Novi stadion

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#176 Re: Novi stadion

Post by jeza u ledja »

Melbourne_Australia wrote:
Izvini ali ti nemas pojma o zivotu ako mislis tako......Cuj Sarajevo ili Zenica da izdvoji 30-50 miliona eura za stadion :lol: :lol: da bi samo reprezentacija igrala na njemu i to par puta godisnje.. :lol: :lol: Znas li ti koliko kosta odrzavanje tog stadiona..Znas li ti koliko dvorana ili djecih igralista mozes napraviti za te pare?? za djeca imaju gdje da se igraju... Pa ja znam da ti zivis u USA ali da toliko si izvan toka nisam znao.. Da je to tako lako, zasto onda grad Zagreb ili grad Rijeka ili grad Beograd sami ne naprave nove stadione....Nije ti ovo USA haveru....I jos se neki vidim porede sa Poljskom vidim :lol: :lol:
Sta bolan? O cemu pricas? Umij se prije nego sto procitas.

Ko je rekao da bi samo reprezentacija igrala na njemu par puta godisnje? Govorim o tome da to sto "pola drzave mrzi istu" nije izgovor da onaj dio sto je "voli" ima neke osnovne stvari, tipa stadion koji ne izgleda kao ledina za ispasu krava ili recimo tekucu vodu 24 sata.
Isto tako to sto Pitari mrze Kospe ili obratno nije izgovor da se nema za stadion da valja.

Inace stadion se ne pravi samo nuzno od budzetskih para. BILO KAKAV STADION da valja u 20 godina nije puno traziti zar ne? I ovo vazi i za individualne klubove, ne samo za cijelu zemlju ili gradove. Jednostavno u fudbalu je jako mnogo novca cak i za siromasnu zemlju poput nase, mislim sasvim dovoljno novca ako znas sta s njim.

Primjeri su Albanija, Makedonija i druge slicne zemlje nasoj.
User avatar
karanana
Posts: 47489
Joined: 26/02/2004 00:00

#177 Re: Novi stadion

Post by karanana »

Vazda ista prica.

Trebaju nova vozila gradskog prevoza...gdje ti zivis? Dijasporac. Nemas kontakt sa realnoscu.
Treba novi vodovod.....gdje ti zivis? Dijasporac. Nemas kontakt s realnoscu. I tako prodjose godine i decenije....

Vrlo lako se moze napraviti konstrukcija finansiranja drzavnig stadiona od 50-60 miliona. Kombinacija privatno sponzorskog i drzavnog ulaganja. Opet se postavlja pitanje poslovanja saveza i gdje je novac koji se zaradio. Ustvari na sta je potrosen. A mogao je biti fina baza za nesto ozbiljnije.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#178 Re: Novi stadion

Post by SSemir »

lajkujMe wrote:
SSemir wrote:
Melbourne_Australia wrote:Kako ljudi ne kontaju jedno?? Mi smo drzava gdje 50% ljudi radi sve da je unisti...To bi trebao da bude projekat drzave a ne kantona ili grada.. Jebe se srbima i Hrvatima za novi stadion..Da
mogu srusili bi ove sto imamo :izet: Stadion u Bukurestu je bio projekat drzave, u Makedoniji isto tako. Mi smo jedina drzava na svijetu gdje pola ljudi u njoj koji zive ne navijaju za nju...Znaci to nema u pm!! Nije savez fudbalski samo Bosnjacki, pitaju se i ostali dusmani, a ostali dusmani nista nece da rade a da je dobro... I onda uz to stavis nase nesposobnjakovice i dobijes ovo sto imamo!!!
Dijasporac, zajebi sa svojom nacionalnom retorikom. Odi na podforum politika i tamo se koljite i dijelite u torove


Sve sto je rekao stoji i potpuna je istina, ako trosis svoje vrijeme misleci nesto drugo e pa evo ti malo doze realnosti ova zemlja nema nikakvog napretka u bilo kojoj sferi zato sto 50% njene populacije ne priznaje drzavu i mrzi je i radi sve sto moze da je razmontira.
Mi smo unikat drzava jedina na svijetu u kojoj pola naroda zeli unistenje iste.
Iz tog razloga necemo nikada imati novi stadion, ulaganje u sport niti bilo kakvog drugog napretka.
Nije istina. Ovo njegovo misljenje je profukt njegovog ispranog mozga tipicno za dijasporce koji su mislima jos u devedesetim. Kad su nas ucili da su njihovi losi i zele nam zlo a da su nasi dobri i zele nasoj drzavi sve najbolje. To jednostavno nije istina. Svako ko je imalo odmaknut ove ove podjele po torovima sjvestan je da nam je stanje ovako zbog ljudi koji svoj vlastiti kokosarski interes guraju ne mareci za dobrobit drustvu. Pri cemu nema razlike je li to bosnjak hrvat srbin...svima se podjednako jebe za drzavu i svima je podjednako u interesu da drzqva ne napreduje vec da ostane ovako nakaradno stanje.
Pa na celu nogometnog saveza su ti uvijek bili bosnjaci pa sta su postigli? Od pusine i usanpvica pa do begica...koje su oni nacije? Kakvi srbi i hrvati. Kriminal u nogometnom savezu nema veze sa nacijom vec sa kriminalom
Eto, zato ovaj dijasporac nije u pravu sa svojim razmisljanjem. I dokle god glupi bosnjo upire prstom u "njihove" stanje ce nam biti takvo kakvoj.
Pa taj isti dijasporac ugusi sve na forumu sa amarom osimom da bude selektor, ne zato sto je ovaj dobar vec zato sto je on "njegov" pa je bolje nego da selektor bude "njihov". Kakav interes reprezentacije, drzave i ostale pm.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#179 Re: Novi stadion

Post by SSemir »

karanana wrote:Guglah guglah, kompjuter se zapusio. Dodjoh do kraja interneta. Ali fakat nidje nista o suspenziji bilinog poljs.
Jedne kvalifikacije smo cijele igrali na bilinom polju, stvorio se mit tad o nepobjedivosti na bilinom, najopasniji nasi navijaci. Igraci govorili kako im bilino polje pase zato sto je uze i tadasnjem nasem stilu igre je odgovaralo. I fkt jeste bilo tako. I onda je dosao red na onu jednu nasih silnih "historijskih" "generacijskih" utakmica, euforija nevidjena, interesovanje nikad vece. Od jednom se pojavi informacija da je bilino polje suspendovano, ni kako ni zadto nikad ne dobismo odgovor. Utakmica se odigra na kosevu. Savez prodavao tad skupe ulaznice, citav stadion rasprodan. Zarada od ulaznica 3x veca nego sto bi zaradili na bilino (zbog kapaciteta naravno)...utakmicu nismo dobili, nismo se kvalifikovali. Ogromne pare od plasmana nismo dobili...jer bolje vrabac u ruci (veliki kapitet koseva) nego golub na grani (pare od uefe ako se kvalifikujemo). Sitni interesi saveza, da se iskoristi euforija i zaradi, na stetu kvalifikacije na prvenstvo...
Grbavica se gradi, veliki pritisci na savez da se investira, da se izvuku pare od svih nivoa da se uöozi sto vise...bilino polje odjednom suspendovano, ako se ne ulozi u grbavicu igrat cemo u hrvatskoj ili srbiji...igrali na neuslovnom blatnjavom terenu i izgubili...da smo se kvalifikovali na svjetsko prvenstvo, dobili bi tolike pare da bi svaki stadion pa i grbavica mogli imati jos vecu korist...
Sitni interes jw opet pobijedio..ili ti, vrabac u ruci je opet imao prednost..
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#180 Re: Novi stadion

Post by NajdraziVodjaa »

Cuj prica lik kao ne mozemo napraviti novi stadion jer pola drzave mrzi istu pa ce oni sabotirati da drzava ne napravi :lol:

Cak i da je to istina a nije RS ti ne moze sabotirati nista jer BiH de facto cine dvije drzave u drzavi koje kupe svu lovu tako da ti imas tu polovinu koja "voli" BiH i ima svoju vladu i budzet i koju nikakav RS ne moze srpijeciti da napravi novi stadion i sto ta polovina ne napravi stadion? Uostalom ti Srbi ocigledno sabotiraju i sami sebe posto ni oni u RSu nisu napravili stadion a kao sto vidimo ni same drzava Hrvatska i Srbija koje nemaju nikoga da ih sabotira nisu napravile stadion zasto? Zato sto su oni ista sorta kao i mi, lopovi, mogli su sto puta napraviti stadione ali nisu jer su silan novac izvlacili iz budzeta u privatne dzepove.
Melbourne_Australia
Posts: 2590
Joined: 06/11/2012 14:20

#181 Re: Novi stadion

Post by Melbourne_Australia »

SSemir wrote:
lajkujMe wrote:
SSemir wrote:


Sve sto je rekao stoji i potpuna je istina, ako trosis svoje vrijeme misleci nesto drugo e pa evo ti malo doze realnosti ova zemlja nema nikakvog napretka u bilo kojoj sferi zato sto 50% njene populacije ne priznaje drzavu i mrzi je i radi sve sto moze da je razmontira.
Mi smo unikat drzava jedina na svijetu u kojoj pola naroda zeli unistenje iste.
Iz tog razloga necemo nikada imati novi stadion, ulaganje u sport niti bilo kakvog drugog napretka.
Nije istina. Ovo njegovo misljenje je profukt njegovog ispranog mozga tipicno za dijasporce koji su mislima jos u devedesetim. Kad su nas ucili da su njihovi losi i zele nam zlo a da su nasi dobri i zele nasoj drzavi sve najbolje. To jednostavno nije istina. Svako ko je imalo odmaknut ove ove podjele po torovima sjvestan je da nam je stanje ovako zbog ljudi koji svoj vlastiti kokosarski interes guraju ne mareci za dobrobit drustvu. Pri cemu nema razlike je li to bosnjak hrvat srbin...svima se podjednako jebe za drzavu i svima je podjednako u interesu da drzqva ne napreduje vec da ostane ovako nakaradno stanje.
Pa na celu nogometnog saveza su ti uvijek bili bosnjaci pa sta su postigli? Od pusine i usanpvica pa do begica...koje su oni nacije? Kakvi srbi i hrvati. Kriminal u nogometnom savezu nema veze sa nacijom vec sa kriminalom
Eto, zato ovaj dijasporac nije u pravu sa svojim razmisljanjem. I dokle god glupi bosnjo upire prstom u "njihove" stanje ce nam biti takvo kakvoj.
Pa taj isti dijasporac ugusi sve na forumu sa amarom osimom da bude selektor, ne zato sto je ovaj dobar vec zato sto je on "njegov" pa je bolje nego da selektor bude "njihov". Kakav interes reprezentacije, drzave i ostale pm.
Ti ocigledno si izgubljen u prostoru..Kakav bolan dijasporac???? na cemu si ti?? I kao drugo, ja ti govorim da je vec odluceno a ne da bi trebao biti..Citaj djecace dobro...Ako je dijaspora Skenderija , onda sam ja iz dijaspore....Znaci evo ponavljam ti djecace!!! Amar Osim ce biti selektor..Razgovori obavljeni i ceka se da se objavi...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#182 Re: Novi stadion

Post by Fudo387 »

Bilino Polje je sasvim ok stadion. Urediti tribine, izvuci nekih 20000 mjesta, i k’o bombona. Mislim da i ne trebaju neke basnoslovne cifre.
Melbourne_Australia
Posts: 2590
Joined: 06/11/2012 14:20

#183 Re: Novi stadion

Post by Melbourne_Australia »

Fudo387 wrote:Bilino Polje je sasvim ok stadion. Urediti tribine, izvuci nekih 20000 mjesta, i k’o bombona. Mislim da i ne trebaju neke basnoslovne cifre.
Ma jebo BP :D Mozemo mi sagraditi novi stadion kapaciteta 40 milja :lol: za jedno 40 milion eura.....Kod nas od lopova ne mozes 2 km autoputa napraviti :lol: Djecaci ovde mastaju o stadionu novom od nekih 30 ili 40 miliona eura, samo za nasu repku :lol: :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#184 Re: Novi stadion

Post by Fudo387 »

Melbourne_Australia wrote:
Fudo387 wrote:Bilino Polje je sasvim ok stadion. Urediti tribine, izvuci nekih 20000 mjesta, i k’o bombona. Mislim da i ne trebaju neke basnoslovne cifre.
Ma jebo BP :D Mozemo mi sagraditi novi stadion kapaciteta 40 milja :lol: za jedno 40 milion eura.....Kod nas od lopova ne mozes 2 km autoputa napraviti :lol: Djecaci ovde mastaju o stadionu novom od nekih 30 ili 40 miliona eura, samo za nasu repku :lol: :lol:
Ni to nije nemoguce, samo ne vidim nikakve svrhe u trosenju tolike cifre na nesto od cega ce biti malo koristi, a imas bruku prioriteta. Napravice ga onaj lik iz Tuzle, on kad nesto nanijeti i uradi. :D
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#185 Re: Novi stadion

Post by archi_a »

Melbourne_Australia wrote:Kako ljudi ne kontaju jedno?? Mi smo drzava gdje 50% ljudi radi sve da je unisti...To bi trebao da bude projekat drzave a ne kantona ili grada.. Jebe se srbima i Hrvatima za novi stadion..Da
mogu srusili bi ove sto imamo :izet: Stadion u Bukurestu je bio projekat drzave, u Makedoniji isto tako. Mi smo jedina drzava na svijetu gdje pola ljudi u njoj koji zive ne navijaju za nju...Znaci to nema u pm!! Nije savez fudbalski samo Bosnjacki, pitaju se i ostali dusmani, a ostali dusmani nista nece da rade a da je dobro... I onda uz to stavis nase nesposobnjakovice i dobijes ovo sto imamo!!!
Napokon da neko kaže i ovako. :)
Kažu zatvoren Muzej, ne znaju da je u vijeću ministara, koje bi trebalo biti nadležno za nacionalni muzej Bosne i Hercegovine, blokirana uplata sredstava za njih. Pretpostavite od koga. Spadne sve na federaciju, odnosno većina na kanton Sarajevo. Trebaju da se kupe helikopteri za OSBiH, dodikovci na fiskalnom vijeću blokiraju povećanje budžeta i nema helikoptera. Sve što ima državni predznak, uglavnom se blokira na tom nivou. Tako i u savezu. Mislite da bi prošao prijedlog za finansiranje "Nacionalnog" stadiona ?!? Sve je ovo nužno trpljenje, a ne govori se otvoreno ili se rijetko o tome nešto kaže, zarad očuvanja države. Čak i sportski, reprezentativni kolektivi se većinom finansiraju iz federalnih, odnosno kantonalnih budžeta. O tome se malo priča. :oops:
Melbourne_Australia
Posts: 2590
Joined: 06/11/2012 14:20

#186 Re: Novi stadion

Post by Melbourne_Australia »

archi_a wrote:
Melbourne_Australia wrote:Kako ljudi ne kontaju jedno?? Mi smo drzava gdje 50% ljudi radi sve da je unisti...To bi trebao da bude projekat drzave a ne kantona ili grada.. Jebe se srbima i Hrvatima za novi stadion..Da
mogu srusili bi ove sto imamo :izet: Stadion u Bukurestu je bio projekat drzave, u Makedoniji isto tako. Mi smo jedina drzava na svijetu gdje pola ljudi u njoj koji zive ne navijaju za nju...Znaci to nema u pm!! Nije savez fudbalski samo Bosnjacki, pitaju se i ostali dusmani, a ostali dusmani nista nece da rade a da je dobro... I onda uz to stavis nase nesposobnjakovice i dobijes ovo sto imamo!!!
Napokon da neko kaže i ovako. :)
Kažu zatvoren Muzej, ne znaju da je u vijeću ministara, koje bi trebalo biti nadležno za nacionalni muzej Bosne i Hercegovine, blokirana uplata sredstava za njih. Pretpostavite od koga. Spadne sve na federaciju, odnosno većina na kanton Sarajevo. Trebaju da se kupe helikopteri za OSBiH, dodikovci na fiskalnom vijeću blokiraju povećanje budžeta i nema helikoptera. Sve što ima državni predznak, uglavnom se blokira na tom nivou. Tako i u savezu. Mislite da bi prošao prijedlog za finansiranje "Nacionalnog" stadiona ?!? Sve je ovo nužno trpljenje, a ne govori se otvoreno ili se rijetko o tome nešto kaže, zarad očuvanja države. Čak i sportski, reprezentativni kolektivi se većinom finansiraju iz federalnih, odnosno kantonalnih budžeta. O tome se malo priča. :oops:
:thumbup: :thumbup: BINGO ....
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#187 Re: Novi stadion

Post by jeza u ledja »

SSemir wrote:
karanana wrote:Guglah guglah, kompjuter se zapusio. Dodjoh do kraja interneta. Ali fakat nidje nista o suspenziji bilinog poljs.
Jedne kvalifikacije smo cijele igrali na bilinom polju, stvorio se mit tad o nepobjedivosti na bilinom, najopasniji nasi navijaci. Igraci govorili kako im bilino polje pase zato sto je uze i tadasnjem nasem stilu igre je odgovaralo. I fkt jeste bilo tako. I onda je dosao red na onu jednu nasih silnih "historijskih" "generacijskih" utakmica, euforija nevidjena, interesovanje nikad vece. Od jednom se pojavi informacija da je bilino polje suspendovano, ni kako ni zadto nikad ne dobismo odgovor. Utakmica se odigra na kosevu. Savez prodavao tad skupe ulaznice, citav stadion rasprodan. Zarada od ulaznica 3x veca nego sto bi zaradili na bilino (zbog kapaciteta naravno)...utakmicu nismo dobili, nismo se kvalifikovali. Ogromne pare od plasmana nismo dobili...jer bolje vrabac u ruci (veliki kapitet koseva) nego golub na grani (pare od uefe ako se kvalifikujemo). Sitni interesi saveza, da se iskoristi euforija i zaradi, na stetu kvalifikacije na prvenstvo...
Grbavica se gradi, veliki pritisci na savez da se investira, da se izvuku pare od svih nivoa da se uöozi sto vise...bilino polje odjednom suspendovano, ako se ne ulozi u grbavicu igrat cemo u hrvatskoj ili srbiji...igrali na neuslovnom blatnjavom terenu i izgubili...da smo se kvalifikovali na svjetsko prvenstvo, dobili bi tolike pare da bi svaki stadion pa i grbavica mogli imati jos vecu korist...
Sitni interes jw opet pobijedio..ili ti, vrabac u ruci je opet imao prednost..
Nije valjda to oko suspenzije BP bila foluska? :-x
Ne zelim da vjerujem da jeste.

Ali to sto kazes u vezi vrapca u ruci, tako nam funkcionise drzava i sve u njoj. A kad je neko na konju i kad su neke pare tu, onda taj gleda kako da se nabrzaka obogati dok je tu, jer zna svakako da ce uskoro otici. Tako nam funkcionisu klubovi, tako funkcionise i savez.
A to u vezi ulaznica i prihoda od prvenstva, pa pitanje je KO dobija i KADA. Deset miliona, lupam, od nekog prvenstva u savez, to je samo racun saveza. Sto hiljada od neke utakmice, e to fino po principu "imal mene tu" ide na par "strateskih mjesta", ha jel. Mislim, nije isto.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#188 Re: Novi stadion

Post by jeza u ledja »

Melbourne_Australia wrote:
archi_a wrote:
Melbourne_Australia wrote:Kako ljudi ne kontaju jedno?? Mi smo drzava gdje 50% ljudi radi sve da je unisti...To bi trebao da bude projekat drzave a ne kantona ili grada.. Jebe se srbima i Hrvatima za novi stadion..Da
mogu srusili bi ove sto imamo :izet: Stadion u Bukurestu je bio projekat drzave, u Makedoniji isto tako. Mi smo jedina drzava na svijetu gdje pola ljudi u njoj koji zive ne navijaju za nju...Znaci to nema u pm!! Nije savez fudbalski samo Bosnjacki, pitaju se i ostali dusmani, a ostali dusmani nista nece da rade a da je dobro... I onda uz to stavis nase nesposobnjakovice i dobijes ovo sto imamo!!!
Napokon da neko kaže i ovako. :)
Kažu zatvoren Muzej, ne znaju da je u vijeću ministara, koje bi trebalo biti nadležno za nacionalni muzej Bosne i Hercegovine, blokirana uplata sredstava za njih. Pretpostavite od koga. Spadne sve na federaciju, odnosno većina na kanton Sarajevo. Trebaju da se kupe helikopteri za OSBiH, dodikovci na fiskalnom vijeću blokiraju povećanje budžeta i nema helikoptera. Sve što ima državni predznak, uglavnom se blokira na tom nivou. Tako i u savezu. Mislite da bi prošao prijedlog za finansiranje "Nacionalnog" stadiona ?!? Sve je ovo nužno trpljenje, a ne govori se otvoreno ili se rijetko o tome nešto kaže, zarad očuvanja države. Čak i sportski, reprezentativni kolektivi se većinom finansiraju iz federalnih, odnosno kantonalnih budžeta. O tome se malo priča. :oops:
:thumbup: :thumbup: BINGO ....
Sve je to tacno, ali poenta je u tome da se nadje drugi nacin pravljenja stadiona da valja. Ne mora to biti nacionalni stadion, niti drzavni projekat, niti uopste javni projekat. Mislim, ne da bi se napravilo veleljepno izdanje, vec samo da bi se napravio stadion koji ne lici na kombinaciju zatvora i stocne farme. Jebote samo vasi navijaci su skupili pare za jednu tribinu, to je dokaz da moze, zar ne? Moze kad se hoce. Nije u pitanju gradnja spejsatla.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#189 Re: Novi stadion

Post by mali_milojica »

Jedino moze kao stadion Stozice u SLO.
Image
Oni su pored stadiona od 15k dobili i dvoranu slicne velicine. Mi imamo dvorana,neka naprave malo veci stadion,20-25k i cao.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#190 Re: Novi stadion

Post by bersK »

Ne daju nam Abalji Srnjo da izgradimo nacionalni stadion. Ne daju nam da napredujemo. Pa cak ni u Sarajevu nam ne daju. Za sve su oni krivi.

Ja sto ne mogu ove politike.

Eto Albanci nisu dali Makedoncima da grade Filipa Makedonskog. Da nam neko nesto ne da u ovoj drzavi gdje smo velika vecina je obican alibi da se nesto ne uradi jer nam je mrsko ili bi to radili s kurca, pa hajd da nista ne pravimo.

Eto SCC se izgradio usprkos grokama sa istoka. Izgradio se Bristol, Malak, Hills, Alta, BBI, Twist Tower. Sve sami projekti koji su se, neki malo manje neki malo vise, finansirali s nekog budzeta ili su se od njeg okoristili bar mrvu. Sta je tu bilo misevi? Jel ni to Srbi nisu dali?

U Sarajevu obitava toliko medjunarodnih firmi koje da po 1% budzeta svog - mogu napraviti 20 Ljudskih vrtova i 10 Marakana.

Pa ne mora se stadion zvat Safet Zajko u picku materinu. Ganjaj sponzora koji ce sve to izgradit. Dajgle stadione po Svabiji. Dva i po stadiona imaju imena nekih pojedinaca. Ostalo sve Kommerzbank, AOL, Veltins, BayArena, Mercedes Benz, Allianz, RheinEnergie, Volkswagen kurac palac. Sta fali recimo Hifi ili Preventu da pocnu graditi stadion? Kupuju firme po Njemackoj i Svedskoj, prave dijelove za Bugatti, ne znaju sta ce od para, a vamo kurto. BHTelecom necu da predlazem jer su oni svakako rahmetile uskoro.

Dakle rezime - Ne daju nam = alibi za nerad i nezalaganje.
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#191 Re: Novi stadion

Post by archi_a »

Moj post je bio na temu prozivanja države, federacije, kantona, gradova, saveza iako je savez sastavljen iz dijelova (fbih i rs imaju svoje delegate, kao i institucije u državi). Tako stvari stoje, to su fakti.
Drugi dio tvog posta je odličan i apsolutno se slažem sa tobom. Dobar projekat, pregovaraj, ponudi, privuci investitora. :thumbup: Ali, da se onda kaže da je to projekat samo dijela Bosne i Hercegovine, ili dijela nekih entuzijasta ili pojedinaca. Neka svi znaju.
Ali, očigledno tu nešto ne štima, ili previše lopovluka koji privatni investitor primjeti i ne želi ulložiti, ili im nismo zanimljivi kao tržište...
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#192 Re: Novi stadion

Post by Šibicar »

Nego imal' kakve guzovače?Ono da nam neko sve to isfinansira i napravi a Bakir će u znak zahvalnosti presjeći crvenu traku uz direktan prenos i ovacije prisutnih.

Samo se sjetim priče kako će Katrani donirati stadione na kraju SP,ovdje je bilo bruku komentara kako trebamo aplicirati......eto tako bi mi ustvari i mogli i htjeli a na kraju krajeva i željeli novi stadion....
User avatar
atmel
Posts: 1677
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#193 Re: Novi stadion

Post by atmel »

mali_milojica wrote:Jedino moze kao stadion Stozice u SLO.
Image
Oni su pored stadiona od 15k dobili i dvoranu slicne velicine. Mi imamo dvorana,neka naprave malo veci stadion,20-25k i cao.
Zato i jesu evropski prvaci u košarci.
Dva puta učesnici svjetskog i jednom evropskog prvenstva u nogometu.
Evropsko srebro u rukometu i odbojci. ...
Last edited by atmel on 11/10/2017 21:46, edited 1 time in total.
User avatar
emigrazione
Posts: 7372
Joined: 01/09/2010 13:40

#194 Re: Novi stadion

Post by emigrazione »

"Ne možemo upisati pobjedu protiv Trinidada i Tobaga na terenu koji je za naš ukus bio previše natopljen vodom. Nevjerovatno mi je kako su neki ljudi primitivni. Reprezentacija Belgije igrala je protiv Bosne i Hercegovine na pašnjaku za krave, a mi se žalimo što je na terenu bilo malo više vode. Ovo je užasno", rekao je on.
Novinar ESPN-a, inace pitar :roll:
mistek
Posts: 3416
Joined: 23/05/2010 15:16

#195 Re: Novi stadion

Post by mistek »

bersK wrote:Sta fali recimo Hifi ili Preventu da pocnu graditi stadion? Kupuju firme po Njemackoj i Svedskoj, prave dijelove za Bugatti, ne znaju sta ce od para, a vamo kurto. BHTelecom necu da predlazem jer su oni svakako rahmetile uskoro.
Apsolutno ekonomski neisplativo za naše kompanije. Bilo kakva studija u vezi sa tim bi bila smiješna i dati fening na studiju bi bilo bacanje para.
Nije bitna cijena stadiona, ali 30, 40, 50 miliona, sve i da navedene kompanije imaju, šazto bacati na stadion? Rok povrata je jedno 800 godina minimum, i to pod uslovom da reprezentacija igra sva velika takmičenja, da je luđačka euforija oko toga i sl.

Stadione može graditi firma koja je svjetski gigant, pa da se neka isplativost ganja ili kakav multimilijarder koji će za uzvrat dobiti ogromne stvari. Ali, niko neće baciti pare tek tako. Nek naprave plan izgradnje nacionalnog stadiona na Koševu, srede regulacioni plan, papire, čovjeku omoguće uz stadion izgradnju neke zajebancije, plus mu daju zemlju na Marijin dvoru da pravi hotel i na tender će se prijaviti 20 kompanija. Ali, mi bi da neko pravi stadion, ali da mi tim upravljamo i da ništa ne damo za uzvrat. Kako da ne.
User avatar
karanana
Posts: 47489
Joined: 26/02/2004 00:00

#196 Re: Novi stadion

Post by karanana »

Tu isplativosti za privatne kompanije nema. Ali nek prevent da 2 miliona da se stadion 10 godina zove po preventu. Nek neka banka da pare da se vrte niihove reklame i sl. Sponzorstva bi mogla skupiti 4-5 miliona. Nek savez odustane od pranja para i politike kao sto je kupovina zgrade geodetskog zavoda. Koliko se para zaradilo u zadnjih 4-5 godina? Koji su troskovi, koji du prihodi i profit? Da je kako treba 20 miliona bi sad bilo dostupno. 2/3 kredit bez problema uz kontinuirana sponzorstva i pokoji vanredni prihod.
archi_a
Posts: 10410
Joined: 11/12/2011 18:11

#197 Re: Novi stadion

Post by archi_a »

mistek wrote:
bersK wrote:Sta fali recimo Hifi ili Preventu da pocnu graditi stadion? Kupuju firme po Njemackoj i Svedskoj, prave dijelove za Bugatti, ne znaju sta ce od para, a vamo kurto. BHTelecom necu da predlazem jer su oni svakako rahmetile uskoro.
Apsolutno ekonomski neisplativo za naše kompanije. Bilo kakva studija u vezi sa tim bi bila smiješna i dati fening na studiju bi bilo bacanje para.
Nije bitna cijena stadiona, ali 30, 40, 50 miliona, sve i da navedene kompanije imaju, šazto bacati na stadion? Rok povrata je jedno 800 godina minimum, i to pod uslovom da reprezentacija igra sva velika takmičenja, da je luđačka euforija oko toga i sl.

Stadione može graditi firma koja je svjetski gigant, pa da se neka isplativost ganja ili kakav multimilijarder koji će za uzvrat dobiti ogromne stvari. Ali, niko neće baciti pare tek tako. Nek naprave plan izgradnje nacionalnog stadiona na Koševu, srede regulacioni plan, papire, čovjeku omoguće uz stadion izgradnju neke zajebancije, plus mu daju zemlju na Marijin dvoru da pravi hotel i na tender će se prijaviti 20 kompanija. Ali, mi bi da neko pravi stadion, ali da mi tim upravljamo i da ništa ne damo za uzvrat. Kako da ne.
Možda sad imamo odgovor svima onima kojima su smješni bili renderi, na kojima su pored stadiona grbavica bile kule ili na koševu neki hotel ili šoping centar, ili garaže. To je bio način da se privuče neki investitor i da mu se u kompenzaciju za izgradnju stadiona da, da napravi sebi prostor i time opravda investiciju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#198 Re: Novi stadion

Post by jeza u ledja »

archi_a wrote:
mistek wrote:
bersK wrote:Sta fali recimo Hifi ili Preventu da pocnu graditi stadion? Kupuju firme po Njemackoj i Svedskoj, prave dijelove za Bugatti, ne znaju sta ce od para, a vamo kurto. BHTelecom necu da predlazem jer su oni svakako rahmetile uskoro.
Apsolutno ekonomski neisplativo za naše kompanije. Bilo kakva studija u vezi sa tim bi bila smiješna i dati fening na studiju bi bilo bacanje para.
Nije bitna cijena stadiona, ali 30, 40, 50 miliona, sve i da navedene kompanije imaju, šazto bacati na stadion? Rok povrata je jedno 800 godina minimum, i to pod uslovom da reprezentacija igra sva velika takmičenja, da je luđačka euforija oko toga i sl.

Stadione može graditi firma koja je svjetski gigant, pa da se neka isplativost ganja ili kakav multimilijarder koji će za uzvrat dobiti ogromne stvari. Ali, niko neće baciti pare tek tako. Nek naprave plan izgradnje nacionalnog stadiona na Koševu, srede regulacioni plan, papire, čovjeku omoguće uz stadion izgradnju neke zajebancije, plus mu daju zemlju na Marijin dvoru da pravi hotel i na tender će se prijaviti 20 kompanija. Ali, mi bi da neko pravi stadion, ali da mi tim upravljamo i da ništa ne damo za uzvrat. Kako da ne.
Možda sad imamo odgovor svima onima kojima su smješni bili renderi, na kojima su pored stadiona grbavica bile kule ili na koševu neki hotel ili šoping centar, ili garaže. To je bio način da se privuče neki investitor i da mu se u kompenzaciju za izgradnju stadiona da, da napravi sebi prostor i time opravda investiciju.
Ti crtezi su smijesni samo zbog toga sto su cesto proizvod maste nekog wannabe arhitekte koji se prihvatio AutoCADa. Jednostavno ljudi vole da se igraju se grafikom na kompjuteru. Medjutim naravno i to moze nekog privuci, ali samo kao dio ozbiljnog projekta.

Al mislim, govorimo o sitnim stvarima, ljudi grade prekrasne arene, mi nemamo terena da valja (osim na BP). Prica se o nekim megalomanskim stvarima, a mi nemamo ni ono najosnovije.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#199 Re: Novi stadion

Post by bersK »

mistek wrote:
bersK wrote:Sta fali recimo Hifi ili Preventu da pocnu graditi stadion? Kupuju firme po Njemackoj i Svedskoj, prave dijelove za Bugatti, ne znaju sta ce od para, a vamo kurto. BHTelecom necu da predlazem jer su oni svakako rahmetile uskoro.
Apsolutno ekonomski neisplativo za naše kompanije. Bilo kakva studija u vezi sa tim bi bila smiješna i dati fening na studiju bi bilo bacanje para.
Nije bitna cijena stadiona, ali 30, 40, 50 miliona, sve i da navedene kompanije imaju, šazto bacati na stadion? Rok povrata je jedno 800 godina minimum, i to pod uslovom da reprezentacija igra sva velika takmičenja, da je luđačka euforija oko toga i sl.

Stadione može graditi firma koja je svjetski gigant, pa da se neka isplativost ganja ili kakav multimilijarder koji će za uzvrat dobiti ogromne stvari. Ali, niko neće baciti pare tek tako. Nek naprave plan izgradnje nacionalnog stadiona na Koševu, srede regulacioni plan, papire, čovjeku omoguće uz stadion izgradnju neke zajebancije, plus mu daju zemlju na Marijin dvoru da pravi hotel i na tender će se prijaviti 20 kompanija. Ali, mi bi da neko pravi stadion, ali da mi tim upravljamo i da ništa ne damo za uzvrat. Kako da ne.

Sličnu stvar je uradio rhm. Amer Ćenanović na Ilidži. Zemlju koja je pripadala opštini, dao Merkatoru džaba. A onda Merkator platio izgradnju opštinske zgrade.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#200 Re: Novi stadion

Post by jeza u ledja »

Mi cemo naci hiljadu i jedan razlog zasto nesto ne moze (a hvala bogu sigurno ih ima), ali nijedan nacin kako nesto moze.

Sve sto neko radi da navuce pare (koje nisu iz jebenog javnog budzeta!) odmah se ismijava. A i kad neko nesto napravi ili uradi, onda se na sve nacine to omalovazava. Ono u smislu "taj se snasao", "ugrabio", "njemu dali".... Kazem provincijski mentalitet 1/1. Apsolutno nikog ne zanima da ima nesto zajednicko.
Post Reply