Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
BlackCaviar
Posts: 955
Joined: 05/06/2010 16:36

#14801 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

Ja bio na sajmu automobila i haj hoću da slikam ona auta, nakon svake 5 fotografije mi izbaci slova SAVING i ona tako stoje dok skroz ne ugasim aplikaciju, onda je normalno do pete slike. I to samo taj dan :lol:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#14802 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by strong69 »

SA 071 wrote:Sinoć bio neki update :-D Stalno puštaju neke update-e, valjda ne bi da su odustali od OS-a :-D
Moguce je da Microsoft nije odustao ali su od te platforme odustali programeri i broj kvalitetnih aplikacija je mali. Bolje aplikacije cak i MS pravi za iOS i Android.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14803 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

ja L640 koristim skoro 2 godine i nastaviti cu barem jos godinu dana,jer ima sve sto meni trenutno treba ...i od aplikacija i od hardwarea
a kada dodje vrijeme promjene...tada cu razmisljati na koji OS preci...sada bi po nekoj logici trebao doci iOS (to ako se zaposlim na budzetu :D)

edit
evo neki novi update dosao na standardnoj verziji .1066 build
lider
Posts: 1133
Joined: 12/02/2011 13:14

#14804 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by lider »

BlackCaviar wrote:Ja bio na sajmu automobila i haj hoću da slikam ona auta, nakon svake 5 fotografije mi izbaci slova SAVING i ona tako stoje dok skroz ne ugasim aplikaciju, onda je normalno do pete slike. I to samo taj dan :lol:
Masovan problem, na hrvatskom piše "spremanje" i inače možeš samo resetovati mob da to nestane
Jedino šta trajno pomaže je hard reset mobitela, a nema neka dobra besplatna aplikacija da zamijeni Microsoft kameru, toliko je jadna trgovina.
Budalaština šta uradiše od platforme
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14805 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

meni se isto desilo nekad da uslikam sliku, i ona nestane... i kod koristenja onog HDR-a se to pretezno desavalo... iritirajuce
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14806 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

desavalo se i meni da nestanu slike
takodjer nekada se slike u galeriji pojave nakon par minuta a ne odmah cim ih uslikas
ja sam se nadao da ce to MS ispraviti ali to se dugo vuce i nista
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14807 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

strong69 wrote:
SA 071 wrote:Sinoć bio neki update :-D Stalno puštaju neke update-e, valjda ne bi da su odustali od OS-a :-D
Moguce je da Microsoft nije odustao ali su od te platforme odustali programeri i broj kvalitetnih aplikacija je mali. Bolje aplikacije cak i MS pravi za iOS i Android.
Microsoft nije odustao, ali raja još nije svjesna da su batalili consumer varijantu i okrenuli se enterprise marketu.

Neki dan su policiji Hamburga prodali 900 Lumija.

Policija New Yorka odavno koristi Windows telefone.

Wileyfox odustao od Androida i počinje praviti Windows 10 Mobile uređaje jer je Windows neuporedivo sigurniji.

Microsoft je mogao izbaciti više telefona i to je ono gdje su prvenstveno kiksali. Imali su velike pauze. L640/650/950 su prilično dobro prodati, ali nakon toga nema ništa novo. Istina, rade drugi proizvođači, ali su to uglavnom skupe varijante i nedovoljno promovisane.

Što se mene tiče, nek izbace po jedan model svake 3 godine samo da ne budem prisiljen razmišljati o napuštanju platforme, jer alternativa definitivno ne postoji. Neću valjda na Android da mi se djeca smiju. :D
Pavel Nedved
Posts: 63
Joined: 28/02/2017 14:04

#14808 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Pavel Nedved »

Jel neko zaintresovan da kupi Lumiu 950 XL, sa garancijom iz BHT-a je. Dao bih je poprilcno jeftino, post mi ne godi ovaj Windows nikako :mrgreen:
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#14809 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by rovac13 »

Ja prodajem lumiu godinu-dvije i nece niko.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#14810 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

Ja se rijesih zadnje u kuci prije par dana, doduse zamjenu radio uz doplatu moju. Da sam prodavao ne bih je nikada prodao.

Ja sada ne bih kupio Lumiu 950 ni za 200 KM, a nekada sam bio zagrizeni fan windows phone sistema.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#14811 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Mehemed »

rovac13 wrote:Ja prodajem lumiu godinu-dvije i nece niko.
Koji je model ?
senturk
Posts: 562
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#14812 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by senturk »

Pa jesu li zbilja toliko lose lumija 950 (xl),, bas sam misliu kupit ako budem mijenjao telefon... :cry:
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14813 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

senturk wrote:Pa jesu li zbilja toliko lose lumija 950 (xl),, bas sam misliu kupit ako budem mijenjao telefon... :cry:
ha jebes ga drug, to ti je od insana do insana.
meni je odlicna, nekome smetlje... i tako, ko i sve :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#14814 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Haris.ba »

Nedavno su promjenili skroz i vezanost operativnost sistema na različitim platformama i izdvojili mobilni sistem (saće imati vlastiti ciklus obnavljanja nevezan za dosadašnji jedinstveni windows 10). Niko zvanično ni da zucne zašto.

Neko misli da je to radi lakšeg obnavljanja sistema. Ja da se samo dešava ponavljanje slučaja windows ce, windows mobile, windows phone....

To nije ni okretanje poslovnim korisnicima ko što neko gore napisa. To je priprema za kurban.

Šteta. A najgore je da ih ništa ne košta, samo radi marketinga je isplativo - izbaciti naslljednika 950 -e. Mi budale bi opet poletile.
senturk
Posts: 562
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#14815 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by senturk »

Pavel Nedved wrote:Jel neko zaintresovan da kupi Lumiu 950 XL, sa garancijom iz BHT-a je. Dao bih je poprilcno jeftino, post mi ne godi ovaj Windows nikako :mrgreen:
Koliko ima garancije i koliko je para, da vidim na cemu sam. :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14816 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Filter wrote:
senturk wrote:Pa jesu li zbilja toliko lose lumija 950 (xl),, bas sam misliu kupit ako budem mijenjao telefon... :cry:
ha jebes ga drug, to ti je od insana do insana.
meni je odlicna, nekome smetlje... i tako, ko i sve :)
ja ne vjerujem da je to uopste los telefon a kamoli smece...hardwareski je i dan danas flagship ...mislim da svo pljuvanje po telefonu dolazi sa softwareske strane,nekima nije legao windows 10,nekima nedostaje aplikacija ali mislim da uredjaj kao uredjaj nije los
a telefon specifikacija kao L950xl kosta barem duplo vise
senturk
Posts: 562
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#14817 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by senturk »

Filter wrote:
senturk wrote:Pa jesu li zbilja toliko lose lumija 950 (xl),, bas sam misliu kupit ako budem mijenjao telefon... :cry:
ha jebes ga drug, to ti je od insana do insana.
meni je odlicna, nekome smetlje... i tako, ko i sve :)
Ok,, ja imam 925 lumiju ali je nesto prestala da radi tj samo se 'zamrznula', i jedva sam je ugasio,meni windows kao sistem sasvim odgovara, nisam nesto aktivan na drustvenim mrezama,nisu mi bitne aplikacije koje svi "moraju imati", brz je i pouzdan kao i siguran, zato mi se i svidja. Sto se tice mobitela dovoljno mi je da ne stopa nakon odredjenog vremena,dobra ili odlicna kamera i solidna baterija,sve ostalo dodje kao bonus, zato i pitam za 950 i 950xl.. :D
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14818 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

senturk wrote:
Filter wrote:
senturk wrote:Pa jesu li zbilja toliko lose lumija 950 (xl),, bas sam misliu kupit ako budem mijenjao telefon... :cry:
ha jebes ga drug, to ti je od insana do insana.
meni je odlicna, nekome smetlje... i tako, ko i sve :)
Ok,, ja imam 925 lumiju ali je nesto prestala da radi tj samo se 'zamrznula', i jedva sam je ugasio,meni windows kao sistem sasvim odgovara, nisam nesto aktivan na drustvenim mrezama,nisu mi bitne aplikacije koje svi "moraju imati", brz je i pouzdan kao i siguran, zato mi se i svidja. Sto se tice mobitela dovoljno mi je da ne stopa nakon odredjenog vremena,dobra ili odlicna kamera i solidna baterija,sve ostalo dodje kao bonus, zato i pitam za 950 i 950xl.. :D
sta da ti kazem, sve znas :D
dobra 950 :)
Pavel Nedved
Posts: 63
Joined: 28/02/2017 14:04

#14819 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Pavel Nedved »

senturk wrote:
Pavel Nedved wrote:Jel neko zaintresovan da kupi Lumiu 950 XL, sa garancijom iz BHT-a je. Dao bih je poprilcno jeftino, post mi ne godi ovaj Windows nikako :mrgreen:
Koliko ima garancije i koliko je para, da vidim na cemu sam. :mrgreen:

Do januara 2018, 380KM : :mrgreen:
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#14820 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

950 nije ni davno izasla i moze se kupiti za 300 KM...brzo ce biti jos manje...nije davno bila 1000 KM :shock:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14821 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

ja da sada planiram kupovinu novog telefona,najvjerovatnije bi uzeo L950 XL...ovako neku sa garancijom u telekomu,jer je 90% tih telefona kupljeno kod nekog telekom operatera a tu garancija vazi 2 godine,sto je super
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14822 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

senturk wrote:
Filter wrote:
senturk wrote:Pa jesu li zbilja toliko lose lumija 950 (xl),, bas sam misliu kupit ako budem mijenjao telefon... :cry:
ha jebes ga drug, to ti je od insana do insana.
meni je odlicna, nekome smetlje... i tako, ko i sve :)
Ok,, ja imam 925 lumiju ali je nesto prestala da radi tj samo se 'zamrznula', i jedva sam je ugasio,meni windows kao sistem sasvim odgovara, nisam nesto aktivan na drustvenim mrezama,nisu mi bitne aplikacije koje svi "moraju imati", brz je i pouzdan kao i siguran, zato mi se i svidja. Sto se tice mobitela dovoljno mi je da ne stopa nakon odredjenog vremena,dobra ili odlicna kamera i solidna baterija,sve ostalo dodje kao bonus, zato i pitam za 950 i 950xl.. :D
Ma L950 Ili L950XL su odlični telefoni. W10 je još bolji od WP-a i sistem kao sistem je ok. Jedino su problem aplikacije i igrice i to one najnovije. Ove standardne uglavnom imaš i ferceraju uredno (WhatsApp, Viber, Skype, FB, Messenger, Office, Outlook...). Prema tome, razmisli kakve su ti potrebe i u skladu s tim odluči.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#14823 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by drndalo »

Pitanjce za iskusnije, posto ne pratim redovno temu (samo kad mi treba sta)... :(

Zeninoj Lumia-i 630 DS se u zadnje vrijeme FB gasi sam od sebe redovno... Ne odmah, nego otvori, uradi refresh, pusti listanje wall-a, nekad pusti i otvoriti 2-3-4 posta odatle, mozda nesto napisati, kliknuti Like, i samo ugasi komplet FB, kao da si spustio ekran za gasenje na X duzim pritiskom na <-, samo od sebe... Sta bi moglo biti u pitanju? Kako popraviti? Nervira pomalo, ko kamencic u cipeli... :evil:

@pavel nedved

Ta na prodaju je DS ili SS?
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14824 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

Haris.ba wrote:Nedavno su promjenili skroz i vezanost operativnost sistema na različitim platformama i izdvojili mobilni sistem (saće imati vlastiti ciklus obnavljanja nevezan za dosadašnji jedinstveni windows 10). Niko zvanično ni da zucne zašto.
Nisu "promijenili skroz" nego su privremeno razdvojili "kanale" razvoja, što je po meni potpuno opravdano. Dok pretresaju desktop varijantu i uvode novine, mobile varijanta će donositi poboljšanja u trenutnom 15xxx kodu. U neka doba će mobile biti ponovo priheftan na 16xxx i sve super.
probook wrote:950 nije ni davno izasla i moze se kupiti za 300 KM...brzo ce biti jos manje...nije davno bila 1000 KM :shock:
Kako bolan nije davno, kraj 2015. godine? U ovoj industriji je to veliki period.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#14825 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Haris.ba »

zunazu wrote:
Haris.ba wrote:Nedavno su promjenili skroz i vezanost operativnost sistema na različitim platformama i izdvojili mobilni sistem (saće imati vlastiti ciklus obnavljanja nevezan za dosadašnji jedinstveni windows 10). Niko zvanično ni da zucne zašto.
Nisu "promijenili skroz" nego su privremeno razdvojili "kanale" razvoja, što je po meni potpuno opravdano. Dok pretresaju desktop varijantu i uvode novine, mobile varijanta će donositi poboljšanja u trenutnom 15xxx kodu. U neka doba će mobile biti ponovo priheftan na 16xxx i sve super.
To je pretpostavka. Ne znači da će tako i biti. Sasvim je moguće da ta "privremenost" postane trajna. Historija nam pokazuje da je to tako.

Ja nisam našao nigdje zvaničnu izjavu da će to tako biti. Ako imaš igdje - de nam pokaži.
Post Reply