Novi zakon - premija auto osiguranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

oXavier
Posts: 235
Joined: 14/03/2022 22:12

#851 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by oXavier »

EFD22 wrote: 27/09/2023 00:05 Bošnjo je iznad zakona šta vam je :lol: :bih:
To kad mu zakon ne odgovara ili "nije logičan", kad njemu treba pretvara se u Kasima Trnku :D :bih:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11426
Joined: 10/03/2022 22:16

#852 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ZoomZoomKiwi »

Granica je granica, i tako je određena.

Isto kao što je glupo da ti na autoputu za 151 km/h oduzimaju vozačku, odnosno kažnjavaju istom mjerom kao da si vozio u naseljenom mjestu punom pješaka 71 km/h.

Ali zakon je jasan i decidan. Kad - tad ćeš svom osiguranju iskihati te pare, na ovaj ili onaj način. Varaš se ako misliš da nećeš. Mlad si, uhavizat ćeš, polako.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#853 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

ssnddd wrote: 26/09/2023 23:54
SpecialOffer wrote: 26/09/2023 23:47
E jesi ih zajebao sto nemas nista na sebi osim tog truhlu nema sta. Sve cea da platis i to sa kamatama.
Truhlo placen 18 hiljada maraka prije manje od godinu dana..a šta bi ja trebao to imat sa nepunih 21 godinu.. bar 3-4 nekretnine na top lokacijama :lol: koja si ti karikatura :mrgreen:
To je za mene truhlo kao i tvoj nacin razmisljnja. Sa toliko godina trebao bi zrelije razmisljati i pokazati bar promil inteligencije. Bar toliko koliko si napuhao.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17516
Joined: 31/03/2019 14:56

#854 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by vjeshalica »

ssnddd wrote: 26/09/2023 23:19
kabal1337 wrote: 26/09/2023 23:03 sta koji qrac vozis pjan
Pa ne bi bas reko da sam bio pijan..0.36 promila u krvi je ekvivalent popijenih dva piva što je smiješno..nije baš isto napuhat 2.50 promila il više i 0.36..zato mi nikako nije jasno zasto bi ja snosio troskove naplate štete nakon sto to moje osiguranje kešira ja sam dužan vratit njima tu sumu zbog mizernih 0.36..ako je tako nikad te pare neće vidjet od mene..svakako nemam ništa od imovine na svoje ime osim tog sad već havarisanog vozila. :evil:
Smijesno....mizernih....itd....nekome je dovoljna jedna casa da podilkani za volanom a ti veliki kazes nije to pjanstvo i pored neke tolerancije ?
Da je tolerancija 0,5 ti bi istu pricu mljeo
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#855 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

oXavier wrote: 27/09/2023 00:08
EFD22 wrote: 27/09/2023 00:05 Bošnjo je iznad zakona šta vam je :lol: :bih:
To kad mu zakon ne odgovara ili "nije logičan", kad njemu treba pretvara se u Kasima Trnku :D :bih:
Pa ja on je popio svu oamet svijeta i eto zakoni se trebaju prilagodjavati po tome sta je njemu logicno. Cega se lik dosjetio. Pametan je nema sta. Ciji li je takav. :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11426
Joined: 10/03/2022 22:16

#856 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ZoomZoomKiwi »

I kad smo već kod banana država, u Austriji bi ti se oduzela vozačka, snosio bi svakako trošak koji si prouzrokovao i još bi morao ići na obavezna savjetovanja sa psihologom, jer bi stručni ljudi pokušali da dosegnu u dubine tvog uma da vide razloge zašto ti uopće preispituješ zakon o bezbijednosti saobraćaja i granice alkoholiziranosti koje je neko stručniji od tebe propisao, kao i razloge zašto si sjeo za volan a poznavao si propise i bio si svjestan svoje namjerno prouzrokovane smanjene uračunljivosti konzumacijom alkohola. :bih:
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#857 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ssnddd »

SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:11
ssnddd wrote: 26/09/2023 23:54

Truhlo placen 18 hiljada maraka prije manje od godinu dana..a šta bi ja trebao to imat sa nepunih 21 godinu.. bar 3-4 nekretnine na top lokacijama :lol: koja si ti karikatura :mrgreen:
To je za mene truhlo kao i tvoj nacin razmisljnja. Sa toliko godina trebao bi zrelije razmisljati i pokazati bar promil inteligencije. Bar toliko koliko si napuhao.
a po čemu sam ja to molim te pokazao da sam nezreo i ispodprosjecno inteligentan ? Druže liječi frustracije negdje drugo..ne na jbnom forumu
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#858 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

ssnddd wrote: 27/09/2023 00:16
SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:11

To je za mene truhlo kao i tvoj nacin razmisljnja. Sa toliko godina trebao bi zrelije razmisljati i pokazati bar promil inteligencije. Bar toliko koliko si napuhao.
a po čemu sam ja to molim te pokazao da sam nezreo i ispodprosjecno inteligentan ? Druže liječi frustracije negdje drugo..ne na jbnom forumu
Evo kolega perfektno opisao cime si pokazao.
EFD22 wrote: 27/09/2023 00:14 I kad smo već kod banana država, u Austriji bi ti se oduzela vozačka, snosio bi svakako trošak koji si prouzrokovao i još bi morao ići na obavezna savjetovanja sa psihologom, jer bi stručni ljudi pokušali da dosegnu u dubine tvog uma da vide razloge zašto ti uopće preispituješ zakon o bezbijednosti saobraćaja i granice alkoholiziranosti koje je neko stručniji od tebe propisao, kao i razloge zašto si sjeo za volan a poznavao si propise i bio si svjestan svoje namjerno prouzrokovane smanjene uračunljivosti konzumacijom alkohola. :bih:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11426
Joined: 10/03/2022 22:16

#859 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ZoomZoomKiwi »

Shvatite da je automobil oružje, bukvalno usmjereni projektil, i da traži stručno i savjesno rukovanje.

Uživajte.



User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#860 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

ssnddd wrote: 27/09/2023 00:20
SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:12

Pa ja on je popio svu oamet svijeta i eto zakoni se trebaju prilagodjavati po tome sta je njemu logicno. Cega se lik dosjetio. Pametan je nema sta. Ciji li je takav. :D
A ti si najpametniji eto..na prvi moj post i pitanje si krenuo sa uvredama čim sam spomenuo alkohol..vjerovatno si na džumi u prvom safu i mrzis svakog ko ne vjeruje u tvog boga :lol: bar mi tako djeluješ
Evo sa druge teme. Pa ti si opasno glup sa svojim zakljuccima i nacinom rezonovanja.
ssnddd wrote: 26/09/2023 22:59
Oznaka Tablica wrote: 26/09/2023 22:54 Mnogi su tako mislili, a ako mislis da nema mehanizma za naplatu, varas se grdno.

Dobijaces plate, pa vidjet ces kad dodje od suda u racunovodstvo da se 50% plate preusmjeri tu i tu. Al dobro, potjera to na sudu i po 5 + godina
Ma kakva plata..ko je jos lud u Bosni da radi za platu osim ako nije stranacki uhljeb ili tome slično..nema načina kojim će izvuć te pare od mene..ne lupam auta baš svaki dan pa nisam znao da su takve posljedice za mizernih 0.36 alkohola u krvi..da sam znao naštimalo bi se to da bude 0 lagano jer tako to ide u ovoj banana državi..al o tom po tom
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#861 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ssnddd »

SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:18
ssnddd wrote: 27/09/2023 00:16

a po čemu sam ja to molim te pokazao da sam nezreo i ispodprosjecno inteligentan ? Druže liječi frustracije negdje drugo..ne na jbnom forumu
Evo kolega perfektno opisao cime si pokazao.

Tvoj imaginarni forumski kolega je na svako moje pitanje i tvrdnju odgovorio normalno i sa činjenicama i na tome mu svaka čast.. A ti očigledno imaš neku dijagnozu čim imaš potrebu vrijeđat nekog koga ni ne poznaješ na jbnom forumu :thumbup:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#862 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

ssnddd wrote: 27/09/2023 00:25
SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:18

Evo kolega perfektno opisao cime si pokazao.

Tvoj imaginarni forumski kolega je na svako moje pitanje i tvrdnju odgovorio normalno i sa činjenicama i na tome mu svaka čast.. A ti očigledno imaš neku dijagnozu čim imaš potrebu vrijeđat nekog koga ni ne poznaješ na jbnom forumu :thumbup:
Pa tvoje izjave vrijedjaju zdrav razum tako da...plati to fino da ne bi morao sa kamatama vraci pare osiguranju. :D
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#863 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ssnddd »

SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:23
ssnddd wrote: 27/09/2023 00:20

A ti si najpametniji eto..na prvi moj post i pitanje si krenuo sa uvredama čim sam spomenuo alkohol..vjerovatno si na džumi u prvom safu i mrzis svakog ko ne vjeruje u tvog boga :lol: bar mi tako djeluješ
Evo sa druge teme. Pa ti si opasno glup sa svojim zakljuccima i nacinom rezonovanja.

[/quote]
Govori mi lik koji svoje dragocjeno vrijeme gubi na forumu piskarajući o raznoraznim isceniranim globalnim konfliktima :roll: druže nisam ti ja kriv što imaš očajan život.. :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17516
Joined: 31/03/2019 14:56

#864 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by vjeshalica »

Klončurda forumska, od 2017 do danas se nije javljao i "sjeti" se racuna da pise besmislice. Nebitan lik.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#865 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

ssnddd wrote: 27/09/2023 00:29
SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:23

Evo sa druge teme. Pa ti si opasno glup sa svojim zakljuccima i nacinom rezonovanja.

Govori mi lik koji svoje dragocjeno vrijeme gubi na forumu piskarajući o raznoraznim isceniranim globalnim konfliktima :roll: druže nisam ti ja kriv što imaš očajan život.. :thumbup:
[/quote]

"...nema nacuna na koji ce izvuci te pare od mene." :D

Pa ti si decko fakultet. :lol:
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#866 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ssnddd »

vjeshalica wrote: 27/09/2023 00:32 Klončurda forumska, od 2017 do danas se nije javljao i "sjeti" se racuna da pise besmislice. Nebitan lik.
Nikakav klon...ne sjecam se ni iz kog razloga sam napravio ovaj account još prije 6godina..sad kad sam se pokusao registrovati na forum pisalo je da vec postoji account povezan sa upisanim e-mailom pa sam se uspio ulogovat i pitat ono što me je zanimalo :zoka:
Kakve ti tripove imaš :mrgreen:
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#867 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ssnddd »

SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:34
ssnddd wrote: 27/09/2023 00:29
Govori mi lik koji svoje dragocjeno vrijeme gubi na forumu piskarajući o raznoraznim isceniranim globalnim konfliktima :roll: druže nisam ti ja kriv što imaš očajan život.. :thumbup:
"...nema nacuna na koji ce izvuci te pare od mene." :D

Pa ti si decko fakultet. :lol:
[/quote]

Druže već sam rekao o tebi šta imam i očigledno da te je to pogodilo i da je bar djelimično istinito čim se iznova nadovezuješ s namjerom da me isprovociras i uvrijedis... :thumbup: imas ti neku dijagnozu to se da primjetit al nije ni bitno
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#868 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

ssnddd wrote: 27/09/2023 00:41
SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:34
Govori mi lik koji svoje dragocjeno vrijeme gubi na forumu piskarajući o raznoraznim isceniranim globalnim konfliktima :roll: druže nisam ti ja kriv što imaš očajan život.. :thumbup:
"...nema nacuna na koji ce izvuci te pare od mene." :D

Pa ti si decko fakultet. :lol:
Druže već sam rekao o tebi šta imam i očigledno da te je to pogodilo i da je bar djelimično istinito čim se iznova nadovezuješ s namjerom da me isprovociras i uvrijedis... :thumbup: imas ti neku dijagnozu to se da primjetit al nije ni bitno
[/quote]

Hajde sto vozis pod dejatvom alkohola. Hajde sto ti zakoni nisu logicni. Hajde sto ti ne pada na pamet da platis. Evo sad si i psihijatar. :D

:janpi:
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#869 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ssnddd »

SpecialOffer wrote: 27/09/2023 00:50
ssnddd wrote: 27/09/2023 00:41

"...nema nacuna na koji ce izvuci te pare od mene." :D

Pa ti si decko fakultet. :lol:
Druže već sam rekao o tebi šta imam i očigledno da te je to pogodilo i da je bar djelimično istinito čim se iznova nadovezuješ s namjerom da me isprovociras i uvrijedis... :thumbup: imas ti neku dijagnozu to se da primjetit al nije ni bitno
Hajde sto vozis pod dejatvom alkohola. Hajde sto ti zakoni nisu logicni. Hajde sto ti ne pada na pamet da platis. Evo sad si i psihijatar. :D

:janpi:
[/quote]

pa sta ti imas jedini od 5-6 ljudi koji su ucestvovali u diskusiji na moje tvrdnje i postupke odgovarat uvredama :| to je ocigledan znak da si isfrustriran il si jednostavno nakaradan od rođenja :skoljka:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2606
Joined: 16/05/2015 12:49

#870 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by SpecialOffer »

:lol:

Zivio :pijani:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5760
Joined: 04/08/2020 19:22

#871 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by -Chesterfield- »

ssnddd wrote: 27/09/2023 00:07
oXavier wrote: 27/09/2023 00:01 Zakon o obaveznim osiguranjima u saobraćaju FBIH

Član 25

(Pravo društva za osiguranje na subrogaciju)

(1) Društvo za osiguranje, koje je oštećenom licu nadoknadilo štetu, ima pravo na naknadu isplaćenog iznosa štete i stvarnih i opravdanih troškova od lica odgovornog za štetu u slučajevima ako je:

a) vozač koristio vozilo u svrhu za koju nije namijenjeno,

b) vozač koristio vozilo, a nije stekao odgovarajuću vozačku dozvolu, osim ako je to kandidat koji se obučava za polaganje vozačkog ispita za vozača, uz poštivanje svih propisa kojim se uređuje obuka za vozača,

c) vozač koristio vozilo za vrijeme trajanja izrečenih mjera sigurnosti, odnosno zaštitnih mjera u saobraćaju (potpuna ili djelimična zabrana upravljanja vozilom i slično),

d) vozač upravljao vozilom pod utjecajem alkohola iznad propisane granice u skladu s propisima o sigurnosti saobraćaja na cestama BiH, opojnih droga, psihoaktivnih lijekova ili drugih psihoaktivnih tvari, odbio je alko-test, odnosno test na prisutnost opojnih droga, psihoaktivnih lijekova ili drugih psihoaktivnih tvari,

e) vozač upotrebom vozila prouzrokovao štetu namjerno,

f) vozač pobjegao s mjesta štetnog događaja,

g) vozač počinio prekršaj u krajnjoj nepažnji u skladu s propisima o sigurnosti saobraćaja na cestama.

(2) Pravo društva za osiguranje iz stava (1) ovog člana nema utjecaj na pravo oštećenog lica na naknadu štete od odgovornog društva za osiguranje.

(3) U pogledu obima prava za naknadu iz stava (1) ovog člana, društvo za osiguranje koje je oštećenom licu nadoknadilo štetu ima pravo na naknadu:

a) u slučajevima iz stava (1) tač.a), b), c), d) i f) ovog člana, najviše do iznosa 12 prosječnih neto plaća u Federaciji prema posljednjim objavljenim podacima na dan isplate štete,

b) u slučaju iz stava (1) tač. e) i g) ovog člana, u cijelosti.

(4) Bježanjem s mjesta štetnog događaja u smislu stava (1) tačka f) ovog člana ne smatra se opravdano napuštanje mjesta štetnog događaja.


ZOBS BIH

Član 174

(1) Vozač ne smije da upravlja vozilom u saobraćaju na putu, niti da počne da upravlja vozilom ako je pod djelovanjem alkohola.

(2) Smatraće se da je pod djelovanjem alkohola lice za koje se analizom krvi ili krvi i urina ili drugom metodom mjerenja količine alkohola u organizmu utvrdi da količina alkohola u krvi iznosi više od 0,3 g/kg, ili ako je prisustvo alkohola u organizmu utvrđeno odgovarajućim sredstvima ili aparatima za mjerenje alkoholiziranosti, što odgovara količinama većim od 0,3 g/kg, ili kod kojeg se, bez obzira na količinu alkohola u krvi, stručnim pregledom utvrdi da pokazuje znake poremećenosti izazvane dejstvom alkohola.


Ako ti nije jasno zbog čega bi snosio trošak, zakoni su poprilično jasni.
Jasno je meni zbog čega bi ja trebao snositi trošak, al je mnogo glupo i besmisleno to što isti udio odgovornosti za prouzrokovanu štetu ima onaj koji pređe granicu alkohola u krvi za 0,06 promila i onaj koji pređe istu npr 2 promila preko..čista besmislica :bih:
Pa nije ista visina kazne što se tiče % alkohola.
https://www.paragraf.ba/dnevne-vijesti/ ... jest3.html.

Ne znam da li je MUP uvezan sa osiguranjem. Nećeš moći izvršiti registraciju vozila dok ne platiš kazne.
E sada ne znam hoće li ti priheftati i tu štetu ako te osiguranje tuži...
ssnddd
Posts: 35
Joined: 15/08/2017 11:01

#872 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by ssnddd »

-Chesterfield- wrote: 27/09/2023 01:08
ssnddd wrote: 27/09/2023 00:07
Jasno je meni zbog čega bi ja trebao snositi trošak, al je mnogo glupo i besmisleno to što isti udio odgovornosti za prouzrokovanu štetu ima onaj koji pređe granicu alkohola u krvi za 0,06 promila i onaj koji pređe istu npr 2 promila preko..čista besmislica :bih:
Pa nije ista visina kazne što se tiče % alkohola.
https://www.paragraf.ba/dnevne-vijesti/ ... jest3.html.

Ne znam da li je MUP uvezan sa osiguranjem. Nećeš moći izvršiti registraciju vozila dok ne platiš kazne.
E sada ne znam hoće li ti priheftati i tu štetu ako te osiguranje tuži...
Ma znam za to da kazna nije ista..ali mi je malo glupo to što istu odgovornost snosi onaj ko prouzrokuje nesreću sa 0.31 promila u krvi i onaj sa 2.5 i da mora refundirati osiguranju novac koji su oni uplatili oštećenom..jel postoji mogucnost da oni jednostavno plate tu štetu bez da traže od mene da vraćam to što su oni platili?..to me zanima :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 13786
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#873 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by Optimist »

Glupo je kad vozis 21 preko u naselju i na autoputu, i oba puta ostanes bez vozacke.
Ispade da je isto vozit 51 pored skole, i 151 na autoputu, jer je ista kazna, zar ne?
ssnddd wrote: 27/09/2023 01:22
-Chesterfield- wrote: 27/09/2023 01:08 Pa nije ista visina kazne što se tiče % alkohola.
https://www.paragraf.ba/dnevne-vijesti/ ... jest3.html.

Ne znam da li je MUP uvezan sa osiguranjem. Nećeš moći izvršiti registraciju vozila dok ne platiš kazne.
E sada ne znam hoće li ti priheftati i tu štetu ako te osiguranje tuži...
Ma znam za to da kazna nije ista..ali mi je malo glupo to što istu odgovornost snosi onaj ko prouzrokuje nesreću sa 0.31 promila u krvi i onaj sa 2.5 i da mora refundirati osiguranju novac koji su oni uplatili oštećenom..jel postoji mogucnost da oni jednostavno plate tu štetu bez da traže od mene da vraćam to što su oni platili?..to me zanima :thumbup:
oXavier
Posts: 235
Joined: 14/03/2022 22:12

#874 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by oXavier »

-Chesterfield- wrote: 27/09/2023 01:08
ssnddd wrote: 27/09/2023 00:07
Jasno je meni zbog čega bi ja trebao snositi trošak, al je mnogo glupo i besmisleno to što isti udio odgovornosti za prouzrokovanu štetu ima onaj koji pređe granicu alkohola u krvi za 0,06 promila i onaj koji pređe istu npr 2 promila preko..čista besmislica :bih:
Pa nije ista visina kazne što se tiče % alkohola.
https://www.paragraf.ba/dnevne-vijesti/ ... jest3.html.

Ne znam da li je MUP uvezan sa osiguranjem. Nećeš moći izvršiti registraciju vozila dok ne platiš kazne.
E sada ne znam hoće li ti priheftati i tu štetu ako te osiguranje tuži...
Te dvije stvari su odvojene. MUP će izdati prekršajne naloge radi kršenja odredbi ZOBSa, a osiguranje će pokrenuti regresni postupak na osnovu toga što je osiguranik izgubio prava iz osiguranja zbog kršenja jedne od navedenih odredbi, prvo mirnim putem a ako bude potrebno i sudskim.
ssnddd wrote: 27/09/2023 01:22
-Chesterfield- wrote: 27/09/2023 01:08

Pa nije ista visina kazne što se tiče % alkohola.
https://www.paragraf.ba/dnevne-vijesti/ ... jest3.html.

Ne znam da li je MUP uvezan sa osiguranjem. Nećeš moći izvršiti registraciju vozila dok ne platiš kazne.
E sada ne znam hoće li ti priheftati i tu štetu ako te osiguranje tuži...
Ma znam za to da kazna nije ista..ali mi je malo glupo to što istu odgovornost snosi onaj ko prouzrokuje nesreću sa 0.31 promila u krvi i onaj sa 2.5 i da mora refundirati osiguranju novac koji su oni uplatili oštećenom..jel postoji mogucnost da oni jednostavno plate tu štetu bez da traže od mene da vraćam to što su oni platili?..to me zanima :thumbup:
Zakon je propisao okolnosti gubitka prava na osiguranje u određenim okolnostima, gdje se navodi da je to granica propisana ZOBSom. Sve ostale priče oko dvije pive i slično su u tom slučaju nebitne. Oni imaju pravo regresa i sumnjam da ga neće iskoristiti. Možda jedino se uspije isptegovarati plaćanje u ratama ili oprost dijela ali to je pitanje dobre volje osiguranja. Pod svim drugim okolnostima osiguranje plati štetu i osim gubitka bonusa nema drugih posljedica za osiguranika (znam slučaj gdje je osiguranje platilo 6 cifreni iznos).
User avatar
Qler
Posts: 23733
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#875 Re: Novi zakon - premija auto osiguranja

Post by Qler »

Nema sad petljanja i price ovo nije radioaktivno ovo je malo radioaktivno...

Ti si po zakonu bio pijan, sad jesi li bio malo ili mortus to je totalno irelevantno. Samo sebe mozes jos sjebati ako se budes neto dalje bunio.

Drugi put pametnije. Ja vozim od 2003 godine, i kad sam poceo rekao sam se bi nikad ni casica i volan. Na svadbama sam bio na sokicima, nisam htio iz principa da pijem. I evo 20 godina kasnije, jos se nije ni jednom desilo da ista popijem, ikako, ako vozim, bas zbog ovih situacija... Radije trijezan ili taxi... ili zena ako nema druge opcije :D
Post Reply