Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
igorailwayman
Posts: 90
Joined: 27/02/2010 19:56

#1 Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by igorailwayman »

Postavljam nekoliko slika ovog zaisra prekrasnog voza


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
no_pasaran
Posts: 804
Joined: 30/01/2010 19:34

#2 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by no_pasaran »

BRAVO ZA NAS!

NEVJEROVATNO DOBRA VIJEST!

APELUJEM NA LJUDE IZ ŽELJEZNICA DA UČINE SVE ŠTO MOGU KAKO BI SAČUVALI OVE VOZOVE I DA SISTEM UREDE TAKO DA SE ONEMOGUĆI ŠARANJE; PLJUVANJE; PIŠANJE I SLIČNA SRANJA BLISKA OVDAŠNJOJ STOCI!

JOŠ JEDNOM SVAKA ČAST!

BRAVO ZA NAS!
User avatar
striker
Posts: 1253
Joined: 23/03/2007 23:27
Location: atraktivna

#3 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by striker »

Još ovakvih osam kompozicija treba doći do kraja 2011 godine na ŽFBiH + četiri na ŽRS. :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by karanana »

znaci lokomotive za ove vozove su one stare crvene?
u tom slucaju, osim sto su nove i vjerovatno urednije unutra, koje su jos prednosti ovih kompozicija u odnosu na one nase stare? hoce li se ici brze? dopustaju li to nase pruge?
sarajevo-ploce je sada nekih 4 sata voznje. ja nesto sumnjam da ce se sa ovim brze stizati. opet se mora stati u svakoj prchiji, moraju se lokomotive zamjenit u capljini....

mislim, lijepe su. ima li slika iznutra. samo unistit ce ovo nasa "raja".
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#5 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by bordo gandalf »

ubili se za bombanje :D

sala ovo je odlicna vijest :bih: :bih: :sax:
User avatar
igorailwayman
Posts: 90
Joined: 27/02/2010 19:56

#6 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by igorailwayman »

Za slike iz unutrašnjosti ćemo morati još malo pričekati jer su još u tajnosti..
Vjerujte mi unutrašnjost je još ljepša nego vanjski dio.. OVi vozovi su iz posljednje generacije Talgo vozova i svrstavaju se u najkvalitetnije vozove Eurpoe.

Ovi vozovi pružaju zavidan nivo udobnosti i mogu na postojećim prugama voziti 15-tak % većom brzinom od dosadašnjih klasičnih vozova.

U većini zemalja gdje imaju ovakvi i slišni vozovi, ove vagone vuku klasične lokomotive, kao i ove naše, i to nije nikakav problem i lijepo izgleda.. Zato netreba bez veze dizati paniku oko toga. Naše lokomotive su isuviše dobre..

Detaljnije o ovim vozovima kao i o svi željezničkim temama ko ga zanima može se registrirati i pogledati na našem forumu:

http://--- SPAM ---/forum/index.php

P.S. ima slika i unutrašnjosti
ivanhoe
Posts: 6
Joined: 28/02/2010 23:30
Location: Subotica

#7 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by ivanhoe »

karanana wrote:znaci lokomotive za ove vozove su one stare crvene?
.
zavisi kakve su garniture kupljene ima ih samohodnih i vučenih.Iako po 1oj od fotki deluje da je vučena garnitura.
Ite stare su testirade do 160 km/h
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#8 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by macan prvi »

igorailwayman wrote:Za slike iz unutrašnjosti ćemo morati još malo pričekati jer su još u tajnosti..
Vjerujte mi unutrašnjost je još ljepša nego vanjski dio.. OVi vozovi su iz posljednje generacije Talgo vozova i svrstavaju se u najkvalitetnije vozove Eurpoe.

Ovi vozovi pružaju zavidan nivo udobnosti i mogu na postojećim prugama voziti 15-tak % većom brzinom od dosadašnjih klasičnih vozova.

U većini zemalja gdje imaju ovakvi i slišni vozovi, ove vagone vuku klasične lokomotive, kao i ove naše, i to nije nikakav problem i lijepo izgleda.. Zato netreba bez veze dizati paniku oko toga. Naše lokomotive su isuviše dobre..

Detaljnije o ovim vozovima kao i o svi željezničkim temama ko ga zanima može se registrirati i pogledati na našem forumu:

http://--- SPAM ---/forum/index.php

P.S. ima slika i unutrašnjosti
Znas li slucajno ima li vec kakvih naznaka o redu voznje kad se ovi vozovi puste u promet? Mislim da bi na svim tim linijama frekvenciju vozova trebalo barem uduplati da bi se mogla praviti konkurencija autobusima.
Zna li se npr. vec koliko cesto ce ici voz iz Sarajeva za Mostar prema kojem on trenutno (nazalost :sad: ) saobraca samo dvaput dnevno?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by PipiDugaDevetka »

Kada su početne informacije dolazile o ovim Talgo vozovima i njihovoj budućoj kupovini, kritičari su spominjali azbest.

Ima li azbesta kao protivpožarne izolacije u konstrukciji voza/vagonaa?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#10 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by sodom »

ivanhoe wrote:
karanana wrote:znaci lokomotive za ove vozove su one stare crvene?
.
zavisi kakve su garniture kupljene ima ih samohodnih i vučenih.Iako po 1oj od fotki deluje da je vučena garnitura.
Ite stare su testirade do 160 km/h
i golf dvica dizel je graviran 220, a koliko ide to je već druga priča... :D
User avatar
igorailwayman
Posts: 90
Joined: 27/02/2010 19:56

#11 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by igorailwayman »

OvIa Talgo voz bi trebao krenuti u saobraćaja 13.12. ove godine. Kada se završe sva testiranja na njemu i kada bude novi red vožnje..

Što se tiče povećanja linija uvjeren sam da će do toga doći, jer se s ovim vozovima planiraja uduplati međunarodne linije i uspostaviti linija prema Beču i Ljubljani..

A za azbest, to neznam od koga ste čuli za takvu glupost..Azbest se na vagonima nije nikad upotrebljavao. A uostalom ovaj voz je proizvod EU gdje znama da je azbest izbačen iz upotrebe prije više od 10 godina, a voz je proizveden prije par mjeseci.

Hvala!
BajrinNajmladji
Posts: 609
Joined: 23/07/2008 12:26
Location: Živim u nadi, druge adrese nemam

#12 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by BajrinNajmladji »

...
MOKE_R
Posts: 129
Joined: 21/12/2006 21:21
Location: Sarajevo

#13 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by MOKE_R »

evo par tajnih slika iz unutrasnjosti : )))))
Image
MOKE_R
Posts: 129
Joined: 21/12/2006 21:21
Location: Sarajevo

#14 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by MOKE_R »

Bar u talgu : ))
Image
maxim2000
Posts: 193
Joined: 05/01/2008 18:30
Location: sARAJEVO

#15 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by maxim2000 »

Navodno ovi vozovi imaju ugradjene prikljucke za internet za putnike, pa je sada pitanje hoce li i to pustiti u rad kada puste i vozove u pogon!!!
ivanhoe
Posts: 6
Joined: 28/02/2010 23:30
Location: Subotica

#16 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by ivanhoe »

igorailwayman wrote: A za azbest, to neznam od koga ste čuli za takvu glupost..Azbest se na vagonima nije nikad upotrebljavao.
U oblogama za kocenje jos nema zamene za njega, ali odkad je ova histerija proizvodjaci se umusili :roll:
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#17 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by howyesno »

vrijeme je i bilo. prelijepi vozovi. samo da hoce ucestiti voznje i autobuski lobi malo prizemljiti
Bo Bo
Posts: 117
Joined: 04/02/2010 09:04
Location: Sarajevo

#18 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Bo Bo »

Dvije slike od juče sa željezničke stanice Sarajevo. Pozdrav Bo Bo ;) .

Image

Image
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#19 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by macan prvi »

Moderno, moderno :thumbup:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#20 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by alibaba_i_30_godina »

Zar nije bilo price oko ovih lokomotiva za Talgo vagone da ce ih doraditi ili prepraviti? Ja koliko vidim isto izgledaju kao i ranije, steta za onako dobre vagone da ih ovako nesto vuce. :roll:

Sta je bilo sa onim vozom iz Hrvatske koji je imao svoju lokomotivu?
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#21 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by macan prvi »

NeyDan wrote:Zar nije bilo price oko ovih lokomotiva za Talgo vagone da ce ih doraditi ili prepraviti? Ja koliko vidim isto izgledaju kao i ranije, steta za onako dobre vagone da ih ovako nesto vuce. :roll:

Sta je bilo sa onim vozom iz Hrvatske koji je imao svoju lokomotivu?
Meni koliko je poznato nikad nije ni bilo u planu da se lokomotive prepravljaju jer sad trebaju vuci talgo. Lokomotivi je u principu svejedno kakav vagon je nakacen dok god je brzina ista, ili bar priblizno ista. :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#22 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by alibaba_i_30_godina »

macan prvi wrote:
NeyDan wrote:Zar nije bilo price oko ovih lokomotiva za Talgo vagone da ce ih doraditi ili prepraviti? Ja koliko vidim isto izgledaju kao i ranije, steta za onako dobre vagone da ih ovako nesto vuce. :roll:

Sta je bilo sa onim vozom iz Hrvatske koji je imao svoju lokomotivu?
Meni koliko je poznato nikad nije ni bilo u planu da se lokomotive prepravljaju jer sad trebaju vuci talgo. Lokomotivi je u principu svejedno kakav vagon je nakacen dok god je brzina ista, ili bar priblizno ista. :D
Negdje sam procitao da ce malo i promijeniti izgled lokomotiva, mozda nisam dobro razumio. :roll:

Svejedno, daj Boze da se sto prije provozamo u ovim vagonima.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#23 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Toto »

Cuj mjenjat lokomotivu???
To je isto ko kad bi taksisti prepravljali mercedese u fijakere kad voze na Ilidzu.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#24 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by drndalo »

I mislio sam da ce neko usrat' ovako neuserivu stvar ! Zasto ?

Dzaba ti moderni i nagibni vagoni, koji mogu voziti 160 km/h kad ih vuce lokomotiva koja moze teoretski 120 km/h i to kad je bila nova, i to na potezu od 5 km na relaciji Zagreb-Vinkovci... Pa jos dodaj infrastrukturu koja na nekim mjestima sada ne dozvoljava da se prolazi preko nje brzinom vecom od 20 km/h i dobijas sta ? Nista, tj. samo proviziju za one koji su dogovorili posao...

Nadao sam se da su od Talgo-a uzeli komplet garniture, sa vucom, da se bar lokomotive ne moraju mijenjati... Ovako ides za/iz BL, u Doboju bar 20 minuta gubitka za zamjenu lokomotive... Sve u svemu, nemaju prosjek ni od 50 km/h... Nekada je Bosna Express isla za BL malo iznad 3 sata sve skupa... Sa sve starim lokomotivama i vagonima...

Elem, opet pravimo pitu od govana, a pokusavamo da ne ispadne "pita govnara"... Tesko to ide... Ne smijem ni zamisliti (poucen iskustvima iz voza/vlaka SAR-ZAG i SAR-BEG ) na sta bi licilo da idem za Bec vozom... :x

Na svu srecu, kad moram imam BH Airlines do tamo i nazad za 300 KM, jer ni ta zeljeznica ne bi bila nista puno jeftinija... Samo se nadam da levati iz BH Airlinesa to nece ukinuti kao do sada dosta linija... :cry:
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#25 Re: Novi Talgo vozovi VII generacijeza ŽFBH

Post by Toto »

drndalo wrote:I mislio sam da ce neko usrat' ovako neuserivu stvar ! Zasto ?

Dzaba ti moderni i nagibni vagoni, koji mogu voziti 160 km/h kad ih vuce lokomotiva koja moze teoretski 120 km/h i to kad je bila nova, i to na potezu od 5 km na relaciji Zagreb-Vinkovci... Pa jos dodaj infrastrukturu koja na nekim mjestima sada ne dozvoljava da se prolazi preko nje brzinom vecom od 20 km/h i dobijas sta ? Nista, tj. samo proviziju za one koji su dogovorili posao...

Nadao sam se da su od Talgo-a uzeli komplet garniture, sa vucom, da se bar lokomotive ne moraju mijenjati... Ovako ides za/iz BL, u Doboju bar 20 minuta gubitka za zamjenu lokomotive... Sve u svemu, nemaju prosjek ni od 50 km/h... Nekada je Bosna Express isla za BL malo iznad 3 sata sve skupa... Sa sve starim lokomotivama i vagonima...

Elem, opet pravimo pitu od govana, a pokusavamo da ne ispadne "pita govnara"... Tesko to ide... Ne smijem ni zamisliti (poucen iskustvima iz voza/vlaka SAR-ZAG i SAR-BEG ) na sta bi licilo da idem za Bec vozom... :x

Na svu srecu, kad moram imam BH Airlines do tamo i nazad za 300 KM, jer ni ta zeljeznica ne bi bila nista puno jeftinija... Samo se nadam da levati iz BH Airlinesa to nece ukinuti kao do sada dosta linija... :cry:
a dzabe i lokomotiva od 120 km kad je pruga u takvom stanju da ne moze ici ni 80 km...
i nesto kontam: bi li taj Talgo mogo picit 160 uz Ivan
Post Reply