Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Locked
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2401 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Edin H. »

hAZNADAR wrote: Bas ti hvala na informaciji. Samo - kakve veze ima on sa MM, SDA, imenovanjem ulica,..?
Pa procitaj sta je covjek prije tebe napisao.

Bosnjaci mrze ustase, a daju ulicama imena ustasa..
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#2402 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by hAZNADAR »

Edin H. wrote:
hAZNADAR wrote: Bas ti hvala na informaciji. Samo - kakve veze ima on sa MM, SDA, imenovanjem ulica,..?
Pa procitaj sta je covjek prije tebe napisao.

Bosnjaci mrze ustase, a daju ulicama imena ustasa.
I ja odgovorio kako cak i neki ustasa moze biti podoban. Po logici SDA.
Cestitam, bas si ispao pametan potezanjem Dzafer bega koji sa ovom pricom nema nikakve veze.

I smanji ta slova, prilicno je neukusno.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#2403 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by fakat »

KENJAC wrote:
fakat wrote:Samo ostro....nego kad zavrsimo sa Sarajevom, kad ce na red doci Banjaluka i Z.Mostar? Sta je problem sa njihovim fasizmom, nijesu valjda sugavi?
Vidi sefe. Nemoj ni natrenutak pomislit da je meni manje opasan Srpski nacionalizam ili gluho bilo Hrvatski. Cetnici su moga djeda mucili u zatvoru 12 dana i pustili ba kuci da umre. Citava moja porodica je vise clanova izgubila od Cetnika nego svih ostalih vojska zajedno. Hrvatski nacional fasizam je napravio Jasenovac i to dovoljno za iducih milion godina !!! Bosnjacki ili Muslimanski ne zaostaje ni sekunde za ovim zadnjim jer je evidentno masovno ucesce pomenute populacije u pomenutim zvjerstvima ! I sta sad !? Kad god spomenem Mustafu ( a o njemu je tema) moram prije svake recenice izrecitovat imena Radovana , Ratka , Dragoljuba .... ? Da je jednom za sva vremena jasno , nacionalna iskljucivost najvise steti bas tom narodu ! Traziti opravdanje za svoje gluposti u komsiluku je prije svega znak nacionalne nezrelosti !
Vjerujem da si imao zrtve u familiji od strane cetnika, to nije neuobicajeno cak ni medju Srbima sa partizanske strane. Sto se tice masovnog ucesca Bosnjaka u NDH to se uvijek istice kao da su svi Bosnjaci masovno bili u NDH a bilo ih je na svim stranama, kao i Srba, ali to je posebna tema. Slazem se da je fasizam u raznim oblicima los prije svega za nas same. Slobodno drustvo ti daje kvalitetniji zivot, humanije je, imas bolje ljude, veci izbor svega i tako se bolje osjecas u svakom pogledu.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2404 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Connaisseur Karlin »

Edin H. wrote:
hAZNADAR wrote: Bas ti hvala na informaciji. Samo - kakve veze ima on sa MM, SDA, imenovanjem ulica,..?
Pa procitaj sta je covjek prije tebe napisao.

Bosnjaci mrze ustase, a daju ulicama imena ustasa..
:D

evo lista Bosnjackih stranki

http://diwan-magazine.com/9135-2/


osim muslimana,ne vidim druge Bosnjake :lol:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#2405 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by aratet »

Connaisseur Karlin wrote:
Edin H. wrote:
hAZNADAR wrote: Bas ti hvala na informaciji. Samo - kakve veze ima on sa MM, SDA, imenovanjem ulica,..?
Pa procitaj sta je covjek prije tebe napisao.

Bosnjaci mrze ustase, a daju ulicama imena ustasa..
:D

evo lista Bosnjackih stranki

http://diwan-magazine.com/9135-2/


osim muslimana,ne vidim druge Bosnjake :lol:
Sad ce doci nacijabosnjakreligijaislamjezikbosanski da ti objasne kako je bilo zabranjeno da se izjasnjava kao Bosnjak pa su i stranke morale biti muslimanske.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#2407 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by fakat »

kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
fakat wrote:
Tu se nista ne pitamo, inace oba grada su vrlo udesno.
Tacno, ali kao i Sarajevo i dalje imaju alternativu mejnstrimu. Kao i svaka metrpola i politicki centar. Porediti Sarajevo sa Banjalukom i zapadnom obalom Mostara je fula teska.

Ali hoce to kad se u dubini duse sniva fildzan :wink:
:thumbup:
Banksy wrote: Tačno.
Da neko ne pomisli da je slučajno, ovo je projekat svođenja Sarajeva na Banja Luku i zap. Mostar...
(započet još ljeta '93. kad se u Ženevi sjelo za sto s Bobanom i Karadžićem i prihvatilo da se postane jedna od zaraćenih strana)...

Kao prvo, nije Sarajevo Njujork naspram Mostara i Banjaluke. Ima razlike, Sarajevo je prijestolnica, najveci grad, ali nije bas tako drasticna razlika. Drugo, ne vidim kredit da se mi postavimo kao Njujork naspram njih, mozda nekada prije rata kad smo bili u zenitu ali danas sve manje, nazalost, da ne spominjem sta su nam radili u ratu, ili sta nam Mile radi danas. Sta reci osim da trebamo biti puno bolji i jaci.

Drugo, kakav je izbor bio u Zenevi, mislim ne odes na pregovore, …ok, onda gospoda kazu nema problema, samo nemoj da nas zoves ako nemas vode, struje, hrane, ljekova, oruzja, i ako ti je narod u logorima ili pod granatama. Zaboravi i enklave.
Mislim svasta se nesto prebacuje rahmetliji, a niko de kaze kako je trebalo doci do cjelovite, gradjanske, suverene, nezavisne BiH? Kad je rahmetlija potpisao fildzan u Lisabonu svi su ga napali da Bosna nije nicija babovina. Necemo da pregovaramo, necemo u krnju Jugoslaviju, necemo etnicku podjelu, necemo u tor, ...super, podrzavam, i ja sam za to, tako bi trebalo biti.....ali realnost na terenu :( :( :(
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2408 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Edin H. »

hAZNADAR wrote:
Edin H. wrote:
hAZNADAR wrote: Bas ti hvala na informaciji. Samo - kakve veze ima on sa MM, SDA, imenovanjem ulica,..?
Pa procitaj sta je covjek prije tebe napisao.

Bosnjaci mrze ustase, a daju ulicama imena ustasa.
I ja odgovorio kako cak i neki ustasa moze biti podoban. Po logici SDA.
Cestitam, bas si ispao pametan potezanjem Dzafer bega koji sa ovom pricom nema nikakve veze.

I smanji ta slova, prilicno je neukusno.
Kako bolan nema veze, ova tvrdnja jednostavo nije tacna, poenta je da dobar broj Bosnjaka gaji simpatije prema ustasama, ako nista drugo zato sto su prirodni neprijatelji Srba.

Pa cijelo vrijeme zadnjeg rata su u Sarajevu postojale crnokosuljaske postojbe HOS-a, a dobar procenat bojovnika su bili Bosnjaci.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23234
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2409 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Ali hoce to kad se u dubini duse sniva fildzan :wink:
:thumbup:
:lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23234
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2410 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Sanjarko »

Connaisseur Karlin wrote:
Edin H. wrote:
hAZNADAR wrote: Bas ti hvala na informaciji. Samo - kakve veze ima on sa MM, SDA, imenovanjem ulica,..?
Pa procitaj sta je covjek prije tebe napisao.

Bosnjaci mrze ustase, a daju ulicama imena ustasa..
:D

evo lista Bosnjackih stranki

http://diwan-magazine.com/9135-2/


osim muslimana,ne vidim druge Bosnjake :lol:
A u SDS i slicnim strankama se ubilo od ne Pravoslavaca i ne Srba.
Ja argumenta.

A ziko naziva stranaka.
Muslimanska narodna organizacija
Muslimanska napredna stranka
Jugoslavenska muslimanska organizacija
Pokret za vjersko-prosvjetnu autonomiju

Izbaci uljeza i gdje je tu u ovim strankama Bosnjacki prefiks.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23234
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2411 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
:D

evo lista Bosnjackih stranki

http://diwan-magazine.com/9135-2/


osim muslimana,ne vidim druge Bosnjake :lol:
A u SDS i slicnim strankama se ubilo od ne Pravoslavaca i ne Srba.
Ja argumenta.

A ziko naziva stranaka.
Muslimanska narodna organizacija
Muslimanska napredna stranka
Jugoslavenska muslimanska organizacija
Pokret za vjersko-prosvjetnu autonomiju

Izbaci uljeza i gdje je tu u ovim strankama Bosnjacki prefiks.
Zesci trol, samo po Bosnjacima i Muslimanima vrsi propagandu da ne kazem pljuje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23234
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2412 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Sanjarko »

fakat wrote:
Kao prvo, nije Sarajevo Njujork naspram Mostara i Banjaluke. Ima razlike, Sarajevo je prijestolnica, najveci grad, ali nije bas tako drasticna razlika. Drugo, ne vidim kredit da se mi postavimo kao Njujork naspram njih, mozda nekada prije rata kad smo bili u zenitu ali danas sve manje, nazalost, da ne spominjem sta su nam radili u ratu, ili sta nam Mile radi danas. Sta reci osim da trebamo biti puno bolji i jaci.

Drugo, kakav je izbor bio u Zenevi, mislim ne odes na pregovore, …ok, onda gospoda kazu nema problema, samo nemoj da nas zoves ako nemas vode, struje, hrane, ljekova, oruzja, i ako ti je narod u logorima ili pod granatama. Zaboravi i enklave.
Mislim svasta se nesto prebacuje rahmetliji, a niko de kaze kako je trebalo doci do cjelovite, gradjanske, suverene, nezavisne BiH? Kad je rahmetlija potpisao fildzan u Lisabonu svi su ga napali da Bosna nije nicija babovina. Necemo da pregovaramo, necemo u krnju Jugoslaviju, necemo etnicku podjelu, necemo u tor, ...super, podrzavam, i ja sam za to, tako bi trebalo biti.....ali realnost na terenu :( :( :(
Ma samo trolaju i pljuju po Bosnjacima i Muslimanima, sem par iznimki.
Ono nema razlike Banjaluku i Mostar smo mi 4 godine opsjedali i granatirali i ljude tamo ubijali. :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23234
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2413 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
fakat wrote:
Kao prvo, nije Sarajevo Njujork naspram Mostara i Banjaluke. Ima razlike, Sarajevo je prijestolnica, najveci grad, ali nije bas tako drasticna razlika. Drugo, ne vidim kredit da se mi postavimo kao Njujork naspram njih, mozda nekada prije rata kad smo bili u zenitu ali danas sve manje, nazalost, da ne spominjem sta su nam radili u ratu, ili sta nam Mile radi danas. Sta reci osim da trebamo biti puno bolji i jaci.

Drugo, kakav je izbor bio u Zenevi, mislim ne odes na pregovore, …ok, onda gospoda kazu nema problema, samo nemoj da nas zoves ako nemas vode, struje, hrane, ljekova, oruzja, i ako ti je narod u logorima ili pod granatama. Zaboravi i enklave.
Mislim svasta se nesto prebacuje rahmetliji, a niko de kaze kako je trebalo doci do cjelovite, gradjanske, suverene, nezavisne BiH? Kad je rahmetlija potpisao fildzan u Lisabonu svi su ga napali da Bosna nije nicija babovina. Necemo da pregovaramo, necemo u krnju Jugoslaviju, necemo etnicku podjelu, necemo u tor, ...super, podrzavam, i ja sam za to, tako bi trebalo biti.....ali realnost na terenu :( :( :(
Ma samo trolaju i pljuju po Bosnjacima i Muslimanima, sem par iznimki.
Ono nema razlike Banjaluku i Mostar smo mi 4 godine opsjedali i granatirali i ljude tamo ubijali. :-)
Nisu upravo iz tih gradova vecinski narod, gradzani tih gradova svoje sugradzane drzali po logorima, mucili, protjerali, ubijali, pljackali itd.
Ma bas nema razlike.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23234
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2414 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Sanjarko »

Edin H. wrote:
Kako bolan nema veze, ova tvrdnja jednostavo nije tacna, poenta je da dobar broj Bosnjaka gaji simpatije prema ustasama, ako nista drugo zato sto su prirodni neprijatelji Srba.

Pa cijelo vrijeme zadnjeg rata su u Sarajevu postojale crnokosuljaske postojbe HOS-a, a dobar procenat bojovnika su bili Bosnjaci.
Jasta ba.
Ja argumenta.
Nikad nisi cuo onu izreku: neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj.

PS. Bili su i u HVO-u, i HV-u pa ih suborci iz HVO-a sve u logore strpase, jos ih mnoge ubise, mucise i druga zla im ucinise.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2415 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by LBVIEW »

Edin H. wrote:
Kako bolan nema veze, ova tvrdnja jednostavo nije tacna, poenta je da dobar broj Bosnjaka gaji simpatije prema ustasama, ako nista drugo zato sto su prirodni neprijatelji Srba.

Pa cijelo vrijeme zadnjeg rata su u Sarajevu postojale crnokosuljaske postojbe HOS-a, a dobar procenat bojovnika su bili Bosnjaci.
Nakon onakvih srpskih zlocina i divljastva sasvim ocekivano.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2416 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Gojeni H »

fakat wrote:
Vjerujem da si imao zrtve u familiji od strane cetnika, to nije neuobicajeno cak ni medju Srbima sa partizanske strane. Sto se tice masovnog ucesca Bosnjaka u NDH to se uvijek istice kao da su svi Bosnjaci masovno bili u NDH a bilo ih je na svim stranama, kao i Srba, ali to je posebna tema. Slazem se da je fasizam u raznim oblicima los prije svega za nas same. Slobodno drustvo ti daje kvalitetniji zivot, humanije je, imas bolje ljude, veci izbor svega i tako se bolje osjecas u svakom pogledu.
:thumbup:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2417 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Gojeni H »

Edin H. wrote:
Kako bolan nema veze, ova tvrdnja jednostavo nije tacna, poenta je da dobar broj Bosnjaka gaji simpatije prema ustasama, ako nista drugo zato sto su prirodni neprijatelji Srba.

Pa cijelo vrijeme zadnjeg rata su u Sarajevu postojale crnokosuljaske postojbe HOS-a, a dobar procenat bojovnika su bili Bosnjaci.
Jesi ozbiljan? Ceta HOS-a dokaz da "dobar broj Bosnjaka gaji simpatije prema ustasama"? Really?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2418 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Banksy »

fakat wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Banksy wrote: Tačno.
Da neko ne pomisli da je slučajno, ovo je projekat svođenja Sarajeva na Banja Luku i zap. Mostar...
(započet još ljeta '93. kad se u Ženevi sjelo za sto s Bobanom i Karadžićem i prihvatilo da se postane jedna od zaraćenih strana)...
Drugo, kakav je izbor bio u Zenevi, mislim ne odes na pregovore, …ok, onda gospoda kazu nema problema, samo nemoj da nas zoves ako nemas vode, struje, hrane, ljekova, oruzja, i ako ti je narod u logorima ili pod granatama. Zaboravi i enklave.
Mislim svasta se nesto prebacuje rahmetliji, a niko de kaze kako je trebalo doci do cjelovite, gradjanske, suverene, nezavisne BiH? Kad je rahmetlija potpisao fildzan u Lisabonu svi su ga napali da Bosna nije nicija babovina. Necemo da pregovaramo, necemo u krnju Jugoslaviju, necemo etnicku podjelu, necemo u tor, ...super, podrzavam, i ja sam za to, tako bi trebalo biti.....ali realnost na terenu :( :( :(
Dakle, govorimo o ljetu '93. ne o Daytonu dvije godine kasnije. Kako se tu i zvanično odustalo od Platforme Predsjedništva iz 1992. tako je krenulo i s radom i implementacijom na terenu. Federacija BiH i Konfederacija s Hrvatskom je zvanično prva podjela i prije one dejtonske, uz odricanje od cjelovite, gradjanske, suverene, nezavisne BiH o kojoj govoriš iznad.
Duga i vruća tema, na jednoj već vrućoj. Drugi put...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2419 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Fudo387 »

Banksy wrote:
Dakle, govorimo o ljetu '93. ne o Daytonu dvije godine kasnije. Kako se tu i zvanično odustalo od Platforme Predsjedništva iz 1992. tako je krenulo i s radom i implementacijom na terenu. Federacija BiH i Konfederacija s Hrvatskom je zvanično prva podjela i prije one dejtonske, uz odricanje od cjelovite, gradjanske, suverene, nezavisne BiH o kojoj govoriš iznad.
Duga i vruća tema, na jednoj već vrućoj. Drugi put...
Ljeta '93 vojnik Armije BiH u svom borbenom kompletu imao je 30 metaka, jednu sumnjivu rucnu bombu i dnevno je jeo jednom, rizu bez ikakvih zacina. Kompletna artiljerija imala e na raspolaganju 8 granata.
Na jesen '93 je to jos gore izgledalo, a sa pocetkom zime '94 bili smo blizu da borbu nastavimo sjekirama.
Tako da, nije to tek tako sjedanje za stol sa zlikovcim i odustajanje od nekih nadri platformi.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2420 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Banksy »

Fudo387 wrote: ... odustajanje od nekih nadri platformi.
:roll:

''Nadri'' platforma je vjerovatno najvažniji dokument proteklog oslobodilačkog rata 1992. - 1995. dala je okvir za zajedničku borbu građana i naroda za odbranu R BiH, temelj je na kojem je zasnovana odbrana, koncept i vizija bosanskohercegovačkog građanskog društva, razlog zbog kojeg je pravedna borba u početku i imala tako veliki i jedinstven odgovor branitelja, civila i cijelog bh društva, kao i podršku i simpatije međunarodnih krugova.

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... 995/53.pdf

http://www.famacollection.org/index.php/tb-bhs/TB-164

Odustajanje od te platforme, sklanjanje Sefera, otpuštanje Divjaka i Šibera, uvođenje šehida, selama i muslimanskih jedinica, totalna marginalizacija ostalih članova Predsjedništva BiH (zbog čega su ti ikebana članovi Predsjedništva, svjesni kuda sve to vodi, uputili tada i otvoreno, protestno pismo Aliji Izetbegoviću), itd. bile su početak procesa koji je kasnije nastavljen prihvatanjem statusa jedne od zaraćenih strana gdje su Boban i Karadžić postali ravnopravni sugovornici, a onda, dalje, stvari su se odvijale slijedom koji je, nakon takvog početka, bio jedino logičan i koji nas je, na koncu, i doveo ovdje gdje jesmo...
Duga je priča, nemoj da širimo, ja, na ovoj temi, neću dalje o ovome...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2421 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Fudo387 »

Banksy wrote:
Fudo387 wrote: ... odustajanje od nekih nadri platformi.
:roll:

''Nadri'' platforma je vjerovatno najvažniji dokument proteklog oslobodilačkog rata 1992. - 1995. dala je okvir za zajedničku borbu građana i naroda za odbranu R BiH, temelj je na kojem je zasnovana odbrana, koncept i vizija bosanskohercegovačkog građanskog društva, razlog zbog kojeg je pravedna borba u početku i imala tako veliki i jedinstven odgovor branitelja, civila i cijelog bh društva, kao i podršku i simpatije međunarodnih krugova.

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... 995/53.pdf

http://www.famacollection.org/index.php/tb-bhs/TB-164

Odustajanje od te platforme, sklanjanje Sefera, otpuštanje Divjaka i Šibera, uvođenje šehida, selama i muslimanskih jedinica, totalna marginalizacija ostalih članova Predsjedništva BiH (zbog čega su ti ikebana članovi Predsjedništva, svjesni kuda sve to vodi, uputili tada i otvoreno, protestno pismo Aliji Izetbegoviću), itd. bile su početak procesa koji je kasnije nastavljen prihvatanjem statusa jedne od zaraćenih strana gdje su Boban i Karadžić postali ravnopravni sugovornici, a onda, dalje, stvari su se odvijale slijedom koji je, nakon takvog početka, bio jedino logičan i koji nas je, na koncu, i doveo ovdje gdje jesmo...
Duga je priča, nemoj da širimo, ja, na ovoj temi, neću dalje o ovome...
A sto si mi izmasakrirala post?
Ovako izgleda da je ono nadri platforma spalo s nebesa.

Divjak nije dobio otkaz, nije ni Siber, Sefer je uvrijedjena mlada koji nikad ne bi priznao da nije dorastao momentu.
A nije, rezultati su bili kriminalni.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2422 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Banksy »

Fudo387 wrote:
Banksy wrote:
Fudo387 wrote: ... odustajanje od nekih nadri platformi.
:roll:

''Nadri'' platforma je vjerovatno najvažniji dokument proteklog oslobodilačkog rata 1992. - 1995. dala je okvir za zajedničku borbu građana i naroda za odbranu R BiH, temelj je na kojem je zasnovana odbrana, koncept i vizija bosanskohercegovačkog građanskog društva, razlog zbog kojeg je pravedna borba u početku i imala tako veliki i jedinstven odgovor branitelja, civila i cijelog bh društva, kao i podršku i simpatije međunarodnih krugova.

http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... 995/53.pdf

http://www.famacollection.org/index.php/tb-bhs/TB-164

Odustajanje od te platforme, sklanjanje Sefera, otpuštanje Divjaka i Šibera, uvođenje šehida, selama i muslimanskih jedinica, totalna marginalizacija ostalih članova Predsjedništva BiH (zbog čega su ti ikebana članovi Predsjedništva, svjesni kuda sve to vodi, uputili tada i otvoreno, protestno pismo Aliji Izetbegoviću), itd. bile su početak procesa koji je kasnije nastavljen prihvatanjem statusa jedne od zaraćenih strana gdje su Boban i Karadžić postali ravnopravni sugovornici, a onda, dalje, stvari su se odvijale slijedom koji je, nakon takvog početka, bio jedino logičan i koji nas je, na koncu, i doveo ovdje gdje jesmo...
Duga je priča, nemoj da širimo, ja, na ovoj temi, neću dalje o ovome...
A sto si mi izmasakrirala post?
Ovako izgleda da je ono nadri platforma spalo s nebesa.
Divjak nije dobio otkaz, nije ni Siber, Sefer je uvrijedjena mlada koji nikad ne bi priznao da nije dorastao momentu.
A nije, rezultati su bili kriminalni.
Zato što si besmislicama pokušao opravdati pristajanje na podjelu još ljeta 1993,
nadri je zaista bezobrazna kvalifikacija koja je je tražila pojašnjenje,
da, da, sigurno, i pilo bi to vode da na njihovo mjesto nije došao genijelani strateg Delić, zarobljen nešto ranije na Trebeviću... :mrgreen:
Ja se sad zaista isključujem iz ove smiješne rasprave, pozdrav.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2423 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Fudo387 »

Pa i jeste najbolje da se iskljucis.
Da ista znas o vojsci, znala bi da je Delic za Sefera u najmanju ruku Patton.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2424 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by Danguba »

Fudo387 wrote:
Banksy wrote:
Dakle, govorimo o ljetu '93. ne o Daytonu dvije godine kasnije. Kako se tu i zvanično odustalo od Platforme Predsjedništva iz 1992. tako je krenulo i s radom i implementacijom na terenu. Federacija BiH i Konfederacija s Hrvatskom je zvanično prva podjela i prije one dejtonske, uz odricanje od cjelovite, gradjanske, suverene, nezavisne BiH o kojoj govoriš iznad.
Duga i vruća tema, na jednoj već vrućoj. Drugi put...
Ljeta '93 vojnik Armije BiH u svom borbenom kompletu imao je 30 metaka, jednu sumnjivu rucnu bombu i dnevno je jeo jednom, rizu bez ikakvih zacina. Kompletna artiljerija imala e na raspolaganju 8 granata.
Na jesen '93 je to jos gore izgledalo, a sa pocetkom zime '94 bili smo blizu da borbu nastavimo sjekirama.
Tako da, nije to tek tako sjedanje za stol sa zlikovcim i odustajanje od nekih nadri platformi.
Upravo tako. :thumbup:

Napunise stranice i stranice o liku ''koji je velicao fashizam''. Mislim da ne bi ni pola od toga da se vodi rasprava o Pavelicu i Drazi zajedno.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#2425 Re: Novi doprinos multietničnosti - po Hrvatu Mustafi Busuladžiću će se zvati škola!

Post by PM72 »

Fudo387 wrote:Pa i jeste najbolje da se iskljucis.
Da ista znas o vojsci, znala bi da je Delic za Sefera u najmanju ruku Patton.
:lol: :thumbup:

to si u pravu.Sefer je bio ublehaš samo takav.Čitao sam Behmenovu knjigu u kojoj opisuje stanje pred sami rat kad je Sefer ubjeđivao Aliju (bilmez piša od sreće) kako PL ima 100 000 spremnih ljudi koji samo čekaju naredbu a da u Sarajevu ima skoro 15000 do zuba naoružanih,obučenih i spremnih.Na to mu je Behmen rekao "Sefere,ti ako imaš i 1000 od tih 15 biće dobro".Poslije se Behmen ispravio...nije imao ni 100 naoružanih i spremnih.

A posebna priča su njegove "zasluge" oko veličine "slobodne teritorije".Nije znao šta se dešava na Alipašinom polju a kamoli u Cerskoj,Bužimu ili Počitelju.
Locked