Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15001 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

U mene na 630ki isto izbacuje da je naišao na problem sa SD karticom, bla bla bla... Radio sam to ali nije uspjelo, ta mi je kartica i crkla prije par mjeseci, pa sam je odnio na reklamaciju jer je imala 3 godine garancije i dobio sam novu i neko vrijeme nije izbacivalo i onda opet počelo da izbacuje ali pritišćem ne jer znam da nema efekta i da kliknem da, opet će izbacivati, kliknuo ja da ili ne. Na Win 8.1 sam, nikada nisam instalirato 10ku.
@turbofolk Nosi svog na garanciju kad već imaš garancije, ja nemam, ja sam svoju 630ku kupio u Novembru 2014e tako da je garancija davno istekla.
User avatar
turbofolk
Posts: 3138
Joined: 13/05/2014 09:37

#15002 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by turbofolk »

zippoo87 wrote:imam ova dva boldirana "Problema"...takodjer mi nakon svakog restarta izbacuje ovo sa sd karicom,ja samo kliknem "no" i rijesen problem
ovo sto izbacuje obavijest za te neke poruke +,to mi se pojavilo od zadnjeg updatea,mislim na creators nadogradnju
To mi manje smeta od ovog problema koji imam sa nedobijanjem notifikacija za propuštene pozive. :D
Inače ovo "poruke+" ustvari je aplikacija koja dolazi sa nadogradnjom win10, ali nije kompatibilna sa uređajem L640. Jučer baš provjerio. Ušao u store i u pretraživač ukucao "poruke +" I ima aplikacija koja je ustavri kao wiber ili whatsapp, samo je vezana za telecom operatera, ali mi piše: aplikacija nije kompatibilna sa vašim uređajem. - šteta :D
zippoo87
Posts: 15541
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15003 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

turbofolk wrote:
zippoo87 wrote:imam ova dva boldirana "Problema"...takodjer mi nakon svakog restarta izbacuje ovo sa sd karicom,ja samo kliknem "no" i rijesen problem
ovo sto izbacuje obavijest za te neke poruke +,to mi se pojavilo od zadnjeg updatea,mislim na creators nadogradnju
To mi manje smeta od ovog problema koji imam sa nedobijanjem notifikacija za propuštene pozive. :D
Inače ovo "poruke+" ustvari je aplikacija koja dolazi sa nadogradnjom win10, ali nije kompatibilna sa uređajem L640. Jučer baš provjerio. Ušao u store i u pretraživač ukucao "poruke +" I ima aplikacija koja je ustavri kao wiber ili whatsapp, samo je vezana za telecom operatera, ali mi piše: aplikacija nije kompatibilna sa vašim uređajem. - šteta :D
Sto se tice tog drugog problema ,uradi hardrestart,formatiraj telefon ali obavezno prije formata uradi backup i nastimaj da ti backup snimi i izgled desktopa i aplikacije i poruke i pozive
Hard reset na win10 rjesava 90% problema
Cijeli postupak formata i vracanja backupa ti traje izmedju 2-3 sata,cisto,informativno
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15004 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

do kraja godine preimenovati temu u ´Nokia & Android´
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15005 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

& Qler :)
User avatar
turbofolk
Posts: 3138
Joined: 13/05/2014 09:37

#15006 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by turbofolk »

zippoo87 wrote:Sto se tice tog drugog problema ,uradi hardrestart,formatiraj telefon ali obavezno prije formata uradi backup i nastimaj da ti backup snimi i izgled desktopa i aplikacije i poruke i pozive
Hard reset na win10 rjesava 90% problema
Cijeli postupak formata i vracanja backupa ti traje izmedju 2-3 sata,cisto,informativno

Uradio prije par dana hard reset telefona i format kartice, sa koje sam ranije sve podatke prebacio na kompjuter, uredno instalirao ponovo par aplikacija na SD karticu i sad zasad sve funkcioniše bez problema. Vratile su mi se notifikacije za propuštene pozive, čak više i ne dobijam onu obavijest o nepravilnosti SD kartice, kao ni onu dobrodošlicu u "poruke+".
Mogu reći, konačno sam zadovoljan, nakon dugo vremena. I zaista... moram pohvaliti mogućnosti personalizcije za win10 mobile, stvarno super izgleda kad naštimaš početni ekran po svom ćejfu.

Dakle, zippoo87, hvala na savjetu :thumbup:
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#15007 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by tap3ah75 »

je li ikad proradio fb mesinger za nokia lumiu?
zippoo87
Posts: 15541
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#15008 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

turbofolk wrote:
zippoo87 wrote:Sto se tice tog drugog problema ,uradi hardrestart,formatiraj telefon ali obavezno prije formata uradi backup i nastimaj da ti backup snimi i izgled desktopa i aplikacije i poruke i pozive
Hard reset na win10 rjesava 90% problema
Cijeli postupak formata i vracanja backupa ti traje izmedju 2-3 sata,cisto,informativno

Uradio prije par dana hard reset telefona i format kartice, sa koje sam ranije sve podatke prebacio na kompjuter, uredno instalirao ponovo par aplikacija na SD karticu i sad zasad sve funkcioniše bez problema. Vratile su mi se notifikacije za propuštene pozive, čak više i ne dobijam onu obavijest o nepravilnosti SD kartice, kao ni onu dobrodošlicu u "poruke+".
Mogu reći, konačno sam zadovoljan, nakon dugo vremena. I zaista... moram pohvaliti mogućnosti personalizcije za win10 mobile, stvarno super izgleda kad naštimaš početni ekran po svom ćejfu.

Dakle, zippoo87, hvala na savjetu :thumbup:
Drago mi je da si rijesio pobleme
Samo jos jedan tip,ako koristis fb,instagram,viber,...ove aplikacije instaliraj na memoriju telefona a ne na sd karticu...jer je iskustvo koristenja nemjerljivo
Instagra recimo i ne mozes instalirati na SD ali mislim da se aknadno moze prebaciti na sd,ali je spor i rusi se i nikaav sa SD kartice
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#15009 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by ala7 »

Problem riješen sa Huawei P9 Lite. Pustio sam korijen kada je u pitanju bio Microsoft mobile ali nakon prelaska na Android ne pomišljam se vraćati na Windows.. Nemoj sad da neko kaže došao si ovdje trolati ovo je tema lumia. Moje mišljenje sad je da je Windows smeće obično.. Podrška je najgori segment Microsofta i zbog toga je osuđen na propast..
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#15010 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by strong69 »

@ala7,
Svako bira prema svojim zahtjevima i potrebama. Ako nisi bio zadovoljan dobro da si promijenio OS.
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#15011 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by ala7 »

:zoka:
strong69 wrote:@ala7,
Svako bira prema svojim zahtjevima i potrebama. Ako nisi bio zadovoljan dobro da si promijenio OS.
Da svakako ali trenutno Microsoft je prepustio korisnike na milost i nemilost pa ko se snađe snađe.. Napokon mogu da koristim Instagram, Messenger, Facebook bez krešovanja plus mogućnost audio i video poziva na Messengeru, boljom podrškom za aplikacije SportsTracker i GoPro, plus mogućnost korištenja Here aplikacije koju Microsoft nije mogao zadržati u ugovoru. Microsoft jest fluidan kao sistem sam za sebe ali aplikacije i podrška za njih nula, ne ulažu u developere a danas je sve kroz app..
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#15012 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by strong69 »

Slazem se s tobom. Jos je i gore nego sto si ti napisao. Njihove vlastite aplikacije gore su od onih za Android ili iOS platformu. Ja bih bio presretan da su njihove Office aplikacije u rangu sa onim na drugim platformama i da rade bez problema. Pisao sam i o problemu sa mail klijentom, nemogucnosti otvaranja pojedinih dodataka u mailu i slicno... Excel nije mogao da otvori fajlove sa ActiveX sadrzajima. Dodjes u situaciju da moras nesto hitno da uradis/odgovoris i da si se pouzdao u taj uredjaj i kao po zlu moras hitno da pregledas neke dokumente i posaljes odgovore putem istog i nista ne radi.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#15013 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Vidim da je ovo malo zamrlo :)
Prije 2-3 dana je bio neki update, neki redovni, pretpostavljam...
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#15014 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

Za koji dan će biti predstavljena Nokia 8 pa će tema valjda malo živnuti :D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#15015 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

naletio slucajno, izgleda neke andorid aplikacije se mogu instalirati na wphone :O sideload apps For developers opcija pa onda sa nekim programom preko kompjutera prebaciti .apk
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#15016 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

Daj više informacija, kakav link, tutorijal. To bi bila prava stvar kad bi moglo.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#15017 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

nije Nokia, ali je WP... valja li ovo za ovu cijenu + PDV :mrgreen:
https://www.info.ba/hardware/8321/hp-elite-x3
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#15018 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

moke_31 wrote:Daj više informacija, kakav link, tutorijal. To bi bila prava stvar kad bi moglo.
https://forum.xda-developers.com/window ... 0-t3174629
https://github.com/Aftnet/LibretroRT/wi ... -on-mobile

ne znam radi li jos....
edit: ne radi :run:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15019 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

to je radilo na nekim early buildovima desetke, dok je MS jos ekperimetisao sa opcijama... i onda su kao radi zastite od piraterije ukinuli to... mislim da im je to samo da kvacicu stave da danas to proradi, ali nece...
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#15020 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

I raja šta kaete...ekstra fontele, još samo da je na windowsu majku mu :D

https://www.klix.ba/scitech/tehnologija ... /170817034
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15021 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

moke_31 wrote:I raja šta kaete...ekstra fontele, još samo da je na windowsu majku mu :D

https://www.klix.ba/scitech/tehnologija ... /170817034
da je na windowsu bio bi dumbphone onda


meni je ok, neka se bude cijena kretala oko 500€ taman za ove pare.
moke_31
Posts: 1879
Joined: 18/05/2011 14:54

#15022 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

Quaresma wrote:
moke_31 wrote:I raja šta kaete...ekstra fontele, još samo da je na windowsu majku mu :D

https://www.klix.ba/scitech/tehnologija ... /170817034
da je na windowsu bio bi dumbphone onda


meni je ok, neka se bude cijena kretala oko 500€ taman za ove pare.
U pravi si bio bi dumbphone. WP je definitivno mrtav, nema više smisla o njemu raspravljati, čak je i notorni Dino sa vindows novosti presto pisati članke :D

Šalu na stranu, meni je ova Nokia 8 beton, pročito sam i prve impresije (nije detaljna recenzija) na GSM areni i telefon je definitivno u rangu flagshipa top brendova, a sa cijenom je prihvatljivi od svih njih, preporučena cijena je 600 EUR. Treba još sačekati detaljnu analizu zeissove camere koja bi trebala biti vrh.

U svakom slučaju prije bi ovu Nokiu kupio nego preskupe i izvikani iphone, galaxy, sony, ili nekog kineza.

Vidjećemo kako će se pokazati u real life. Ako bude imala bar pola od onoga što je krasilo prijašnje nokijine telefone (uključujući i neke sa windowsom kao što je moja neuništiva 920-ka :D ) biće best buy :thumbup:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#15023 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Definitivno nema više ništa od windows phone-a, Microsoft je totalno digao ruke od toga, tako da je to propalo, dok se Android odlično drži.
User avatar
Maharadza
Posts: 16723
Joined: 30/01/2013 15:13

#15024 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »



Dobro je to sve, ali sa 600 EUR totalno precijenjeno...pa S8+ možeš naći za 629 EUR, LG G6 čak za 450 EUR!
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#15025 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

gdje moze naci za te pare? vecina telefona se uzima preko operatera, barem kod nas, a pogledaj cijene kakve su kod operatera


Meni je Nokia 8 ok, ali sam iznenadjen da nema full manual mode, no eto, trebalo bi sa 8.0 da vrate UI sa Lumia Camera app i s njom da se vrate i kontrole sa iste.


Opet s druge strane s cime se Nokia diče jeste stock android i brzi apdejti, za S8 ćeš čekati prvo gotovo godinu dana da dobije Oreo.
dodaj još i bloatware kojeg samsung ima na pretek

a i svakako će joj padati cijena, ovo je cijena na launcu s toga je i ocekivati ovakvu.


ja se nadam ako kad dodje u telekom da seljaci iz telekoma ne stavljaju neke dodatne poklone uz telefon, jer samim tim telefon dodatno poskupe kako vidim.
Post Reply