Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#8301 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by saraf_osmica »

Vjerujem Bodkinu ali kod mene je telefon uvijek na 3G i stalno je uključen prenos podataka kao i wifi a i lokacija je od kako sam ga kupio stalno bila na ON. Baterija izgura do 2 dana glat. Ne kontam šta je to onda kod mene. Ista stvar je bila i sa L52 i sa L530 i sad sa L630. Moguće da je zbog toga što iz Sarajeva rijetko izlazim, stalno sam na relaciji posao-kuća i tu je signal odličan pa ne vuče puno bateriju. Također kod mene kući (Stup) signal 3G-a je na 50% haman stalno ali zato koristim tu Wifi i telefon se onda ne "pati" sa 3G-om. Ko ne vjeruje, bujrum na kafu pa da se uvjeri :D
User avatar
ElRe
Posts: 10798
Joined: 12/12/2011 11:28

#8302 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by ElRe »

belami1111 wrote:
mufa1 wrote:Wauuuu, tajvan, kako to samo lijepo zvuči. Zamisli, imas kopiju ipada koju su pravili tajvandjani, uhh kako samo obećava, uspjeh zagarantovan...

Negoooo, jutros jedan kolega umal da razbije novu lumiju 830, kupio prvi put smartphone zbog vibera, i zamisli čuda, ne zvoni mu kad ga neko zove.. Kako smo mu se ismijali samo...
Recimu da ne razbija daću mu ja pola para koliko je platio za nju ,makar i viber nezvonio.
Šteta da čovjek padne kad mu nećeš pomoći namjestiti da mu dolaze natifikacije ,čovjek nov a ti stari vuk.
nekenjaj više matereti o viberu ,ima jedno mjesec dana nije te bilo sa viberom na lumia temi
Meni Viber na Lumii 920 radi odlicno, cak i juce update-ovana verzija. Notifikacije uredno stizu, mada Viber trosi bateriju.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#8303 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Qler wrote:Slab signal, bilo mobilne mreze bilo WiFi jede bateriju. Zato kod nas i primjetno duze drzi na 2G jer je signal jaci.
Bas se mogu sloziti sa tobom, vjerovatno tada mobitel daje vise snage wifi i 3g chipovima da bi uhvatili što bolji prijem, jači signal, pa tako oni troše više baterije, ima logike.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#8304 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by agent_zero »

@Qler

Pretjerueš i nisi objektivan. Do neki dan si u zvijezde kovao p7 i sad ga kudiš. Koji si mu đavo instlirao custom launcher? Koristi njihov UI, koji ne laga i koji se ne ruši.

Baš me zanima kako bi neki WP radio kad bi mu tako neke zahvate sa launcherima radio kao ti sa p7 i koliko bi tek on crashao.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8305 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Dobar je, dok nisam vidio koliko kosta.. mislio sam da je max nekih 500KM... za to i nekako.. ali brate telefon od milju maraka da ovako zeza... ali to nije tema. Tema je WP, koji ne laga, koji ne trokira....

I ne svidja mi se Emotion UI, i zar nije fazon famoznog andorida da ga mogu "prilagoditi sebi kako hocu"... ocigledno ne mozes tako lako...
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#8306 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

Pa cijena mu i jest malo preko 500 km, a drugo je sto Telekom šiša ovčice. I ti si jelde uzeo 920-ku po punoj cijeni, ili si naletio kad su je prepolovili, inače nebi nikad ni uzeo telefon nigdje osim kod sarafa osmice, na stupu na pijaci...
User avatar
saraf_osmica
Posts: 1173
Joined: 04/03/2014 17:10
Location: RBIH

#8307 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by saraf_osmica »

mufa1 wrote:Pa cijena mu i jest malo preko 500 km, a drugo je sto Telekom šiša ovčice. I ti si jelde uzeo 920-ku po punoj cijeni, ili si naletio kad su je prepolovili, inače nebi nikad ni uzeo telefon nigdje osim kod sarafa osmice, na stupu na pijaci...
Mufide, ti i jesi uzeo telefon od mene. Huawei U8180 za 50 kermi. Sjećaš se? :D

Od prvog posta sam te provalio al nisam se usudio da napišem ali sada sam siguran da si to ti Mufide I. :D
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#8308 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

mufa1 wrote:Pa cijena mu i jest malo preko 500 km, a drugo je sto Telekom šiša ovčice. I ti si jelde uzeo 920-ku po punoj cijeni, ili si naletio kad su je prepolovili, inače nebi nikad ni uzeo telefon nigdje osim kod sarafa osmice, na stupu na pijaci...
Pa L920 je preko telekoma bila oko 5 stoja, a ovaj kinez je znatno skuplji preko tog istog telekoma. Ja sam uzeo L1020 preko telekoma za nešto preko 4 stoje :-D
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#8309 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by belami1111 »

Qler wrote:Dobar je, dok nisam vidio koliko kosta.. mislio sam da je max nekih 500KM... za to i nekako.. ali brate telefon od milju maraka da ovako zeza... ali to nije tema. Tema je WP, koji ne laga, koji ne trokira....

I ne svidja mi se Emotion UI, i zar nije fazon famoznog andorida da ga mogu "prilagoditi sebi kako hocu"... ocigledno ne mozes tako lako...
Ne zeza P7 ni sa emui a ni sa Z launčerom. Na Z launčeru leti. Probao i jedan i drugi. Telefon ima jako malo ili nimalo laga. P7 sam platio 550 km nov. Koji sw jeli zadnji B 136.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#8310 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

Ma šta napriča, kolko od izlaska je bila 5 stoja? Znam lično čovjeka koji je platio preko milju tu istu 920,pa za par dana neka smiješna cijena, on se hvata za glavu. I danas dan je nosa, kad ga ko pita da proda, traži frajer 6 stoja, pravdajuci kao kolko je on platio.

A to što si ti platio 4 glave telefon nakon skoro dvije godine od izlaska, vjeruj, svako normalan bi se stidio toga...
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8311 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

I ja bi se stidio da platim telefon milju i da laga, ili da nema update nikakav nakon pola godine.... Koliko kosta s3 glavni konkurent 920-ki? I kad ono on dobija lolipop? Odmah poslije kitkat-a jel tako?
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#8312 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

920 ne može nikad bit konkurent s3 jer na s3 i bez svih tih update sve fercera naj normalnije, i viber i WhatsApp i ne moras buljit u njeg dok skidaj fajl.
A sto se tiče update-a na 920, od zadnjih 12, 2 su možda donijela nesto novo, citaj podjonili sa androida, dok ostalih 10 je bilo, pa et, ne vidim nikakve promjene, vjerovatno je nešto "ispod haube".
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8313 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Normalno da ne vidis promjene kad nemas wp. I u pravu si da s3 ne moze biti konkurencija jer je telefon smece. Od starta laga a svaki update je donio novi lag.

Kupi wp i palamudi, do tad ne valjaj bezveze...
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#8314 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by belami1111 »

Nemoj mufa majketi pručati samo da je S3 telefon. Prije dođe kao nešto pedersko plastučno a to da radi kako treba je istina prvih 7 dana a poslije 5 aplikacija pistaje izvor laga i restarta. Imao sam to govno i nikome nebih preporučio , jednostavno prenježan telefin za šminkere i pičkice kojima je važan naziv samsung. Jebeš telefon kad ga ne smiješ u ruke uzeti bez gume okolo.
A i s tim viberom si već dosadio i bogu i narodu
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8315 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

I meni hebeni viber radi bez problema, samo mi nije jasno kako ti je on mjerilo kvalitete os-a? Pisljiva aplikacija koja zeza i na androidu. Danas zvao covjeka preko njega na kraju prekinuo i zvao u hr preko gsm-a je nema skype. Jeftinije nego ponavljati halo sta n cujem ne valja molim kako....
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8316 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Bodkin »

Prvo, jedino srednjoskolac poredi telefone po tome radi li viber bolje ili losije. Drugo, whatsapp radi kao sat. Trece, lumia je bolja od smetljarskog s3. Cetvrto, levati popravili viber. Vidim ne trza vise. Uredno poruke stizu i gui lijepo izgleda :)

P.s.izasao update za tapatalk ali klix jos nista ili je do mene? Vjerujem da mufi na androidu nije ni bio problem sa tapatalk-om. Svemocni android. Jebo enterprise
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8317 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Dva updatea za viber juce i danas, radi bez problema, ali ovi lagdroidasi se uhvatili njega kao pijan plota jer nemaju sta drugo da vaze. Ja bar nosam taj android pa znam sta pricam, a ono wp vidjelo na reklami i sad se pravi steucnjak....
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#8318 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by escobar__ »

Meni Viber ni prije ove dvije nadogradnje nije pravio problem. Nekad se znalo desit da nema notifikacija al' to je problem koji je trajao maksimalno par sati.

A ako je Viber mjerilo kvaliteta operativnog sistema onda jebi ga... :roll:
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#8319 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

:lol: :lol: :lol:
Nokia zvana facepalm...

http://m.bug.hr/vijesti/?id=137826
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#8320 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

mufa1 wrote::lol: :lol: :lol:
Nokia zvana facepalm...

http://m.bug.hr/vijesti/?id=137826
Znao sam ja da ti ne znaš engleski, pa čekaš "stručne" recenzije na Bug-u ili Mobilnom svetu :-D

A L1020 je izašao u julu '13 a ja ga kupio u avgustu '14 i još dobio camera grip gratis koji sam košta cca 150 KM. I sve to za cca 430 KM na 24 rate i 2 godine garancije. I sada sam miran bar naredne 3-4 godine da niko pogotovo mufna neće imati telefon sa boljom kamerom ili navigacijom, što je meni bitno. Za ostalo manje-više nisam ni zainteresovan. Imam skype i whatsapp i IE11, a dobiću i 10-ku vindozu...

A mufna će ostati na jelly bean-u sa lošom kineskom kamerom, hakiranom navi i telefonom koji laga... :-D
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#8321 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

Može li to čudo od tehnike snimat recimo 4k video? Može li Slow motion video?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8322 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Bodkin »

SA 071 wrote:
mufa1 wrote::lol: :lol: :lol:
Nokia zvana facepalm...

http://m.bug.hr/vijesti/?id=137826
Znao sam ja da ti ne znaš engleski, pa čekaš "stručne" recenzije na Bug-u ili Mobilnom svetu :-D

A L1020 je izašao u julu '13 a ja ga kupio u avgustu '14 i još dobio camera grip gratis koji sam košta cca 150 KM. I sve to za cca 430 KM na 24 rate i 2 godine garancije. I sada sam miran bar naredne 3-4 godine da niko pogotovo mufna neće imati telefon sa boljom kamerom ili navigacijom, što je meni bitno. Za ostalo manje-više nisam ni zainteresovan. Imam skype i whatsapp i IE11, a dobiću i 10-ku vindozu...

A mufna će ostati na jelly bean-u sa lošom kineskom kamerom, hakiranom navi i telefonom koji laga... :-D
nemoj ga puno :D cuj navigacija. pa ne treba srednjoskolcima navigacija. idu od kuce do trole i od trole do skole. toliko mogu zapamtiti :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#8323 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

SA 071 wrote:
mufa1 wrote::lol: :lol: :lol:
Nokia zvana facepalm...

http://m.bug.hr/vijesti/?id=137826
Znao sam ja da ti ne znaš engleski, pa čekaš "stručne" recenzije na Bug-u ili Mobilnom svetu :-D

A L1020 je izašao u julu '13 a ja ga kupio u avgustu '14 i još dobio camera grip gratis koji sam košta cca 150 KM. I sve to za cca 430 KM na 24 rate i 2 godine garancije. I sada sam miran bar naredne 3-4 godine da niko pogotovo mufna neće imati telefon sa boljom kamerom ili navigacijom, što je meni bitno. Za ostalo manje-više nisam ni zainteresovan. Imam skype i whatsapp i IE11, a dobiću i 10-ku vindozu...

A mufna će ostati na jelly bean-u sa lošom kineskom kamerom, hakiranom navi i telefonom koji laga... :-D
belami1111 wrote:
Qler wrote:Dobar je, dok nisam vidio koliko kosta.. mislio sam da je max nekih 500KM... za to i nekako.. ali brate telefon od milju maraka da ovako zeza... ali to nije tema. Tema je WP, koji ne laga, koji ne trokira....

I ne svidja mi se Emotion UI, i zar nije fazon famoznog andorida da ga mogu "prilagoditi sebi kako hocu"... ocigledno ne mozes tako lako...
Ne zeza P7 ni sa emui a ni sa Z launčerom. Na Z launčeru leti. Probao i jedan i drugi. Telefon ima jako malo ili nimalo laga. P7 sam platio 550 km nov. Koji sw jeli zadnji B 136.
Toliko o "lag-u na kinezerima"! 8)
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8324 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ja znam iz prve ruke da je wp bolji os. Fluidniji, stabilniji, brzi na slabijem hw-u od lagdroida.


A sad ako nemate sta pametno reci, ne spominjite android na wp temi. Imate temu i tamo onanisite...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13603
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#8325 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by JohnnyS »

jao ta priča s tim je*enim Viberom. Kupiš mobitel od tisuću maraka i onda se gubaš za džaba poruke... :D
Post Reply