Nova Suzuki vitara

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#251 Re: Nova Suzuki vitara

Post by konektovan »

condy wrote:
ado-šampion wrote:Tacno tako, manji rezervoari idu zbog smanjenja mase. Ne kazem da je dobro ili lose, ali tako je. C klasa ima standardni rezervoar od 41 litar (!). Navodno su smanjenjem rezervoara za 18 litara ustedili 12 kg s punim rezervoarom. Doplata za veci rezervoar od 66 litara je pedesetak eura tako da nije nista strasno.

Kod mene je 53 litra i nemam nikakvih problema s obzirom da je dizel i da malo trosi. Odradim Minhen - Sarajevo prije nego sto se upali lampica.

Stoji i da pumpe nisu tako ceste vani po autoputevima, ali ima dosta i do ciganluka naseg covjeka kojem je skupo pa napuni pola rezervoara i konta stici do Bosne. Tako sam i ja jednom, pa jedva stigoh do onog Tifona u Brodu. :D
Sarajevo Minhen je oko 1050 km, tako da bi trebao trošiti na autoputu oko 5 litara da stigneš u Sarajevo sa skoro praznim rezervoarom, u kojem bi po mojoj računici po dolasku u Sarajevo, ostalo još pola litra goriva :lol:
Meni je autonomija najmanji problem. :D :D :D :D


Image



Kad se Nedimaga17 sad javne,.... :D :D :D :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#252 Re: Nova Suzuki vitara

Post by condy »

Pa ja, rezervoar od 60 litara ?! :D

Koliko je to prosječna potrošnja ispod 4l...nije pun :) troši na kapaljku :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#253 Re: Nova Suzuki vitara

Post by konektovan »

condy wrote:Pa ja, rezervoar od 60 litara ?! :D

Koliko je to prosječna potrošnja ispod 4l...nije pun :) troši na kapaljku :thumbup:
Ovo je kombinacija, auto cesta, magistrala, vozio u zavjetrini :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#254 Re: Nova Suzuki vitara

Post by 530i »

condy wrote:Pa sad, vani nema bas pumpi kao kod nas. Ovoliki broj pumpi mislim da nigdje nema. Sjecam se kad sam isao dionicom Zagreb Maribor Graz Regenzburg na cijeloj dionici od oko cca 500-600 km mozda je bilo kroz Slo i Au dvije pumpe. Na pola rezervoara fata te nervoza, vozis jos sat da dodjes do pumpe. Pa sad ti vidi jel bitno da nije mal rezervoar. Bude neki zastoj oko tunela, ili zbog nezgode ili zbog guzve preko ljeta kad se ide mic po mic na nekim dionicama kod tunela ili vecih gradova ili guzva oko granice a tebi pumpa tek za 150 km, pa cekaj pa kad dodjes uhvati ukljucenje za tu pumpu, ubaci se hrpa vozila hoce na pumpu, potrefi je...a mal rezervoar, 20 litara popije za tren posla na tim cestama. Pa na granici sam znao izgubiti po dva sata. Na tunelima i zastojima po dva sata. Pa se ne uspijes ubaciti na pumpu od teretnjaka...Ne mjerite sve prema nama ovdje. Mal je to rezervoar
Ko redovno ide na takve relacije (a stoji sve o dogodovštinama što si napisao) onda kupi auto veće klase koje serijski ili uz doplatu može imati i rezervaor od 90 ili 100 litara i miran je.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#255 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

ja opet kazem , ljudi traze dlaku u jajetu :-)

evo 100l rezervoar :D

https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=23277

37l/100km :izet:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#256 Re: Nova Suzuki vitara

Post by condy »

530i wrote:
condy wrote:Pa sad, vani nema bas pumpi kao kod nas. Ovoliki broj pumpi mislim da nigdje nema. Sjecam se kad sam isao dionicom Zagreb Maribor Graz Regenzburg na cijeloj dionici od oko cca 500-600 km mozda je bilo kroz Slo i Au dvije pumpe. Na pola rezervoara fata te nervoza, vozis jos sat da dodjes do pumpe. Pa sad ti vidi jel bitno da nije mal rezervoar. Bude neki zastoj oko tunela, ili zbog nezgode ili zbog guzve preko ljeta kad se ide mic po mic na nekim dionicama kod tunela ili vecih gradova ili guzva oko granice a tebi pumpa tek za 150 km, pa cekaj pa kad dodjes uhvati ukljucenje za tu pumpu, ubaci se hrpa vozila hoce na pumpu, potrefi je...a mal rezervoar, 20 litara popije za tren posla na tim cestama. Pa na granici sam znao izgubiti po dva sata. Na tunelima i zastojima po dva sata. Pa se ne uspijes ubaciti na pumpu od teretnjaka...Ne mjerite sve prema nama ovdje. Mal je to rezervoar
Ko redovno ide na takve relacije (a stoji sve o dogodovštinama što si napisao) onda kupi auto veće klase koje serijski ili uz doplatu može imati i rezervaor od 90 ili 100 litara i miran je.
Isto mislim :thumbup: ...ne znam kakvi su sad standardni kapaciteta rezervoara kod novih vozila ali po pisanju drugih zbog smanjenja težine vozila, fabrika ih smanjuju, u odnosu na prijašnja vozila.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#257 Re: Nova Suzuki vitara

Post by 530i »

50-tak litara ili manje...ekologija, manja težina=manje zagađenje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#258 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

amar1994 wrote:
uslikaj i njih i prekidac za svjetla iza volana :)
Imageimage hosting 30 mb

Imageimage hosting 30 mb
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#259 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

Haris.ba wrote:
amar1994 wrote:
uslikaj i njih i prekidac za svjetla iza volana :)
Imageimage hosting 30 mb

Imageimage hosting 30 mb
:thumbup:

ovo na volanu je prekidac za zadnju :wink: , znaci da nemas za prednju :sad:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#260 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

A maglenke stoje u braniku. O tome i pišem. :D

Na drugim autima kad u paketu nemaš prednje maglenke - stave plastike. Isto ko to su stavili plastike na mjesto dnevnih svjetala. Dobro nisu i njih stavili, a dugme "zaboravili".
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#261 Re: Nova Suzuki vitara

Post by ado-šampion »

Ma mora biti ba, ako imas maglenke mora biti prekidac. Pa mislim da se ni Zastavi nije moglo desiti da ima svjetla a nema prekidaca. :D Ne mogu ni stalno raditi ili u sklopu s oborenim jer su zabranjene kad nema magle.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#262 Re: Nova Suzuki vitara

Post by 530i »

Raspitaj se koliko košta ručica, premda sumnjam da je jeftina.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#263 Re: Nova Suzuki vitara

Post by konektovan »

ado-šampion wrote:Ma mora biti ba, ako imas maglenke mora biti prekidac. Pa mislim da se ni Zastavi nije moglo desiti da ima svjetla a nema prekidaca. :D Ne mogu ni stalno raditi ili u sklopu s oborenim jer su zabranjene kad nema magle.
Ne rade stalno, vec samo kod skretanja, lijevo, desno, kad se pali samo jedna strana, e sad, da li je moguce da samo tu opciju imaju u ovom suzukiju?! Znam da kod ostalih automobila, npr, golf VI, C4, imaju funkciju osvjetljavanja kod skretanja, i klasicnu funkciju prednjih maglenjaka.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#264 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
ado-šampion wrote:Ma mora biti ba, ako imas maglenke mora biti prekidac. Pa mislim da se ni Zastavi nije moglo desiti da ima svjetla a nema prekidaca. :D Ne mogu ni stalno raditi ili u sklopu s oborenim jer su zabranjene kad nema magle.
Ne rade stalno, vec samo kod skretanja, lijevo, desno, kad se pali samo jedna strana, e sad, da li je moguce da samo tu opciju imaju u ovom suzukiju?! Znam da kod ostalih automobila, npr, golf VI, C4, imaju funkciju osvjetljavanja kod skretanja, i klasicnu funkciju prednjih maglenjaka.
kakva glupost :-) , to je valjda za ove sto ne zele zmigavac da pale :D
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#265 Re: Nova Suzuki vitara

Post by kabal1337 »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
ado-šampion wrote:Ma mora biti ba, ako imas maglenke mora biti prekidac. Pa mislim da se ni Zastavi nije moglo desiti da ima svjetla a nema prekidaca. :D Ne mogu ni stalno raditi ili u sklopu s oborenim jer su zabranjene kad nema magle.
Ne rade stalno, vec samo kod skretanja, lijevo, desno, kad se pali samo jedna strana, e sad, da li je moguce da samo tu opciju imaju u ovom suzukiju?! Znam da kod ostalih automobila, npr, golf VI, C4, imaju funkciju osvjetljavanja kod skretanja, i klasicnu funkciju prednjih maglenjaka.
kakva glupost :-) , to je valjda za ove sto ne zele zmigavac da pale :D
To samo radi pri nizim brzinama ja mislim do nekih 20-30kmh
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#266 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote:
To samo radi pri nizim brzinama ja mislim do nekih 20-30kmh
:thumbup:
svejedno je glupost koja da izvines jebe sijalice maksimalno :izet: :run:
NediM17
Posts: 21687
Joined: 05/11/2009 11:49

#267 Re: Nova Suzuki vitara

Post by NediM17 »

Pa maglenke su onda garant dnevna svjetla u osnovnoj verziji Vitare, koja gore dok ne upalis srednja.

@Konektovani, te potrosnje pokazuj djrci pred spavanje.
P.S. I nije Nedimaga, nego Nedim-beg.

@Me_again
Rezervoar na Pegli tacno 21l, mogla preci malo jace od 300km ako hoces da si rahat.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#268 Re: Nova Suzuki vitara

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote:Pa maglenke su onda garant dnevna svjetla u osnovnoj verziji Vitare, koja gore dok ne upalis srednja.
Pale se samo kad daš kontakt. Kad se auto upali - gase se.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#269 Re: Nova Suzuki vitara

Post by konektovan »

Da rezimiramo, taj suzuki je na nivou dacije dustera, jedino sto dacija ima "rasvjetu" u gepeku. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#270 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Da rezimiramo, taj suzuki je na nivou dacije dustera, jedino sto dacija ima "rasvjetu" u gepeku. :D
mislis ? :)

suzuki je ipak malo bolji , evo ti hint : clio :wink: :D

zato je u prosjeku i skuplja od njega :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#271 Re: Nova Suzuki vitara

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Da rezimiramo, taj suzuki je na nivou dacije dustera, jedino sto dacija ima "rasvjetu" u gepeku. :D
mislis ? :)

suzuki je ipak malo bolji , evo ti hint : clio :wink: :D

zato je u prosjeku i skuplja od njega :thumbup:
Jedino sto mozda suzukii nudi vise nekih opcija, u smislu sminke, dvobojne karoserije i tako, pogon na istom nivou, ako u dustera nije i bolji.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#272 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:Da rezimiramo, taj suzuki je na nivou dacije dustera, jedino sto dacija ima "rasvjetu" u gepeku. :D
mislis ? :)

suzuki je ipak malo bolji , evo ti hint : clio :wink: :D

zato je u prosjeku i skuplja od njega :thumbup:
Jedino sto mozda suzukii nudi vise nekih opcija, u smislu sminke, dvobojne karoserije i tako, pogon na istom nivou, ako u dustera nije i bolji.
:thumbup:

motori su po meni bolji , da ne kazem jaci :)
u 10 deka je pogon , a i to u dacie je nissanov pogon :izet: :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#273 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

Nedime , ko sklapa ove suzukije :? , samo nemoj rec da su Madjari :shock:
Ja sam razocaran bio saznanjem da G120 mazde 3 dolaze iz Meksika :-) :roll: i Ameri/pojedini Hrvati se zale na zvrcke i ne kvalitetu , zato svabe narucuju iz Japana direkt :D
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#274 Re: Nova Suzuki vitara

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Nedime , ko sklapa ove suzukije :? , samo nemoj rec da su Madjari :shock:
Ja sam razocaran bio saznanjem da G120 mazde 3 dolaze iz Meksika :-) :roll: i Ameri/pojedini Hrvati se zale na zvrcke i ne kvalitetu , zato svabe narucuju iz Japana direkt :D
Madjari moj Amare, kako bi drugacije bila 22-23 milje?! :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#275 Re: Nova Suzuki vitara

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Nedime , ko sklapa ove suzukije :? , samo nemoj rec da su Madjari :shock:
Ja sam razocaran bio saznanjem da G120 mazde 3 dolaze iz Meksika :-) :roll: i Ameri/pojedini Hrvati se zale na zvrcke i ne kvalitetu , zato svabe narucuju iz Japana direkt :D
Madjari moj Amare, kako bi drugacije bila 22-23 milje?! :D
ma ja , zbog carine :run:

to mene jebe druze sudija :lol: :lol:
Post Reply