Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14351 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

probook wrote:Sreca pa zena drzi svoju Lumiu 830 na 8.1 i sve joj radi ok. Ja joj govorio da uradi update na 10-ku sreca nije me poslusala sto bi izgorio k'o sibica :lol:
:lol: :lol: ista stvar, samo sto je kod zene 640ka
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14352 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

zippoo87 wrote:ovaj windows 10 mobile stvarno postaje krs,kako koji update,sve vise problema imam
naime,sada ne mogu preko groove music playera da dodam nove pjesme i da ih pustim
preko core playera sve uredno radi a preko ovog nece
obrisem sve rucno i onda ono kao automatski scanira i doda pjesme,ali je problem sto doda one koje sam ja obrisao i naravno da ne moze da ih pusti
muziku drzim u folderu music na SD kartici

slike mi se jos ne pojavljuju kada uslikam,samo nestanu iz galerije
manje sam problema imao dok sam bio insider,nego sada sa ovim zvanicnim updajtima
jos jedan factory reset je rijesio probleme
vidjeti cu do kada ce trajati ova idila :D
nego,ko ima smart TV i hoce da projecira sliku sa mobitela na tv,mislim slike,video i muziku,najjednostavnija i najbolja aplikacija a tek sam je jucer otkrio
zove se "lumia play to",od microsofta i perfektno radi svoj posao

prije par dana sam se izmucio pokusavajuci naci rjesenje kako da sa telefona posaljem slike na tv i nisam uspio a sada ova app perfekcija,radi prebrzo i odlicno
probajte ko vec nije
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14353 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

zippoo87 wrote:
zippoo87 wrote:ovaj windows 10 mobile stvarno postaje krs,kako koji update,sve vise problema imam
naime,sada ne mogu preko groove music playera da dodam nove pjesme i da ih pustim
preko core playera sve uredno radi a preko ovog nece
obrisem sve rucno i onda ono kao automatski scanira i doda pjesme,ali je problem sto doda one koje sam ja obrisao i naravno da ne moze da ih pusti
muziku drzim u folderu music na SD kartici

slike mi se jos ne pojavljuju kada uslikam,samo nestanu iz galerije
manje sam problema imao dok sam bio insider,nego sada sa ovim zvanicnim updajtima
jos jedan factory reset je rijesio probleme
vidjeti cu do kada ce trajati ova idila :D
nego,ko ima smart TV i hoce da projecira sliku sa mobitela na tv,mislim slike,video i muziku,najjednostavnija i najbolja aplikacija a tek sam je jucer otkrio
zove se "lumia play to",od microsofta i perfektno radi svoj posao

prije par dana sam se izmucio pokusavajuci naci rjesenje kako da sa telefona posaljem slike na tv i nisam uspio a sada ova app perfekcija,radi prebrzo i odlicno
probajte ko vec nije
:thumbup:
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#14354 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by dowydyenya »

Jel moguce da preko vibera ne mogu da posaljem video zapisi ili negdje grijesim.Jebeni zapis od 15 sekundi kaze mi da je prevelik i pise preko 24 mb ne moze svasta pa sta terba samo slike da saljem, ne kontam prvi put se susrecem sa lumia microsoft. Radi se o lumiji 550.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#14355 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

dowydyenya wrote:Jel moguce da preko vibera ne mogu da posaljem video zapisi ili negdje grijesim.Jebeni zapis od 15 sekundi kaze mi da je prevelik. Radi se o lumiji 550.
Naravno da je moguce, u windows svijetu :D

Danas mi se zali mama, citav dan joj na viberu pise "sending", nikome poruke ne stizu. Deinstaliram viber i ponovo instaliram i evo sad radi :D

Jest sega vindoza ova :D
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#14356 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by dowydyenya »

BlackCaviar wrote:
dowydyenya wrote:Jel moguce da preko vibera ne mogu da posaljem video zapisi ili negdje grijesim.Jebeni zapis od 15 sekundi kaze mi da je prevelik. Radi se o lumiji 550.
Naravno da je moguce, u windows svijetu :D

Danas mi se zali mama, citav dan joj na viberu pise "sending", nikome poruke ne stizu. Deinstaliram viber i ponovo instaliram i evo sad radi :D

Jest sega vindoza ova :D
E ako je tako popisam im se ja na microsoft lumiu 550 i njeno izdanje :

Status Available. Released 2015, December

Ja konto zajmio dobar fon desetka na njemu tamo vamo e serem im se usta :lol:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#14357 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Problem sa viberom je stara stvar na wp. Na 90% telefona ne radi dobro i sakat je opcijama. Doduse, kako su izdali uwp dolaze povremeno updatei koji dodaju funkcije i malo popravljaju rad aplikacije.



Sent from my iPhone using Tapatalk
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14358 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

Ali_G wrote:Problem sa viberom je stara stvar na wp. Na 90% telefona ne radi dobro i sakat je opcijama. Doduse, kako su izdali uwp dolaze povremeno updatei koji dodaju funkcije i malo popravljaju rad aplikacije.



Sent from my iPhone using Tapatalk
jucer bio novi update UWP vibera
sada je 6.3 verzija ali ebat ga,kada slabo radi
i kod mene je lutrija,imao sam periode kada je radio a sada imam periode kada ne radi :D
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#14359 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

Ma popravljaju oni đavola. Jedno poprave, dvoje pokvare :izet:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#14360 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Kome je viber glavna aplikacija treba izbjegavati wp


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14361 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Whatsapp beta ima video call sad... meni i viber radi super, ali dopisujem se preko njega samo sa jednim jaranom. Tako da mi ne igra toliko ulogu. Whatsapp je beton.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14362 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by konektovan »

Ima jedna 640 XL pojeftino, kako fercera vajber na njoj????[emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14363 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

evo mali izvjestaj koje aplikacije za youtube na windows 10 mobile mogu streamati youtube sa telefona na smart tv
sada sam probao 3-4 aplikacije
"my tube " odlicno streama i brzo i fluidno radi (full HD stream nisam probao)
"tube cast" ima opciju "casta" ali samo 20 video pregleda u besplatnoj aplikaciji,za neograniceno morate kupiti aplikaciju
"perfect tube" ima mogucnost ali mi je stekao video u 720p rezoluciji i jednom mi je tv prestao da reaguje zbog ove app,pa sam ga morao iskljuciti iz struje
takodjer cesto puca konekcija ,spoji se sa tvom i pukne

od ove tri,nekako mi je najbolja my tube za cast youtube klipova na smart tv

da uz ovo jos jednom spomenem i aplikaciju ""lumia play to" koja sluzi sa pregledanje slika,videa i muzike sa telefona na smart tvu
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#14364 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by artime »

Da li neko koristi neku reminder app?
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14365 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

artime wrote:Da li neko koristi neku reminder app?
ja koristim kalendar ali nisam bas neki teski korisnik,nekada nesto napisem u podsjetnik

a ima i app,nedavno sam je skinuo,moguce preko myappfree
zove se vizilife i ima puno grupa unutar nje (tasks,notes,events,projects,yuestions,pictures,audio) i mozes sve detaljno podesavati,vrijeme,datum,podsjetnik itd itd
probaj je ako se ne placa
User avatar
luminator
Posts: 305
Joined: 26/10/2013 19:42

#14366 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by luminator »

zippoo87 wrote:evo mali izvjestaj koje aplikacije za youtube na windows 10 mobile mogu streamati youtube sa telefona na smart tv
sada sam probao 3-4 aplikacije
"my tube " odlicno streama i brzo i fluidno radi (full HD stream nisam probao)
"tube cast" ima opciju "casta" ali samo 20 video pregleda u besplatnoj aplikaciji,za neograniceno morate kupiti aplikaciju
"perfect tube" ima mogucnost ali mi je stekao video u 720p rezoluciji i jednom mi je tv prestao da reaguje zbog ove app,pa sam ga morao iskljuciti iz struje
takodjer cesto puca konekcija ,spoji se sa tvom i pukne

od ove tri,nekako mi je najbolja my tube za cast youtube klipova na smart tv

da uz ovo jos jednom spomenem i aplikaciju ""lumia play to" koja sluzi sa pregledanje slika,videa i muzike sa telefona na smart tvu
Kupi "tube cast", košta samo 1,99 dolara, a izvrsno radi ono štp ti treba.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14367 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

luminator wrote:
zippoo87 wrote:evo mali izvjestaj koje aplikacije za youtube na windows 10 mobile mogu streamati youtube sa telefona na smart tv
sada sam probao 3-4 aplikacije
"my tube " odlicno streama i brzo i fluidno radi (full HD stream nisam probao)
"tube cast" ima opciju "casta" ali samo 20 video pregleda u besplatnoj aplikaciji,za neograniceno morate kupiti aplikaciju
"perfect tube" ima mogucnost ali mi je stekao video u 720p rezoluciji i jednom mi je tv prestao da reaguje zbog ove app,pa sam ga morao iskljuciti iz struje
takodjer cesto puca konekcija ,spoji se sa tvom i pukne

od ove tri,nekako mi je najbolja my tube za cast youtube klipova na smart tv

da uz ovo jos jednom spomenem i aplikaciju ""lumia play to" koja sluzi sa pregledanje slika,videa i muzike sa telefona na smart tvu
Kupi "tube cast", košta samo 1,99 dolara, a izvrsno radi ono štp ti treba.
zasto da placam,kada sam fino napisao da ova gore aplikacija radi posao odlicno i to jos besplatno
ovo sam uradio kao neki test i podijelio sa rajom
amcibald
Posts: 50
Joined: 11/12/2012 20:52

#14368 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by amcibald »

Zadnji par dana klix ap kresha, neznam da li je do mog mob ili... Fb ap takodje svremena na vrijeme ledi pa se mob mora ugasiti pa ponovo upalit. Dakle ap stvaraju velike probleme wp dok telefon uredno fercera bez problema. Imam lumiu 640xl i zadovoljan sam al nikome nebi savjetovao da predje sa androida na windows iako i sam se nebi vratio vise na android. Slj je ios def dok otplatim jos 10tak rata ovog.
Zna li neko zamjensku ap fb kao sto je 6tag za instagram?
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#14369 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by artime »

I meni klix crasha. Btw da li je neko skontao fol da kada puštaš muziku sa youtube da je slušaš u pozadini dok radis druge stvari.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14370 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

klix posjecujem poreko edge-a... a taj fazon za muziku u pozadini ti daje myTube... inače ni andoridu nema bolje aplikacije za youtube od ove...
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#14371 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

Nakon što sam u potpunosti izgubio živce sa Win 10- vratio sam 920-ku na 8.1. Stalno ledenje dipleja, restarti, slab odziv, problemi sa kamerom itd. su me natjerali na ovaj potez.

Skoro sam bio na putu i kreno malo da slikam. Telefon mi je tako izvuko živce da sam ga htio opucati od beton, ono upalim kameru i prva slika je uvijek zamućena i tek druga je OK, i tako svaki put kad ugasim kameru ili se diplej zaključa, povremeno kad okinem sliku moram još 5 sekundi držati mobitel u tom položaju da odradi sliku jer ako pomakneš ruku bude mutna, i da ne nabrajam dalje. Kad snimama video klip isto tako dolazi do zamućenja i ondam onda zumirati da se malo izbistri slika :twisted:

Tadam sam odlučio da se vratim na 8.1.Što je najčudnije telefon je prilično fino radio do 2-3 posljednja update 10-ke kojeg smo mi sa nepodržanim telefonima dobili na insideru. Stvarno nije bilo nekih problema, bar ja nisam imao, bio je neznatno sporiji od 8.1 i nije bilo problema sa aplikacijama, kamerom i sl.

Znao sam da će mi nedostjati neke sitnice kao što je više prečica iz postavki u notifikacijskom baru (ne mogu vjerovati da MS ni u Denim nije ugradio prečicu za mobilne podatke u notifikacijski centar, bio sam godinu na insideru a možda i više i ne sjećam se kad su šta uveli), edge, klix applikacija (radi aplikacija kad se pretražuje iz hamburger menija ali neće da otvori početnu stranicu, možda bi to developer mogao malo srediti da hoće :D ),viber je ionako sranje kako god (na 8.1 nema video poziva kojeg na 10-ci nisam nijednom upotrijebio), dok je Whatsup, na moje veliko iznenađenje, isti kao i na 10-ki i čak mogu skinuti i Whatsup beta :thumbup:.

Novi ušminkani izgled i uređenje postavki 10-ke mi ni najmanje nedostaje. Zauzvrat sam dobio fluidan sistem, gestures beta (da se mogu kurčiti pred androidašima :D ), punu funkcionalnost glance screena, lumia kameru i što je najvažnije neće mi telefon konstatno izvlačiti živce.

Međutim, MS ne bi bio MS da me opet ne zajebe. Kad sam vratio telefon na 8.1 prvo mi nije htio vratiti aplikacije i postavke iz backup-a a sada mi ne da instaliram tapatalk i babylon translator, dvije aplikacije koje mi fakat trebaju i koje stalno koristim. Mtalk mi uopće ne prikazuje u storu ni u korištenim aplikacijama stora a imao sam ga prije povrata na 8.1. Čitam na netu da je još raje imalo slične probleme. Koliko sam vidio sve ove aplikacije i dalje uredno podržavaju 8.1. Zna li neko u čemu je fora ili način da instaliram ove aplikacije jer ih fakat koristim. Nemojte samo govoriti da uradim hard reset :sad:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#14372 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Tapatalk nema vise zvanicne app za win, a mtalk radi samo na 10ki


Sent from my iPhone using Tapatalk
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#14373 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

Ali_G wrote:Tapatalk nema vise zvanicne app za win, a mtalk radi samo na 10ki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koja je nezvanična tapatalk applikacija za win? Uostalom ima li ijedna aplikacija ove vrste koja radi na 8.1?
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#14374 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Bio je tapatalk koji je msft pravio, ne znam da li je jos dostupan. Ma 8.1 je mrtav sistem. Dzaba sva fluidnost kad se gase app


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#14375 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Hakiz »

moke_31 wrote:
Novi ušminkani izgled i uređenje postavki 10-ke mi ni najmanje nedostaje. Zauzvrat sam dobio fluidan sistem, gestures beta (da se mogu kurčiti pred androidašima :D ), punu funkcionalnost glance screena, lumia kameru i što je najvažnije neće mi telefon konstatno izvlačiti živce.

Međutim, MS ne bi bio MS da me opet ne zajebe. Kad sam vratio telefon na 8.1 prvo mi nije htio vratiti aplikacije i postavke iz backup-a a sada mi ne da instaliram tapatalk i babylon translator, dvije aplikacije koje mi fakat trebaju i koje stalno koristim. Mtalk mi uopće ne prikazuje u storu ni u korištenim aplikacijama stora a imao sam ga prije povrata na 8.1. Čitam na netu da je još raje imalo slične probleme. Koliko sam vidio sve ove aplikacije i dalje uredno podržavaju 8.1. Zna li neko u čemu je fora ili način da instaliram ove aplikacije jer ih fakat koristim. Nemojte samo govoriti da uradim hard reset :sad:
Šta ono možeš raditi pred Androidašima? :D
Post Reply