Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#14776 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

zunazu wrote:
moke_31 wrote:https://www.klix.ba/scitech/tehnologija ... /170401036

This is the end my only friend...
Šta je, jesi to sumnjao u Microsoftovu sposobnost da uzme pare? Jel znaš da od svakog prodanog android telefona uzimaju pare za patente? Ne budi naivan, nema to veze sa daljim razvojem Mobile platforme, čak je i korisno da sa svojim aplikacijama učestvuju na drugim platformama jer su izvrsne. Sve je to reklama.
Jes, jes, razvojem vlastitih aplikacija na konkurentskim mobilnim platformama doprinosiš uspjehu vlastite mobilne platforme :D

Šteta što ovo nisu 90-te godine prošlog vijeka ili početkom novog da Microsoft uhodanom metodom pomete konkurenciju tako što ih kupi parama, od kojih ne zna šta će btw, i onda lagano kljuka široke narodne mase svojim poluproizvodima ubjeđujući ih kako je to nešto naj,naj...

Srećom taj scenarijo nećemo gledati, mada im ja nikad neću oprostiti što su bespotrebno uništili Nokiju gurajući nos u biznis kojem očigledno, ne da nisu dorasli, nego su, totalni amateri. Pravili operativni za mobitele sa filozofijom i pristupom iz 90-tih i Win 95 :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#14777 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Haris.ba »

Ne krivim Microsoft sa poslovnom politikom nimalo. VIše para donosi zadržavanje monopola na microsoft office aplikacijama, nego da pokušavaju gurati samo na svom operativnom sistemu.

Samo ih krivim što pokazuju da će uraditi sve za pare. :D :run:

Napravili su gluposti sa windows ce, pa sa windows mobile, pa sa windows phone. Isto će uraditi i sa windows 10 mobile - ukinuti.

Pitanje je hoće li onda imati
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14778 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

Haris.ba wrote:Isto će uraditi i sa windows 10 mobile - ukinuti.

Pitanje je hoće li onda imati
Naravno da će ukinuti, ali tada ćemo već moći voziti full Windows na smartphone uređajima, ili kako se već budu zvali. :D

Smartphone kao uređaj lagano izumire.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14779 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

moke_31 wrote:Jes, jes, razvojem vlastitih aplikacija na konkurentskim mobilnim platformama doprinosiš uspjehu vlastite mobilne platforme :D
Dakle, tebi je loš potez ako neka firma prodaje svoje proizvode i u drugim trgovinama? Zanimljivo razmišljanje, ali i nerealno i naivno. Na primjer, uzmimo Klas d.o.o. i zaključimo da bi oni trebali prodavati svoje keksove, rolate i druge proizvode samo u Klas prodavnicama, nikako u Bingo i Konzum trgovinama koje su posjećenije i kojih je više? Dobro ti to misliš, samo tako nastavi.
moke_31 wrote:mada im ja nikad neću oprostiti što su bespotrebno uništili Nokiju
Nokia je bila poljuljana firma koju su oni spasili kupovinom. Ne mijenjaj teze. Nije Bingo uništio Interex nego je Interex uzeo pare dok je još mogao. Ili uzmimo za primjer Yahoo, kojem je isti ovaj Microsoft o kojem pričamo prije nekoliko godina nudio grdne pare da ih kupi, a oni se pravili pametni. Sad je došlo do situacije "daj šta daš".

I ako je Microsoft uništio Nokiju, ko je uništio HTC, Ericsson, Sony, Motorolu, Alcatel i ostale firme koje su propale na ovom tržištu? Android je projekat na kojem su hajrovali jedino google i samsung, sve ostalo su budale. Nokia je bar pokušala izbjeći njihove igre. I kad svejedno nisu prošli sa Windowsom bar su izvukli pare.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#14780 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

zunazu wrote:
moke_31 wrote:Jes, jes, razvojem vlastitih aplikacija na konkurentskim mobilnim platformama doprinosiš uspjehu vlastite mobilne platforme :D
Dakle, tebi je loš potez ako neka firma prodaje svoje proizvode i u drugim trgovinama? Zanimljivo razmišljanje, ali i nerealno i naivno. Na primjer, uzmimo Klas d.o.o. i zaključimo da bi oni trebali prodavati svoje keksove, rolate i druge proizvode samo u Klas prodavnicama, nikako u Bingo i Konzum trgovinama koje su posjećenije i kojih je više? Dobro ti to misliš, samo tako nastavi.
moke_31 wrote:mada im ja nikad neću oprostiti što su bespotrebno uništili Nokiju
Nokia je bila poljuljana firma koju su oni spasili kupovinom. Ne mijenjaj teze. Nije Bingo uništio Interex nego je Interex uzeo pare dok je još mogao. Ili uzmimo za primjer Yahoo, kojem je isti ovaj Microsoft o kojem pričamo prije nekoliko godina nudio grdne pare da ih kupi, a oni se pravili pametni. Sad je došlo do situacije "daj šta daš".

I ako je Microsoft uništio Nokiju, ko je uništio HTC, Ericsson, Sony, Motorolu, Alcatel i ostale firme koje su propale na ovom tržištu? Android je projekat na kojem su hajrovali jedino google i samsung, sve ostalo su budale. Nokia je bar pokušala izbjeći njihove igre. I kad svejedno nisu prošli sa Windowsom bar su izvukli pare.
Pa je na kraju opet došla pameti i izbacila uređaje na androidu i momentalno prekucala kompletnu prodaju wp smeća:

http://www.gsmarena.com/nokia_6_sells_o ... -22843.php

http://www.gsmarena.com/nokia_6_reaches ... -22791.php

http://www.gsmarena.com/nokia_6_keeps_s ... -23827.php

Baš su "budale"! :lol: :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#14781 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

to nije Microsoft
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#14782 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

diablobih wrote:to nije Microsoft
Hvala Bogu pa (više) nije MS, nego Finci konačno vratili firmu pod svoju kontrolu i upravo zato možeš pročitati riječi kao što su "rasprodato", "velika potražnja" itd. a replika je bila na smiješnu izjavu "Nokia je bar pokušala izbjeći njihove igre" (znači prije nego su se prodali idiotima iz MS-a) i to sam još gore povećao, boldirao i sve...idi očnom druže, imaš problema sa vidom! :wink:
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#14783 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by diablobih »

Izvini, brzinski presao, jer sam preko moba gledao :D
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#14784 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by banovan »

zunazu wrote:
banovan wrote:Uradio reset na fabricke postavke na L640,i sad nemam nikako Edge,zna li neko kako da rijesim ovo :-)
Radi ponovo hard reset, to mora biti teška greška.
uradio jos tri puta,ali nema pa nema :-)
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14785 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

banovan wrote:
zunazu wrote:
banovan wrote:Uradio reset na fabricke postavke na L640,i sad nemam nikako Edge,zna li neko kako da rijesim ovo :-)
Radi ponovo hard reset, to mora biti teška greška.
uradio jos tri puta,ali nema pa nema :-)
Daj screenshot, ne vjerujem ti. :D
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14786 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

Maharadza wrote:Pa je na kraju opet došla pameti i izbacila uređaje na androidu i momentalno prekucala
To je minuta slave jer su ljudi bili željni promjene na učmalom android tržištu. Vidjećemo za par godina kako će "prekucavati". :D
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#14787 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by banovan »

Daj screenshot, ne vjerujem ti. :D[/quote]

Image
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#14789 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Entropio »

Nakon sto mi se pokvario zvucnik i nakon sto je Messenger prestao raditi na mojoj L925, predjoh na Android. Evo jos se navikavam...

Sve ide, ali kameru nikad necu prezaliti. Nokia je imala ubjedljivo najbolje kamere, bez konkurencije. Zna li neko postoji li ijedan telefon danas koji ima kameru koja izbacuje kvalitetne slike kao Nokia Lumia?
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14790 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

jedina razlika od svih ostalih istih telefona je carl zeiss optika
meni nikako nije jasno sto neko tipa maharaza i jos neki ostali toliko pisu o nekom modelu a svaki isti
zadnjih 5 godina svaki telefon je isti,samo se povecavaju specifikacije ...nista novo nema

evo i nokija...sta je to novo u ovom modelu sto vec nema na barem 10ak modela koji vec imaju na trzistu
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14791 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

zippoo87 wrote:evo i nokija...sta je to novo u ovom modelu sto vec nema na barem 10ak modela koji vec imaju na trzistu
Ima novo - nove su naivčine koje misle da će u igri gugla i samsunga dobiti utrku.
Ne znam da li na našem ima neke razlike, ali kod mene na engleskom ide pod M - Microsoft Edge, a ne pod E. :zoka:
User avatar
banovan
Posts: 740
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#14792 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by banovan »

zunazu wrote:
zippoo87 wrote:evo i nokija...sta je to novo u ovom modelu sto vec nema na barem 10ak modela koji vec imaju na trzistu
Ima novo - nove su naivčine koje misle da će u igri gugla i samsunga dobiti utrku.
Ne znam da li na našem ima neke razlike, ali kod mene na engleskom ide pod M - Microsoft Edge, a ne pod E. :zoka:
nema ni pod M,kliknem na onaj link na sms dobrodoslice od microsofta,dodje obavjest da trebam u marketu potraziti aplikaciju da to otvorim,kad kliknem OK samo se otvori prodavnica i nema nista. :D
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#14793 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

banovan wrote: nema ni pod M,kliknem na onaj link na sms dobrodoslice od microsofta,dodje obavjest da trebam u marketu potraziti aplikaciju da to otvorim,kad kliknem OK samo se otvori prodavnica i nema nista. :D
Ništa, skidaj WDRT pa sve ponovo.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14794 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by escobar__ »

Ovi se vraški trude da rastjeraju i onih par stotina preostalih Windows korisnika. :lol:

ZDnet
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#14795 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

Entropio wrote:Nakon sto mi se pokvario zvucnik i nakon sto je Messenger prestao raditi na mojoj L925, predjoh na Android. Evo jos se navikavam...

Sve ide, ali kameru nikad necu prezaliti. Nokia je imala ubjedljivo najbolje kamere, bez konkurencije. Zna li neko postoji li ijedan telefon danas koji ima kameru koja izbacuje kvalitetne slike kao Nokia Lumia?

A bogati na koji si to android preso pa je tako očajna kamera??
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14796 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ja mogu damo reci da na g3 i g5 lg kamera nije ni blizu dobra kao na 930-ki
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14797 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

umrla tema ko i OS :D

correct me if i'm wrong :run:
User avatar
BlackCaviar
Posts: 952
Joined: 05/06/2010 16:36

#14798 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

l33t wrote:umrla tema ko i OS :D

correct me if i'm wrong :run:

:thumbup: :run:
SA 071
Posts: 3243
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14799 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Sinoć bio neki update :-D Stalno puštaju neke update-e, valjda ne bi da su odustali od OS-a :-D
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14800 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

pa nema nekih desavanja ko nije na insideru,pa zato i nema nekih komentara
btw.ja sam se sinoc malo igrao kamerom po mraku na svojoj L640,na kojoj je kamera tek prosjecna ali interesantno je kako otvor blende od 0.5 ili 1 sekundu u potpuno mracnoj sobi ubaci svjetlo :D
nisam neki poznavalac fotografije a na ovo sam naletio na netu i reko da isprobam i slika dobije puno vise svjetla nego od blica a i boje su bolje
Post Reply