Novi selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#7026 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Grean »

Dead Man Walking wrote: 21/01/2021 20:24
Grean wrote: 21/01/2021 19:22
Jedini član koji je bio suzdržan je predstavnik Zeničko-dobojskog kantona Muhamed Begagić, piše Klix.ba.
Danas je falio Begic i jedan iz sumskog saveza zbog korone. Ali zato su tu bile 4 bosnjacke, Vicine kuje.
Vicine kuje nisu smetale kad se prekidalo prvenstvo. Sageli se tad, kontali nece doci na naplatu. Ovo je samo pocetak. Zaiskali ste, eto vam ga.
Ne mogu raspadnuti bez Sarajeva ni na ovoj temi :D
missko
Posts: 11437
Joined: 22/02/2008 13:22

#7027 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by missko »

ugly duckling wrote: 21/01/2021 20:50
missko wrote: 21/01/2021 20:38 Bit ce veoma cijenjen id igraca
autoritet pravi
uz mamića
sudije
dinamove igrače
drugi u hrvatskoj
Aludiram na onaj video kad ga skidose do pasa :D
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#7028 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by ruud »

User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7029 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by ugly duckling »

missko wrote: 21/01/2021 21:12
ugly duckling wrote: 21/01/2021 20:50
missko wrote: 21/01/2021 20:38 Bit ce veoma cijenjen id igraca
autoritet pravi
uz mamića
sudije
dinamove igrače
drugi u hrvatskoj
Aludiram na onaj video kad ga skidose do pasa :D
Ma znam
Cirkus
User avatar
sime_cipol
Posts: 16916
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#7030 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by sime_cipol »

Ali stvarno treba biti mungos pa biti jedini koji u 15 godina nije osvojio titulu sa Dinamom :D
User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#7031 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Droog »

Grean wrote: 21/01/2021 18:18 Darko Vojvodic

Kakav gospodin i karakter, kakav intervju (a ne kao Vlatko i Bola kad gostovase na N1 pa uvijaju svaku da ne bi uvrijedili Vicu). Rece ono sto malo koji bosnjacki beskicmenjak smije izgovoriti. Srbine iz Foce, mijenjamo potoricu ovih nazovi Bosnjaka iz IO FSBiH za tebe!

Stvarno svaka cast kako za elokventnost, odmjerenost a i sadrzaj. Ja nisam mogao vjerovati, kao da Barbarez prica.
Jel ima neki link? :thumbup:
User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#7032 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Droog »

Petev u Dinamu, sezona 2016/2017:
This season was an extremely unsuccessful one for the club, losing both the league title and cup title to rivals HNK Rijeka and also failing to score a single goal in the 2016–17 UEFA Champions League group stage, in all six matches they played.

Zapravo nije se covjek nigdje proslavio...

Volio bih da znam jezik... :mrgreen:

Konichiwa :lol: :lol:

User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#7033 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Droog »

Na sjednicama IO FSBiH: Ko su "opasni" muškarci koji uhode i "straše" novinare?

https://faktor.ba/vijest/na-sjednicama- ... re-/112566
svi u napad
Posts: 1879
Joined: 14/10/2012 14:40

#7034 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by svi u napad »

Samo da ponovim ono sto sam nekoliko puta napisao nije Ciro nikakva budala i naivac kad je izjavio ono oko Misimovica. Dakle jebo vas Misimovic. Velika vecina vas ga je uzdigla u visine. Bio je dobar fudbaler ali slab covjek. Stavili ste ga na nivo Barbe i Dzeke a on ni igracki ni ljudski nije taj nivo. Odusevili ste se iznosenjem nekakve "istine" sa njegove strane a niko ga ne upita sta je njegov zadatak i sta je uradio na funkciji koju obavlja. Mi smo sada u opstem rasulu i tonucemo sve vise i vise. Zboga toga necemo vise moci nikog vrbovati iz dijaspore jer svako hoce da igra za jaku i uglednu repku. Sto je najgore igraci ce bojkotovati Bugarina kojeg ce otjerati na kraju godine i sta smo dobili. Jos jednu blamazu i prelazak u 5 sesir. Mi ne mozemo proci ovu grupu nikako i sad umjesto da ove kvale iskoristimo na stvaranje repke mi cemo iskoristiti kvale za prodaju polu igraca kako bi stakori iz Saveza podjelili lovu sa raznim menadzerima.
Da imamo malo ponosa i razuma trebali bi mi navijaci bojkotovati tekme repke nasim neprisustvom na tekmama. To je jedini nacin rusenja Saveza ili ici na radikalne mjere za koje nemamo organizacije i volje. Jako sam razocaran no sta je tu je sto bi rekao jedan nas mag. Zivjeli.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#7035 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Analiticarr »

Ne mislim da je ovaj neki strucnjak ali ako su birali izmedju njega i Barbareza onda svaka cast ljudima koji su ga izabrali.
Barbarez je mozda bio solidan fudbaler ali kakvo on to ima iskustvo da bi vodio bilo koji tim a pogotovo reprezentaciju. Covjek se bavi pokerom a ne fudbalom i ne vidim cime je on to zasluzio da bude selektor.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#7036 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by ruud »

Ovaj sto je vodio to je uneredio.
Barba je barem domaci prizvod.
Trebao je dobiti sansu.
User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#7037 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Droog »

Analiticarr wrote: 22/01/2021 01:58 Ne mislim da je ovaj neki strucnjak ali ako su birali izmedju njega i Barbareza onda svaka cast ljudima koji su ga izabrali.
Barbarez je mozda bio solidan fudbaler ali kakvo on to ima iskustvo da bi vodio bilo koji tim a pogotovo reprezentaciju. Covjek se bavi pokerom a ne fudbalom i ne vidim cime je on to zasluzio da bude selektor.
Nema iskustva? Sta to znaci? Ne zna kako voditi treninge, postaviti taktiku...a tolike godine igrao i ucio od jakih trenerskih imena...
Sad Petev ko fol za Barbu ispade Klopp... :-)

Sta mislis o Shevchenku?
(ima jos primjera)
On 16 February 2016, Shevchenko was appointed as the assistant manager of the Ukraine national team under Mykhaylo Fomenko.[53] After the nation's miserable tenure at UEFA Euro 2016, Fomenko ended his four-year spell in charge following their elimination at the tournament's group stages.[54] Shevchenko was then appointed to replace him, signing an initial two-year deal, with the possibility of a further two-year contract extension.[55] Former Italy and Milan defender Mauro Tassotti, who was assistant coach when Shevchenko was at Milan, joined his coaching staff, as did former Dynamo Kyiv coach Raúl Riancho and former Milan youth coach Andrea Maldera.

:run:
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#7038 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Officer Crabtree »

U ovom trenutku nije to više naša reprezentacija, nego reprezentacija nogometnog saveza.

Sadašnjoj upravi toga saveza reprezentacija treba za neke druge ciljeve, ne isključivo sportske i ne za najbolji rezultat, i ovaj sektor je u okviru tih ciljeva.

To tako treba gledati. Privremeno emocije usmjeriti na neki drugi sport u kojem se i dalje gaji sportski motiv, recimo košarka, a onda kada se stvari opet zarotiraju bit će drugačije.

Mi koji imamo godina da gledamo reprezentaciju od početka nismo ni navikli na rezultatski uspjeh, tako da sad i ako ga ne bude, izgubili smo samo nadu da bi do njega moglo doći.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56075
Joined: 15/12/2008 16:53

#7039 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by ultima_palabra »

Officer Crabtree wrote: 22/01/2021 04:46 U ovom trenutku nije to više naša reprezentacija, nego reprezentacija nogometnog saveza.

Sadašnjoj upravi toga saveza reprezentacija treba za neke druge ciljeve, ne isključivo sportske i ne za najbolji rezultat, i ovaj sektor je u okviru tih ciljeva.

To tako treba gledati. Privremeno emocije usmjeriti na neki drugi sport u kojem se i dalje gaji sportski motiv, recimo košarka, a onda kada se stvari opet zarotiraju bit će drugačije.

Mi koji imamo godina da gledamo reprezentaciju od početka nismo ni navikli na rezultatski uspjeh, tako da sad i ako ga ne bude, izgubili smo samo nadu da bi do njega moglo doći.
To je tako otkako je nastao savez, mozda par perioda da je bilo kad su donekle funkcionisale stvari i bila neka pozitivna energija.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#7040 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Officer Crabtree »

ma da, upravu si...

istreniranom oku sve će pokazati spisak i utakmice u martu, nebitno za rezultat, tu će se vidjeti ima li čovjek znanje i koji mu je cilj, kao i odnos igrača prema njemu

hajde ako ništa drugo, dobiti ćemo Vranješa da zakrpi desnu stranu :run:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#7041 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Grean »

Droog wrote: 21/01/2021 22:19
Grean wrote: 21/01/2021 18:18 Darko Vojvodic

Kakav gospodin i karakter, kakav intervju (a ne kao Vlatko i Bola kad gostovase na N1 pa uvijaju svaku da ne bi uvrijedili Vicu). Rece ono sto malo koji bosnjacki beskicmenjak smije izgovoriti. Srbine iz Foce, mijenjamo potoricu ovih nazovi Bosnjaka iz IO FSBiH za tebe!

Stvarno svaka cast kako za elokventnost, odmjerenost a i sadrzaj. Ja nisam mogao vjerovati, kao da Barbarez prica.
Jel ima neki link? :thumbup:
Gostovao na Federalnoj, vijesti u 17.00. Ne znam imaju li online da se pregleda.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#7042 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Grean »

Droog wrote: 21/01/2021 22:41 Na sjednicama IO FSBiH: Ko su "opasni" muškarci koji uhode i "straše" novinare?

https://faktor.ba/vijest/na-sjednicama- ... re-/112566
Vracamo se u vrijeme Jelica, njegovi su naoruzani hodali po Savezu.
Karikaturist
Posts: 4059
Joined: 20/12/2020 10:03

#7043 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Karikaturist »

Jedino moguce rjesenje je da igraci pocnu bojkotovati, odlaziti mirovinu ili tako nesto. Jer ovo nije bruka ovo je level iznad ili ispod sta se desava. Mada kad skontas ovakvo je stanje godinama, nista posebno novo..
Da li su oni kapaciteti za nesto, ne znam ali i dalje mi se po glavi vrti Kodro koji je u datom momentu pokazao obraz ili Papac koji je odbijao biti marioneta..
User avatar
Slo Burner
Posts: 5378
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#7044 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Slo Burner »

Karikaturist wrote: 22/01/2021 07:42 Jedino moguce rjesenje je da igraci pocnu bojkotovati, odlaziti mirovinu ili tako nesto. Jer ovo nije bruka ovo je level iznad ili ispod sta se desava. Mada kad skontas ovakvo je stanje godinama, nista posebno novo..
Da li su oni kapaciteti za nesto, ne znam ali i dalje mi se po glavi vrti Kodro koji je u datom momentu pokazao obraz ili Papac koji je odbijao biti marioneta..
JEdino rjesenje je bilo da se oko cirkusa prije nego sto je bio gotov oglase DZeko prije svega pa i ostali reprezentativci i jasno daju do znanja da se bira izmedju njih i ovih kriminalaca. Ovako ce svakako doci do oprastanja ali to nece smetati smetljarima da preko repke izlazu svoje igrace.
User avatar
N.N.
Posts: 3072
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#7045 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by N.N. »

jazzer wrote: 21/01/2021 18:35 Jer ne znam kako bi izmedju Peteva i Barbareza mogao favorizirati bugarina osim ako interes nije u pitanju.
Gledaj, imas Srb i Hr komponentu kojoj je cilj sve razjebati sto stvara osjecaj pripadnosti ovoj napacenoj drzavi.

Sve sto se iole digne iz sivila i sto bi moglo relaksirati te neke odnose, mozda i kod njih da pobuduti neki interes, osjecaj neki...cilj je, razjebati.
Jos ako se na tome moze i kes ubirati, iz raznoraznih fondova, jos bolje.
Jebes i razjebes, a jos si placen za to.

I imas tokmak BH komponentu koji veze s vezom nemaju. Kako gube drzavu, tako gube i sjebu sve cega se dohvate, pa evo sada i fudbal.
Takve stvari rade da patriote jebu repku i sprdaju se sa njom.
A to je gorespomenutim i cilj, pa jel!?

I kada to sve saberes, eto sto su odjebali Sergeja.
Dobro oni znaju da je Barbarez simbol i da bi se vjerovatno vratio taj neki kult repke opet.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#7046 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Grean »

Slo Burner wrote: 22/01/2021 08:24
Karikaturist wrote: 22/01/2021 07:42 Jedino moguce rjesenje je da igraci pocnu bojkotovati, odlaziti mirovinu ili tako nesto. Jer ovo nije bruka ovo je level iznad ili ispod sta se desava. Mada kad skontas ovakvo je stanje godinama, nista posebno novo..
Da li su oni kapaciteti za nesto, ne znam ali i dalje mi se po glavi vrti Kodro koji je u datom momentu pokazao obraz ili Papac koji je odbijao biti marioneta..
JEdino rjesenje je bilo da se oko cirkusa prije nego sto je bio gotov oglase DZeko prije svega pa i ostali reprezentativci i jasno daju do znanja da se bira izmedju njih i ovih kriminalaca. Ovako ce svakako doci do oprastanja ali to nece smetati smetljarima da preko repke izlazu svoje igrace.
Ne mislim da je to ispravno a ni posteno prema igracima. Bio je onaj bojkot nekad pa vidimo i vidjeli smo kako su zavrsili Kodro, Barbarez, Papac i svi oni koji su pokazali karakter tada. Dosao Ciro i raja pocela svrsavati kao da se nikad nista nije desilo.

Nije u redu da se jedan cijeli narod sakriva iza igraca.

Ako smo bezmudi da makar stavimo pred zid ovu cetvoricu iz IO koji kao predstavljaju Bosnjake a trebalo bi i sve one koji navijaju za reprezentaciju onda nemamo sta ocekivati od igraca. Imamo brate imena, sto ih niko ne pita sta im je bila zvijezda vodilja i koga oni zastupaju.
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7047 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Godina se trubi dajte stranca, kad smo sve naše najbolje istrošili i isprobali, i oni se sjete nekog bezveznjakovića iz fudbalske sile Bugarske sa balkanskim mentalitetom. Miske, jebo te Vico u te debele guzove da te jebo.

Kad smo već kod tog govneta, spominju neki gdje je Barbi iskustvo a ne pitaju gdje je Misketu iskustvo da obavlja ovu funkciju koju obnaša sad i koje reference on ima da predlaže selektora osim što je bivši fudbaler, isto kao i Barba.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#7048 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Blixen »

jedina pozitivna stvar - Begic je izgubio, po prvi put u istoriji nije mu poslo za rukom da provede svoje

umjesto da uloze u terene (podloge poput Grbavice) koji su osnov za pobosljanje kvaliteta lige, oni su sebi zgradu napravili

sada idu ka tome sto neko ovdje napisa, da naprave repku Saveza, a ne BiH
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7049 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by palermo »

Analiticarr wrote: 22/01/2021 01:58 Ne mislim da je ovaj neki strucnjak ali ako su birali izmedju njega i Barbareza onda svaka cast ljudima koji su ga izabrali.
Barbarez je mozda bio solidan fudbaler ali kakvo on to ima iskustvo da bi vodio bilo koji tim a pogotovo reprezentaciju
. Covjek se bavi pokerom a ne fudbalom i ne vidim cime je on to zasluzio da bude selektor.
Sta kaze jaran, Barbarez je moozda biio solidan fudbaler.....e, jebo te zivot....
palermo
Posts: 22501
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7050 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by palermo »

Nego, citam da je k'o biva i Maminjo upleten u ove izbore. Pa ako je, onda je to jedino pozitivno...gdje Maminjo ide za njim koraca uspjeh....
Locked