Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#14276 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by sema911s »

Filter wrote:
Qler wrote:Ko ima 950-ku? Koliko ste zadovoljni? Kontam se da li mi se isplati prelaziti sa 930-ke na nju ili da ostavim 930-ku?
ja sam 920 zamijenio za 950.
subjektivno misljenje je da 920 sa 8.1 windowsom ubija 950 sa 10kom

ali, vjerovatno ti ja nisam neko mjerilo...

Jel se i vama cesto desi da se tel. Zaledi, resetuje, ugais app, potrosi bateriju, ne reaguje, ekran podivlja, skripi plastika.....
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14277 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

sema911s wrote: Jel se i vama cesto desi da se tel. Zaledi, resetuje, ugais app, potrosi bateriju, ne reaguje, ekran podivlja, skripi plastika.....
950? mahnita totalno. zato sam i napisao da je 920 za nju izmislila telefon.
izadje iz aplikacije, potamni ekran ili popuca slika ili se smrzne, pa procepi...
kad posandrca moram je restartovati i onda je mirna dan/par dana :roll: sve u svemu, jako lose
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14278 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Filter wrote:
sema911s wrote: Jel se i vama cesto desi da se tel. Zaledi, resetuje, ugais app, potrosi bateriju, ne reaguje, ekran podivlja, skripi plastika.....
950? mahnita totalno. zato sam i napisao da je 920 za nju izmislila telefon.
izadje iz aplikacije, potamni ekran ili popuca slika ili se smrzne, pa procepi...
kad posandrca moram je restartovati i onda je mirna dan/par dana :roll: sve u svemu, jako lose
Meni je perfektno radila 950-ka dok preko insidera nisam nabacio Anniversary update. Otada ima par bug-ova koji me malo nerviraju (otvorim Phone app a ono crn displej, ili u edge odem u Favorites a ono samo crno nigdje liste i sl.). Inače, mislim da je telefon odličan - displej, kamera, procesor...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24818
Joined: 08/09/2005 20:08

#14279 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Haris.ba »

Nakon najnovijeg updejta sistema kasne poruke po nekoliko dana i na whatsup i na viber. Ustvari, moram ući u aplikaciju da bi dobio poruke. Ali, uvijek ni to ne garantuje.

Do čega je? Postavki rada aplikacije u "background"? Ili do nečega drugoga?

Bitne mi poruke dolaze nakon dva dana. Ljudima sam često nedostupan preko whatsupa i vibera. Prijatelji mi zovu ženu i pitaju radi li njemu viber.

Nemojte mi spominjati skajp. Bruka ljudi me zove iz inostranstva. I svi. Totalno svi mi prvo napišu poruku preko whatupa i vibera da se dogovorimo i čujemo preko skajpa. :D

Uzeo sam telefon primarno radi dual sima. Dosadilo nosati dva telefona. Znao sam šta uzimam sa windowsom 10. Pristao sam na neke gluposti njegove.

Maloprije skontam da mi počeo i wifi zezati. Izgubi signal pa prebaci na 3g.

P.S.
Malo se dohaviza nakon restarta - pa opet po svome.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14280 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Probaj hard restart...
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#14281 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

Jos uvijek vam se divim kakve zivce imate za windows, ja sam ih davno izgubio ;)
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14282 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ne znam, ja evo par mjeseci exluzivno nosam android i odlucio sam da se vratim na Windows.... nemam zivaca za ovo.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14283 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

Komso mi se napokon dohaviz'o, nakom iphone 4, LG G2, S5, paralelno L640XL i Note 5, presavio tabak i izvadio iz sehare
i sad napokon rahat veli :lol: :lol:
Ja u steku jos cuvam HTC Desire A8181 taj je nepoderiv k'o uaz 469 :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#14284 Re: RE: Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by shalla »

Qler wrote:Ne znam, ja evo par mjeseci exluzivno nosam android i odlucio sam da se vratim na Windows.... nemam zivaca za ovo.
Al zato imaš živce za sve druge probleme koji pogađaju korisnike WP [emoji16]

Sent from Tapatalk, moj dobar drug Tapatalk
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14285 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

ja bezbeli nejmam nikakvijeh problema, koliko upratih, njih imaju uglavnom oni koji su na insider kerefekama, sto zele da imaju najnovije update i folove prije svih drugih :mrgreen:
Sve mi regulara radi u regular modu, da je drugacije, fon bi vec davno bio zakucan u zid :lol:
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#14286 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by BlackCaviar »

Qler wrote:Probaj hard restart...
J*bo sistem kog kojeg za svaku sitnicu treba radit hard reset. Ja bih ga sad promijenio i uzeo neki Nexus da mogu, ali to ce jos pricekat. Bio sam fakat odusevljen jednostavnoscu i fluidnoscu kad sam tek nabavio lumiu, sve je ferceralo. Kako vrijeme prolazi, stanje sve gore i gore. Pa najobicnije notifikacije mi ne dolaze na viber i messenger a dolazile svih ovih par mjeseci regularno. I sta sad, hard reset opet da radim a radio ga prije cca 25 dana. Otvorim messenger, hocu sliku da posaljem, ono kresa... Da ne govorim o aplikacijama, za njih je sve receno davno. Na androidu ima smeca u storu, ali imaju i glavne aplikacije za sve. Ovdje je vecina smece. Bas mi se ogadio sistem zadnjih mjesec i po dana, a nije tako bilo s pocetka kad sam ga tek nabavio. Tada mi se bas svidjao, pa je nakon toga dosao period oprastanja gresaka,jer eto, "popravit ce u iducem apdejtu", sad ga hejtam poprilicno.

@semirsar kod mene je sve regularno, nikakve insider programe nisam ni mirisao a kamoli probao, sve je official. I opet bagova, ni f od fluidnosti neke... Mozda bih trebao uraditi, pazi sad, hard reset :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6695
Joined: 19/07/2010 16:37

#14287 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

Qler wrote:Ma nikako da prelomim na ovaj Andorid... ne znam.. kontam da uzmem 950-ku kao main a mozda nexusa peticu za drugi (jer imam dvije sim).. necu dual sim skontao sam ni to mi ne valja... mozda dam ovog lenova starom a uzmem od njega HTC One M7...
ma prelomi za nekog boljeg androida, svakako nam je android way to go, nokija je tu iza ćoška s novim telefonima.

ja sam se na vrijeme prebacio, taman cu preskociti prvu generaciju nokijinih androida, prvi mačići se bacaju u vodu, tako kazu :-D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24818
Joined: 08/09/2005 20:08

#14288 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Haris.ba »

Uradiću ja hard reset. Nije problem. Vidjećemo šta će biti.

Odem na feedback hub da vidim na šta se ljudi najviše žale. Mogao si prije u kalendaru naštimati vrijeme notifikacije. Pa su to ukinuli i naštimalo samo po pola sata vremenske periode. Ljudi kukali, pisali, kumili, molili. Pa su to vratili tako da možeš upisati sad u minutu. Umjesto jednostavni slajder sa po 5 minuta kao što je bilo prije nego što su odlučili ukinuti na koji se niko nije žalio.

Horor priče ljudi imaju za gubitak kontakata.

Horor priče za gluposti tipa edge problema.

Šteta. Ima buljuk ljudi koji su iskreno zainteresirani za windows mobile. Pa koliko po forumima fantaziraju za "rješenje svih problema" surface phone.

P.S.
Pored svih milijardi, ne mogu iskomunicirati fino narodu šta znači uwp. I staviti u store koja aplikacija stvarno može na više platformi, a koja je samo uwp ali za određeni uređaj. Zbunjuju narod. Smote su što se tiče mobitela ovi iz windowsa. Ali, može im se.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#14289 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by strong69 »

Znaš šta je meni najgore. Office aplikacije bolje su na svim drugim platformama nego na WM 10. Srede jednim ažuriranjem Outlook i omoguće prepoznavanje slika u mailu, regularno mi prepoznavao pdf, excel, word, slike i druge attachmente a sljedećim ažuriranjem nista od toga ne radi opet. Obicni pdf ili Excel ne prepoznaje i salje me u store da nadjem odgovarajuću aplikaciju. Ja ne znam sta očekivati za druge aplikacije kada njihove vlastite ne rade.

Uz sve to, svaki dan po jedna aplikacija manje u store-u. Otisao PayPal, sad ce Ebay, nema alternativnih mail klijenata, Office aplikacija... Viber radi 7 pa ne radi 7 dana...

Nema oficijelnih aplikacija za vijesti osim B92 i N1. Sve u svemu, telefon je vise dumb nego smart.
iziboy
Posts: 16
Joined: 05/10/2016 11:56

#14290 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by iziboy »

Nokia pređe na android :izet:
http://www.balkangadgets.com/novi-nokia ... i-detalji/

pravite novu temu :lol:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#14291 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by sema911s »

te aplikacije ebay, pay pal, facebok.. I slicno ne koristim, laske mi preko edge, ne vidim svrhu istih u app..

te aplikacije, ili ti ga direktne kratice za neku stranicu,., sto nam je to tesko ukucati u net pretrazivac recimo klix,, vec se habamo sa nekim app koji vise uzimaju no sto daju,.,


a wp ni malo ne slusa korisnike, mozda nemaju korisnicku podrsku
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#14292 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

sema911s wrote:
Filter wrote:
Qler wrote:Ko ima 950-ku? Koliko ste zadovoljni? Kontam se da li mi se isplati prelaziti sa 930-ke na nju ili da ostavim 930-ku?
ja sam 920 zamijenio za 950.
subjektivno misljenje je da 920 sa 8.1 windowsom ubija 950 sa 10kom

ali, vjerovatno ti ja nisam neko mjerilo...

Jel se i vama cesto desi da se tel. Zaledi, resetuje, ugais app, potrosi bateriju, ne reaguje, ekran podivlja, skripi plastika.....
Sve to osim škripanja plastike jer je kod mene 920-ka (na Win 10), ipak je to nokijina izrada.

Ja se još dvoumim oko povratka na 8.1, win 10 me sve više nervira, posebno ledenje ekrana, česti reseti, kvaliteta fotografija i videa je užasna jer izgleda nisu nikad optimizirali algoritme za 10 kao što su bili na 8.1.

Viber opet počeo zezati, dobijem poruku, uđem u viber i čekam minutu da se pojavi poruka, razgovor gotovo nemoguće obaviti, prekida vezu kao da koristim dial up, dok whatsup u isto vrijeme radi perfektno. Neko me nazove na viber, ja prekinem i nazovem tu osobu na whatsup. Ovo je postalo normala.


Sent from mTalk
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#14293 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Hakiz »

.
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14294 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

moke_31 wrote: Ja se još dvoumim oko povratka na 8.1, win 10 me sve više nervira, posebno ledenje ekrana, česti reseti, kvaliteta fotografija i videa je užasna jer izgleda nisu nikad optimizirali algoritme za 10 kao što su bili na 8.1.

Viber opet počeo zezati, dobijem poruku, uđem u viber i čekam minutu da se pojavi poruka, razgovor gotovo nemoguće obaviti, prekida vezu kao da koristim dial up, dok whatsup u isto vrijeme radi perfektno. Neko me nazove na viber, ja prekinem i nazovem tu osobu na whatsup. Ovo je postalo normala.


Sent from mTalk
920 sa 8.1 je stroj. 950 sa desetkom ko android, svaki joj klinac smeta
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#14295 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Entropio »

Ne mogu da nadjem Tapatalk na Storeu... Je li do mene ili ga fakat nema vise?

Na 8.1 sam.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#14296 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

TapatAlk je ugasio zvanicnu aplikaciju za win10. Eh sad ne znam da li je ostala na 8.1. Jesil trazio onaj classic?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#14297 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Entropio »

Ocigledno su ugasili i za 8.1 jer ne mogu da nadjem nista na Store.

Steta.
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14298 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

poz raja
ima li neko od vas problem sa galerijom slika
naime,sada mi ne preikazuje najnovije slike koje uslikam,nema ih uopste kada udjem u galeriju
uradio sam soft reset i pojavile su se,onad sam ponovo uslikao 2-3 i opet su sve nestale

cini mi se da mi se ovo pojavilo nakon sto sam uradio factory reset i update n najnoviji build naj .193 ako se ne varam ili koji je vec broj

ima li kakvog rijesenja ?
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#14299 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote:poz raja
ima li neko od vas problem sa galerijom slika
naime,sada mi ne preikazuje najnovije slike koje uslikam,nema ih uopste kada udjem u galeriju
uradio sam soft reset i pojavile su se,onad sam ponovo uslikao 2-3 i opet su sve nestale

cini mi se da mi se ovo pojavilo nakon sto sam uradio factory reset i update n najnoviji build naj .193 ako se ne varam ili koji je vec broj

ima li kakvog rijesenja ?
Probelm sa neprepoznavanjnem telefona, problem sa slikama.

Mislim da se rješenje samo nameće :P
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#14300 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by semirsar »

Hakiz wrote:
zippoo87 wrote:poz raja
ima li neko od vas problem sa galerijom slika
naime,sada mi ne preikazuje najnovije slike koje uslikam,nema ih uopste kada udjem u galeriju
uradio sam soft reset i pojavile su se,onad sam ponovo uslikao 2-3 i opet su sve nestale

cini mi se da mi se ovo pojavilo nakon sto sam uradio factory reset i update n najnoviji build naj .193 ako se ne varam ili koji je vec broj

ima li kakvog rijesenja ?
Probelm sa neprepoznavanjnem telefona, problem sa slikama.

Mislim da se rješenje samo nameće :P
Nisi mislio na factory reset, nisi, jelde :mrgreen:
Post Reply