Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#13476 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

Meni je potpuno sr*nje! Evo npr: imao sam wp medju prvima, ali sam batalio. Kod zene lumia 830, pisao sam vec da odradim update i nece na zadnju verziju wp 10 da ode kao treba ponovo flash na 8 pa onda opet na 10 - mislim wtf 'ebite se vi malo. Uglavnom ostavim ja to tako na toj nekoj predzadnjoj verziji wp.
Juce izbaci poruku za novi update (ovaj ovde sto se spominje). Ja udarim po nadogradnji kao sve ide kako treba, restartuje se tel. ide proces nadogradnje kad trc izbaci onaj tuzni smajli. I samo tako vrti poslje svakog restarta. Nista udarim ja preko nokia flash tool novu instalaciju i instalira se win 8.1
Sva sreca da su zeni slike na memorijskoj kartici indace bih nastradao jer se tel nije mogao upaliti.

Znaci kako su ovo napravili oko nadogradnji je totalno sr*nje, a i zbog ostalog ponasanja prema wp najbolje pokazuje udjel ba trzistu - jedva 1%.
Kada sam ja korisrtio wp imali su skoro 5% trzista,medjutim vidio sam u kojem pravcu idu i batalio ga...a bio sam veliki pobornik wp cak su i pet mojih prijatelja uzeli wp na moju preporuku.
User avatar
Reglan
Posts: 4846
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#13477 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Reglan »

Kod mene je ovaj 218, kako doci do ovog novog :?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#13478 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Haris.ba »

I sve su prilike da će ostaviti opet na cjedilu korisnike uvođenjem surface mobitela.
Desiće se ponova situacija ko sa windows 7.8. :D
A rekli su, nikad više....
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#13479 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by sema911s »

Haris.ba wrote:I sve su prilike da će ostaviti opet na cjedilu korisnike uvođenjem surface mobitela.
Desiće se ponova situacija ko sa windows 7.8. :D
A rekli su, nikad više....
Zivotni vijek mobitela je oko 2god.. Tako i oni vode politiku... Niko nana nije kriv sto nemamo para za novi uredjaj...

Malo zapnes radis osafunjas se i lagano surface phone kada izadje
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#13480 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

Haris.ba wrote:I sve su prilike da će ostaviti opet na cjedilu korisnike uvođenjem surface mobitela.
Desiće se ponova situacija ko sa windows 7.8. :D
A rekli su, nikad više....
Vrlo vjerovatno... Zato sam ja rekao sebi: samo Nexus serija, eventualno Iphone (mada ga nikada nisam imao) ;)
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#13481 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

@sema
Mislis zivotni vijek za iP4s koji je dobio update na iOS9, a star 4 godine? Ili mozda na Sony Z seriju?
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13482 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

uradi sada update preko insidera na ovaj novi build i vidim da raja ima problem sa messengerom
i kod mene nije radio,rusial se aplikacija ali evo nakon brisanja i ponovne instalacije radi
caffeinefreak
Posts: 218
Joined: 13/03/2013 23:53

#13483 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by caffeinefreak »

Izvrsim update preko insider-a i sada ne mogu otkucati poruku ni na koji nacin jer tastatura nije instalirana ili nesto slicno??? WTF
Ne kontam o cemu moze biti rijec??
Ukljucim onaj update koji nista ne napravi, vec samo restartuje mob, a tastature nema pa nema,,, :-) :-)
Rijec je lumia 640DS kupljen u BHT :-) :-) bio stabilan ali me prenese i pomislim da vidim da li ce raditi sa win10... :-) :-)
Ima li ko kakvo rijesenje
User avatar
base64
Posts: 59
Joined: 22/11/2015 17:04

#13484 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by base64 »

caffeinefreak wrote:Izvrsim update preko insider-a i sada ne mogu otkucati poruku ni na koji nacin jer tastatura nije instalirana ili nesto slicno??? WTF
Ne kontam o cemu moze biti rijec??
Ukljucim onaj update koji nista ne napravi, vec samo restartuje mob, a tastature nema pa nema,,, :-) :-)
Rijec je lumia 640DS kupljen u BHT :-) :-) bio stabilan ali me prenese i pomislim da vidim da li ce raditi sa win10... :-) :-)
Ima li ko kakvo rijesenje
Soft reset ako se stanje ne promijeni onda hard reset
User avatar
Reglan
Posts: 4846
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#13485 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Reglan »

Ima li jos neko problem da mu se desava sljedeca stvar na win10. Recimo uslikam neku sliku i obrisem je, i kad otvorim messenger i hocu da posaljem neku sliku ono mi medju prijedloge izbaci i onu sliku koju sam vec izbris'o :-) :-) :-) :-)
to mi se desava i na whatsapp-u :-)
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#13486 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Fajcion »

Reglan wrote:Ima li jos neko problem da mu se desava sljedeca stvar na win10. Recimo uslikam neku sliku i obrisem je, i kad otvorim messenger i hocu da posaljem neku sliku ono mi medju prijedloge izbaci i onu sliku koju sam vec izbris'o :-) :-) :-) :-)
to mi se desava i na whatsapp-u :-)
Primjetio sam i ja to :-)
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3045
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#13487 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by suad-sarajevo »

Meni nekada zaledi onedrive aplikacjia i ni makac dok ne odradim restart telefona.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13488 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Kad smo kod onedrive-a, evo MS napominje za smanjenje prostora, ali ko je ono "trazio" ne diraju mu. Plus daju godinu dana dzaba Office Personal i 1TB OneDrive prostora... pa eto, bujrum kome treba :)
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#13489 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by AmADin_gospo »

Qler wrote:Kad smo kod onedrive-a, evo MS napominje za smanjenje prostora, ali ko je ono "trazio" ne diraju mu. Plus daju godinu dana dzaba Office Personal i 1TB OneDrive prostora... pa eto, bujrum kome treba :)
ahaa, jesi probao aktivirati tu teru prostora ? ;)

traže karticu i podatke.... evo vam klinac...

a ja koliko sam skontao, da svima skidaju na 5 giga, i onima sto su dobili 15 preko aktivacije tel.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13490 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ma imam i onako reistrovanu karticu i paypal, kako bi drugacija kupio i aplikaciju neku... Nego izgleda da radi samo u USA ili se ja nisam dovoljno potrudio...

A ne skidaju onima koji su se prijavili da im ostave. Imao si opciju, kada su najavili smanjenje prostora, da se kao prijavis da ti ostave 15GB i 15GB camera bonusa...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#13491 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by AmADin_gospo »

Qler wrote:Ma imam i onako reistrovanu karticu i paypal, kako bi drugacija kupio i aplikaciju neku... Nego izgleda da radi samo u USA ili se ja nisam dovoljno potrudio...

A ne skidaju onima koji su se prijavili da im ostave. Imao si opciju, kada su najavili smanjenje prostora, da se kao prijavis da ti ostave 15GB i 15GB camera bonusa...
ne znam gdije to treba prijaviti, ali ja dobio mail:
"
Important changes to OneDrive
We want to inform you about some upcoming changes to OneDrive that will affect you. In approximately 90 days, the amount of storage that comes with OneDrive will change from 15 GB to 5 GB. We are also discontinuing the 15 GB camera roll bonus. As a result of these changes, you will be over your OneDrive storage limit on July 13, 2016 (visit the Storage page to check your account). You can learn more at our FAQ."
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13492 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Evo vidis :)
As you know, the amount of storage that comes with most OneDrive accounts is changing from 15 GB to 5 GB. You previously confirmed your desire to keep your 15 GB of free storage (and the 15 GB camera roll bonus if you have it).* As a result, your account will not be affected by these changes.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13493 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Na kraju sam preko support chata rijesio jer mi je trazio USA podatke...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#13494 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by AmADin_gospo »

Qler wrote:Evo vidis :)
As you know, the amount of storage that comes with most OneDrive accounts is changing from 15 GB to 5 GB. You previously confirmed your desire to keep your 15 GB of free storage (and the 15 GB camera roll bonus if you have it).* As a result, your account will not be affected by these changes.
hehe, e jebiga.

kad su ovo tebe pitali i ti im ovo potvrdio?
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13495 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Kad su rekli da ce ukinuti ove gigabajte, bilo je i da ko hoce da ostavi, samo se treba registrovati....

mislim da ima i na ovoj temi par linkova na tu registraciju.... jebi ga ako si fulio...

U glavnom sad imam Office 365 i 1,3TB prostora na OneDrive, plus 60 minuta mjesecno na skype za landline
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#13496 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by AmADin_gospo »

Qler wrote:Kad su rekli da ce ukinuti ove gigabajte, bilo je i da ko hoce da ostavi, samo se treba registrovati....

mislim da ima i na ovoj temi par linkova na tu registraciju.... jebi ga ako si fulio...

U glavnom sad imam Office 365 i 1,3TB prostora na OneDrive, plus 60 minuta mjesecno na skype za landline
ja nisam htijeo da dajem broj kartice, jer ne vjerujem nikome vise.

sta mi se desilo, da sam jednom dao na jednom web servisu ali paypal, i nakon 3 mjeseca, skinu mi 30 kerma. žalim se paypal-u, i oni mi vrate pare al kažu da je tamo pisalo da se slažem da nakon 3 mj. đaba, platim punu članarinu, i da se automatski odobrava. zato, otkud ja znam da mi oni za god. dana neče naplatiti punu cjenu, a pošto paypay nije posrednik neg direktno banka, klinca se mogu žaliti kome za povrat.
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#13497 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zippoo87 »

evo novi build na insideru,na fast kanalu
novi build ispravlja problem oko otkljucavanja ekrana,zastopa cesto i ispravlja bug kod messenger aplikacije
ima jos nekih ispravki ali ove dvije su me nervirale

nego,sada pokusavam da otvorim aplikaciju 6tag i nema sanse,samo stoji plava pozadina aplikacije
obrisao i ponovo instalirao i ista situacija
radi li vama app
nije mi radila ni na prethodnom buildu a ne radi ni sada
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13498 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Men i6tag radi, a nisam upratio za novi build...
kolacodjagoda
Posts: 172
Joined: 25/02/2016 09:58

#13499 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by kolacodjagoda »

Qler wrote:Kad smo kod onedrive-a, evo MS napominje za smanjenje prostora, ali ko je ono "trazio" ne diraju mu. Plus daju godinu dana dzaba Office Personal i 1TB OneDrive prostora... pa eto, bujrum kome treba :)
Kako ovo aktivirati?
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#13500 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Kiki_Musampa »

Qler wrote:Ma imam i onako reistrovanu karticu i paypal, kako bi drugacija kupio i aplikaciju neku... Nego izgleda da radi samo u USA ili se ja nisam dovoljno potrudio...

A ne skidaju onima koji su se prijavili da im ostave. Imao si opciju, kada su najavili smanjenje prostora, da se kao prijavis da ti ostave 15GB i 15GB camera bonusa...

Sad sam pogledao tu opciju,piše auto renewal.tako da si za godinu dana kraći za 69,99 USD ako ranije ne ugasiš...
Post Reply