Nova Džamija u Goraždu

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#151 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Bosnolog »

Liberalism wrote:Gradice turska uskoro i bolnicu u Gorazdu, i to izgleda nesto grandiozno takodje

Nadam se da ce grad heroj Gorazde postati regionalni centar za povratak Bosnjaka u Istocnu Bosnu i svoje podrinje.Inace Gorazde ima kapacitet da se razvija u buducnosti.Taj dio Bosne ima mogucnosti razvoja vocarstva,stocarsva,kao i poljoprivredno prehrambenih proizvoda te drvnom industrijom.Turisticka oaza sa svojom Drinom i svojim hidroenergetskim potencijalom.Sve je to na cekanju zbog nesposbnih vlasti u Sarajevu koji ne ustaju sa svojih mindera i secija ,oni cekaju da im neko drugi dode i napravi sve u ime njih i jos njima da da dio tala.

Umjesto da zadrze i stimulisu mlade da ostanu tu oni ne cine nista po tom pitanju.Sarajevo postaje sve pretrpanije u neskladnom urbanistickom rijesenju i kapacitetu novog prosirenja i povecanja broja stanovnika glavnog grada koji se gotovo udvostruco nakon rata.
Nihad_27
Posts: 265
Joined: 20/09/2007 07:00

#152 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Nihad_27 »

Jako dobra stvar ne samo za Gorazde vec i za cijelu regiju
coIIector
Posts: 50
Joined: 27/01/2008 13:00

#153 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by coIIector »

moj skromni doprinos ovoj temi :D


Image Image


Image Image
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#154 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by pure_love »

biser grada,stvarno prelijepa :thumbup: thank you turkey :bih:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#155 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Pera Trta »

pure_love wrote:biser grada,stvarno prelijepa :thumbup: thank you turkey :bih:
Samo čujem da ne radi skoro dva mjeseca, rade grijanje i nikako da ga urade, a kažu i da prokišnjava...
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#156 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by burekodsira »

Pera Trta wrote:
pure_love wrote:biser grada,stvarno prelijepa :thumbup: thank you turkey :bih:
Samo čujem da ne radi skoro dva mjeseca, rade grijanje i nikako da ga urade, a kažu i da prokišnjava...
i ja kako sam se razumio nije osvjetljena
breuer
Posts: 7228
Joined: 06/07/2009 15:44

#157 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by breuer »

BarbaDue wrote:a ako mene pitas, između nase i ove džamije ja bih uvjek izabrao nasu :-D
Image

ljepotica :)
Image

al' ipak, džamija je džamija

ne krivim ja tebe sto ne razumijes visocku džamiju, sva Moderna je takva - teško pristupačna obicnom covjeku...

i tacno je da postmoderna u jednom maniru podrazava ranije stilove u bukvalnom smislu, ali ova džamija je arhitektonski promašaj sama po sebi, a i dobar razlog nazadovanja, odnosno stagniranja ovog drustva...
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#158 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Hrast »

Bolje da su izgradili kakav disco klub..jbte, nemas gdje izaci nakon jedanest, dvanest..

A dzamija kao dzamija izgleda i pomalo cudno medju onim zgradama - ne znam, ali ne uklapa se u ambijent, kao nekakvo cudoviste.
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#159 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by neprilagodjena »

Hrast wrote:Bolje da su izgradili kakav disco klub..jbte, nemas gdje izaci nakon jedanest, dvanest..

A dzamija kao dzamija izgleda i pomalo cudno medju onim zgradama - ne znam, ali ne uklapa se u ambijent, kao nekakvo cudoviste.

E bas ce oni da izgrade disco :lol: :lol:
User avatar
LeonardoAC
Posts: 936
Joined: 21/12/2009 21:57

#160 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by LeonardoAC »

još da hodža nije turčin...
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#161 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Pera Trta »

LeonardoAC wrote:još da hodža nije turčin...
Pa i nije.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#162 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Bosnolog »

LeonardoAC wrote:još da hodža nije turčin...
Geni su cudo,..........kako odza smeta a Drinska ljepotica prkosi,........
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#163 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Bosnolog »

Hrast wrote:Bolje da su izgradili kakav disco klub..jbte, nemas gdje izaci nakon jedanest, dvanest..

A dzamija kao dzamija izgleda i pomalo cudno medju onim zgradama - ne znam, ali ne uklapa se u ambijent, kao nekakvo cudoviste.
Hoces reci trebalo bi je sravniti kao onih 1200 sto su bila cudovista,skrivenim saloncima dusevni bol nanose ova :x :x :x :x cudovista,...........
Kopenhagen
Posts: 237
Joined: 14/12/2009 11:58
Location: Honolulu

#164 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Kopenhagen »

Dobro je i da će se dosta ljudi zaposliti :roll:
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#165 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by neprilagodjena »

Bosnolog wrote:
Hrast wrote:Bolje da su izgradili kakav disco klub..jbte, nemas gdje izaci nakon jedanest, dvanest..

A dzamija kao dzamija izgleda i pomalo cudno medju onim zgradama - ne znam, ali ne uklapa se u ambijent, kao nekakvo cudoviste.
Hoces reci trebalo bi je sravniti kao onih 1200 sto su bila cudovista,skrivenim saloncima dusevni bol nanose ova :x :x :x :x cudovista,...........

Pa zato sad Dzamije grade na svakom cosku :)
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#166 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by BSn »

Kopenhagen wrote:Dobro je i da će se dosta ljudi zaposliti :roll:

IZ ne begenisem ni teke, a Tursku jos manje, al' haj' i ti budi realan. Hoce li ti IZ graditi fabriku?! To sto nema fabrika i radnih mjesta, obrati se Tihicu, Izetbegovicu, Lagumdziji...

Koliko su love do sada dobili na prodaji zemljista razno-raznim trznim centrima, do sad su mogli dobru fabriku napravit.
Last edited by BSn on 23/12/2009 23:06, edited 1 time in total.
Kopenhagen
Posts: 237
Joined: 14/12/2009 11:58
Location: Honolulu

#167 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Kopenhagen »

BSn wrote:
Kopenhagen wrote:Dobro je i da će se dosta ljudi zaposliti :roll:

IZ ne begenisem ni teke, a Tursku jos manje, al' haj' i ti budi realan. Hoceli ti IZ graditi fabriku?! To sto nema fabrika i radnih mjesta, obrati se Tihicu, Izetbegovicu, Lagumdziji...

Koliko su love do sada dobili na prodaji zemljista razno-raznim trznim centrima, do sad su mogli dobru fabriku napravit.
Znam,samo što će fabrike napraviti džamiju a obratno teško.Ja samo govorim o uloženom novcu,inače mislim da je Gž jedan od rijetkih gradova kome je nedostajala džamija.Za ne povjerovati :D
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#168 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Bosnolog »

neprilagodjena wrote:
Bosnolog wrote:
Hrast wrote:Bolje da su izgradili kakav disco klub..jbte, nemas gdje izaci nakon jedanest, dvanest..

A dzamija kao dzamija izgleda i pomalo cudno medju onim zgradama - ne znam, ali ne uklapa se u ambijent, kao nekakvo cudoviste.
Hoces reci trebalo bi je sravniti kao onih 1200 sto su bila cudovista,skrivenim saloncima dusevni bol nanose ova :x :x :x :x cudovista,...........

Pa zato sad Dzamije grade na svakom cosku :)
@ nepriladodena ,Hoes reci da grade inat dzamije /u inat onima koji su ih rusili,...... :roll:
Kao da imas dusevnu bol i patnju zbog toga sto se grade, zasto se opterecujes time ako te ne interesuje ,gledaj svoja posla i pusti neka ljudi grade svojim novcem ono u cemu uzivaju,i dusevno bivaju napunjeni ,nekom je odlazak u bogomolju i vjerski obred bitniji od mnogih zivotnih stvari ,jako je nemoralno pokazivati disrespekt i netoleranciju prema bogomoljama jer je to vid diskriminacije pema vijenicima ,pogotovo kada znamo da su bolesnom ideologijom zla rusili te bogomolje kao zavrsni cin brisanaj jednog naroda,......vidis meni ne smataju bogomlje i respektujem ih sve bez obzira cije su ,one su dio necega u cemu mnogi nadu dusevni mir, i ponosan sam na ono sti imamo samo mi u Bosni da u stotinjak kvadratnih metara na Bascarsiji imamo sve vjerske bogomolje ,to je bogastvo kakvo niko nema u svijetu.

Kada kritikujemo obnovu ili gradnju dzamija kao i drugih bogomolja pod izbogvorom neizgradnje fabrika umjesto istih,moramo da shvatimo da vjerske zajednice nemaju nista sa izgradnjom fabrika,a da bi mogle biti vise solidarne i osjecajne prema svojim vjernicima stoji i saglasan sam s time. Previse zla su nanijeli oni kojima su smetale te dzamije ,rusili si ih i rasturili upravo oni kojima nije bilo nista sveto pa ni tude bogomolje,da jos bude tuznije mnogi so to cinili sokoljeni,blagosiljani i inspirisani bezboznoscu vjere u koju su se lazno kleli i u ime koje su to necivilizacijski cinili ,ti lazni ,jadni i nemoralni vjernici ,.......

Oni koji odluce da grade bogomolje je njhov slobodan izbor ,vjersko pravo i zelja sopstvenog finansiranja ili namjenski odredene donacije za te svrhe,

Veliki sam protivnik da drzava stimulise ili placa gradnju istih iz budzetskih odnosno poreskih sedstava a sto je vec nesto drugo ,neka vlastodrsci brinu o programima zaposljavanja i privrednog stimulisanja a za to nam nisu krivi graditelji i finansijeri namjenskih donacija ........
User avatar
LeonardoAC
Posts: 936
Joined: 21/12/2009 21:57

#169 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by LeonardoAC »

Pera Trta wrote:
LeonardoAC wrote:još da hodža nije turčin...
Pa i nije.
sa kojom sigurnoscu ovo tvrdiš ? :)
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#170 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by neprilagodjena »

Bosnolog:
@ nepriladodena ,Hoes reci da grade inat dzamije /u inat onima koji su ih rusili,...... :roll:
Kao da imas dusevnu bol i patnju zbog toga sto se grade, zasto se opterecujes time ako te ne interesuje ,gledaj svoja posla i pusti neka ljudi grade svojim novcem ono u cemu uzivaju,i dusevno bivaju napunjeni ,nekom je odlazak u bogomolju i vjerski obred bitniji od mnogih zivotnih stvari ,jako je nemoralno pokazivati disrespekt i netoleranciju prema bogomoljama jer je to vid diskriminacije pema vijenicima ,pogotovo kada znamo da su bolesnom ideologijom zla rusili te bogomolje kao zavrsni cin brisanaj jednog naroda,......vidis meni ne smataju bogomlje i respektujem ih sve bez obzira cije su ,one su dio necega u cemu mnogi nadu dusevni mir, i ponosan sam na ono sti imamo samo mi u Bosni da u stotinjak kvadratnih metara na Bascarsiji imamo sve vjerske bogomolje ,to je bogastvo kakvo niko nema u svijetu.

Kada kritikujemo obnovu ili gradnju dzamija kao i drugih bogomolja pod izbogvorom neizgradnje fabrika umjesto istih,moramo da shvatimo da vjerske zajednice nemaju nista sa izgradnjom fabrika,a da bi mogle biti vise solidarne i osjecajne prema svojim vjernicima stoji i saglasan sam s time. Previse zla su nanijeli oni kojima su smetale te dzamije ,rusili si ih i rasturili upravo oni kojima nije bilo nista sveto pa ni tude bogomolje,da jos bude tuznije mnogi so to cinili sokoljeni,blagosiljani i inspirisani bezboznoscu vjere u koju su se lazno kleli i u ime koje su to necivilizacijski cinili ,ti lazni ,jadni i nemoralni vjernici ,.......

Oni koji odluce da grade bogomolje je njhov slobodan izbor ,vjersko pravo i zelja sopstvenog finansiranja ili namjenski odredene donacije za te svrhe,

Veliki sam protivnik da drzava stimulise ili placa gradnju istih iz budzetskih odnosno poreskih sedstava a sto je vec nesto drugo ,neka vlastodrsci brinu o programima zaposljavanja i privrednog stimulisanja a za to nam nisu krivi graditelji i finansijeri namjenskih donacija ........

Bosnolog ja nisto nemam nista protiv dzamija i crkava i sinagoga i da se one grade ali sto je previse previse je.

Zar nisu mogli pitati da li Turci mogu sa tim parama da izgrade jedan staracki dom ili kucu za nezbrinutu djecu :roll: :roll:

Ali sumnjam da bi to nasi uradili ali i Turci :-) :-)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#171 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by BarbaDue »

LeonardoAC wrote:
Pera Trta wrote:
LeonardoAC wrote:još da hodža nije turčin...
Pa i nije.
sa kojom sigurnoscu ovo tvrdiš ? :)
Ja tvrdim sa 1000% sigurniscu...

Hafiz Alija Rahman imam je Kayseri džamije u Goraždu, rođen je u Tešnju.

Jel sad malo jasnije?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63442
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#172 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by BarbaDue »

Hrast wrote:Bolje da su izgradili kakav disco klub..jbte, nemas gdje izaci nakon jedanest, dvanest..

A dzamija kao dzamija izgleda i pomalo cudno medju onim zgradama - ne znam, ali ne uklapa se u ambijent, kao nekakvo cudoviste.
Hrast, malo pripazi na izrazavanje!
Ako ti se džamija ne sviđa, odnosno stil njene gradnje to se moze argumentima potkrijepiti ali vjerski objekat (bilo koji) nazivati cudovistem...to je malo pretjerano.

Inace bih volio da ovi koji kazu da je džamije ruzna, da je graditeljski promasaj i slicna poređenja to malo argumentuju.

Hvala.
emisaki
Posts: 94
Joined: 21/03/2006 14:20
Location: Svedska

#173 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by emisaki »

neprilagodjena wrote:
Bosnolog:
@ nepriladodena ,Hoes reci da grade inat dzamije /u inat onima koji su ih rusili,...... :roll:
Kao da imas dusevnu bol i patnju zbog toga sto se grade, zasto se opterecujes time ako te ne interesuje ,gledaj svoja posla i pusti neka ljudi grade svojim novcem ono u cemu uzivaju,i dusevno bivaju napunjeni ,nekom je odlazak u bogomolju i vjerski obred bitniji od mnogih zivotnih stvari ,jako je nemoralno pokazivati disrespekt i netoleranciju prema bogomoljama jer je to vid diskriminacije pema vijenicima ,pogotovo kada znamo da su bolesnom ideologijom zla rusili te bogomolje kao zavrsni cin brisanaj jednog naroda,......vidis meni ne smataju bogomlje i respektujem ih sve bez obzira cije su ,one su dio necega u cemu mnogi nadu dusevni mir, i ponosan sam na ono sti imamo samo mi u Bosni da u stotinjak kvadratnih metara na Bascarsiji imamo sve vjerske bogomolje ,to je bogastvo kakvo niko nema u svijetu.

Kada kritikujemo obnovu ili gradnju dzamija kao i drugih bogomolja pod izbogvorom neizgradnje fabrika umjesto istih,moramo da shvatimo da vjerske zajednice nemaju nista sa izgradnjom fabrika,a da bi mogle biti vise solidarne i osjecajne prema svojim vjernicima stoji i saglasan sam s time. Previse zla su nanijeli oni kojima su smetale te dzamije ,rusili si ih i rasturili upravo oni kojima nije bilo nista sveto pa ni tude bogomolje,da jos bude tuznije mnogi so to cinili sokoljeni,blagosiljani i inspirisani bezboznoscu vjere u koju su se lazno kleli i u ime koje su to necivilizacijski cinili ,ti lazni ,jadni i nemoralni vjernici ,.......

Oni koji odluce da grade bogomolje je njhov slobodan izbor ,vjersko pravo i zelja sopstvenog finansiranja ili namjenski odredene donacije za te svrhe,

Veliki sam protivnik da drzava stimulise ili placa gradnju istih iz budzetskih odnosno poreskih sedstava a sto je vec nesto drugo ,neka vlastodrsci brinu o programima zaposljavanja i privrednog stimulisanja a za to nam nisu krivi graditelji i finansijeri namjenskih donacija ........

Bosnolog ja nisto nemam nista protiv dzamija i crkava i sinagoga i da se one grade ali sto je previse previse je.

Zar nisu mogli pitati da li Turci mogu sa tim parama da izgrade jedan staracki dom ili kucu za nezbrinutu djecu :roll: :roll:

Ali sumnjam da bi to nasi uradili ali i Turci :-) :-)
E pa neprilagodjena proilagodi se nema ti druge.A za fabrike krivite druge a nemojte IZ to nije u njihovoj nadleznosti da gradi fabrike.Uvijek je bilo onih koji prigovaraju i sto su protiv al stvarno mi je zao njihovih dusa sto moraju svasta podnositi i trpjeti kada ne znaju bolje.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#174 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by Bosnolog »

neprilagodjena wrote:
Bosnolog:
@ nepriladodena ,Hoes reci da grade inat dzamije /u inat onima koji su ih rusili,...... :roll:
Kao da imas dusevnu bol i patnju zbog toga sto se grade, zasto se opterecujes time ako te ne interesuje ,gledaj svoja posla i pusti neka ljudi grade svojim novcem ono u cemu uzivaju,i dusevno bivaju napunjeni ,nekom je odlazak u bogomolju i vjerski obred bitniji od mnogih zivotnih stvari ,jako je nemoralno pokazivati disrespekt i netoleranciju prema bogomoljama jer je to vid diskriminacije pema vijenicima ,pogotovo kada znamo da su bolesnom ideologijom zla rusili te bogomolje kao zavrsni cin brisanaj jednog naroda,......vidis meni ne smataju bogomlje i respektujem ih sve bez obzira cije su ,one su dio necega u cemu mnogi nadu dusevni mir, i ponosan sam na ono sti imamo samo mi u Bosni da u stotinjak kvadratnih metara na Bascarsiji imamo sve vjerske bogomolje ,to je bogastvo kakvo niko nema u svijetu.

Kada kritikujemo obnovu ili gradnju dzamija kao i drugih bogomolja pod izbogvorom neizgradnje fabrika umjesto istih,moramo da shvatimo da vjerske zajednice nemaju nista sa izgradnjom fabrika,a da bi mogle biti vise solidarne i osjecajne prema svojim vjernicima stoji i saglasan sam s time. Previse zla su nanijeli oni kojima su smetale te dzamije ,rusili si ih i rasturili upravo oni kojima nije bilo nista sveto pa ni tude bogomolje,da jos bude tuznije mnogi so to cinili sokoljeni,blagosiljani i inspirisani bezboznoscu vjere u koju su se lazno kleli i u ime koje su to necivilizacijski cinili ,ti lazni ,jadni i nemoralni vjernici ,.......

Oni koji odluce da grade bogomolje je njhov slobodan izbor ,vjersko pravo i zelja sopstvenog finansiranja ili namjenski odredene donacije za te svrhe,

Veliki sam protivnik da drzava stimulise ili placa gradnju istih iz budzetskih odnosno poreskih sedstava a sto je vec nesto drugo ,neka vlastodrsci brinu o programima zaposljavanja i privrednog stimulisanja a za to nam nisu krivi graditelji i finansijeri namjenskih donacija ........

Bosnolog ja nisto nemam nista protiv dzamija i crkava i sinagoga i da se one grade ali sto je previse previse je.

Zar nisu mogli pitati da li Turci mogu sa tim parama da izgrade jedan staracki dom ili kucu za nezbrinutu djecu :roll: :roll:

Ali sumnjam da bi to nasi uradili ali i Turci :-) :-)
Nama su donirali milijarde dolara nakon rata za obnovu i rekonstrukciju porusene privrede i povratak protjeranih ali su ih nasi sektoetnokleptomaskodemokratsko mafijaske stranke pronevjerile i mnoga sredstva zavrsila u privatnostranackim dzepovima,jako je nezgodno i neprijatno uslovljavati nekome neciju namjensku donaciju,ja potpuno razumijem tvoju dobru namjeru u potrebi za starackim domovima,studentskim univerzitetima,izgradnju objekata za okupljanje omladine i mnoge stvari koja su nam jako potrebna,medutim optuzivati IZ ili druge koji svojim dobrovoljnim donacijama odnosno svojom dobrom voljom kroz namjenske priloge ulazu u ono sto zele ne bi trebalo osporavati i prigovarati istima jer je to doista izraz zelje nakoga ko u gradnji vjerskog objekta vide svoju duhovnu i moralnu sadisfakciju.Time samo pravim dodatni jaz i nerazumjevanje izmedu vjernika i onih koju bi drugacije sa novcem a na koja nemaju pravo jer nisu nicim uticali pri njegovom namjeskom skupljanju.Kada tome dodamo broj srusenih bogomolja u genocitetu i promjeni etnicke i vjerske strukture gradova zbog priliva protjeranih vjernika iz Dabicevog aparthejda onda to pocinje biti uvredljivo i diskriminirajuce prema najbrojnijoj vjerskoj zajednici nase drzave koja je prezivjela genocid upravo zbog svoje vjerske i etnicke pripadnosti.

Kleptomansko mafijaska vlast je odgovorna za ekonomiju i socijalna pitanja razvoja drustva i oni su jedina adresa na koju treba kucati i koje treba prozivati i smjenjivati.Koliko je bogomolja previse ????,ne znam koja bi trebala biti kvota po gradu,kantonu ili po glavi vjernika i ko bi to da odreduje , kada branis i osporavas ili prigovaras nekome necije pravo na nesto onda se stvara bunt i revolt i dobija kontraefekat,ja bih takode zelio da se radi i lobira snazno na izgradnji vise skola,univerziteta,biblioteka,parkova,javnih okupljalista mladih jer su oni nasa buducnost kao i svega sto se tice drustvenog zivota naroda a od razvoju putne infrastrukture i privrednog stimulanska zaposljavanaj mladih da i ne govorim.Ja sm protivnik da drzava iz budzeta finasira vjerske zajednice i to zakonom treba zabraniti,meduti ne mozemo osporiti niti nekoj firmi ili udruzenju kao i pojedincu da donira sredstva za pomoc vjerskoj zajednici jer je to privatna firma i vlasnik ima pravo na takav cin i time mu taj donirani novac trbao biti osloboden takse PDV-a jer ide u humanitarne svrhe cime bi se pored vjerskih sredsva ulagala i za kulturno sportska drustva i omladinska udruzenja,i time pomogli u sklanjanju djece sa ulice i konzumiranju svog zla kome su danas izlozeni.Upravo zbog nebrige drustva mnogi mladi vide spas u vjeri i druzenju kroz vjerska okupljanja sto je mnogo bolje nego da na nam omladinu unistava zla i nekontrolisana ulica kojom haaju dileri droga i nesigurnost mafijaskih bandi.

Nadam se da si razumjela moj point ,kao sto sam ja potpuno razumi tvoje frustracije,samo ti zelim reci da optuzujes pogresnu adresu,.....mi smo ipak sekularno drustvo i trebali bi da budemo mnogo vise i da se udrzavnim institucijama napravi zakonski distanca i onemoguci zloupotreba, drzava mora biti obgovorna prema gradanima koji je biraju i ciji servis trebaju biti ,isto tako mora zastiti vjersku zajednicu kao instituciju i prava vjernika ,.........
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#175 Re: Nova Džamija u Goraždu

Post by neprilagodjena »

Bosnolog casna pionirska jesam :) :)
Post Reply