Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CrniSA
Posts: 156
Joined: 22/01/2015 02:58

#13876 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by CrniSA »

Imam Lumia 950. Napravio sam hello beta ali i dalje raja moze otkljucan moj zaslon bez toga. Samo povuku sliku gore i otkljuca se... kako da postavim pin na lock screen ili taj hello da samo ja mogu otkljucati?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13877 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

CrniSA wrote:Imam Lumia 950. Napravio sam hello beta ali i dalje raja moze otkljucan moj zaslon bez toga. Samo povuku sliku gore i otkljuca se... kako da postavim pin na lock screen ili taj hello da samo ja mogu otkljucati?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
postavljanje PINa na lock screen

Settings-Accounts-Sing in options-Under PIN, tap Change
na linku ispod imas sa slikama ako gdje zapne
http://www.windowscentral.com/how-enabl ... e-remotely
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#13878 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by veliki_ah »

Od ovog zadnjeg updatea, često mi crashiraju aplikacije, a najčešće kamera, instagram i FB :roll:

Također, od kada je došao novi Viber, ne spašava mi automatski slike koje dobijam, nego moram ja spašavati posebno svaku.. Zna li neko kako se ovo štima?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#13879 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by sema911s »

veliki_ah wrote:Od ovog zadnjeg updatea, često mi crashiraju aplikacije, a najčešće kamera, instagram i FB :roll:

Također, od kada je došao novi Viber, ne spašava mi automatski slike koje dobijam, nego moram ja spašavati posebno svaku.. Zna li neko kako se ovo štima?

rekli su da nisu svi dobili "novi" viber,. a to za app probaj restart, i svaki put kada ti se nasilno zatvori app posalji izvjestaj,., nek znaju, popravice
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#13880 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by veliki_ah »

sema911s wrote:
veliki_ah wrote:Od ovog zadnjeg updatea, često mi crashiraju aplikacije, a najčešće kamera, instagram i FB :roll:

Također, od kada je došao novi Viber, ne spašava mi automatski slike koje dobijam, nego moram ja spašavati posebno svaku.. Zna li neko kako se ovo štima?

rekli su da nisu svi dobili "novi" viber,. a to za app probaj restart, i svaki put kada ti se nasilno zatvori app posalji izvjestaj,., nek znaju, popravice
Dosadilo više restart svaki put, i pravo je glupo da kad mi treba kamera, a ja moram prvo restart tel..

Al hajd, sačekaću da još malo čačkaju i popravljaju :|
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#13881 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

imam problem, treba mi pomoc... guglao sam i trazio pomoc od njihovog supporta pa smo malo i chatali (totalno beskorisno)

temp folder pokazuje 1.8 GB zauzetog prostora ( windows pending files and previews ) i to ne mogu nikako izbrisati, a ne mogu ni instalirati novi win10 update jer nema dovoljno prostora... svi drugi folderi i aplikacije su minimalne velicine... problem je u temp folderu win update-a

help pls ... ne zelim da radim hard reset

p.s. vise puta radio soft reset. probao programe tipa Storage Cleaner koji ne radi apsolutno nista..
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13882 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

l33t wrote:imam problem, treba mi pomoc... guglao sam i trazio pomoc od njihovog supporta pa smo malo i chatali (totalno beskorisno)

temp folder pokazuje 1.8 GB zauzetog prostora ( windows pending files and previews ) i to ne mogu nikako izbrisati, a ne mogu ni instalirati novi win10 update jer nema dovoljno prostora... svi drugi folderi i aplikacije su minimalne velicine... problem je u temp folderu win update-a

help pls ... ne zelim da radim hard reset

p.s. vise puta radio soft reset. probao programe tipa Storage Cleaner koji ne radi apsolutno nista..
i kod mene u temp ima 700 MB i ne mogu nikako obrisati a isto mi sada pravi problem prilikom instalacije novih buildova,jer nemam dovoljno prostora ,pa moram brisati aplikacije pa ponovo instalirati
znaci imam isti problem a ne znam rijesenje
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#13883 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

nisam uspio pronaci ni na guglu, vidio sam stari post iz 2014-15- da promijenis datum na 2050 2100 god pa ce temp fajlovi nestati.... meni nije uspjelo
smijesno 8GB internal memory ( 3.3 system - update sistema 1.8 , moje aplikacije sića i to je to ostao na ovom nekom buildu )
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13884 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

l33t wrote:nisam uspio pronaci ni na guglu, vidio sam stari post iz 2014-15- da promijenis datum na 2050 2100 god pa ce temp fajlovi nestati.... meni nije uspjelo
smijesno 8GB internal memory ( 3.3 system - update sistema 1.8 , moje aplikacije sića i to je to ostao na ovom nekom buildu )
sacekaj kada izadje ovaj universary update pa opali hard reset,nema druge
ja cu se najvjerovatnije nakon zvanivnog update odjaviti sa insidera,jer sada vec sisitem ima sve ono sto meni treba i nece mi trebati toliki updatei i buildovi kao do sada
mozda cu i ja odraditi master reset tada i to je to
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#13885 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Reglan »

Ako sam u BHT kupio mobitel sa dvije sim kartice(Lumia 640) da li su obje zakljucane samo na BHT ili je samo prva zakljucana na BHT a u drugu mogu ubaciti recimo hrvatsku karticu?
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13886 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

samo prva

ja zeni kupio u telecomu 640xl, kupio joj ultru, ubacio u prvi slot, u opcijama ugasio tu karticu, i u drugi slot eronet stavio... godinu dana :) je nosala, ova ultra istekla davno, ali je telefon radio :)
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#13887 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

Ja sam ženi sinoć ubacio :D
Imam li pravo ja da se javljam na temu,zato što sam kupio handroid :lol: .
Da li sad može da radi win 10 na Lumia 1020,ja dok sam je imao moglo je al je sporo radio nekako,uvijek ono resuming.
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#13888 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by joske »

koja je lumija bolja 630 , :-D :D 640xl obicna 640
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#13889 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by r_faruk »

Na lumia-630 ne mogu da otvaram neke slike na forumima, ne mogu da otvaram video file-ove, stalno me izbacuje sa nekih stranica... Da li je potreban hard reset ili..
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13890 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

joske wrote:koja je lumija bolja 630 , :-D :D 640xl obicna 640
najskuplja od te tri :P
ja imam L640 i win10 leti na njemu...preporuka...telefon je sada oko 200 KM i za te pare tesko naci bolji
a za 10ak dana stize i universary update...biti ce puno puno poboljsanja i novosti za one koji nisu na insideru...ja ovaj update vec imam preko insidera i odlican je ...sve je ispeglano
odlicno je i to sto je svaki dan sve vise i vise UWP aplikacija,tako da ni aplikacije vise nisu toliki problem...one glavne su vec UWP
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#13891 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by agent_zero »

Odavno me neki sistem nije izbacio iz takta kao ovaj.

Odrađen apgrejd na win10, urađen factory reset, izabrano da NE POVLAČI backup sa prethodne verzije (win 8.1) i izabrana nova instalacija, međutim evo tražio neki restart nakon ažuriranja predikcije za tastaturu i po drugi put radi jebeno MIGRIRANJE podataka!

Zašto mi to radi, kako prekinuti i isključiti da radi ovu glupost????
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13892 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

To migriranje podataka nema veze sa bavkupom.... Jednostavno proces prilikom reinstalacije sistema. A mene je sinoć ispizdio skype novi, nikako nisam mogao zenu nazvati a za 10 minuta mi svukao bateriju sa 50 na 19 %....

Poslano s moje Lumia 1520
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#13893 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by agent_zero »

Skoro 5 sati je trajalo ažuriranje, pa ono je za zatvora nekome u Microsoftu... mislim stvarno toliko dugo da traje, pa onda po 2 ili 3 puta iste aplikacije ažurira i to ih ažurira toliko sporo da je to za nepovjerovati... Ono još nikad nisam, pa na krcatom kompjuteru apgrejd toliko nije trajao... :-)

Bolje im je da više nikakve nove verzije ne izbacuju.


EDIT: Kako staviti vremensku prognozu kao lockscreen pozadinu kao što je bilo na 8.1? Nije valjda da su to ukinuli? :-)
User avatar
joske
Posts: 2277
Joined: 13/07/2016 11:09

#13894 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by joske »

zippoo87 wrote:
joske wrote:koja je lumija bolja 630 , :-D :D 640xl obicna 640
najskuplja od te tri :P
ja imam L640 i win10 leti na njemu...preporuka...telefon je sada oko 200 KM i za te pare tesko naci bolji
a za 10ak dana stize i universary update...biti ce puno puno poboljsanja i novosti za one koji nisu na insideru...ja ovaj update vec imam preko insidera i odlican je ...sve je ispeglano
odlicno je i to sto je svaki dan sve vise i vise UWP aplikacija,tako da ni aplikacije vise nisu toliki problem...one glavne su vec UWP
:D suepriska uzimam 640 :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#13895 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »



demonstracija irisa na note7

dosta brže nego na 950xl, osim ako šta microsoft nije šta u medjuvremenu popravio
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#13896 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

je li neko radio hard reset, sta treba sacuvati i da li im radi onaj backup (onedrive?) ?
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13897 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

l33t wrote:je li neko radio hard reset, sta treba sacuvati i da li im radi onaj backup (onedrive?) ?
radi
obavezno napravi backup prije
i ima jedna stvar prilikom povlacenja backupa,moras se prijaviti na drugi mail da dobijes code a problem je sto ne mozes sa mobitela pristupiti mailu,nego moras uci sa racunara ili drugog uredjaja i kada dobijes email sa codom,ukucati ga u telefon

to je MS glupo napravio a najgore je sto se to vuce vec godinu dana tako
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#13898 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

zippoo87 wrote:
l33t wrote:je li neko radio hard reset, sta treba sacuvati i da li im radi onaj backup (onedrive?) ?
radi
obavezno napravi backup prije
i ima jedna stvar prilikom povlacenja backupa,moras se prijaviti na drugi mail da dobijes code a problem je sto ne mozes sa mobitela pristupiti mailu,nego moras uci sa racunara ili drugog uredjaja i kada dobijes email sa codom,ukucati ga u telefon

to je MS glupo napravio a najgore je sto se to vuce vec godinu dana tako
okej uradicu kad izadje taj update, mada sam ja na insideru i kazu vec je taj izasao al haj cekacu :D
mrsamras
Posts: 262
Joined: 26/01/2013 00:44

#13899 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mrsamras »

zippoo87 wrote:
l33t wrote:je li neko radio hard reset, sta treba sacuvati i da li im radi onaj backup (onedrive?) ?
radi
obavezno napravi backup prije
i ima jedna stvar prilikom povlacenja backupa,moras se prijaviti na drugi mail da dobijes code a problem je sto ne mozes sa mobitela pristupiti mailu,nego moras uci sa racunara ili drugog uredjaja i kada dobijes email sa codom,ukucati ga u telefon

to je MS glupo napravio a najgore je sto se to vuce vec godinu dana tako
Ne moras se logovati na drugi e-mail.
Mozes i preko poziva izdiktira ti kod.
Jedino ako ne znas engleski onda je problem :D

JA sam radio reset par puta.I na kraju sam ostavio samo sms da mi vrati a aplikacije nanovo instlirao koje sam htio.Neke nisam uposte vratio na mob.
Logovanjem na istu e-mail adresu vrati postavke koje si napravio prije resete i automatski imas i imenik.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13900 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

ljudi ima li neko od vas probleme sa konektovanjem na wifi mrezu na predzadnjem i zadnjem buildu ?

ja sam na predzadnjem buildu .14388 i nece da mi se konektuje na kucni wifi sve dok ne restartujem mobitel i onda hoce
pise da nema konekcije kada pokusam da se konektujem,tacnije to pise u quick tilesu

najgore je sto vidim da ni na zadnjem buildu 14903 nije ispravljeno ovo ,pise da se i dalje gubi signal wifi,valjda je to taj bug
jos neko saovim problemom,L640 ?
Post Reply