Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14951 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

roki wrote:
Filter wrote: bh telecom kartica??
Jeste
nije do winblowsa. do telecoma je
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14952 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

odradio i ja sinoc kumulativni update...sve standardno radi
mene L640 pravo dobro slusa na creators nadogradnji
User avatar
drndalo
Posts: 22816
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14953 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by drndalo »

Filter wrote:
roki wrote:
Filter wrote: bh telecom kartica??
Jeste
nije do winblowsa. do telecoma je
Sta se desava tu? Sta poduzeti?
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14954 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

drndalo wrote: Sta se desava tu? Sta poduzeti?
nemam pojma druze. znam samo da kolega @roki nije jedini.
koliko sam upratio, samo sa bh telecomovim brojevima se to dogadja
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#14955 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by luminator »

I tako, Windows phone 8.1 je mrtav, nema više podrške.

Kako stvari stoje, dogodine ista sudbina čeka i Windows 10 mobile.

Tako je to sa kabadahijama.
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14956 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

11.07 je prestala podrska za 8.1, ali to te ne sprjecava da i dalje koristis telefon. 640, 920 i dalje odlicno rade :)
u subotu je bio neki veci update za win 10. vrtili su se zupcanici oko ponoci, nisam skontao sta se mijenjalo.
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#14957 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by luminator »

Filter wrote:11.07 je prestala podrska za 8.1, ali to te ne sprjecava da i dalje koristis telefon. 640, 920 i dalje odlicno rade :)
u subotu je bio neki veci update za win 10. vrtili su se zupcanici oko ponoci, nisam skontao sta se mijenjalo.
Pa dobro, može se radit i na simbianu...
Ali nemožeš tek tako ukinut podršku za OS na kojem se vrti 80% win mobitela.
Na desetki je svega 20%.
Pogledajmo pad udjela windowsa u prodanim mobilnim uređajima u svijetu pa ćemo sabrati 2+2. Bliži se kraj.

Šteta. Još jedan dokaz da konjski menadžment može pokopat najbolju ideju, iako se ima para kao pijeska u Sahari.
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14958 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

to je neka cudna MSova politika. pa ukinuli su i main support za win 7 :-)

elem, 8.1 je jos uvijek jako upotrebljiv os.
u broju prodanih telefona win os ima zanemarljiv udio, skoro na nivou statisticke greske. ali je meni odlican, i steta je sto ce vjerovatno brzo nestati.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14959 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by escobar__ »

Diskutabilno je koliko je 8.1 upotrebljiv kad je Messenger prestao raditi, Viber nije vidio nadogradnje već duže vrijeme, a sâm Microsoft najavljuje prekid podrške i za Skype.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14960 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Skype vise ne radi na Windows 8.1 (kao moderna aplikacija) na Window 8.1 RT kao i na Windows Phone 8.1


Inace, meni je i dalje Win10Mobile beton OS, ono sta meni treba radi odlicno, i iskreno ne znam sa cime bi ga mijenjao jer nosam pored njega i Andorid i nikako mi ne lezi...
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#14961 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by luminator »

Operativni sistem nije nimalo upitan, nego je nerazumljiva politika Microsofta.

Ne mogu vjerovat da jedan takav gigant sa takvim resursima, glupavom politikom može upropastit izvrstan OS.

Možda će nam do godine biti jasnije.
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14962 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

MS igra na sve ili nista
ako im ne upali ovo sa "surface" phonom,oni nemaju plan B
vjerovatno do kraja ove godine i prva polovina druge ce ili biti taj stotinu godina najavljivani telefon ili nece biti ni mobilnog windowsa
sto se samog surface telefona tice,postoje one skice i kako bi trebao izgledati ALi...posotji to veliko ali :D

i meni licno lezi windows 10 mobile i evo nakon vise od dvije godine,kako imam L640 i w10m,jos mi nije dosadio
ali da ima nekih sitnih musica sa vremena na vrijeme ima...najvise me nervira sto mi nekada nestane slika,iako ih uredno uslikam
takodjer na L640 i camera app steka,nece brzo da okida slike
ovaj problem imam od kupovine telefona i desavao se i na win 8.1 a desava se i na win10,na svim mogucim i nemogucim update.ima
mozda je i sta do samog hardwarea kamere,ko ce ga znati
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#14963 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

Obicni shit. Eno i LinkedIn odustaje od aplikacije za winphone. Messenger otvara 10 sekundi, hoces da sliku posaljes, otvori dvije i odmah kresa :D pocela i kamera da laga

A vrhunac zadnjih dana, wifi konekcija. Ukljucim je i ona je zapamtila sve konekcije iz objekta gdje sam bio prije toga. Ove nove ne cita. Onda moram ugasiti wifi (ali na scrolldown baru), zatvoriti u potpunosti WIFI prozor pa nanovo sve.

Ako gdje ne znam sifru pa je trebam kucati, ne otvara tastaturu :D

Fin sistem na oko, al ima krdo musica i to onih zunzara :D
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14964 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Meni FB otvara dugo u zadnje vrijeme, ali ostalih problema bas nikakvih nemam, ni sa galerijom ni sa kamerom ni sa wifi..
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#14965 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

Taj odgovor sam i ocekivao od Qlera :D
Ti si dobr, ja FB aplikaciju ne mogu ni pokrenuti, ulazim preko browsera :D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14966 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

zippoo87 wrote:MS igra na sve ili nista
ako im ne upali ovo sa "surface" phonom,oni nemaju plan B
vjerovatno do kraja ove godine i prva polovina druge ce ili biti taj stotinu godina najavljivani telefon ili nece biti ni mobilnog windowsa
sto se samog surface telefona tice,postoje one skice i kako bi trebao izgledati ALi...posotji to veliko ali :D

i meni licno lezi windows 10 mobile i evo nakon vise od dvije godine,kako imam L640 i w10m,jos mi nije dosadio
ali da ima nekih sitnih musica sa vremena na vrijeme ima...najvise me nervira sto mi nekada nestane slika,iako ih uredno uslikam
takodjer na L640 i camera app steka,nece brzo da okida slike
ovaj problem imam od kupovine telefona i desavao se i na win 8.1 a desava se i na win10,na svim mogucim i nemogucim update.ima
mozda je i sta do samog hardwarea kamere,ko ce ga znati
skontao sam da kada koristim HDR opciju tada nestaju slike a kada je HDR off okej je sve. al zna nervirati
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14967 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

BlackCaviar wrote:Taj odgovor sam i ocekivao od Qlera :D
Ti si dobr, ja FB aplikaciju ne mogu ni pokrenuti, ulazim preko browsera :D
Slack mi bolje radi na Windowsu nego na andoridu, ovaj novi skype na andoridu je katastrofa, instagram cesce korstim na windowsu cisto zbog kamere, ali radi dobro i tamo i vamo, messenger mi je na andoridu jer bolje radi realno, tako da ga nemam na windowsu, a i fb app radi tamo bolje... kamera i photos app mi je bolja na windowsu, kao i office paket i mail client... ove "poslovne" stvari, imenik mi je bolje uradjen na windowsu..

Android mi ima app za banku, windows nema, ne znam sta jos, twitter koristim i tamo i ovamo, one snapchat i slicno ne koristim, to je to u glavnom...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#14968 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

Qler wrote:
BlackCaviar wrote:Taj odgovor sam i ocekivao od Qlera :D
Ti si dobr, ja FB aplikaciju ne mogu ni pokrenuti, ulazim preko browsera :D
Slack mi bolje radi na Windowsu nego na andoridu, ovaj novi skype na andoridu je katastrofa, instagram cesce korstim na windowsu cisto zbog kamere, ali radi dobro i tamo i vamo, messenger mi je na andoridu jer bolje radi realno, tako da ga nemam na windowsu, a i fb app radi tamo bolje... kamera i photos app mi je bolja na windowsu, kao i office paket i mail client... ove "poslovne" stvari, imenik mi je bolje uradjen na windowsu..

Android mi ima app za banku, windows nema, ne znam sta jos, twitter koristim i tamo i ovamo, one snapchat i slicno ne koristim, to je to u glavnom...
..kao i sve drugo što je made by microsoft (doduše win10 je dobar)! :mrgreen:

A nađe se i za to riješenje; https://skype.en.uptodown.com/android/old :thumbup:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14969 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

BlackCaviar wrote:Eno i LinkedIn odustaje od aplikacije za winphone
To nije tačno. Gase aplikaciju za Windows Phone (8), a izbacuju novu za Windows (10) Mobile. LinkedIn je inače Microsoftova firma.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14970 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

luminator wrote:Ne mogu vjerovat da jedan takav gigant sa takvim resursima, glupavom politikom može upropastit izvrstan OS.
Nije to glupava politika, iako je nama nekad iritantna. Oni su majstori inovacije i zarade. Mobiteli kao uređaji su u izumiranju, koliko god to nekome zvučalo čudno. Microsoftov sljedeći potez su mobilni uređaji sa full Windowsom, koji će definitivno biti daleko od mobitela. Ko bude htio klasični mobitel uvijek mu ostaje mogućnost da kupi neku android igračku. :D
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#14971 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

zunazu wrote:
BlackCaviar wrote:Eno i LinkedIn odustaje od aplikacije za winphone
To nije tačno. Gase aplikaciju za Windows Phone (8), a izbacuju novu za Windows (10) Mobile. LinkedIn je inače Microsoftova firma.
We are retiring the existing Windows Mobile App on 08/31/2017, which means the app icon will remain on your phone but will no longer work. You can continue to use LinkedIn on your Windows phone by going to www.linkedin.com from your mobile web browser (Edge, Internet Explorer). From here you'll be able to access the full range of LinkedIn features, including search and profile editing, which were not available on the app.

For easy access to LinkedIn mobile web, you can pin the website to your start screen on your mobile device and open it with a single tap. Instructions on how to do so below.

Open the web browser on your Windows phone.
Enter www.linkedin.com and navigate to the site.
Tap the three-dot menu button at the top right.
Select "Pin To Start"

Additionally, we will be launching a new LinkedIn Windows desktop app in a few weeks on the Microsoft Windows App store.

Please feel free to contact us with any questions.

The LinkedIn Team

Prave, al za desktop. E sad, ako to znači da će se moći i na fon da skine, onda sam iznenađen. Ako ne znači, onda mi je svejedno, navikao :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#14972 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Da, znaci, jer sve sto imas na windows 10 PC, imas i na mobilnoj.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#14973 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

diablobih wrote:Da, znaci, jer sve sto imas na windows 10 PC, imas i na mobilnoj.

Čuj? E to nisam znao, na kompu mi je sedmica bila do prije par dana :D Kul :thumbup:

Haj valjda će to ugajguliti, a do tada pomirit je se sa svetim gralom - hard resetom.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#14974 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

zunazu wrote:
luminator wrote:Ne mogu vjerovat da jedan takav gigant sa takvim resursima, glupavom politikom može upropastit izvrstan OS.
Nije to glupava politika, iako je nama nekad iritantna. Oni su majstori inovacije i zarade. Mobiteli kao uređaji su u izumiranju, koliko god to nekome zvučalo čudno. Microsoftov sljedeći potez su mobilni uređaji sa full Windowsom, koji će definitivno biti daleko od mobitela. Ko bude htio klasični mobitel uvijek mu ostaje mogućnost da kupi neku android igračku. :D
Da vise mozemp docekati taj surface telefon. Mislim da ga najavljuju od kako je izasla lumia 920 :-D
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14975 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

l33t wrote:
zippoo87 wrote:MS igra na sve ili nista
ako im ne upali ovo sa "surface" phonom,oni nemaju plan B
vjerovatno do kraja ove godine i prva polovina druge ce ili biti taj stotinu godina najavljivani telefon ili nece biti ni mobilnog windowsa
sto se samog surface telefona tice,postoje one skice i kako bi trebao izgledati ALi...posotji to veliko ali :D

i meni licno lezi windows 10 mobile i evo nakon vise od dvije godine,kako imam L640 i w10m,jos mi nije dosadio
ali da ima nekih sitnih musica sa vremena na vrijeme ima...najvise me nervira sto mi nekada nestane slika,iako ih uredno uslikam
takodjer na L640 i camera app steka,nece brzo da okida slike
ovaj problem imam od kupovine telefona i desavao se i na win 8.1 a desava se i na win10,na svim mogucim i nemogucim update.ima
mozda je i sta do samog hardwarea kamere,ko ce ga znati
skontao sam da kada koristim HDR opciju tada nestaju slike a kada je HDR off okej je sve. al zna nervirati
HDR mi je po defaultu iskljucen a nekada mi nestanu slike,ne bas cesto ali vecinom kada mi je neka bas bitna,jer obicno uslikam nesto,umjesto da pravim "note" i onda nestane a to mi hitno treba
dodje mi da ga razbijem
Post Reply