Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15051 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

920-ka i danas dan izgleda skupo :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#15052 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

SA 071 wrote:
luminator wrote:
bruteforce wrote:
uglavnom, dobri telefoni :)
Tačno, odličan telefon, ali kao mercedes bez goriva i autoputa.
Što? Ne možeš nazvati sa njih? Ili poslati poruku? Nemaju internet? Kameru? Mape? Šta? Ah da, ne možeš imati cool aplikacije poput zvukova prđenja, cigarete i ostalih cool aplikacija koje na windowsu nemaju što bi ironično rekao bruteforce... :) Potrebe, potrebe su ključne...
Image

:P
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#15053 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

SA 071 wrote:Kada smo kod kvaliteta telefona (mislim na izradu) eno mi 920-ke kući niko je ne koristi osim djece za igru. Nema šta nije preživjela, prošla sito & rešeto, padala, bila u vodi, odlomio se i komad plastike... ali radi. Ima joj 4+ godine. S druge strane LG star 3 mjeseca pade i odmah 120 KM štete. Ali mora da je nezgodno pao sa visine od 80 cm...
I kod mene Lumia 920 i 1020 guraju

doduse kod 1020 je popustio usb port, radi samo punjenje srecom, ali transfer nikako, pc cast prepozna cas ne prepozna
otisao port od silnog ustekavanja istekavanja sestrica, samo igra igrica na njemu.


Kontam da vratim sebi 1020, duša me boli kad vidim kako on s njim barata, al i baterija mu je otisla, jedva izdri par sati bez punjaca, koristio bih ga za slikanja iz svog nekog cejfa, plus raw podrska, moja Z5 retardirana to nema, ni full manual mode.
bruteforce
Posts: 205
Joined: 23/05/2017 14:29

#15055 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by bruteforce »

ne mogu se slikavat na pauzi za krofne sa kerećim ušima :lol:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15056 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Je li moguće da mi je neko hakovao Lumiu ? Preko noći svuklo 500+ MB što sam imao aktivirano buy & surf i plus svuklo sav kredit što sam imao, skoro 20KM, a cijelo vrijeme bio spojen na Wi-Fi i isključena mi je opcija da koristi mobilne podatke za limitiranu Wi-Fi mrežu. Kontam da je do Telecoma, ali i ova opcija o hakovanju je u opticaju.
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15057 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Mehemed wrote:Je li moguće da mi je neko hakovao Lumiu ? Preko noći svuklo 500+ MB što sam imao aktivirano buy & surf i plus svuklo sav kredit što sam imao, skoro 20KM, a cijelo vrijeme bio spojen na Wi-Fi i isključena mi je opcija da koristi mobilne podatke za limitiranu Wi-Fi mrežu. Kontam da je do Telecoma, ali i ova opcija o hakovanju je u opticaju.
meni hakiranje izgleda kao najmanja opcija ali opet,sve je moguce pa i drveni sporet
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#15058 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

Mehemed wrote:Je li moguće da mi je neko hakovao Lumiu ? Preko noći svuklo 500+ MB što sam imao aktivirano buy & surf i plus svuklo sav kredit što sam imao, skoro 20KM, a cijelo vrijeme bio spojen na Wi-Fi i isključena mi je opcija da koristi mobilne podatke za limitiranu Wi-Fi mrežu. Kontam da je do Telecoma, ali i ova opcija o hakovanju je u opticaju.
Ko ce hakovat windows, ni hakeri se ne peglaju oko tog sistema vise :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15059 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Znači prokleti Bh Telecom mi je ukrao novac. Provjerio sam i update aplikacija iako je podešeno da update radi samo preko WiFia i posljednji update je bio 27.08. što znači da nije sigurno to potrošilo promet.
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15060 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Mehemed wrote:Znači prokleti Bh Telecom mi je ukrao novac. Provjerio sam i update aplikacija iako je podešeno da update radi samo preko WiFia i posljednji update je bio 27.08. što znači da nije sigurno to potrošilo promet.
pa nazovi 1444 i neka ti to provjere i vide da nije kakva greska
jbga 20 KM nije malo love u ovom slucaju
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15061 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Zvao sam, i to beskorisno. Kaže koristio si mobilni internet, a ja spavao u to vrijeme. Pa da sam koristio(iako imam wifi) logično bi aktivirao buy & surf. Ne mogu nikako ispasti u pravu, oni su ipak jači i kako god okrenem oni će uvijek biti u pravu, ja ne mogu nabaviti dokaz da su me prevarili.
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15062 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Mehemed wrote:Zvao sam, i to beskorisno. Kaže koristio si mobilni internet, a ja spavao u to vrijeme. Pa da sam koristio(iako imam wifi) logično bi aktivirao buy & surf. Ne mogu nikako ispasti u pravu, oni su ipak jači i kako god okrenem oni će uvijek biti u pravu, ja ne mogu nabaviti dokaz da su me prevarili.
jbga da si na pretplati,kada se ulogujes na stranicu,imas sve podatke kada si zvao,koga si zvao,koliko je trajao poziv
takodjer imas sve i za internet i ostalo
tako bi provjerio u koje vrijeme je otisao kredit i u koje je potrosen internet
na ovoj stranici to sve ima pod stavkom stanje racuna
https://bhmobile.bhtelecom.ba/
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#15063 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

Mehemed wrote:Zvao sam, i to beskorisno. Kaže koristio si mobilni internet, a ja spavao u to vrijeme. Pa da sam koristio(iako imam wifi) logično bi aktivirao buy & surf. Ne mogu nikako ispasti u pravu, oni su ipak jači i kako god okrenem oni će uvijek biti u pravu, ja ne mogu nabaviti dokaz da su me prevarili.
ma preci na drugog operatera je najbolje rjesenje :D ja se kanim dugo vec al polako bice!
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15064 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Ma neću na pretplatu nikako, mene kredit izađe malo jeftinije, a na pretplati moram platiti trošio ne trošio, a mjesečno ne potrošim više od 10-15KM, i to većinom na internet. Na pretplati previše deru. Prijatelj je imao paket od 30KM a na ultri za sve to mu može biti maximalno 20KM, tako da je otkazao pretplatu.

Prešao bi ja da mi svi nisu na telecomu pa koga god bi zvao izašlo bi me skuplje, a ujedno bi morao mijenjati i broj kojeg imam već nekih 10 godina.
Od sad samo male količine kredita na mobitelu i to je to, a aktivirao sam i mjesečnu tarifu 100 minuta prema svima u BiH, 100 poruka i 100MB, a internet promet ću svakako naknadno kupiti jer sa 100MB mjesečno ne možeš ni... ne znam kako bi se izrazio, uglavnom nema ništa od 100MB mjesečno.
User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#15065 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Radar71 »

Mehemed wrote:Ma neću na pretplatu nikako, mene kredit izađe malo jeftinije, a na pretplati moram platiti trošio ne trošio, a mjesečno ne potrošim više od 10-15KM, i to većinom na internet. Na pretplati previše deru. Prijatelj je imao paket od 30KM a na ultri za sve to mu može biti maximalno 20KM, tako da je otkazao pretplatu.

Prešao bi ja da mi svi nisu na telecomu pa koga god bi zvao izašlo bi me skuplje, a ujedno bi morao mijenjati i broj kojeg imam već nekih 10 godina.
Od sad samo male količine kredita na mobitelu i to je to, a aktivirao sam i mjesečnu tarifu 100 minuta prema svima u BiH, 100 poruka i 100MB, a internet promet ću svakako naknadno kupiti jer sa 100MB mjesečno ne možeš ni... ne znam kako bi se izrazio, uglavnom nema ništa od 100MB mjesečno.
Nit bi te izašlo skuplje nit bi mijenjao broj
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#15066 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by jarobot »

Na 930_tki poslije zadnjeg updatea prestao raditi mikrofon ,pri razgovorima i snimanju videa -savjet ???
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15067 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Radar71 wrote: Nit bi te izašlo skuplje nit bi mijenjao broj
Ma neću, ne isplati mi se, drugima bi bilo skuplje kada bi me zvali a i BH Mobile kredit me izađe jeftinije oko 30%
Sve su to ista... Svi uzimaju. Srbija je za 6 klasa jača od BiH što se tiče mobilnih operatera, pogotovo Telenor, nešto više od 16KM (995 Dinara) mjesečno 10GB interneta, i to 4G(što meni nije korisno jer mi mobitel ne podržaje 4G, ali je korisna stvar za neke korisnike), a 1GB mjesečno 395 dinara što je oko 6.50KM, dok BH Telecom naplačuje 5GB mjesečno 15KM, a 1GB mjesečno 10KM, i to je od prije par mjeseci, prije su bili puno skuplji. Telenor također daje svim prepaid korisnicima da odaberu dvije aplikacije besplatno na korištenje ( Facebook, Whatsapp, Viber, Deezer, Twitter, Capture, Instagram). Nisu im ni pozivi skupi. E kada neki bude ovako dobar kao Telenor, onda će se isplatiti preći na njeg, do tada mi je najisplativije ostati na Telecomu.
https://www.telenor.rs/sr/privatni/uslu ... ci/pripejd
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15068 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Mehemed wrote:
Radar71 wrote: Nit bi te izašlo skuplje nit bi mijenjao broj
Ma neću, ne isplati mi se, drugima bi bilo skuplje kada bi me zvali a i BH Mobile kredit me izađe jeftinije oko 30%
Sve su to ista... Svi uzimaju. Srbija je za 6 klasa jača od BiH što se tiče mobilnih operatera, pogotovo Telenor, nešto više od 16KM (995 Dinara) mjesečno 10GB interneta, i to 4G(što meni nije korisno jer mi mobitel ne podržaje 4G, ali je korisna stvar za neke korisnike), a 1GB mjesečno 395 dinara što je oko 6.50KM, dok BH Telecom naplačuje 5GB mjesečno 15KM, a 1GB mjesečno 10KM, i to je od prije par mjeseci, prije su bili puno skuplji. Telenor također daje svim prepaid korisnicima da odaberu dvije aplikacije besplatno na korištenje ( Facebook, Whatsapp, Viber, Deezer, Twitter, Capture, Instagram). Nisu im ni pozivi skupi. E kada neki bude ovako dobar kao Telenor, onda će se isplatiti preći na njeg, do tada mi je najisplativije ostati na Telecomu.
https://www.telenor.rs/sr/privatni/uslu ... ci/pripejd
ne dodje te nista skuplje a mozes imati i 1 GB interneta uz pretplatu...sada si rekao da svi tvoji koriste bh telekom mrezu i samo neka te neko od tvojih uveze u "moj izbor" i imas dodatnih 500 MB interneta
i na pretplati ti mozes sebi dokupljivati dodatno internet,ako ti je to glavno...ali ja sam siguran da ti mjesecno potrosis vise para dopunjavajuci po 2-3 KM nego sto bi odjednom dao 17,5 KM

ali dobro,svako neka koristi sto misli da mu je povoljnije,ja ne bi nikoga nagovarao na nesto

ja sam na pretplati preko 6 godina i ne bi razmisljao o tome da li imam kredita ili nemam,da li imam neta kada mi zatreba ili nemam i tako...meni je to najveca pogodnost a nisam imao nikakvih neugodnih iskustava ni potrosnji,sto se tice ni razgovora ni interneta ni nicega
jedino sto bi sada trebali je dodati jos interneta u osnovne pakete,jer je smijesno da bude 500 MB u 2017. godini
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#15069 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

Mehemed wrote:Zvao sam, i to beskorisno. Kaže koristio si mobilni internet, a ja spavao u to vrijeme. Pa da sam koristio(iako imam wifi) logično bi aktivirao buy & surf. Ne mogu nikako ispasti u pravu, oni su ipak jači i kako god okrenem oni će uvijek biti u pravu, ja ne mogu nabaviti dokaz da su me prevarili.
S obzirom da si na windowsu mozda je sistem pobrljavio i ugasio se wifi i koristio mobilni net. Ne bi me cudilo zna se koliko ima problema sistem koje nece da rijese.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15070 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

zippoo87 wrote:
Ma jok pretplata, nebi to ni po opcijom razno jer bi morao plačati trošio ili ne, a nisam nigdje zaposlen za stalno tako da bi mi to predstavljalo ogroman problem. Bolje mi je ovako aktivirati mjesečnu tarifu što sam i uradio sinoć i miran sam :) A i ta opcija moj izbor je vjerovatno nešto na pretplati, a niko ne koristi pretplatu. Vidio sam ja koliko košta dokupljivanje interneta na pretplati, košta papreno. Slaba im je ponuda na pretplati, umjesto da bude u svakom slučaju bolje od prepaida ono je u rijetkim slučajevima bolje od prepaida.
Potrošim otprilike 12-15 KM mjesečno na dopunu interneta, a s tim da me kredit dođe jeftinije, iz džepa mi ne izađe toliko para, a na pretplati koliko piše, toliko bi mi i izašlo iz džepa.
probook wrote: S obzirom da si na windowsu mozda je sistem pobrljavio i ugasio se wifi i koristio mobilni net. Ne bi me cudilo zna se koliko ima problema sistem koje nece da rijese.
Može biti, ali problem je što ne mogu naći na šta je moglo otići, nije uradilo nikakav update aplikacija, historija u IE je uredna, historija Tube Pro aplikacije također uredno(u slučaju da sam u snu ugasio wifi i pokretao youtube klipove nebi sigurno mogao u snu obrisati historiju svega što sam gledao, nema šanse, nikad i ne ulazim u historije). Mape se također nisu updateovale jer sam evo odjutros updateovao i uzelo 36MB, a sve i da jesu nema teoretske šanse da je moglo uzeti preko 500MB jer imam samo mapu BiH koja je cijela čini mi se manje od 200MB, tako da update ne može da bude veći od nekih 50-ak MB.
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#15071 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by febo_acm »

Prijatelju niko ti ne nudi pretplatu od 100 KM, nego od 15 KM. Ne znam cemu tolika panika. Ultra ne moze i nikada nece biti povoljnija od pretplate. Ako oko 15 KM, uzmi papir i olovku i sracunaj. Evo ja sam sada na Ultri. 10-15 KM me kosta internet + pozivi... Znaci cirkus, bezveze placam 25-30 KM mjesecno. Kod mene je situacija da sutra prelazim u novu firmu i dobit cu sluzbeni broj. Da ne pricam o srkletu kad mi nestane kredita pa se osjecam ko zadnji debil. Ako ti je internet bitan imas i povoljnijih operatera.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#15072 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Fazon je sto lik misli da i dalje ima nesto skuplje prema drugim mrezama fazon, sve ti je sada isto osim obracunskih jedinica, samo je do tebe koga ces uzeti.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15073 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Mehemed wrote:
Ma jok pretplata, nebi to ni po opcijom razno jer bi morao plačati trošio ili ne, a nisam nigdje zaposlen za stalno tako da bi mi to predstavljalo ogroman problem. Bolje mi je ovako aktivirati mjesečnu tarifu što sam i uradio sinoć i miran sam :) A i ta opcija moj izbor je vjerovatno nešto na pretplati, a niko ne koristi pretplatu. Vidio sam ja koliko košta dokupljivanje interneta na pretplati, košta papreno. Slaba im je ponuda na pretplati, umjesto da bude u svakom slučaju bolje od prepaida ono je u rijetkim slučajevima bolje od prepaida.
Potrošim otprilike 12-15 KM mjesečno na dopunu interneta, a s tim da me kredit dođe jeftinije, iz džepa mi ne izađe toliko para, a na pretplati koliko piše, toliko bi mi i izašlo
Mehemede, ljudi su u pravu. Mini 15 platiš 17,5 KM i dobiješ 500 MB interneta. Ono što ne potrošiš razgovora preneseš u naredni mjesec, a dokup interneta je mislim 4 KM 500 MB, a 6 KM 1 GB. I još možeš ostvariti popust pri kupovini uređaja... Ako ltru dopunjavaš 15-20 KM to ti je onda tu negdje, ali je na pretplati veći komfor...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15074 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

SA 071 wrote:
Mehemede, ljudi su u pravu. Mini 15 platiš 17,5 KM i dobiješ 500 MB interneta. Ono što ne potrošiš razgovora preneseš u naredni mjesec, a dokup interneta je mislim 4 KM 500 MB, a 6 KM 1 GB. I još možeš ostvariti popust pri kupovini uređaja... Ako ltru dopunjavaš 15-20 KM to ti je onda tu negdje, ali je na pretplati veći komfor...
Ne ne ne, ne. Ja u mjesec dana potrošim cca 15-ak KM i onda dva mjeseca ne potrošim ni 10, a da plačam 17.50KM čak kad ne potrošim ni 10KM. 500MB interneta mjesečno nek okače mačku o rep, to ne može biti ni za viber i facebook, a kamo li za još ponešto. 4KM 500MB a 6KM 1GB dokupa, pravo su jeftini, nema dalje. Ja ultru od 15-20KM ne platim 15-20KM već platim manje. 20KM ultre me izađe 15KM, tako da mi ne pada na pamet da se prebacujem na pretplatu kada mi je ovako kako god sračunam isplativije. Znao sam u mjesec dana da ne potrošim ni 5KM, i sad na to da platim 17.50KM, ma nema teoretske šanse. Ovako mogu kako hoću, a na pretplati da otkažem bi morao platiti sve do kraja ugovora, ma ne pada mi na pamet.
Taj popust pri kupovini uređaja na 15KM paketu je beznačajan.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#15075 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

A sto jednostavno ne uzmes gofree, halo, mozes i mtel, bolje za razgovor, jeftiniji net, jeftinije sve ? Nema vise da je nekome skuplje drasticno zato sto te zove, niti obrnuto.
Post Reply