Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
preludezalude
Posts: 5634
Joined: 07/03/2012 00:09

#1 Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by preludezalude »

Danas sam prosao tom novom dionicom plus zaobilaznica i stvarno se sada za tren posla stigne od Tarcina do Vogosce. ALI.....
Pa oni nisu normalni sta su pustili u saobracaj!!! Pa ta dionica uopste nije zavrsena i ko zna kad ce kompletni radovi biti zavrseni. Vozaci oprez, da nebi glavu zijanili. Vozim 130km/h i odjednom dolazim do dijela desne trake koja je zagradjena cunjevima i radnici nesto rade, a nikakvih nema znakova upozorenja i svjetlosnih upozorenja za ranije pa cak ni na samom mjestu radova a ljudi hodaju po auto putu. Zastitnih ograda nema na velikom dijelu auto puta. Psi hodaju po auto putu, ma smijurija opsta. Ondje ce neko u najmanju ruku razlupati auto kad naleti na domacu zivotinju. Znate kakvi su psi, on kao da namjerno cilja da podleti pod tockove. Onaj ko je izdao upotrebnu dozvolu za onaj komad auto puta bi trebao pod hitno odgovarati makar zbog svjesnog dovodjenja ljudi u smrtnu opasnost.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by romeomoraprezivjeti »

Izbori,izbori,izbori!!!!!!!!!:-D
samsung456
Posts: 111
Joined: 05/05/2008 20:45

#3 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by samsung456 »

Kada vec spominjes sigurnost, prije otprilike mjesec dana na dionici auto puta Sarajevo-Zenica, postavljeno je vozilo u LIJEVOJ traci koje vrsi odrzavanje cesta, bez ikakvog prethodnog upozorenja. Kada sam upitao na naplatnim kucicima, o cemu se radi i kako je to moguce, nisam dobio odgovor, jer pojma nemaju. Tako da vozaci veliki OPREZ jer kod nas je izgleda sve improvizacija, a kada se izgubi zivot onda je kasno!!!
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by mayab »

Banana republika, javasluk, korupcija, nepotizam, stranačko iznad javnog itd itd
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#5 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by sema911s »

preludezalude wrote:Danas sam prosao tom novom dionicom plus zaobilaznica i stvarno se sada za tren posla stigne od Tarcina do Vogosce. ALI.....
Pa oni nisu normalni sta su pustili u saobracaj!!! Pa ta dionica uopste nije zavrsena i ko zna kad ce kompletni radovi biti zavrseni. Vozaci oprez, da nebi glavu zijanili. Vozim 130km/h i odjednom dolazim do dijela desne trake koja je zagradjena cunjevima i radnici nesto rade, a nikakvih nema znakova upozorenja i svjetlosnih upozorenja za ranije pa cak ni na samom mjestu radova a ljudi hodaju po auto putu. Zastitnih ograda nema na velikom dijelu auto puta. Psi hodaju po auto putu, ma smijurija opsta. Ondje ce neko u najmanju ruku razlupati auto kad naleti na domacu zivotinju. Znate kakvi su psi, on kao da namjerno cilja da podleti pod tockove. Onaj ko je izdao upotrebnu dozvolu za onaj komad auto puta bi trebao pod hitno odgovarati makar zbog svjesnog dovodjenja ljudi u smrtnu opasnost.
ti si dobar,., na te iste radnike naletim nekih 180+,., i iskreno nije ni njima ni meni nebi fino,,,., a tek ono iskljucenje
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#6 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by dinooh »

ja neki dan idem sa autoputa na rajlovac, a neki momak sa mercedesom ide autoputem na sarajevsku zaobilaznicu. Ali ode pogresnom stranom i ne konta da vozi suprotnom stranom i da mu auti idu u susret. Ali vidim da nema vijesti na netu da je bio udes. Kako li je kroz tunele prosao da mi je znati.
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#7 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by ludacha »

Vozila sam tom dionicom onu vecer kad se i otvorio. Zaobidje se guzva. Nije bilo nikakvih radova ni velikih tegoba sem rasvjete koja ubija na ulazu u tunel -valjda ce postelovati, i bezveznog kruzenja na izlasku u tarcinu.bas bezveze...meščini da su mogli i mudrije...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#8 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by strong69 »

dinooh wrote:ja neki dan idem sa autoputa na rajlovac, a neki momak sa mercedesom ide autoputem na sarajevsku zaobilaznicu. Ali ode pogresnom stranom i ne konta da vozi suprotnom stranom i da mu auti idu u susret. Ali vidim da nema vijesti na netu da je bio udes. Kako li je kroz tunele prosao da mi je znati.
I ja sam ih vidio nekoliko kako idu u pogresnom pravcu. Zadnji put zenu sa dvoje male djece. Pritisnuo sam sirenu pa je cula, skontala i vratila se na dozvoljeni pravac.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#9 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by madner »

Vozim ja neki dan 210 u tunelu, kada mi neki debil blica kao da nesto nije u redu.
Tu izgubim na moment turu i nisam uspio postici novi rekord.

Svakakvih idiota na autocesti. :(
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by Ned071 »

ljudi, pazite se dobro kad iz pravca konjica hocete skrenuti u tarcinu na auto put. tu je vec bilo nekoliko sudara, ja sam dva vidio, jer cesto idem tom rutom.
preludezalude
Posts: 5634
Joined: 07/03/2012 00:09

#11 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by preludezalude »

Ned071 wrote:ljudi, pazite se dobro kad iz pravca konjica hocete skrenuti u tarcinu na auto put. tu je vec bilo nekoliko sudara, ja sam dva vidio, jer cesto idem tom rutom.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
I ja sam vidio.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#12 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by emko1234 »

madner wrote:Vozim ja neki dan 210 u tunelu, kada mi neki debil blica kao da nesto nije u redu.
Tu izgubim na moment turu i nisam uspio postici novi rekord.

Svakakvih idiota na autocesti. :(
:lol: :lol: :lol: :lol:
Ja obično kroz Crnaju tako vozim :lol: :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#13 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by Bakir1 »

sve sem ukljucenja na isti iz pravca konjica je super, usao u tarcinu u 16.08 u Visokom izasao u 16.30 normalne voznje, mogao bi iz Visokog mozda doci do mostarskog bez autoputa za to vrijeme.
usput liku iz srebrne oktavije koji je isao uz bradinu :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#14 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by channel10 »

Bakir1 wrote:sve sem ukljucenja na isti iz pravca konjica je super, usao u tarcinu u 16.08 u Visokom izasao u 16.30 normalne voznje, mogao bi iz Visokog mozda doci do mostarskog bez autoputa za to vrijeme.
usput liku iz srebrne oktavije koji je isao uz bradinu :thumbup:
Idem za vikend u Mostar pa me zanima u cemu je problem sa tim ukljucenjem od Konjica, da ne bi bilo kakvih problema kad se budem vracao :) .
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#15 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by Bakir1 »

kada je u pitanju silazak na autoput iz pravca sarajeva sve 5, ista traka, iskljucenje prema mostaru sa autoputa sve 5 ista traka, ukljucenje sa autoputa ka sarajevu i na autoput iz mostara nocna mora, suprotna traka, doduse ima prosirenje ali napravili su usko a auti bas tu ne idu sporo
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#16 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by Ned071 »

channel10 wrote:
Bakir1 wrote:sve sem ukljucenja na isti iz pravca konjica je super, usao u tarcinu u 16.08 u Visokom izasao u 16.30 normalne voznje, mogao bi iz Visokog mozda doci do mostarskog bez autoputa za to vrijeme.
usput liku iz srebrne oktavije koji je isao uz bradinu :thumbup:
Idem za vikend u Mostar pa me zanima u cemu je problem sa tim ukljucenjem od Konjica, da ne bi bilo kakvih problema kad se budem vracao :) .
skrece se na onom pravcu, nakon cengiz baze. nema odljevne trake, a vozi se prilicno brzo, pa pazi da te ne ko ne zalijepi jal odozada, jal iz suprotnog smjera.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#17 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by channel10 »

Hvala obojici :thumbup:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OBFKbHN-30

Da li mislite na ovo ukljucenje/iskljucenje na 23:30?
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#18 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by zmajadaH »

channel10 wrote:Hvala obojici :thumbup:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OBFKbHN-30

Da li mislite na ovo ukljucenje/iskljucenje na 23:30?

Jeste na taj dio misle. Isto se dešava i pored kružnog u vlakovu. Neće tornjaci da idu u kružni tok...stoka. Zadniji put su djeca tu stradala u kombiju.

A ja hocu 'vako....samo 'vako i nikako drugačije, ali sad i to odmah !!!

https://www.youtube.com/watch?v=O-saxNPZ_RA
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#19 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by Ana Maria »

Gdje se bolje ukljuciti na autoput kad idem prema Mostaru, Vlakovo ili stup (kruzni tok gdje Viza)? Hvala na info
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#20 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by MOSALJOZE »

Ana Maria wrote:Gdje se bolje ukljuciti na autoput kad idem prema Mostaru, Vlakovo ili stup (kruzni tok gdje Viza)? Hvala na info
Idi na Vlakovo,za 3 minuta si gore,zaobići ćeš semafor,potencijalne radarske kontrole,i brže ćeš stići.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#21 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by Me_again »

Ana Maria wrote:Gdje se bolje ukljuciti na autoput kad idem prema Mostaru, Vlakovo ili stup (kruzni tok gdje Viza)? Hvala na info
Stup, naravno.

Nego, zabrinuh se ovim vijestima o dogadjajima na toj dionici. Prosao sam tuda jedno 60 puta do sada ali nisam primijetio takva devijantna ponasanja odnosno pojave.
Ok, bilo je radova na cesti ali to je bilo vidljivo skoro kilometar prije.
E sada, mozda je to do toga sto ne vidim bas najbolje, ili zbog cinjenjce da postujem saobracajne propise pa kroz tunele ne vozim brze od 160. Tko ce ga znati ?
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by mk ultra »

MOSALJOZE wrote:
Ana Maria wrote:Gdje se bolje ukljuciti na autoput kad idem prema Mostaru, Vlakovo ili stup (kruzni tok gdje Viza)? Hvala na info
Idi na Vlakovo,za 3 minuta si gore,zaobići ćeš semafor,potencijalne radarske kontrole,i brže ćeš stići.
Koje radarske kontrole, koji semafor?

Kruzni u Bacicima i na zaobilaznicu... bolja opcija sigurno
Prije ce na radar u blazuju naletiti, jos prilazna cesta je katastrofa
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#23 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by MOSALJOZE »

Ja sam nekako skontao da ona ide iz pravca Zenice,nemam pojma zašto.
Do mene je,pardon.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#24 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by Henry Chinaski »

MOSALJOZE wrote:Ja sam nekako skontao da ona ide iz pravca Zenice,nemam pojma zašto.
Do mene je,pardon.
Sad tek ništa ne kontam? Kako bi joj odgovaralo Vlakovo ako ide iz pravca Zenice?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25 Re: Novi dio auto puta Vlakovo-Tarcin

Post by tempuser »

mk ultra wrote:
MOSALJOZE wrote:
Ana Maria wrote:Gdje se bolje ukljuciti na autoput kad idem prema Mostaru, Vlakovo ili stup (kruzni tok gdje Viza)? Hvala na info
Idi na Vlakovo,za 3 minuta si gore,zaobići ćeš semafor,potencijalne radarske kontrole,i brže ćeš stići.
Koje radarske kontrole, koji semafor?

Kruzni u Bacicima i na zaobilaznicu... bolja opcija sigurno
Prije ce na radar u blazuju naletiti, jos prilazna cesta je katastrofa
Pa da bi dosao do Vlakova moras proci valjda kroz Blazuj gdje na ulazu ispred podvoznjaka cesto bude radar...
Najbolja varijanta, naravno kome odgovara i da nije jutarnja spica, Pofalici - Drinskom do Brijesca - lijevo na novi kruzni tok i novu petlju i gas.
Od semafora kod AC Quattra do autoputa bukvalno jedan semafor u Buljakovom potoku, jbga sad ne mogu da se sjetim jesu li ukinuli onaj za B. Potok poslije kruznog toka na ulasku u Drinsku, a sinoc tuda prosao, ako nisu onda dva... :D
Post Reply