Novi filmovi na koje jedva čekate

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1026 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Tito_i_Partija »

Jedva cekam John Wick 2. Ocjene su mu zasad ekstremno positivne:

https://www.rottentomatoes.com/m/john_wick_chapter_2

Reviews Counted: 49
Fresh: 47
Rotten: 2

:thumbup:

Prvi je bio odlicna zabava, a i Keanu mi je jedan od drazih glumaca. :)
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1027 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by cassius »

Spast ce ta ocjena , samo cekaj da ga vise ljudi pogleda :D ali sve iznad 7.5 je zadovoljavajuce, ma da mi je prvi dio bio meeeeeeeeeh :D
saraxy
Posts: 91
Joined: 08/01/2017 21:00

#1028 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by saraxy »

Je li film dostupan za online gledanje? Prvi dio mi je bio extra...

Poslano sa mog SM-T310 koristeći Tapatalk
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#1029 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by beobasket »



Ovo je film
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1030 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by KB9 »

Tito_i_Partija wrote:Jedva cekam John Wick 2. Ocjene su mu zasad ekstremno positivne:

https://www.rottentomatoes.com/m/john_wick_chapter_2

Reviews Counted: 49
Fresh: 47
Rotten: 2

:thumbup:

Prvi je bio odlicna zabava, a i Keanu mi je jedan od drazih glumaca. :)
prvi je bio cista perverzija a ovaj je haman jos bolji, nekako su mi bas nestvarne ove ocjene i mrzim kad ovako enormno porastu ocekivanja :mrgreen:
Mraz992
Posts: 5
Joined: 03/02/2017 19:01

#1031 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Mraz992 »

Trainspotting 2 ide brzo. :)
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#1032 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Altsa »

Harry Hole na velikom ekranu :D

Image
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1034 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by pirmin »

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1035 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by triconja »

belkin eksperiment (The Belko Experiment) cini se prejak. Ide u sfere ljudskog mozga koje su divlje :izet:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1036 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by triconja »

pirmin wrote:
film je komedija, izvini morao sam :lol:
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#1037 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by zecko_kupuz »



Dok su drugi odrastali na Ratovima zvijezda ili Povratku u budućnost, ja sam s jastukom preko glave :D uživao u Alienima. Držim fige da će Ridley Scott nakon Marsovca nastaviti da rastura s naučnom fantastikom.
Visokobudžetni sci-fi horori su zapravo rijetkost, daj bože da ovaj bude barem 50 posto bolji od Prometheusa, iako nisam mrzitelj istog. :thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1038 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by nema me tamo »

Prometheus je ubjedljivo njegov najbolji film..

Na kraju kad su povezali s Alienom bio sam iznerviran.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#1039 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by zecko_kupuz »

Ma iskreno, Alien nije serijal za takve kolosalno ambiciozne ideje kakve su pokušali začeti u Prometheusu. Daj brate jednostavan, ali efektan horor u svemiru, dobru atmosferu i produkciju i svi smo sretni.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1040 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by dale cooper »

nema me tamo wrote:Prometheus je ubjedljivo njegov najbolji film..

Na kraju kad su povezali s Alienom bio sam iznerviran.
Čiji ba? Ridlijev? :blento: Nije brate ni blizu. Niti je dovoljno dobar kao standalone film niti je dovoljno dobar
prequel. Da je barem imao muda pa uradio čistu ekranizaciju Lovecraftovog romana At the Mountains of Madness
kojem Prometheus duguje većinu svog plota, umjesto što je to pokušao spojiti sa Alien univerzumom.
Ili da je makar napravio film koji bi se više bavio misterioznim inžinjerima koji su enigma još od prvog Aliena.
Prometheus je samo zagrebao površinu što se njih tiče.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1041 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by nema me tamo »

Zajebao se ja brate nisam fino napisao...

Htio sam reci da je po meni njegov najbolji..
Ja sam 92 godiste i uglavnom kroz godine sam pokusavao Aliena da pogledam i nikad nisam mogao do kraja i pogledao sam ih bas ove 2012 pred izlazak prometheusa...
I ostajem pri misljenju da su to sve dobri filmovi, al' da je opet Prometheus bolji po meni ponavljam bruku od ovih Aliena..
Inžinjeri ovo ono baš kontam evo ga konacno je skupio muda za nešto kad puf na kraju ono i psovao sam u ekran koliko me iznervirao...


Gledam sam po yutubu vezano za novi dio i u po trailera pogledajte i vidjecete one pločice i to poprilicno sam sigurans od Elizabeth Shawšto znaci zajebace nas i za to...
A taman kontas nesto su mozda i zagrebali s tim što ona ide tražit, na kraju ce bit karina vjerovatno jer je Ridli plašljiva sisa.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1042 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Tito_i_Partija »

Joj kad se sjetim kako je jedan forumas bio toliko zaljubljen u Prometheus da je poceo pricat' kako ce taj film jednog dana postat' jedan od najuticajnijih sci-fi filmova svih vremena, a Ridley-ov najuticajniji. :facepalm: Dale dobro zna ko je to, jer smo obojica dali sve od sebe da taj dodje tobe, al' nije nam uspjelo. :D

Elem, mislim da je Prometheus im'o ogroman potencijal, i dalje mislim da je vizuelno odlican film. Nazalost, ono sto je trebalo bit' najinteresantnije, ta prica o "Space Jockeys", nije bila dobro razvijena niti je dovrsena (niti ce biti, jer se je Ridley sad opet posvetio Alienu :roll: ), a kraj mi je bio toliko monumentalno, nadljudski glup da sam se hvat'o za glavu od nevjerice. Na kraju krajeva mozda i nije neko cudo, jer je scenario pis'o Damon Lindelof, koji je se na jednu fenomenalnu seriju, nakon tri odlicne sezone, ono momacki posr'o i odveo u totalni hendek.

I sad imamo novi Alien film. I to glume u njemu James Franco i Danny McBride. Samo nam jos fali Seth Rogen, i mozemo komotno ovaj film proglasit' nastavkom one polu-retardirane "komedije" gdje k'o fol nastaje kraj svijeta. :roll:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#1043 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by johnnykola »

Tito_i_Partija wrote:Joj kad se sjetim kako je jedan forumas bio toliko zaljubljen u Prometheus da je poceo pricat' kako ce taj film jednog dana postat' jedan od najuticajnijih sci-fi filmova svih vremena, a Ridley-ov najuticajniji. :facepalm: Dale dobro zna ko je to, jer smo obojica dali sve od sebe da taj dodje tobe, al' nije nam uspjelo. :D

Elem, mislim da je Prometheus im'o ogroman potencijal, i dalje mislim da je vizuelno odlican film. Nazalost, ono sto je trebalo bit' najinteresantnije, ta prica o "Space Jockeys", nije bila dobro razvijena niti je dovrsena (niti ce biti, jer se je Ridley sad opet posvetio Alienu :roll: ), a kraj mi je bio toliko monumentalno, nadljudski glup da sam se hvat'o za glavu od nevjerice. Na kraju krajeva mozda i nije neko cudo, jer je scenario pis'o Damon Lindelof, koji je se na jednu fenomenalnu seriju, nakon tri odlicne sezone, ono momacki posr'o i odveo u totalni hendek.

I sad imamo novi Alien film. I to glume u njemu James Franco i Danny McBride. Samo nam jos fali Seth Rogen, i mozemo komotno ovaj film proglasit' nastavkom one polu-retardirane "komedije" gdje k'o fol nastaje kraj svijeta. :roll:
A ono jedna od boljih komedija unatrag godina.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1044 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Tito_i_Partija »

johnnykola wrote:
Tito_i_Partija wrote:Joj kad se sjetim kako je jedan forumas bio toliko zaljubljen u Prometheus da je poceo pricat' kako ce taj film jednog dana postat' jedan od najuticajnijih sci-fi filmova svih vremena, a Ridley-ov najuticajniji. :facepalm: Dale dobro zna ko je to, jer smo obojica dali sve od sebe da taj dodje tobe, al' nije nam uspjelo. :D

Elem, mislim da je Prometheus im'o ogroman potencijal, i dalje mislim da je vizuelno odlican film. Nazalost, ono sto je trebalo bit' najinteresantnije, ta prica o "Space Jockeys", nije bila dobro razvijena niti je dovrsena (niti ce biti, jer se je Ridley sad opet posvetio Alienu :roll: ), a kraj mi je bio toliko monumentalno, nadljudski glup da sam se hvat'o za glavu od nevjerice. Na kraju krajeva mozda i nije neko cudo, jer je scenario pis'o Damon Lindelof, koji je se na jednu fenomenalnu seriju, nakon tri odlicne sezone, ono momacki posr'o i odveo u totalni hendek.

I sad imamo novi Alien film. I to glume u njemu James Franco i Danny McBride. Samo nam jos fali Seth Rogen, i mozemo komotno ovaj film proglasit' nastavkom one polu-retardirane "komedije" gdje k'o fol nastaje kraj svijeta. :roll:
A ono jedna od boljih komedija unatrag godina.
Pa jeste neznalicama koji smatraju da su "This is 40" i "Anchorman 2" odlicne komedije. :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#1045 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Altsa »

Tito_i_Partija wrote:
johnnykola wrote:
Tito_i_Partija wrote:Joj kad se sjetim kako je jedan forumas bio toliko zaljubljen u Prometheus da je poceo pricat' kako ce taj film jednog dana postat' jedan od najuticajnijih sci-fi filmova svih vremena, a Ridley-ov najuticajniji. :facepalm: Dale dobro zna ko je to, jer smo obojica dali sve od sebe da taj dodje tobe, al' nije nam uspjelo. :D

Elem, mislim da je Prometheus im'o ogroman potencijal, i dalje mislim da je vizuelno odlican film. Nazalost, ono sto je trebalo bit' najinteresantnije, ta prica o "Space Jockeys", nije bila dobro razvijena niti je dovrsena (niti ce biti, jer se je Ridley sad opet posvetio Alienu :roll: ), a kraj mi je bio toliko monumentalno, nadljudski glup da sam se hvat'o za glavu od nevjerice. Na kraju krajeva mozda i nije neko cudo, jer je scenario pis'o Damon Lindelof, koji je se na jednu fenomenalnu seriju, nakon tri odlicne sezone, ono momacki posr'o i odveo u totalni hendek.

I sad imamo novi Alien film. I to glume u njemu James Franco i Danny McBride. Samo nam jos fali Seth Rogen, i mozemo komotno ovaj film proglasit' nastavkom one polu-retardirane "komedije" gdje k'o fol nastaje kraj svijeta. :roll:
A ono jedna od boljih komedija unatrag godina.
Pa jeste neznalicama koji smatraju da su "This is 40" i "Anchorman 2" odlicne komedije. :lol:
This is 40 je sasvim ok komedija.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1046 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Tito_i_Partija »

Imajuci u vidu sta je Apatow pravio prije toga, "This is 40" je sramota.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#1047 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by johnnykola »

Ljudi devedeseto+ godiište ne znaju nijednu referencu iz pop kulture iz osamdesetih, ne znaju ni ovako nikakvu,:ppp pa normalno da takve komedije gledaju k'o telad u šarena vrata.:ppp
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1048 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by Tito_i_Partija »

Po ko zna koji put pricas o necemu o cemu nemas pojma, al' stvarno nemas pojma. Pazi ovo: samo zbog toga sto se meni ne svidja njegov ispodprosjecni film, mora da sam premlad da skontam reference iz pop kulture. :roll: :lol:

K'o prvo, nisam dijete devedesetih da tek tako mozes, u jednom mahu i poprilicno bezobrazno, diskreditovat' mene i moje misljenje. A vec sam hiljadu puta napomen'o da su mi odlicni "40 Year-Old Virgin" i "Knocked Up", koji oba imaju kamare referenci koje su ti toliko drage, mada to nisu razlozi zasto se meni toliko svidjaju, niti zasto su toliko bili popularni naspram ovog sunda sto se tebi svidja. Al' ono sto je stvarno jadno je to da ti kvalitet humora (i filma) vezes iskljucivo za reference pop kulture, sto su sramotno plitke i djetinjaste kriterije za filmove covjeka koji zasluzuje puno vise od toga.

Nego, deder se ti vrati na preporuke sa TV-a, jer je ocigledno da ozbiljne filmske raprave nisu za tebe.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#1049 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by johnnykola »

Gdje sam napisao da si ti dvedeset+ godište? Ovo pri teladi ostajem jer odavna komedija nije fizički geg već dijalog. U novijom komedijama 50% tog dijaloga čine reference. I to je tako. I pored toga, tebi se ne svidja film, meni da, sve normala. To nije razlog da TV preporuke haman debilnim nazoveš. Licimur si kao i ja, a planeta se nastavlja okretati. I to je dobro.

40 year old virgin mi je beton, btw. Tako da se moj šund pomoješao sa tvojim fantasticčnim odabirom najboljih komedija ikad.:ppp
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1050 Re: Novi filmovi na koje jedva cekate

Post by dale cooper »

Šta vam bi ljudi? :zoka: :| Eskalira ovo bez potrebe. :D
Post Reply