Novi bojler

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#1 Novi bojler

Post by shiny »

Ukucala u tražilicu, ali nisam našla ništa konkretno, ako postoji slična tema onda se izvinjavam.

Naime, po ko zna koji put mi je crkao stari bojler. Ne mogu se više peglati sa serviserima i popravljanjem, a nemam baš ni vremena za obilazak grada. Gdje kupiti novi bojler u Sarajevu? Koja je marka najbolja (samo da nije glupavo Gorenje)? Koliko se otprilike kreću cijene? Na šta da obratim pažnju?
Možda su malo glupa pitanja, ali se baš nikako ne razumijem...
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#2 Re: Novi bojler

Post by blesava »

gorenje je trenutno najbolje sto se nudi na nasem trzistu. Ja sam skoro kupovala u merkuru gorenje bojler od 50 litara bio je oko 180Km, jos sam imala i neko snizenje. MOgu reci da sam prezadovoljna, ugrije se za 15-20 min, a i toplu vodu zadrzava prilicno dugo.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3 Re: Novi bojler

Post by Qler »

I ja sam nedavno kupio gorenje tiki, ali ne znam koliko je kostao. U glavnom, zadovoljan sam, i bitno mi je ima 5 godina garancije. I jos nesto, nisam znao da je gorenje tiki made in Srbija...
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#4 Re: Novi bojler

Post by shiny »

Hvala na odgovorima. Ja baš i nisam zadovoljna Gorenjem, meni se svakih pola godine bar jednom pokvari bojler, što ovaj veliki u kupatilu, što onaj mali u kuhinji. Ok je što ima garanciju i što su zaista serviseri super što se tiče brzog dolaska, ali sam se više para nadavala za kojekakve nove dijelove, nego što bih dala za novi bojler. Možda nije do Gorenja, svaki put kažu da je do sarajevske tvrde vode i ovih stalnih redukcija. Ne znam, tražim evo po internetu bilo koju drugu marku, pa ne mogu da nađem, na prvu loptu Gorenje monopol drži :D
Vjerujem da ću opet njega kupiti...
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#5 Re: Novi bojler

Post by Hemera »

nakon godinu od stavljanja novog bojlera gorenje od 50l grijač je bio pun kamenca...tako je kod nas
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#6 Re: Novi bojler

Post by MajcinaDusica »

Gorenje i Končar su iznutra isti - oba proizvodi Končar, samo što je Končar drastično jeftiniji. Mom Končaru je 7 godina, nisam nikad zvala majstora. A kamenac nema nikakve veze s bojlerom, nego s našom vodom. Najbolje kupiti najjeftiniji i najjednostavniji pa zamijeniti kad se napuni kamencem.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#7 Re: Novi bojler

Post by quarterback »

imate li koga preporuciti za to ciscenje kamenca ?
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8 Re: Novi bojler

Post by Qler »

Mr. Mucolo ili Mr. Proper :) ne znam koji se time bavi :)
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#9 Re: Novi bojler

Post by biscanka2 »

shiny wrote:Ukucala u tražilicu, ali nisam našla ništa konkretno, ako postoji slična tema onda se izvinjavam.

Naime, po ko zna koji put mi je crkao stari bojler. Ne mogu se više peglati sa serviserima i popravljanjem, a nemam baš ni vremena za obilazak grada. Gdje kupiti novi bojler u Sarajevu? Koja je marka najbolja (samo da nije glupavo Gorenje)? Koliko se otprilike kreću cijene? Na šta da obratim pažnju?
Možda su malo glupa pitanja, ali se baš nikako ne razumijem...
Ako imas trofaznu struju kupi protocni.
On je skuplji ali zato imas veliku ustedu na struji tako da svremenom sam sebe otplati a
pored toga nemas problema stim nakupljanjem i ciscenjem kamenca.
Takodjer je praktican jer zauzme vrlo malo mjesta. :)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#10 Re: Novi bojler

Post by Bluemore »

.
Manager19sa
Posts: 193
Joined: 26/08/2007 12:43
Location: Sarajevo

#11 Re: Novi bojler

Post by Manager19sa »

Gold Leon bojler :thumbup:
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#12 Re: Novi bojler

Post by avetinja »

shiny wrote:Ukucala u tražilicu, ali nisam našla ništa konkretno, ako postoji slična tema onda se izvinjavam.

Naime, po ko zna koji put mi je crkao stari bojler. Ne mogu se više peglati sa serviserima i popravljanjem, a nemam baš ni vremena za obilazak grada. Gdje kupiti novi bojler u Sarajevu? Koja je marka najbolja (samo da nije glupavo Gorenje)? Koliko se otprilike kreću cijene? Na šta da obratim pažnju?
Možda su malo glupa pitanja, ali se baš nikako ne razumijem...
Kod amidže Idriza.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#13 Re: Novi bojler

Post by vanjki »

Da ozivimo temu.
Imam stari bojler Bira od 50 l i 5 godina dobro radi i brzo ugrije vodu.Ali mislim da mi vuce puno struje i da je pun kamenca.Eh sada ne znam da li novi ili da zovnem nekoga da ocisti.Vidim u Penny ima Bosch 50l 160km ili kozda neki drugi.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#14 Re: Novi bojler

Post by _Astra_ »

Ne znam za Penny, ali ja bih se ipak odlucio za kupovinu u LUK/Bagno ili Vokel...
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#15 Re: Novi bojler

Post by CherryLips »

@vanjki - Ne znam bas koliko ti struje troši ali ako je problem i kamenac,očisti i vidi kako ce dalje raditi.
Mi smo bojler lani kupili u Vokelu
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#16 Re: Novi bojler

Post by sandra01 »

Ja sinoc upalila bojler grijao ali nesto zujalo jako neobicno i malo je ugrijao i ja iskljucila,danas ga upalim ne radi ona crvena lampica na njemu ne gori.Zna li neko o cemu se radi?
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#17 Re: Novi bojler

Post by Altsa »

biscanka2 wrote:
shiny wrote:Ukucala u tražilicu, ali nisam našla ništa konkretno, ako postoji slična tema onda se izvinjavam.

Naime, po ko zna koji put mi je crkao stari bojler. Ne mogu se više peglati sa serviserima i popravljanjem, a nemam baš ni vremena za obilazak grada. Gdje kupiti novi bojler u Sarajevu? Koja je marka najbolja (samo da nije glupavo Gorenje)? Koliko se otprilike kreću cijene? Na šta da obratim pažnju?
Možda su malo glupa pitanja, ali se baš nikako ne razumijem...
Ako imas trofaznu struju kupi protocni.
On je skuplji ali zato imas veliku ustedu na struji tako da svremenom sam sebe otplati a
pored toga nemas problema stim nakupljanjem i ciscenjem kamenca.
Takodjer je praktican jer zauzme vrlo malo mjesta. :)

Slazem se. Samo sto su protocni izuzetno skupi ako se porede sa obicnim. Ja imam protocni i vrijedi svake pare. Ulozene pare se vrate.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Novi bojler

Post by Naslovnica »

sandra01 wrote:Ja sinoc upalila bojler grijao ali nesto zujalo jako neobicno i malo je ugrijao i ja iskljucila,danas ga upalim ne radi ona crvena lampica na njemu ne gori.Zna li neko o cemu se radi?
Obavezno isključi bojler, ne diraj ga i pozovi majstora.
Znači, obavezno zovni stručno lice da to provjeri, sa takvim stvarima se nije za*ebavati.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#19 Re: Novi bojler

Post by Troll_Happens »

Naslovnica wrote:
sandra01 wrote:Ja sinoc upalila bojler grijao ali nesto zujalo jako neobicno i malo je ugrijao i ja iskljucila,danas ga upalim ne radi ona crvena lampica na njemu ne gori.Zna li neko o cemu se radi?
Obavezno isključi bojler, ne diraj ga i pozovi majstora.
Znači, obavezno zovni stručno lice da to provjeri, sa takvim stvarima se nije za*ebavati.
kod mene zuji uvijek kad se grije bojler to je normalna stvar. A lampice vec dugo nemam jer je unutra otpala ona tako da se nevidi. Kada sam otvorio bojler vidio sam da visi na zici ona crvena zarulja i da se od onog kotla odlijepilo.. nista zalijepio sam i sad gori ko i prije.. Ali kao sto si rekao nek proba zagrijati i vidjeti jel grije ako ne grije onda majstoru...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#20 Re: Novi bojler

Post by kakavdanakneiskustvu »

moram i ja mijenjati bojler,preporuke?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#21 Re: Novi bojler

Post by kakavdanakneiskustvu »

radmila rada wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:moram i ja mijenjati bojler,preporuke?

Ja imam Bosh bojler već 5 godina, i zadovoljna sam. A možeš kupiti i Gorenje Ili Končar. Samo nemoj kupovati neka talijanska sranja, jer je moj frend imao neko talijansko smeće od bojlera, koji je na grijačima stalno skupljao kamenac. Na kraju je toliko bilo tog kamenca da je pregorjeli grijač jedva izvadio iz bojlera.

kupio,aquastar,za sad je ok
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#22 Re: Novi bojler

Post by inspiron »

Pozdrav svima,

da ne otvaram temu, pitao bih ovdje ima li neko iskustva sa Atlantic bojlerima? Konkretno me zanima model/izvedba sa suhim keramickim grijacem. Jel to navlakusa ili...
Hvala.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#23 Re: Novi bojler

Post by ranger »

ja sam uzeo bosch kombinovani pa cemo vidit kako ce se pokazati... inace meni nepoznat proizvodjac sto se bojlera tice.
Blue Eye
Posts: 7
Joined: 08/01/2017 08:19

#24 Re: Novi bojler

Post by Blue Eye »

ranger wrote:ja sam uzeo bosch kombinovani pa cemo vidit kako ce se pokazati... inace meni nepoznat proizvodjac sto se bojlera tice.
Pozdrav, kako ste zadovoljni sa Bosch bojlerom?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#25 Re: Novi bojler

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Eh bojler...

Nedavno sam renovirao jedan manji stan i zbog prostora uzmem Ariston Velis Evo...debljine samo 27cm (nije šuplja), vrlo učunkovit sa nekim pametnim funkcijama. Za sada zadovoljan, za 10 min. bude spreman za tuširanje. Dobra stvar je što se može postaviti vertikalno i horizontalno. Jeste da je poskup...oko 400KM je bio.


Image
Image

http://www.ariston.com/hr/VELIS
Post Reply