Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#14876 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

zunazu wrote:
Quaresma wrote:i šta onda kad budeš imao full windows 10 naspram konkurencije?

danas nove telefone sa windowsom mozes na prste jedne ruke prebrojati.


otkad je izasao windows phone, uvijek ista priča, al bukvalno.
Ja, i? Ja kupujem jedan (1) telefon, da bih ga koristio, da mi pruži ono što me interesuje, i tu je potpuno irelevantno koliko ima drugih modela. Ali ljudi padaju na reklame i propagandu i to je nešto što također razumijem.
pa kako moze biti broj novih telefona irelevantan

pa sta sad novi korisnik treba da uzme? do hp.a tesko da ces doci, a skup do bola, a i i ogroman.

dalje, lumia 950 vjerovatno nece dobiti septembarsku nadogradnju, ne onu zvanicnu.

ako ne bude novih telefona sa windowsom ne znam kako platforma onda moze opstati.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14877 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

@Maharadza, ima transperancy jbt podesis kako hoces i ne izgleda sareno, meni je sve bijelo i providno ne izgleda ko slikovnica mojne hejt... ima i WP customize opcije, jedino sto me nervira je podesavanje wallpapera koji racuna pozadinu kao citavu kad cuvate back sto je totalna glupost, pri stavljanju slike rezolucije telefona nikad ne stavi sliku kako treba.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14878 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

Quaresma wrote:i šta onda kad budeš imao full windows 10 naspram konkurencije?

danas nove telefone sa windowsom mozes na prste jedne ruke prebrojati.


otkad je izasao windows phone, uvijek ista priča, al bukvalno.
Quaresma wrote:pa kako moze biti broj novih telefona irelevantan

pa sta sad novi korisnik treba da uzme? do hp.a tesko da ces doci, a skup do bola, a i i ogroman.

dalje, lumia 950 vjerovatno nece dobiti septembarsku nadogradnju, ne onu zvanicnu.

ako ne bude novih telefona sa windowsom ne znam kako platforma onda moze opstati.
Eto pročitaj svoja dva odgovora pa ti meni objasni šta si htio reći. Ja tebe zaista ne razumijem, šta pričaš, šta hoćeš, potpuno si mi nejasan.

To da L950 neće dobiti RS3 upgrade je nešto što je vjerovatno jedino od tebe zabilježeno na kompletnoj globalnoj internet mreži.

Da, potrebno je više Windows uređaja. Da, desiće se smartphone sa full Windowsom. Da, to će povećati broj uređaja. Da, broj uređaja nije relevantan nikome osim firmama koje ih prodaju. To ne mijenja moj odnos prema Windowsu kao jedinom OS-u kojeg mogu sa zadovoljstvom koristiti. A bijeda nek koristi android, i nek bira između 7894 ponuđena modela, koga briga?
Last edited by zunazu on 29/04/2017 09:44, edited 1 time in total.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14879 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

r_faruk wrote:ja sam takodjer presao na android.... i ako mi izgleda kao slikovnica za djecu.... ali radi... prema tome, slikovnica je koja radi :)
Dobro si mogao, ja bih se rađe vratio na feature phone nego da koristim nešto što već i samim nazivom asocira na dječiju igračku. Čuj "android". :nevjerujem:




:pusi2:
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#14880 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by r_faruk »

zunazu wrote:
r_faruk wrote:ja sam takodjer presao na android.... i ako mi izgleda kao slikovnica za djecu.... ali radi... prema tome, slikovnica je koja radi :)
Dobro si mogao, ja bih se rađe vratio na feature phone nego da koristim nešto što već i samim nazivom asocira na dječiju igračku. Čuj "android". :nevjerujem:




:pusi2:
Nerado, al eto da probam kada je vec lumia riknula.... Neki dan uzmem lumiu od zene da vidim razliku...... WP je daleko brzi i fluidniji. Sljedeci telefon ce vjerovatno ponovo biti WP.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14881 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

r_faruk wrote:Nerado, al eto da probam kada je vec lumia riknula.... Neki dan uzmem lumiu od zene da vidim razliku...... WP je daleko brzi i fluidniji. Sljedeci telefon ce vjerovatno ponovo biti WP.
U jeftinijoj kategoriji je L640XL zmaj, a u malo skupljoj sigurno L950XL.
L640 i L650 su još jeftinije varijante, a sasvim dobri telefoni.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14882 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

beni-bu-man wrote:Jednostavno predjes na Android
Koji je šupalj ko đevđir. :roll:

Whoops. Millions of Android phones are wide open to hackers

http://mashable.com/2017/04/28/smartpho ... 6QHeGCgPqc
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#14883 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

zunazu wrote: Eto pročitaj svoja dva odgovora pa ti meni objasni šta si htio reći. Ja tebe zaista ne razumijem, šta pričaš, šta hoćeš, potpuno si mi nejasan.

To da L950 neće dobiti RS3 upgrade je nešto što je vjerovatno jedino od tebe zabilježeno na kompletnoj globalnoj internet mreži.

Da, potrebno je više Windows uređaja. Da, desiće se smartphone sa full Windowsom. Da, to će povećati broj uređaja. Da, broj uređaja nije relevantan nikome osim firmama koje ih prodaju. To ne mijenja moj odnos prema Windowsu kao jedinom OS-u kojeg mogu sa zadovoljstvom koristiti. A bijeda nek koristi android, i nek bira između 7894 ponuđena modela, koga briga?
šta nije jasno? moj odgovor se odnosi prvenstveno na tvoju konstataciju za full windows 10 na telefonima, ono što si spomenuo na prethodnoj stranici

govorim da je windows mobile telefona jako malo, i ovo što ih malo ima jedva se zna za njih, ne moze svaka firma nabaviti high end telefon za hiljade svojih zaposlenika.

mislim u norveskoj da prelaze na android jer nema novih telefona na windowsu, a do tada su uzimali neke pristupacne lumije.

sa windowsom uvijek isti problem sa aplikacija, evo na lumiji 1020 i 920 imam 8.1, ne planiram ici na w10m, jer znam kako rade, a najvise tu ispasta 1020 sa kamerom, sad niti ostati na 8.1 koji je uber stabilan, niti ici na w10m koji ima mana na 1020, recimo snima u mono modeu, nema glance screen.

i sad ako hoces na windows 10 moras tamo caprkati po registryu i sta sve ne.

i ove aplikacije tipa messenger, nemaju podrske, dok recimo kod androida, i da imas stariju verziju na starijoj verziji androida, ona opet radi.


kakav odnos ti imas sa windowsom, to mene ne interesuje, niti sam uopste to spominjao u postovima, moj post se odnosi na generalno stanje windows mobilea na trzistu.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14884 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Izašao update sinoć. Verzija 1703, OS build 15063.251... L950

Malo su nešto mijenjali u meniju, preslagivali opcije. To je ono što je vidljivo na prvu...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14885 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

r_faruk wrote:Za kameru nije bitan samo senzor!!! I da svaka kamera na mobitelu je smece, isto kao sto su svi zvucnici na televizorima smece. Samom cinjenicom da poredis dslr sa mobitelima govoris koliko si dijete. Ali ja to razumijem. I ja sam nekada bio dijete....
Iako nerado, ali se sa Maharadžom moram složiti u jednom, a to je da L950 ima kameru koju još niko nije "prekucao". I da, ona zaista pravi slike u rangu prosječnih DSLR-a, što je za jedam mobitel itekako dostignuće, odnosno mijenja ti fotoaparat koji postaje suvišan.

Eh, ja sad znam da će Qler odmah vrisnuti da su PV 808 ili L 1020 imale bolju kameru (u pojedinim segmentima stvarno jesu) ali je ova na L950 i L950XL ipak kompletnija (i u fotografiji i u videu)... :)
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14886 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Video je osjetno bolji na 950 u odnosu na 808, ali zvuk je bolji na 808, kao i slike, stills... Jednostavno ostrina PV-a je neprevazidjena, kao i xenon...

Inače, sad za prvi maj ja i jaran, ob slika sa iPhone 7 plus ja sa 950-kom, jebi ga, i on prizna da su slike bolje na lumiji, samo on se vadi na software, na onaj portret mode, na brzinu okidanja slika, onaj rapid mode...
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14887 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

je li neko od vas dobio creators update na win10 mobile ?
ima 10 dana kako je izasao a meni jos nije "sletio" na telefon :D
citao sam jucer da je kod nekih procepilo,pretezno kod raje iz Srbije
izgleda da mi sto imamo od BHTelekoma mobitele necemo jos dobiti :D
mislim znam da ide u valovima,ali nisam ocekivao val svaki mjesec :D
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14888 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

SA 071 wrote:Izašao update sinoć. Verzija 1703, OS build 15063.251... L950

Malo su nešto mijenjali u meniju, preslagivali opcije. To je ono što je vidljivo na prvu...
jutros legao update... kao da brze/fluidnije radi
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14889 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Filter wrote:
SA 071 wrote:Izašao update sinoć. Verzija 1703, OS build 15063.251... L950

Malo su nešto mijenjali u meniju, preslagivali opcije. To je ono što je vidljivo na prvu...
jutros legao update... kao da brze/fluidnije radi
kod mene ni danas nista
gdje ti je kupljen mobitel ?
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14890 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

zippoo87 wrote:
Filter wrote:
SA 071 wrote:Izašao update sinoć. Verzija 1703, OS build 15063.251... L950

Malo su nešto mijenjali u meniju, preslagivali opcije. To je ono što je vidljivo na prvu...
jutros legao update... kao da brze/fluidnije radi
kod mene ni danas nista
gdje ti je kupljen mobitel ?
bh telecom
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#14891 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by luminator »

SA 071 wrote:Izašao update sinoć. Verzija 1703, OS build 15063.251... L950

Malo su nešto mijenjali u meniju, preslagivali opcije. To je ono što je vidljivo na prvu...
To za 950, a mi sa 640xl ćemo još pričekat.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14892 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

I kod mene je sa BH Telekoma. I meni se čini da su malo sređivali po sistemu. Inače vrlo čudno za "mrtav" OS od kojeg su svi digli ruke pa i sam MS. :) A za L640 XL još nije došao update...
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14893 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

i moja L640 je iz telekoma
a vidim da ni drugi sa L640/xl nisu dobili
cuo sam da svi govore da je sistem fluidniji i da ima manje gresaka...pa cekam to ali nije hica,sve radi i ovako...pa neka dodje update kada dodje
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14894 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

narode,meni ovaj update nikako da dodje,pa kontam da idem preko insidera
da li neko zna na kojem kanalu insidera mogu samo da skinem CU i da se onda odjavim sa insidera
ima li jos uvijek release preview na insideru ili imaju samo fast i slov ringovi ?

znaci htio bi samo CU a ne i nove novije buildove koje MS radi za novi update

da li da radim ovo ili da se jos malo strpim :D
amcibald
Posts: 50
Joined: 11/12/2012 20:52

#14895 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by amcibald »

zippoo87 wrote:narode,meni ovaj update nikako da dodje,pa kontam da idem preko insidera
da li neko zna na kojem kanalu insidera mogu samo da skinem CU i da se onda odjavim sa insidera
ima li jos uvijek release preview na insideru ili imaju samo fast i slov ringovi ?

znaci htio bi samo CU a ne i nove novije buildove koje MS radi za novi update

da li da radim ovo ili da se jos malo strpim :D
Preporucio bi ti da se strpis jos barem 7 dana ipak insider nije to to,iako je u zadnje vrijeme stabilniji nego prije. Nista ne gubis da se jos malo strpis znam i ja svako jutro prvo sta provjerim da li ima updatea. Jos kad procitam da su dr na bhtelekomu na l950 dobili a mi na 640 jos cekamo nestrpljenje me sce vise hvata.
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14896 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

pa znam ja sta je insider,bio sam 2 godine insider
zato i pitam,ima li na insideru jos uvijek reliase kanal,na tom kanalu su bili fakticki samo oficijelni i najstabilniji buildovi a na fast ringu,najnestabilniji

ako jos uvijek ima reliase ring,onda mogu preko njega dobiti CU bez ikakvih problema ili posljedica
ako nema,moze li mi neko reci koji je zadnji build na slow ringu ?
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14897 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Na release ringu bi trebao dobiti CU
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14898 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Qler wrote:Na release ringu bi trebao dobiti CU
probati cu sutra uci u insider i odabrati ovaj kanal
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#14899 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by corei3 »

Skinuo sam ja na taj nacin za svoju 640,i moze. Nervira to sto kad sam jutroa ustao vidim snimljene aistemske aplikacije koje nisam imao,word ekcel i jos njoh deaetak iako je update na storu ugasen. Da je sistem sad neato fluidniji mozda malo,ali bio je i prije
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14900 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

evo ukljucio sam insider i odabrao reliase kanal i evo ima creators nadogradnja...idem lagano da je skinem :D
ovi uhljebi iz telekoma su iz nekog razloga blokirali update na L640
Post Reply