novogradnju po cijeni nizoj od stare gradnje i ocekuje kvalitet. Ja sam bio u nekoliko novogradnji koje su svemirske za te tvoje austrougarske zgrade (novogradnja na otoci, pionirska, bosmal...) Al naravno tu je cijena daleko veca...

Al ne, daj nasem covjeku nov stan za 1000 KM i jos da je sve I klasa u njemu. E pa ne ide to tako, koliko para toliko muzike.

Sve novogradnje nisu iste, ako neko ima ruzno iskustvo onda to treba napisati, koja tacno zgrada je u pitanju. Pa da ljudi znaju. Ja shvatam ove sentimentalce da je njima drazi njihov stan od 50+ godina, ali da je kvalitetnijih od svih novogradnji - vala nije.
Nisam obisao sve, ali sam imao priliku da vidim ih dosta i zaista su radjene mnogo kvalitetnije od novogradnje. Ne racunam zgrdae tipa Bosmal koje su pravljene za elitu sa viskom para. Samo kad bi se obnovile fasade na ovim straim austrougarskim zgradama, kako bi tek onda dobile na ljepoti. Dobra prijateljica mi zivi u Austrougarskoj zgradi i stan je fantazija kako su ga sredili njeni roditelji. Kvalitetom je daleko ispred stanova u novogradnji, a da ne govorim o lokaciji.
Emi_Nevermind
Posts: 900
Joined: 25/05/2010 22:34

#19 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Emi_Nevermind »

Innovation wrote:Pogledaj na temi "Ko su upravitalji u vasoj zgradi" strana 65 i 66 sta si napisao. Mozda nisi tako mislio, ali si napisao. :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: aaaaj ofiraze..
maxell_sarajevo
Posts: 2218
Joined: 08/02/2008 19:19

#20 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by maxell_sarajevo »

Innovation wrote:Pogledaj na temi "Ko su upravitalji u vasoj zgradi" strana 65 i 66 sta si napisao. Mozda nisi tako mislio, ali si napisao. :)
:roll: Uh i zaboravio sam da sam i tamo pisao haj nisi to morao/la spominjati, ma to su sve stanovi poznanika ;-) .
:D
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#21 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Innovation »

Jeste da imam poprilicno godina, ali dobro pamcenje. :)
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#22 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

Better Man wrote:
Comrad wrote:
Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Jesi obisao sve austrougarske stanove, sve novogradnje, pa mozes tek tako iznijeti ovakav zakljucak. Pa bolan to su zgrade stare 100+ godina i ti pises tek tako da su kvalitetnije od zgrada iz 21 vijeka. :-) Jest eto austrougari prije 100 godina koristili sve najkvalitetnije materijale. :razz: I isto tako ljudi kada prave sebi kucu uvijek kupuju sve A klase...ma daj, stedi se na svakom koraku.

Nasi ljudi su smijesni. Kupi novogradnju po cijeni nizoj od stare gradnje i ocekuje kvalitet. Ja sam bio u nekoliko novogradnji koje su svemirske za te tvoje austrougarske zgrade (novogradnja na otoci, pionirska, bosmal...) Al naravno tu je cijena daleko veca...

Al ne, daj nasem covjeku nov stan za 1000 KM i jos da je sve I klasa u njemu. E pa ne ide to tako, koliko para toliko muzike.

Sve novogradnje nisu iste, ako neko ima ruzno iskustvo onda to treba napisati, koja tacno zgrada je u pitanju. Pa da ljudi znaju. Ja shvatam ove sentimentalce da je njima drazi njihov stan od 50+ godina, ali da je kvalitetnijih od svih novogradnji - vala nije.
Nisam obisao sve, ali sam imao priliku da vidim ih dosta i zaista su radjene mnogo kvalitetnije od novogradnje. Ne racunam zgrdae tipa Bosmal koje su pravljene za elitu sa viskom para. Samo kad bi se obnovile fasade na ovim straim austrougarskim zgradama, kako bi tek onda dobile na ljepoti. Dobra prijateljica mi zivi u Austrougarskoj zgradi i stan je fantazija kako su ga sredili njeni roditelji. Kvalitetom je daleko ispred stanova u novogradnji, a da ne govorim o lokaciji.
Pa mora da valja, cim tata od tvoje prijateljice renovira.. :-)
To sto ti vidis su obloge zidova i podova, a sta je unutar tog zida, ispod parketa, kakve su instalacije u zgradi i ispod nje, izolacija fasade, sta je iznad stropa, u krovu..to veze nemas..
Drzi se ti cd shopova i londona, nije stanogradnja za tebe
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#23 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Comrad »

Spomenuo sam Bosmal jer su tamo koristeni veoma kvalitetni materijali, zato je i cijena kakva jeste. Znaci ako hoces da ti je sve, od parketa, vrata, prozora, sanitarija najskuplje i najkvalitetnije odes fino u bosmal, iscrpas kamaru para i kupis stan.

Ako nemas toliko para, normalno je da u novogradnji gdje je cijena m2 1500KM ne moze sve biti A klase. Ali isto tako, ne mora znaciti da ako nije A klase da je odmah nekvalitetno i da su neki austro-ugarski stanovi bolji.

@betterman, kad imas pare, mozes srediti stan kako hoces. Ja ti samo kazem, otidji u prosjecni stan jedne austrougarske zgrade, pa ces vidjeti kako stvari stoje i na sta to lici. Govorim ti o stvarnom stanju, odes u zgradu staru 100 godina i odes u novuzgradu. To se jednostavno ne moze porediti. Pusti mi sad adaptirane stanove i lokacije, to nije tema.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#24 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Zox »

Comrad wrote:
Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Jesi obisao sve austrougarske stanove, sve novogradnje, pa mozes tek tako iznijeti ovakav zakljucak. Pa bolan to su zgrade stare 100+ godina i ti pises tek tako da su kvalitetnije od zgrada iz 21 vijeka. :-) Jest eto austrougari prije 100 godina koristili sve najkvalitetnije materijale. :razz: I isto tako ljudi kada prave sebi kucu uvijek kupuju sve A klase...ma daj, stedi se na svakom koraku.

Nasi ljudi su smijesni. Kupi novogradnju po cijeni nizoj od stare gradnje i ocekuje kvalitet. Ja sam bio u nekoliko novogradnji koje su svemirske za te tvoje austrougarske zgrade (novogradnja na otoci, pionirska, bosmal...) Al naravno tu je cijena daleko veca...

Al ne, daj nasem covjeku nov stan za 1000 KM i jos da je sve I klasa u njemu. E pa ne ide to tako, koliko para toliko muzike.

Sve novogradnje nisu iste, ako neko ima ruzno iskustvo onda to treba napisati, koja tacno zgrada je u pitanju. Pa da ljudi znaju. Ja shvatam ove sentimentalce da je njima drazi njihov stan od 50+ godina, ali da je kvalitetnijih od svih novogradnji - vala nije.
Da, austrougari su prije 100 godina koristili najkvalitetnije materijale. Kada se obnavljala posta na obali firma je imala problem jer pojedine zahvate od prije 100 godina danas nije moguce ponoviti. Niko ne zna kako se to radi :) pored toga, austrougarske zgrade su stare 100 godina iz nekog razloga :) takodjer, sto se tice materijala, ne znam za sadasnju novogradnju, ali sam milion posto ubijedjen da ce austrougarske zgrade trajati duze od onih izgradjenih pedesetih i sezdesetih, pa i sedamdesetih godina. Zasto? razlozi su mnogobrojni i uglavnom imaju veze s materijalima. Ako nesto dohaka austrougarskim zgradama, bice to nakaradne restauracije i postavljanje fasada koje zadrzavaju kondenz u zidovima.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#25 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by TheGodfather001 »

Zox wrote:
Comrad wrote:
Better Man wrote:Svaka stara zgrada iz Austrougarskog perioda je svjetlosnim godinama kvalitetom ispred ovih današnjih novogradnje koje su obično smeće, jer se koriste najeftiniji materijali kako bi se dobila što jeftinija zgrada, a stanovi prodali što skuplje.
Jesi obisao sve austrougarske stanove, sve novogradnje, pa mozes tek tako iznijeti ovakav zakljucak. Pa bolan to su zgrade stare 100+ godina i ti pises tek tako da su kvalitetnije od zgrada iz 21 vijeka. :-) Jest eto austrougari prije 100 godina koristili sve najkvalitetnije materijale. :razz: I isto tako ljudi kada prave sebi kucu uvijek kupuju sve A klase...ma daj, stedi se na svakom koraku.

Nasi ljudi su smijesni. Kupi novogradnju po cijeni nizoj od stare gradnje i ocekuje kvalitet. Ja sam bio u nekoliko novogradnji koje su svemirske za te tvoje austrougarske zgrade (novogradnja na otoci, pionirska, bosmal...) Al naravno tu je cijena daleko veca...

Al ne, daj nasem covjeku nov stan za 1000 KM i jos da je sve I klasa u njemu. E pa ne ide to tako, koliko para toliko muzike.

Sve novogradnje nisu iste, ako neko ima ruzno iskustvo onda to treba napisati, koja tacno zgrada je u pitanju. Pa da ljudi znaju. Ja shvatam ove sentimentalce da je njima drazi njihov stan od 50+ godina, ali da je kvalitetnijih od svih novogradnji - vala nije.
Da, austrougari su prije 100 godina koristili najkvalitetnije materijale. Kada se obnavljala posta na obali firma je imala problem jer pojedine zahvate od prije 100 godina danas nije moguce ponoviti. Niko ne zna kako se to radi :) pored toga, austrougarske zgrade su stare 100 godina iz nekog razloga :) takodjer, sto se tice materijala, ne znam za sadasnju novogradnju, ali sam milion posto ubijedjen da ce austrougarske zgrade trajati duze od onih izgradjenih pedesetih i sezdesetih, pa i sedamdesetih godina. Zasto? razlozi su mnogobrojni i uglavnom imaju veze s materijalima. Ako nesto dohaka austrougarskim zgradama, bice to nakaradne restauracije i postavljanje fasada koje zadrzavaju kondenz u zidovima.
Ma dajte.ba, stanovi u Tibri su zakon, Alla'a mi. Ćuj autrougarska gradnja dobra???? Ocam' q..u to ne valja. Dejan iz Kiseljaka pravi najstanove u Sarajevu, materijali prva klasa (kiseljačka), ruka druga(šanerska), lokacija treca (getoistička). :D :D
Post Reply