Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#14851 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by beni-bu-man »

BHfanatik wrote:
beni-bu-man wrote:
BHfanatik wrote:Zasto ne radi facebook messenger kod lumie 925? Supruga mi takode ima lumiu 630 i kodd nje ne radi. Pokusao sam upgrade na win 10 ali ni to ne radi. WTF?
Jednostavno predjes na Android

I hocu drug vjeruj mi ovo smece vise nikad.

vjerujem ti, eno kod mene zjape u ladici 920 i 1520-ka
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#14852 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by r_faruk »

BHfanatik wrote:
beni-bu-man wrote:
BHfanatik wrote:Zasto ne radi facebook messenger kod lumie 925? Supruga mi takode ima lumiu 630 i kodd nje ne radi. Pokusao sam upgrade na win 10 ali ni to ne radi. WTF?
Jednostavno predjes na Android

I hocu drug vjeruj mi ovo smece vise nikad.
ja sam takodjer presao na android.... i ako mi izgleda kao slikovnica za djecu.... ali radi... prema tome, slikovnica je koja radi :)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#14853 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

r_faruk wrote:
BHfanatik wrote:
beni-bu-man wrote: Jednostavno predjes na Android

I hocu drug vjeruj mi ovo smece vise nikad.
ja sam takodjer presao na android.... i ako mi izgleda kao slikovnica za djecu.... ali radi... prema tome, slikovnica je koja radi :)
Image

Image

Ako išta sliči i asocira na "slikovnicu", onda je to ovo wp smeće! :lol: :lol:
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14854 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

ovo na slikama je win8
windows 10 nije ni slican i sistem je puno ozbiljniji sto se tice UI-a

a maharadza je pravo deriste :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#14855 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by beni-bu-man »

zippoo87 wrote:ovo na slikama je win8
windows 10 nije ni slican i sistem je puno ozbiljniji sto se tice UI-a

a maharadza je pravo deriste :D
samo da imaju podrsku da valja
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#14856 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

zippoo87 wrote:ovo na slikama je win8
windows 10 nije ni slican i sistem je puno ozbiljniji sto se tice UI-a

a maharadza je pravo deriste :D
Toliko boli istina pa prelazimo na uvrede?! :lol:
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14857 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Maharadza wrote:
zippoo87 wrote:ovo na slikama je win8
windows 10 nije ni slican i sistem je puno ozbiljniji sto se tice UI-a

a maharadza je pravo deriste :D
Toliko boli istina pa prelazimo na uvrede?! :lol:
hah ma nije uvreda,nego se tako ponasas na forumu...ne znam zasto se cudis onda nazivima koje dobijas :P
btw. ja ne robujem stvarima ni materijalnim a pratim tehnologiju i IT,tako da mi nikada nece biti jasno kako neko toliko grcevito nesto uzdize ili nesto pljuje po netu
danas imamo toliko izbora,da mozes birati skoro sve...svako koristi ono sto zeli,neko voli promjene,neko ovo,neko ono
forum bi trebao sluziti da se diskutuje a na ovakvim temama da se vise pomogne sa nekim savjetima i tako

a sta ti radis...ti citav svoj zivotni vijek visis po temama OS i napadas i pljujes ljude koji koriste nesto drugacije od tebe
bolan sve dosadi...meni je android davno dosadio,sada 3 godine koristim windows a i on mi polahko dosadjuje ,pa cu mozda kasnije probati i iOS...cisto volim drugacije stvari,ne vezem se ni za sta ,niti napadam ljude koji koriste nesto drugo
opusti se bolan,ovo je forum,zivi pravi zivot,samo se to pika,ebo i telefon i OS i sve ovo od plastike i metala,najljepse otici na vrh neke planine,brda i popiti kafu,uz vjetar
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14858 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

zippoo87 wrote: hah ma nije uvreda,nego se tako ponasas na forumu...ne znam zasto se cudis onda nazivima koje dobijas :P
btw. ja ne robujem stvarima ni materijalnim a pratim tehnologiju i IT,tako da mi nikada nece biti jasno kako neko toliko grcevito nesto uzdize ili nesto pljuje po netu
danas imamo toliko izbora,da mozes birati skoro sve...svako koristi ono sto zeli,neko voli promjene,neko ovo,neko ono
forum bi trebao sluziti da se diskutuje a na ovakvim temama da se vise pomogne sa nekim savjetima i tako

a sta ti radis...ti citav svoj zivotni vijek visis po temama OS i napadas i pljujes ljude koji koriste nesto drugacije od tebe
bolan sve dosadi...meni je android davno dosadio,sada 3 godine koristim windows a i on mi polahko dosadjuje ,pa cu mozda kasnije probati i iOS...cisto volim drugacije stvari,ne vezem se ni za sta ,niti napadam ljude koji koriste nesto drugo
opusti se bolan,ovo je forum,zivi pravi zivot,samo se to pika,ebo i telefon i OS i sve ovo od plastike i metala,najljepse otici na vrh neke planine,brda i popiti kafu,uz vjetar
jednostavno receno, ko skonta skonto ko nije, jbg... zivi svoj zivot i pusti druge da zive svoj, kaki je taki je, svak ima izbor. :thumbup:
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#14859 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Fajcion »

Čuj boli istina. Pa nije to ovde nečija babovina :-) Ovakvi tipovi koji pljuju po pojedinim stvarima u ovom sl wp nisu ni svjesni svoje ograničenosti.
Jel imaš to nešto što voliš i što je tebi bolje? Ok! Nemoj drugom soliti pamet
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#14860 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

zippoo87 wrote:
Maharadza wrote:
zippoo87 wrote:ovo na slikama je win8
windows 10 nije ni slican i sistem je puno ozbiljniji sto se tice UI-a

a maharadza je pravo deriste :D
Toliko boli istina pa prelazimo na uvrede?! :lol:
hah ma nije uvreda,nego se tako ponasas na forumu...ne znam zasto se cudis onda nazivima koje dobijas :P
btw. ja ne robujem stvarima ni materijalnim a pratim tehnologiju i IT,tako da mi nikada nece biti jasno kako neko toliko grcevito nesto uzdize ili nesto pljuje po netu
danas imamo toliko izbora,da mozes birati skoro sve...svako koristi ono sto zeli,neko voli promjene,neko ovo,neko ono
forum bi trebao sluziti da se diskutuje a na ovakvim temama da se vise pomogne sa nekim savjetima i tako

a sta ti radis...ti citav svoj zivotni vijek visis po temama OS i napadas i pljujes ljude koji koriste nesto drugacije od tebe
bolan sve dosadi...meni je android davno dosadio,sada 3 godine koristim windows a i on mi polahko dosadjuje ,pa cu mozda kasnije probati i iOS...cisto volim drugacije stvari,ne vezem se ni za sta ,niti napadam ljude koji koriste nesto drugo
opusti se bolan,ovo je forum,zivi pravi zivot,samo se to pika,ebo i telefon i OS i sve ovo od plastike i metala,najljepse otici na vrh neke planine,brda i popiti kafu,uz vjetar
A ti ne braniš ovaj propali OS u svakome postu i odmah se pališ kao hepo kocka čim se nešto negativno (iako istinito) napiše? Nevjerovatno koliko mu je krivo što sam u pravu! Valjda ima veze s tim što sam vam ovdje davnih dana najavio propast ovoga OS-a pa me ne možete smisliti?! :lol: :lol:

I to baljezganje i popovanje svome kolegi uputi koji je izvalio klasičnu HEJTERSKU glupost na koju sam morao reagovati...čuj android "slikovnica" pored wp-a koji je BAZIRAN na tom principu tj. tiles UI-u i izgleda kao kakva bojanka! I mene onda prozivaš i napadaš lično...hajmo malo u ogledalo pogledati prije nego nekome filozofiju prosipaš! :run:

I poradi malo na interpunkciji, prvo veliko slovo i pisanju generalno, oči zaboliše...mada ideš ti na listu gnjavatora svakako ali ti stvarno preporučujem da malo obratiš pažnju na navedene stvari ako želiš da te IKADA shvate ozbiljnim! ;-)

PS. I koji mozak moraš biti pa nazivati OS "slikovnicom" i očiti hejt prosipati o istome a KORISTITI GA ISTOVREMENO...meni je to nerazumljivo i nevjerovatno! :run:
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14861 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

probook wrote:
zunazu wrote:Haj ne kmečite. :D

Relativno brzo ćemo imati telefone, ili kako se već budu zvali ti uređaji, sa full Windowsom. E to će biti seks. :D :izet:
To se govori od 8.1 pa nikako docekati :run:
Ne znam šta je ko govorio, ali tek ove godine dolazi Qualcommov Snapdragon 835 koji će biti prvi ARM procesor sposoban da vozi Windows 10.

Biće seksa. :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#14862 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

i šta onda kad budeš imao full windows 10 naspram konkurencije?

danas nove telefone sa windowsom mozes na prste jedne ruke prebrojati.


otkad je izasao windows phone, uvijek ista priča, al bukvalno.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#14863 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by artime »

Neki dan sam uzela mamin android :shock: tek tad sam skontala da stvarno ne mogu taj OS... ili sto rece ovdje neko ili iOS ili nesto deseto... ne mogu da vjerujem koliko su neke stvari, posebno postavke google racuna zakomplikovali... mislim nije komplikovano koliko puta moras da ides na sljedece, pa opet nesto sljedece.. ono sto mi se uvijek svidjalo kod wina jeste jednostavnost.. u par koraka i to je to. ne znam... jesu oni usrali sa ovim nadogradnjama ali ima je OS fluidan i brz... sto se ne moze reci za iskustvo dok koristis android..
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#14864 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

roflmao
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14865 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Maharadza wrote:
zippoo87 wrote:
Maharadza wrote: Toliko boli istina pa prelazimo na uvrede?! :lol:
hah ma nije uvreda,nego se tako ponasas na forumu...ne znam zasto se cudis onda nazivima koje dobijas :P
btw. ja ne robujem stvarima ni materijalnim a pratim tehnologiju i IT,tako da mi nikada nece biti jasno kako neko toliko grcevito nesto uzdize ili nesto pljuje po netu
danas imamo toliko izbora,da mozes birati skoro sve...svako koristi ono sto zeli,neko voli promjene,neko ovo,neko ono
forum bi trebao sluziti da se diskutuje a na ovakvim temama da se vise pomogne sa nekim savjetima i tako

a sta ti radis...ti citav svoj zivotni vijek visis po temama OS i napadas i pljujes ljude koji koriste nesto drugacije od tebe
bolan sve dosadi...meni je android davno dosadio,sada 3 godine koristim windows a i on mi polahko dosadjuje ,pa cu mozda kasnije probati i iOS...cisto volim drugacije stvari,ne vezem se ni za sta ,niti napadam ljude koji koriste nesto drugo
opusti se bolan,ovo je forum,zivi pravi zivot,samo se to pika,ebo i telefon i OS i sve ovo od plastike i metala,najljepse otici na vrh neke planine,brda i popiti kafu,uz vjetar
A ti ne braniš ovaj propali OS u svakome postu i odmah se pališ kao hepo kocka čim se nešto negativno (iako istinito) napiše? Nevjerovatno koliko mu je krivo što sam u pravu! Valjda ima veze s tim što sam vam ovdje davnih dana najavio propast ovoga OS-a pa me ne možete smisliti?! :lol: :lol:

I to baljezganje i popovanje svome kolegi uputi koji je izvalio klasičnu HEJTERSKU glupost na koju sam morao reagovati...čuj android "slikovnica" pored wp-a koji je BAZIRAN na tom principu tj. tiles UI-u i izgleda kao kakva bojanka! I mene onda prozivaš i napadaš lično...hajmo malo u ogledalo pogledati prije nego nekome filozofiju prosipaš! :run:

I poradi malo na interpunkciji, prvo veliko slovo i pisanju generalno, oči zaboliše...mada ideš ti na listu gnjavatora svakako ali ti stvarno preporučujem da malo obratiš pažnju na navedene stvari ako želiš da te IKADA shvate ozbiljnim! ;-)

PS. I koji mozak moraš biti pa nazivati OS "slikovnicom" i očiti hejt prosipati o istome a KORISTITI GA ISTOVREMENO...meni je to nerazumljivo i nevjerovatno! :run:
ne branim ja nista...nadji jedan moj post gdje nesto uzdizem kao sto ti radis to sa androidom i zalijepi ovdje ako nadjes
pisem realno...koristim sistem i pisem sta mi dobro radi a sta ne radi i sta bi volio da radi bolje
rijec REALNO je nesto sto ti nikada neces razumjeti,no dobro...opusti se,previse si licno shvatio onaj prethodni post

sto se tice pisanja,imas zareze,imas novi red...sve je citko i jasno,ne znam sta ne razumijes ?
mene ovdje shvataju dovoljno ozbiljno,za razliku od nekih :lol:
i sto je tebe toliko "pogodilo" sto je neko napisao da je android slikovnica ...je li to ti radis u googlu i to upravo na odijelu "slikovnice",pa te povrijedilo :P
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14866 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Bez obzira na svu blamažu ja i dalje volim WP. Gledam da kupim Lumiu 830 sa garancijom do Novembra za 180KM. Dobro je očuvan, otprilike 8/10. Imam 630ku, hoću malo brži telefon sa boljom kamerom. Imal' ko kakvu bolju ponudu od ove ? Samo malo starije Nokia Lumie, neću Microsoft Lumiu.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#14867 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by roki »

Juce sam kod raje na ulici vidio oko 4-5 lumija. To mi je ok zaista,ukusi su razliciti. Ja imam svoju 950 koja skuplja prasinu i koju sam juce upalio poslije dugo vremena, i mogu reci da je telefon ko telefon super ali update aplikacija opet stopa, ponuda na storu nikakva, odma me ohladi.
Na androidu kakav takav je sve radi i aplikacija ima i previse, 5 ih valja doduse, ostalo bezveze, a iz iste domene.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14868 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

Ja sam sa Lumiom 630 bio prezadovoljan, samo što već je sad ispod mojih potreba, ne mogu više sa 512MB rama, a i treba mi jača kamera, a služio me više od dvije i po godine i služit će još dok skroz ne crkne, jer koji mobitel ja kupim nov, ne prodajem ga. Još uvijek mi radi 5130 XM koju sam kupio u Martu 2010e i još uvijek se koristi, samo jednom bateriju promijenio prije par godina jer se napuhala od previše muzike. Samo Nokia.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#14869 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by r_faruk »

PS. I koji mozak moraš biti pa nazivati OS "slikovnicom" i očiti hejt prosipati o istome a KORISTITI GA ISTOVREMENO...meni je to nerazumljivo i nevjerovatno! :run:
Mozak koji je punoljetan. Ja ne znam koliko ti imas godina, ovako bih rekao da si tinejdzer pa ti zanimljivo ganjati specifikacije mobitela i slicne gluposti. Tako sam i ja prije petnaest godina znao sve o procesorima, grafickim karticama etc. Sada mi treba fluidnost te da se mogu javiti i poslati poruku. Ostalo obavljam preko racunara. Kameru na mobitelu ne koristim jer je svaka kamera za mob. smece. Trenutno sam na androidu iz prostog razloga sto mi je crkla lumia, a i dok je radila nije radila kako treba. Atachment, mail, slika, sve je to preko mobitela presporo. I sto si se toliko upalio zbog slikovnice... Na mojoj lumiji je bila samo jedna boja....

PS: jesi li bar dvadesetu uzeo?
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#14870 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by iz Mostara »

r_faruk wrote: Kameru na mobitelu ne koristim jer je svaka kamera za mob. smece. T
Probaj LG G4 pa ćeš vidit šta je kamera :D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14871 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ja evo imam G3 i koristim ga najvise zbog mobilnog bankarstva.. sve ostalo mi je na WP-u... Andorid mi nikako ne lezi, a iskreno ne daju mi se velike pare za iPhone jer mislim da ne vrijedi tih para. Andorid uvijek nestu buguje, evo maloprije mi se srusio facebook, iz cista mira.. 3GB RAM-a mu ocigledno nije dovoljno...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#14872 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

r_faruk wrote:
PS. I koji mozak moraš biti pa nazivati OS "slikovnicom" i očiti hejt prosipati o istome a KORISTITI GA ISTOVREMENO...meni je to nerazumljivo i nevjerovatno! :run:
Mozak koji je punoljetan. Ja ne znam koliko ti imas godina, ovako bih rekao da si tinejdzer pa ti zanimljivo ganjati specifikacije mobitela i slicne gluposti. Tako sam i ja prije petnaest godina znao sve o procesorima, grafickim karticama etc. Sada mi treba fluidnost te da se mogu javiti i poslati poruku. Ostalo obavljam preko racunara. Kameru na mobitelu ne koristim jer je svaka kamera za mob. smece. Trenutno sam na androidu iz prostog razloga sto mi je crkla lumia, a i dok je radila nije radila kako treba. Atachment, mail, slika, sve je to preko mobitela presporo. I sto si se toliko upalio zbog slikovnice... Na mojoj lumiji je bila samo jedna boja....

PS: jesi li bar dvadesetu uzeo?
Ne dao Bog nikome tvoj mozak! ;-)

I čuj ti njega svaka kamera smeće...a baš lumia 950 ima najbolji kameru koju do danas nije niko prekucao (mada uzalud sve kada je OS smeće), barem kada su mobiteli u pitanju, znači slike u rangu DSLR-a pravi (divi sliku ispod)! Veze ti nemaš o mobitelima ali znaš ljude prozivati djecom čim neko ukaže na nelogičan hejt! :lol:

Image

Image
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14873 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

Quaresma wrote:i šta onda kad budeš imao full windows 10 naspram konkurencije?

danas nove telefone sa windowsom mozes na prste jedne ruke prebrojati.


otkad je izasao windows phone, uvijek ista priča, al bukvalno.
Ja, i? Ja kupujem jedan (1) telefon, da bih ga koristio, da mi pruži ono što me interesuje, i tu je potpuno irelevantno koliko ima drugih modela. Ali ljudi padaju na reklame i propagandu i to je nešto što također razumijem.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#14874 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by r_faruk »

Za kameru nije bitan samo senzor!!! I da svaka kamera na mobitelu je smece, isto kao sto su svi zvucnici na televizorima smece. Samom cinjenicom da poredis dslr sa mobitelima govoris koliko si dijete. Ali ja to razumijem. I ja sam nekada bio dijete....
Post Reply