Nova Tema

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply

Sto nema novih tema ?

Jer smo lijeni
4
31%
Jer nas je stid otvorit nove
1
8%
Jer se fakat nema o cemu pricat
3
23%
Jer cekamo da nam seljaci otvore temu (ko Romu)
5
38%
 
Total votes: 13

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1 Nova Tema

Post by Alfons Kauders »

Nije da nisu ljudi aktivni na podforumu, vec nesto i nema novih tema, haman fali inspiracije - u "upoznajte Tuzlu" se sve vec reklo, i o cevapima, i o kafanama i o TZ likovima... :roll:
Nego, ima ljudi kod nas svakakvih gluposti, i budala i dogadjaja o kojima se moze tracat i pametovat, pa jesmo li carsija il sta ?! :wink: Svega ima, pa eto ako neko ima kakvu temu, koliko god glupa bila, nek se ne stidi... Makar je nazor otvorite, ko ja ovu, bez teme, il fakat nek bude tema - sto nema novih tema? :D
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#2

Post by fukara_tz »

Slazem se :) nek topic upoznajte Tuzlu sluzi za predstavljanje grada i slike...ja cesto navratim jedan do dva posta ovdje i to je sve...hajmo malo inspiracije :)....mozda alfonso kakav politicki topic da otvorimo odmah ce se poceti javaljati :lol:

Mislim da smo lijeni sad cu glasat :)
tratto.23
Posts: 31
Joined: 09/03/2005 15:43

#3

Post by tratto.23 »

fakat coik nema inspiracije, hajd ako smislite sta cucemo se
Jaranuopancima
Posts: 167
Joined: 03/03/2005 18:47

#4

Post by Jaranuopancima »

jel istina da je Pake onaj sto je nekad bio non stop

pred mojom ugostiteljskom skolom ,, danas vlasnik nekog

renomiranog restorana ili kafica u Tuzli...??

neznam da li je ovo istina...

tako sam cuo..?
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#5

Post by fukara_tz »

Pa opanak sto nam ne otvori topic da pricamo o tom Paketu :lol: , vidis da oskudjevamo sa topicima :lol: ....

Nemam pojma jel taj Pake vlasnik kakav....a da vam pravo kazem inace likove koje spominjete iz tz ja to slabo znam po imenima, jedino kad vidim :)
Smiley girl
Posts: 5
Joined: 13/03/2005 00:07

#6

Post by Smiley girl »

Joj fakat i ja nikog ne znam po imenu, face inace dobro pamtim ali imena nikako. Mozda bi nam pomoglo kada bi znao kako se konkretno zove taj kafic ili restoran? :?

Evo nesto svjeze ali crnjak:maloprije je nekakav kreten na Brcanskoj udario zenu autom i pobjegao, a zena na mjestu mrtva!! :x
Ponekad se bojim hodati u strahu da me neko nece pokupiti!
MANYA
Posts: 11
Joined: 30/03/2005 08:52

#7

Post by MANYA »

upravo je vecine strah da zapocne neku spiku..jer tema nazalost nema..vec dugo sam u sarajevu i svakih sam mjesec dana u tuzli.uvijek ocekujem nesh novo al labo...sjecam se da je organizacija medju mladima nekad bila mnogo bolja...sami mo sebi znali napraviti hepening sto bi ameri rekli..odes do foruma gradjana i kazes hou koncert....hocu grafiti jam....hocu...ma sta ti padne na pamet...pa se onda nas par jada skupi pa mi to ganjamo po ministarstvima,pravimo projekte,skupljamo nake bijedna doprinose...al na kraju smo opet imali i koncerte i tuzla wave i grafiti jam...no vremena su danas haman druga.djevojcice i djecaci trude se sto brze odrasti.na nasim ulicama sve vise petnaestogodisnjih pink produkata ala karleusa...
zalosno no istinito...gdje su mladi i kako se danas organizuju...pitanje je sad?dom mladih nema samo usmrdjelu palmu..tamo je jos prostorija koje zjape..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8

Post by Alfons Kauders »

MANYA wrote:upravo je vecine strah da zapocne neku spiku..jer tema nazalost nema..vec dugo sam u sarajevu i svakih sam mjesec dana u tuzli.uvijek ocekujem nesh novo al labo...sjecam se da je organizacija medju mladima nekad bila mnogo bolja...sami mo sebi znali napraviti hepening sto bi ameri rekli..odes do foruma gradjana i kazes hou koncert....hocu grafiti jam....hocu...ma sta ti padne na pamet...pa se onda nas par jada skupi pa mi to ganjamo po ministarstvima,pravimo projekte,skupljamo nake bijedna doprinose...al na kraju smo opet imali i koncerte i tuzla wave i grafiti jam...no vremena su danas haman druga.djevojcice i djecaci trude se sto brze odrasti.na nasim ulicama sve vise petnaestogodisnjih pink produkata ala karleusa...
zalosno no istinito...gdje su mladi i kako se danas organizuju...pitanje je sad?dom mladih nema samo usmrdjelu palmu..tamo je jos prostorija koje zjape..
Red je da makar ja odgovorim... :D

Tuzla wave je mrtav, Colorz - jos uvijek ima nade.

Mladi se organizuju - idu svi u Romu, organizovano stanu u red i placaju onih 5 maraka ko stoka. Nema ti od nase omladine nista, jedino Jala i pomalo Banja, ostalo - katastrofa, svirki nema, "hepeninga" takodje, propade HD, pa propade Under, valja nam haman u Romu, kod Cige, da slusamo kako seljaci zavijaju ko vukovi... Ta mladja raja je fakat katastrofa, ako na mladima svijet ostaje - najebali smo.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#9

Post by Frutek »

:lol: Znaci i Roma otisla u dzigara discoteque :shock:
Drzali su se zabavnih i disco muzike dugo izgleda :? :(
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10

Post by Alfons Kauders »

Frutek wrote::lol: Znaci i Roma otisla u dzigara discoteque :shock:
Drzali su se zabavnih i disco muzike dugo izgleda :? :(
Vazda je Roma bila dzigaratheque, barem po mojoj definiciji dzigare... :D
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#11

Post by Frutek »

Alfons Kauders wrote:
Frutek wrote::lol: Znaci i Roma otisla u dzigara discoteque :shock:
Drzali su se zabavnih i disco muzike dugo izgleda :? :(
Vazda je Roma bila dzigaratheque, barem po mojoj definiciji dzigare... :D
Nije ko Best vala. Ono je horor :shock: :? Alfred Hitchkok bi se prepo pri ulasku unutra :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12

Post by Alfons Kauders »

Frutek wrote:
Alfons Kauders wrote:
Frutek wrote::lol: Znaci i Roma otisla u dzigara discoteque :shock:
Drzali su se zabavnih i disco muzike dugo izgleda :? :(
Vazda je Roma bila dzigaratheque, barem po mojoj definiciji dzigare... :D
Nije ko Best vala. Ono je horor :shock: :? Alfred Hitchkok bi se prepo pri ulasku unutra :D
Nemam pojma, nisam dole bio u ovom mileniju... :D

Ima Tinja zato Vinariju iliti Hollywood... :lol:
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#13

Post by Frutek »

Alfons Kauders wrote:
Frutek wrote:
Alfons Kauders wrote: Vazda je Roma bila dzigaratheque, barem po mojoj definiciji dzigare... :D
Nije ko Best vala. Ono je horor :shock: :? Alfred Hitchkok bi se prepo pri ulasku unutra :D
Nemam pojma, nisam dole bio u ovom mileniju... :D

Ima Tinja zato Vinariju iliti Hollywood... :lol:
:lol: jel zalazi jos raja na ta mjesta svega ti :?

Kako dom stoji? Petak tanji, subota puno? :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#14

Post by Alfons Kauders »

Frutek wrote:
Alfons Kauders wrote:
Frutek wrote: Nije ko Best vala. Ono je horor :shock: :? Alfred Hitchkok bi se prepo pri ulasku unutra :D
Nemam pojma, nisam dole bio u ovom mileniju... :D

Ima Tinja zato Vinariju iliti Hollywood... :lol:
:lol: jel zalazi jos raja na ta mjesta svega ti :?

Kako dom stoji? Petak tanji, subota puno? :D
Zalazi narod, al to za mene nije raja, vec seljaci... :D

U domu nisam bio ne pamtim, ide svijet na Banju, kod Secera, otprilike ko dom, tu se ta raja djelimicno preselila...
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#15

Post by car-x »

meni je zacudo kako masa urbane raje ide u vinariju, a pola tz se zali na dzigaru.. nesto mi tu ne stima.. iako je tinja moj skolski, nikad ne bi otiso u taj brlog
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#16

Post by Frutek »

car-x wrote:meni je zacudo kako masa urbane raje ide u vinariju, a pola tz se zali na dzigaru.. nesto mi tu ne stima.. iako je tinja moj skolski, nikad ne bi otiso u taj brlog
Care moj, sva ta raja sto se zali na dzigaru ustvari jako voli dzigaru. Pa dovoljno je samo vidit kako je sve mirno po diskoteci dok normalna disco muzika svira, a cim prva harmonikica zasvira skacu svi ko opareni. To nam je stvarnost ljudi :roll:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17

Post by Alfons Kauders »

Ima tu istine, kad se neko zgrazava, a onda ga samo jednom vidis kako sijece vene uz Sabana... :D

Inace jako dobar opis vinarije - brlog ! :lol:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#18

Post by car-x »

Frutek wrote:Care moj, sva ta raja sto se zali na dzigaru ustvari jako voli dzigaru. Pa dovoljno je samo vidit kako je sve mirno po diskoteci dok normalna disco muzika svira, a cim prva harmonikica zasvira skacu svi ko opareni. To nam je stvarnost ljudi :roll:
fenomen je ljudi da je taj sund od muzike preplavio nase zivote. prije je bilo ljudi koji su slusali narodnjake (saban, semsa, hanka, toma, halid, sinan, haris, brena, itd..) i koje smo mi nako s podozrenjem gledali u carsiji.. bili su nekako velika, ubjedljiva manjina..

sad u srebreniku nema mjesta gdje mozes izaci a da je bas ono ljuta rokerska muzika. najveci domet su limunadice (hari-mata-hari, deen, itd.. ).. razumijem ja da je rock izlapio, ali neka bude neki presjek, od svega pomalo.. pa malo skroz, malo necasne sestre, malo erogene zone, malo punkt, malo deen (ako vec mora), malo nesko i vrtic, malo ovaj, malo onaj.. ali kad dodjem u carsiju da procitam novine, i za ta tri sata moram trpiti sve i sva.. ma jebes ga..

ne razumijem.. stvarno ne razumijem, jer meni ta muzika ne zvuci urbano. nako, po prvoj asocoijaciji bi je smjestio u zadimljenu kafanu, razbijaju se case, stolovi, flase, konobari, i jaranske vilice, i onda tresti sve, dere, zoko moja zoko moje zlatno sunce.. prvi stolovi lete kroz prozor..

ali kad mi u sred carsije (vinarija je bukvalno u centru tuzle) tresti podjonjena pjesma indire radic (rammstein bi je vjerovatno tuzio da je cuje) i uz to ona pjeva kako je on okrutno ostavio, i onda ostala stara majka da placu zajedno, pa jos joj narasto i cir na 12-topalacnom crijevu, osim toga je i cedo gladno (mozda i ne bi bilo, kad bi mu se kakva sisa uvalila u usta), i sve to se smiksa uz rifove industrijskog metala.. ma daj..

kako se neko rodi u urbanoj sredini i postane turbo-folker.. one iz ruralnih dijelova bi jos i razumio, ali neko ko je rodjen i odrasto u sred grada.. to ni uz najbolje zelje ne mogu razumiti..

o ukusima ipak vrijedi raspravljati, jer ako budemo sutili kraj nam je izvjestan..
asfalt
Posts: 10
Joined: 03/01/2003 00:00
Contact:

#19

Post by asfalt »

Nek se ima pojest, popit’ i povratit’
Narod glup, k’o i pjesma kojoj se raduje

Citirat cu jednog prijatelja i pokusat apsolvirat’ problem koji nas globalno okruzuje. Kaze on dobro, da je narod nas bosanski, glup i primitivan (velika vecina) koliko i pjesma kojoj se raduje i opci istu uz kapljicu onog bez cega to ne ide (tako kazu). Dzigara il’ kako vec zovu taj, jedva da prevalim preko tastature “muzicki” pravac, odgovorno tvrdim, ima ulogu da ovaj nas svijet i onako izjeban jos vise kulturno unazadjuje i oblikuje u primitivca, krkana, glupana. Valjda je s takvima lakse upravljat’, i cinit’ ih sretnim s ono malo sto im daju.

Nek se ima pojest’, popit’ i povratit’. To je deviza za uspjesno (ne)zivljenje. Sta ces, gomila ko gomila. Valjda po nekoj logici ta ista pjesma bi trebala da bude sredstvo za borbu, revolt protiv tih problema koji nas okruzuju (besparica, bijeda, nezaposlenost, nepravda), ko u svim normalnim zemljama svijeta. Ne, ne, kod nas je sve savrseno, i to savrsenstvo treba i proslavit s jednom “nasom” stila “dabogda se ne probudio”. Pa naravno to i jest prava poruka jadniku, sto je zovno sijelo i potrosio zadnju marku kako bi se malo zaboravilo, to sto mu dijete jede cokoladu s vec 6 mjeseci isteklim rokom trajanja, nosa cizmice od nekog “srecnog” svabskog djeteta, koje je iz humanih razloga te iste cizmice poslalo nekom bosanskom djetetu, a ne tamo nekom profiteru sto ih dila sve za marku u butiku “sagni se”. Glupan, uz svo to “bogatsvo” sto ga okruzuje, jos ima snage nacet temu o politici, pa hvalit onog sto mu je danas omogucio da bude ono sto jest. Komentari stila, da nije njega (njih'a'), znas ti bi se sad zvao tako i tako, a sto mu djete jede hranu koju citav svijet umjesto u kantu salje ovamo, a istu mu jedan od onih sto su mu srecu i blagostanje omogucili, glede imena, tusi za dobru lovu. Al’ zato kad cuje “pesmu” rodnog kraja (kroz sljivike i livade) od komsije 'umetnika', kud ces veceg zadovoljstva i veselja. Vidi me sad se liftom vozam, nema vise blata “rodjak”.

Bitan detalj tih “nasih” nazovi 'umetnika' je naravno i stil. To su sad nekakva Armani odjela, Versace kosulje, a neizbjezni su i lanci koji im’ ipak istina ponajbolje stoje. Sto deblji to bolji, jos ako je upleten u ono sto ni evolucija iz majmuna nije uspjela iskorijenit, kud ces veceg kulera. Nije iskljuceno ni napudrano lice, karmin, pa i mini val iako pisa stojeci i vazi za muskarcinu. I tako lijep i napredan se jos kupa u parfemu, koji mu je uvalio sitni svercer poslje pet minuta ubjedjivanja, ziveci jadnik u zabludi i cudjenju kako to malo vode sto ispari za pet minuta, moze tamo na zapadu bit 100 mariola. Pokvareni zapad, al nemogu oni nas zajebat. Bolje 5 raznih neg jedan za istu lovu.

A sto se tice pevaljki, to je prica od 100 MB. Nek’ se ima za sta uhvatit, a kako urlice to i nije bitno.

I sav taj sjaj nase estrade i naseg Jet Set-a je pored tog blago retardiranog izgleda jos protkan i tekstovima pjesama, isto tako retardiranim, koji pune usi nase djece, koja u nedostatku boljeg (normalnog) postaju licnosti tog kova.

Obrati paznju samo na "dubinu" tekstova inih muzicara cijem zavijanju bi jedino pozavidjele zivotinje u ZOO kojih btw vise nema. (umrle od gladi o.a) dok ove nove mlate lovu. Neke od rijeci koje po default-u moraju biti pomenute u tim jetraparajucim “PESMAMA” : napio, razbio, potuko, case lomio, prevario, prevarila, ubio, ubila, da-bogda umr’o, umrla, sljivici, livade, pa malo i romantike nije zgoreg, usne, lijepa, “lepa”, kosa crna, suze, srce, volio, volila, pa malo crnjaka stila majkooo sto me rodi nesrecna, plako, plakala, ostavio, ostavila, etc. Kolko sam upucen bitno je da je na kraju dugo aaa, eee, iiii, uuuu, oooo i nek se brate rimuje, a ritmovi od Michael Jackson-a, do stare izvorne (sargija, gusle, …). Svega ima udrobljenog za sve ukuse i NACIJE.

I dokle tako dragi moji i drage moje.

New primitives pokret je bio i njegovo je proslo. Bez obzira na njihovu poruku cemu nas taj ciganluk i glupost vodi dozivili smo rat, koji nas je kostao, svako zna koliko.

Pitanje glasi sta mozemo ocekivat bez borbe od ovih novih, spokojno izbjegavajuci radio stanice koje vrte takvu muziku, spokojno bez borbe, izbjegavajuci kafice (kafane) koje prze takvu muziku do jutra, tv stanice koje se reklamiraju i profitiraju od istih.

Jos malo pa je jedino ludnica ostala bez takve vrste terapije.

Sad but true rece Metallica i ode u legendu (istoriju)

http://www.asfalt.tz-bh.net
tratto.23
Posts: 31
Joined: 09/03/2005 15:43

#20

Post by tratto.23 »

e asfalte slabo se mozes boriti protiv necega sto je vec odavno pustilo korjenje u nasoj sredini. ne mozes maknut a da ne cujes ruralne zvukove oko sebe. zato sebi diskmen zbavi pa kad prolazis kroz grad do svoje kafane stavi sluhe u usi i nista neces cuti. zivot ce ti biti jednako lijep i kad izadjes. eto tako se sukobi zavrsavaju.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#21

Post by fukara_tz »

I hocel ta tema :D opet spavamo :(
MANYA
Posts: 11
Joined: 30/03/2005 08:52

#22

Post by MANYA »

dugo vam se ja ne stupasi ovdje....vidim napredovale su spike od kad me nema...i tako ti postavi temu tak da ne pricamo o romi..helem od tog sranja niko ne odustaje
nije nam crko HD .en su ga opet stavili u promet.i mogu ti rec neku noc sam bila pa i nije tak losa situacija dole.ono raje koja ne zna sta bi sa sebe oko trice ide dole...a kuda drugo.
na keju nisam stooo godina bila al pretpostavljam da je i dole vazda isti svijet...
I MOLIM VAS NEMOJMO VISE O ROMI,JER SPIKA NECE NISTA PROMJENITI...NAZALOST
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#23

Post by Alfons Kauders »

MANYA wrote:dugo vam se ja ne stupasi ovdje....vidim napredovale su spike od kad me nema...i tako ti postavi temu tak da ne pricamo o romi..helem od tog sranja niko ne odustaje
nije nam crko HD .en su ga opet stavili u promet.i mogu ti rec neku noc sam bila pa i nije tak losa situacija dole.ono raje koja ne zna sta bi sa sebe oko trice ide dole...a kuda drugo.
na keju nisam stooo godina bila al pretpostavljam da je i dole vazda isti svijet...
I MOLIM VAS NEMOJMO VISE O ROMI,JER SPIKA NECE NISTA PROMJENITI...NAZALOST
Nije nam crko HD... Al nije vala ni ziv, moglo bi se reci da je na aparatima... :sad:

Treba Djedu uvalit da vodi Romu, to je rjesenje ! :D
MANYA
Posts: 11
Joined: 30/03/2005 08:52

#24

Post by MANYA »

dodjoh opet, vidjeh i hvala bogu odoh :) back to sarajevo..ma vala si u pravu...HD jeste na aparatima..navrnu ja nakon prvomajsskih praznika kad ono nish...ma gdje da se ide oko dvice..ima li neko neku ideju?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#25

Post by Alfons Kauders »

MANYA wrote:dodjoh opet, vidjeh i hvala bogu odoh :) back to sarajevo..ma vala si u pravu...HD jeste na aparatima..navrnu ja nakon prvomajsskih praznika kad ono nish...ma gdje da se ide oko dvice..ima li neko neku ideju?
Kuci... :D

Nemam pojma, nisam bio u Cvjecari u ta doba, oni izgleda rade u sitne sate, hmmm u 2-3 bude zivota u EKVu vikendima, inace radnim danima je tad fajront...
Post Reply