Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14626 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Qler wrote:Ne znam vala, meni na desetki radi super...
I meni to super funkcioniše. Excel baš dosta koristim i često prebacujem dokumente s telefona na kompjuter i obrnuto... Nikakve razlike...
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#14627 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by artime »

Imam slab zvuk na 930tki. Jednom stavila na mokru povrsinu sekundu.. Mislim da sam ga tu zeznula.
User avatar
Qler
Posts: 23652
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14628 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Na insider sam fast builu, i ako ti je ispravna 1520 :) hocemo se mijenjati, meni treba malo veci telefon, ja imam 930-ku :D
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#14629 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

Red je da malo osvježimo temu sa Nokijom, jer još u vijek u naslovu stoji Nokia :D ,a manje više smo svi svjesni da je MS-ov eksperiment sa nokijom i WM 10 nažalost propao. Samo da se zna, po meni je MS "podbacio" :D

Sad sam malo gledo na GSM areni o novim Nokijinim telefonima sa androidom i čini mi se da će, bar u početku, ići ko halva. Nokia 6 je izašla u Kini a brzo se očekuje i globalna prodaja http://www.gsmarena.com/nokia_6-6885.php

Radi se o telefonu koji spada u gronji dio midrange telefona, ponajviše zbog starijeg chipseta, a ram i kamera su iznad tog ranga. Izgled i izrada ne djeluje loše (na slikama) kao i specifikacije uz odličnu cijenu od samo 250$ za koliko se prodaje u Kini. Kamera izgleda nije Carlzeiss i nema OIS, gledao sam video gdje je porede sa Iphone 6plus, kod iphona je bolja, ali ne previše i kad se uzme u obzir da je Nokia 6 triput jeftinija od iPhona, onda još sve izgleda bolje.

Eh sad koliko u svemu ovome ima onoga što su imale stare nokije, bar kad je u pitanju kvalitet izrade, i da li će možda u narednim modelima ugrađivati Carlzeiss kamere, dodavati džidže kao što su tap to wake, gesture beta i sl.koje imamo na Lumijama i koje su meni baš cool ostaje da se vidi.

Zanimiljivo je koliku su popularnost nekad imali nokijini telefoni da odjednom pobude ovoliki interes iako sam telefon Nokia 6 nije ništa posebno. Nokia brand je fakat BETON.

Prva serija Nokije 6 se u Kini prodala dok si reko keks a oko 1.4 miliona ljudi se već registrovalo da kupi telefon iako još nije u prodaji.

http://www.gsmarena.com/nokia_6_now_at_ ... -22942.php

http://www.gsmarena.com/nokia_6_sells_o ... -22843.php

Prema glasinama sljedeći nokijini telefoni koji će se pojaviti su Nokia 8, koja bi trebala biti flagship, i Nokia E1 kao uređaj iz nižeg ranga.

http://www.gsmarena.com/nokia_8-8522.php

http://www.gsmarena.com/nokia_e1-8513.php
User avatar
l33t
Posts: 4334
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#14630 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

Koliko li ce kostati kod nas N6?
User avatar
Quaresma
Posts: 6730
Joined: 19/07/2010 16:37

#14631 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

nista se jos ne zna, da li ce nokia 6 biti uopste dostupna u europi, da li ce biti isti hardware, da li ce se isto tako zvati.

pricekati mwc, tu ce se znati vise, a vjerovatno ce biti i predstavljena neka low end nokia.
User avatar
rovac13
Posts: 5197
Joined: 08/12/2013 16:17

#14632 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by rovac13 »

Jel postoji besplatna aplikacija za youtube koja podrzava dlna,ono da pokrenes youtube video na smart tv u,valjda se budem ispravno izrazio .
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14633 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

rovac13 wrote:Jel postoji besplatna aplikacija za youtube koja podrzava dlna,ono da pokrenes youtube video na smart tv u,valjda se budem ispravno izrazio .
postoji
perfect tube
tubecast (ovdje je ograniceno na 20 streamova u besplatnoj inacici)
myTube

ja ove koristim da streamam youtube sa mobitela na smart tv
bitno je da na smart tvu imas instaliranu youtube aplikaciju i da si ulogovan sa istim nalogom kao i na mobilnoj aplikaciji i onda jednim klikom ide stream na tv
User avatar
rovac13
Posts: 5197
Joined: 08/12/2013 16:17

#14634 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by rovac13 »

Tube cast sam imao i odavno ne moze vise radit.
Perfect tube instalirao jutros nema ni on nigdje takve opcije.
My tube uopce nema u trgovini besplatno.

Ne mogu da vjerujem da ni to ne moze bez problema na hebenom windowsu.

Ne kontam kakve veze ima logovanje na tv u.

Jel to znaci kad neko dodje u goste i zeli da pusti neki video na mom tv u......moram prvo tv logovat na njegovo ime......i tako redom sve goste.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14635 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Pa što će ti aplikacija. Kada otvoriš YouTube na smart TV-u imaš ono da upariš uređaje i uneseš šifru i lijepo sa YouTube stranice na mobitelu puštaš zapise na smart TV-u... :roll:
User avatar
rovac13
Posts: 5197
Joined: 08/12/2013 16:17

#14636 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by rovac13 »

SA 071 wrote:Pa što će ti aplikacija. Kada otvoriš YouTube na smart TV-u imaš ono da upariš uređaje i uneseš šifru i lijepo sa YouTube stranice na mobitelu puštaš zapise na smart TV-u... :roll:
Nisam imao ideju da moze tako.
Sad radi tako,obicni pretrazivac youtube.

U cemu je fazon da windows nema aplikaciju youtube.Kako je to moguce.Nije to neka bezze stranica.Jel ne mogu ili nece ii ne znaju ili sta vec.Cisto onako me zanima.Kako sam nabavio taj telefon uvijek je s njim bilo budalastina za neke tako jednostavne stvari.
User avatar
Quaresma
Posts: 6730
Joined: 19/07/2010 16:37

#14637 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

sere google, eto sto nema, a bila je jednom, mozda se zadrzala par mjeseci
User avatar
Qler
Posts: 23652
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14638 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

TO je cisto do google-a, jednostavno nece da pravi aplikacije za windows...
User avatar
rovac13
Posts: 5197
Joined: 08/12/2013 16:17

#14639 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by rovac13 »

Sinoc upario tv sa mojom lumiom proradilo odma ok.
Danas da pustim video kad opet moram ispocetka,ici na youtube opcije uparivanje,pa opet onaj kod pisati u opcijama na mobitelu.
Moze li se to upamtit......ili svaki put ispocetka.

Sta kad uparim svoju lumiu i dodje kolega na kafu sa svojom lumiom.......jel dok sam ja uparen on ne moze.....kad njeg uparim onda ja ne mogu :?
User avatar
Qler
Posts: 23652
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14640 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ne kontam sta bi ti? Da u isto vrijeme bude x telefona upareno? Ne moze to. Ne moze to ni na Androidu, tj. protokol koji to radi to ne podrzava... tako da jedan uredjaj u jedno vrijeme...
User avatar
zforumas
Posts: 8621
Joined: 25/10/2016 20:35

#14641 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zforumas »

Sjedi jarane probaci koju s kolegom, ostavi telefon u drugoj sobi.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#14642 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by roki »

Fino su 10tku sredili sad za sad. I viber je procepio,tu i tamo zakasni koja poruka. Ostale stvari dosta bolje rade a koje su bole oci. Nikako mi samo nije jasno sto je notifikacijski bar crn na bijeloj temi,sat ne vidim,al haj dobro.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 961
Joined: 05/06/2010 16:36

#14643 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

Braco, da li je moguce da radio radi bez prikljucenih slusalisa? :D
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14644 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

BlackCaviar wrote:Braco, da li je moguce da radio radi bez prikljucenih slusalisa? :D
Pa ako slušaš putem neke radio aplikacije kojoj je potreban internet za rad, onda možeš jednostavno putem zvučnika slušati radio i ne trebaju ti slušalice... :-)
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#14645 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

SA 071 wrote:
BlackCaviar wrote:Braco, da li je moguce da radio radi bez prikljucenih slusalisa? :D
Pa ako slušaš putem neke radio aplikacije kojoj je potreban internet za rad, onda možeš jednostavno putem zvučnika slušati radio i ne trebaju ti slušalice... :-)
Imao sam ja nakav Xiaomi i ide FM bez slušalica i bez interneta.Tako da nije nemoguće.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 961
Joined: 05/06/2010 16:36

#14646 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

valjuga wrote:
SA 071 wrote:
BlackCaviar wrote:Braco, da li je moguce da radio radi bez prikljucenih slusalisa? :D
Pa ako slušaš putem neke radio aplikacije kojoj je potreban internet za rad, onda možeš jednostavno putem zvučnika slušati radio i ne trebaju ti slušalice... :-)
Imao sam ja nakav Xiaomi i ide FM bez slušalica i bez interneta.Tako da nije nemoguće.

Na svim mobitelima koje sam imao, fm radio im nije fercerao bez slusalica. Ni ova lumia 640 nece, odmah izbaci da ih moram prikljuciti.

E sad je furka sto sam otkrio da kad slusam radio na slusalice i samo ih iskljucim, radio se prebacuje na zvucnike i ne moze se ugasit, a normalno radi :lol: Znaci radi bez slusalica, e sad kako kupi signal, to mi nije jasno.

Kod jarana na 920 sam probao, iskljuci se radio sam cim se istekaju sluse :-)
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#14647 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

Vidjeću kući možda imam i sad taj xiaomi neđe iza kauča :lol:
corei3
Posts: 722
Joined: 22/05/2014 09:42

#14648 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by corei3 »

Stopa li vam desetka,koji mobitel imate,koliko ste power user i koliko aolikacija imate snimljenih
User avatar
rovac13
Posts: 5197
Joined: 08/12/2013 16:17

#14649 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by rovac13 »

Qler wrote:Ne kontam sta bi ti? Da u isto vrijeme bude x telefona upareno? Ne moze to. Ne moze to ni na Androidu, tj. protokol koji to radi to ne podrzava... tako da jedan uredjaj u jedno vrijeme...
Ne znam jel me ne kontate,ili me malo zahebavate :?

Na android aplikaciji youtube uvijek na videu postoji gore znak za to.Samo kliknes na njeg i video ide na tv u.Ako ima vise osoba jedan po jedan pustaju video tako sto samo kliknu na to pusta bilo ko.

Samo ja ili neko drugi ko ima windows ne mozemo.Moglo je kratko sa tubecast ali vise ne.
Zato i pitam postoji li aplikacija koja to moze tako.

Neko mi je pomogao neko vece,i moglo je preko obicnog pretrazivaca.Tako sto udjem u aplikaciju youtube na tv u,pa idem na uparivanje,pa ima neki pasword.Pa moram kucat rucno pasword.Uglavnom zavrsio nekako i kontam eto sad ce radit normalno.Kad ono sledeci put opet valja ulazit u aplikaciju tv a pa pasword pa kucanje,hebes i to svaki put.

Zanima me moze li jednostavno kao na androidu.Ako ne moze da bar znam da ne trazim.
amcibald
Posts: 50
Joined: 11/12/2012 20:52

#14650 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by amcibald »

corei3 wrote:Stopa li vam desetka,koji mobitel imate,koliko ste power user i koliko aolikacija imate snimljenih
Lumia 640XL fabricki win8 radi perfektno bez bagova i stopanja dok na win10 to jos nije skroz ustimano ali je bolje neg prije pola godine kada sam se vratio na win8 uoravo zbog tih mali packi.
Trenutno mi je win10 i zadovoljan sam al nije to jos pouzdano kao 8 npr par igrica koje sam instalirao nemogu da pokrenem ili se pokrenu poslije par dana. Imam dosta inst apl fb,mesenger,viber,whatsapp, mtalk, mytube, sofascore, readit (naj zamj za reddit) 6tag (umjesto instagrama) itd itd.
Sve apl rade dobro s tim da readit mi se ugasi nakon sto predjem na dr apl bez da je ugasim. Facebook zna izbaciti nakon dubokog ulaska u razne profile al opet kazem puno bolje nego prije. Navigacija je ok al nije to na here.
Win8 mi je def bolji al malo za promjenu zbog ljepseg izgleda tu i tamo predjem na 10 iako planiram se vratiti na 8.
Popravili su vrem prognozu na zakljucanom ekranu tako da je dostupna i na 10.
Sumasumarium je da je 10 puno puno bolji nego sto je bio ali mi nekako se to ne cini 100% pouzdano kao 8 mada mislim da je to zbog toga sto mi lumia nije namjenjena za win10 koji sam instalirao preko advisora. I da dodam da nisam na insideru.

Sent from mTalk
Post Reply