Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#13426 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

base64 wrote:
SA 071 wrote: I još nešto, može li se pločica "razvući" da bude širinom od jednog do drugog kraja displeja, a visinom kao i ona dosada najveća? Vidim slike nekih telefona sa takvom pločicom, ali ja ne skontah da može. Je li to marketinški fol ili nešto što stvarno može? :-)
Maksimalna širina pločice (aplikacija koje to dozvoljavaju) je 2xširina srednje pločice. Ako podesiš da na Startu imaš samo dvije kolone pločica onda je to moguće, al to ti najvjerovatnije nije cilj :)
U pravu si, to mi nije cilj :)
Ma vidim neke slike telefona sa W10 Mobile i na njima pločica širinom ide od kraja do kraja, znači na Startu sa 3 kolone (ili 6 malih) zauzima širinom sve tri kolone a visinom kao srednja. Pa kontam, može li ili je to slika ono fola radi. Biće da je ovo drugo... :-)
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#13427 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

SA 071 wrote:....
mislis ovako ili je u pitanju nesto drugacije :) daj neku sliku da vidimo

Image
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#13428 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

Ali_G wrote:Danas pocela ta konferencija, w10mobile spomenut jednom
Nema potrebe da ga posebno spominju kad je Windows 10 univerzalna stvar i dobićeš sve što objave za PC OS a primjenjivo je za mobile uređaje. Nove funkcije u Windowsu, nove funkcije u aplikacijama, sve to dobiješ i na telefonu. Ljudi su tu malo isprepadani, a suština je OneCore. Prestanite plakati kao da ste korisnici androida, jer oni imaju razloga za plač, oni ne znaju šta je OneCore, ne znaju šta je UWP, Continuum, stabilnost, sigurnost, oni znaju samo za kvantitet i pričati o milionima aplikacija od kojih im 99% nikad neće zatrebati ali su kompleksaši pa vole da pričaju o tome. To je kao neko ko ženama ne prilazi a hvali se da ga trpa redovno, čisto jadno i demagogija. Djeca će uvijek imati svoj android, snobovi svoj iOS, a realan svijet svoj lijepi, neprevaziđeni, najljepši Windows, uvijek sa manama ali uvijek šarmantan i poseban.

Neki plaču što djelić starih telefona nije dobio Windows 10. A šta je sa androidom koji kupiš i nikad ne dobiješ bilo kakav update? Šta je sa intervjuom sa hackerom koji kaže da je android šupalj ko đevđir a Windows najteže razvaliti? Šta je sa virusima na androidu i terorističkim aplikacijama na GooglePlay-u? Kad je iko na Windows telefonu dobio virus, malware, spyware, androidware? Kad je sumnjiva aplikacija dospjela na Microsoft Store? Nikad, zato što je Microsoft ozbiljna firma, brine o sigurnosti i nije im jedini cilj dječija igra. Ljudi za to imaju i PC i Xbox, koji je isto tako dio OneCore sistema, i koji za razliku od PlayStationa ima podršku i za stare igre. Imaju HoloLens, Band sportske narukvice... sve dio jedinstvenog OneCore sistema. Znači, šta? Ozbiljna firma!

Da li znate koje telefone koristi policija New Yorka?

Dalje:
- An iPhone user's (surprisingly positive) experience with Windows Phone | Macworld
- Microsoft can teach Android makers a thing or two about updates
Last edited by zunazu on 09/04/2016 12:01, edited 1 time in total.
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#13429 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

mozes ti pisati sta hoces, al oni su obecali win10 za sve telefone i to nisu ispunili ;-) ionako imaju malo korisnika
koja je onda svrha korsiti ove mobitele ako nemas aplikacije :idea: onda mozes legendarnu Nokiju 3310 koristiti

oni ni sami ne znaju sta ce sa mobilnom platformom :roll: pokusace sa tim Surface phone al ja ne vjerujem nesto da ce im to donijeti uspjeh
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#13430 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zunazu »

south wrote:mozes ti pisati sta hoces, al oni su obecali win10 za sve telefone i to nisu ispunili ;-)
I šta ćemo sad, da pravimo proteste i pišemo pismo međunarodnim institucijama? Ljudi shvatili određene rizike, ne žele da ti daju nešto što neće biti kako treba i to je stvar razuma i za tvoje dobro.
south wrote:ionako imaju malo korisnika
To je relativna stvar. Imaju na telefonima toliko i toliko, ali imaju na aplikacijama više, a imaju i na androidu preko 200 svojih patenata za koje im proizvođači plaćaju. I OneCore je tek početak, Microsoft je u ozbiljnom poslu, a android istovremeno sve manje zanimljiv jer im ponestaje fensi igračaka za prodaju.
south wrote:koja je onda svrha korsiti ove mobitele ako nemas aplikacije
Ja uvijek pitam ljude o kojim aplikacijama se radi i ostanem bez odgovora.

Ako je nešto ipak toliko bitno a da nije samo stvar kvantiteta i da pričaš da imaš onda postoji drugi izbor i svako neka bira za sebe.
south wrote:oni ni sami ne znaju sta ce sa mobilnom platformom
Oni odlično znaju šta rade.
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#13431 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

vidjet cemo sto znaju ;-)
pa ti si napisao da su ozbiljna kompanija, a vidimo da tako "ozbiljna" kompanija slagala korisnike
vec sam napisao da meni licno ne treba milion aplikacija , ali ove sto imaju moraju milion puta biti bolje :wink: jer nevjerovatno je da Instagram citavo vrijeme u BETA verziji :roll: da na Messengeru jos nema poziva, da najvece kompanije napustaju Windows ili ne planiraju app...
na svakoj build konferenciji uvijek najavljuju iste aplikacije :roll: a te aplikacije nikad da dođu pfffff
korisnici ce odluciti a njih je sve manje i manje...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#13432 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

south wrote:
SA 071 wrote:....
mislis ovako ili je u pitanju nesto drugacije :) daj neku sliku da vidimo

Image
Tako nešto samo što je visina pločice standardna. Pokušao sam naći negdje neki članak u kojem ima slika, ali znaš kako kaže Marfijev zakon... :)
Schlauf2
Posts: 366
Joined: 03/01/2013 21:58

#13433 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Schlauf2 »

zunazu wrote:
Ali_G wrote:Danas pocela ta konferencija, w10mobile spomenut jednom
Nema potrebe da ga posebno spominju kad je Windows 10 univerzalna stvar i dobićeš sve što objave za PC OS a primjenjivo je za mobile uređaje. Nove funkcije u Windowsu, nove funkcije u aplikacijama, sve to dobiješ i na telefonu. Ljudi su tu malo isprepadani, a suština je OneCore. Prestanite plakati kao da ste korisnici androida, jer oni imaju razloga za plač, oni ne znaju šta je OneCore, ne znaju šta je UWP, Continuum, stabilnost, sigurnost, oni znaju samo za kvantitet i pričati o milionima aplikacija od kojih im 99% nikad neće zatrebati ali su kompleksaši pa vole da pričaju o tome. To je kao neko ko ženama ne prilazi a hvali se da ga trpa redovno, čisto jadno i demagogija. Djeca će uvijek imati svoj android, snobovi svoj iOS, a realan svijet svoj lijepi, neprevaziđeni, najljepši Windows, uvijek sa manama ali uvijek šarmantan i poseban.

Neki plaču što djelić starih telefona nije dobio Windows 10. A šta je sa androidom koji kupiš i nikad ne dobiješ bilo kakav update? Šta je sa intervjuom sa hackerom koji kaže da je android šupalj ko đevđir a Windows najteže razvaliti? Šta je sa virusima na androidu i terorističkim aplikacijama na GooglePlay-u? Kad je iko na Windows telefonu dobio virus, malware, spyware, androidware? Kad je sumnjiva aplikacija dospjela na Microsoft Store? Nikad, zato što je Microsoft ozbiljna firma, brine o sigurnosti i nije im jedini cilj dječija igra. Ljudi za to imaju i PC i Xbox, koji je isto tako dio OneCore sistema, i koji za razliku od PlayStationa ima podršku i za stare igre. Imaju HoloLens, Band sportske narukvice... sve dio jedinstvenog OneCore sistema. Znači, šta? Ozbiljna firma!

Da li znate koje telefone koristi policija New Yorka?

Dalje:
- An iPhone user's (surprisingly positive) experience with Windows Phone | Macworld
- Microsoft can teach Android makers a thing or two about updates
[img]
http://www.cheatcc.com/imagesfeatures/w ... boys_0.jpg
[/img]
spencer
Posts: 12
Joined: 08/09/2008 00:11

#13434 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by spencer »

Pozdrav svima, moze mala pomoc?
Prilikom azuriranja sistema ne mogu da pokrenem skinuto azuriranje jer mi svaki put stoji "Azuriranje preuzeto, ali ga nije moguce otvoriti".
Telefon je 640xl i trenutno sam na win 8.1
Hvala unaprijed :)
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#13435 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

south wrote:vidjet cemo sto znaju ;-)
pa ti si napisao da su ozbiljna kompanija, a vidimo da tako "ozbiljna" kompanija slagala korisnike
vec sam napisao da meni licno ne treba milion aplikacija , ali ove sto imaju moraju milion puta biti bolje :wink: jer nevjerovatno je da Instagram citavo vrijeme u BETA verziji :roll: da na Messengeru jos nema poziva, da najvece kompanije napustaju Windows ili ne planiraju app...
na svakoj build konferenciji uvijek najavljuju iste aplikacije :roll: a te aplikacije nikad da dođu pfffff
korisnici ce odluciti a njih je sve manje i manje...
dodaj i tapatalk tu, neće ga biti za windows 10, ovo što je tu, tu je, nema dalje
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#13436 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

@zunazu
Ovo k'o da citam pamflete na wcentral. Put kojim msft sad ide je zanimljiv, ali...
Stabilnost? Jel mozda mislimo na L950/XL koji su izasli sa beta verzijom sistema i koji pola godine od izlaska jos uvijek dobijaju update da mail aplikacija ispravno skalira? Da ne govorim o tome da nisu svi dobili w10 a obecan im je. Nije stvar da li androidi dobijaju update, vec da msft nije ispunio ono sto je obecao. Lumie sa slabijim hardverom koje su dobile w10 ne mogu se bas pohvaliti nekim aman zaman radom. To je cinjenica.
Continuum? Definitivno u ovom momentu obicni marketinski trik. Koja mu je svrha kad sa sobom moram vucarati periferiju, a s druge strane smo bombardovani masom laptopa i 2u1 uredjaja.
Uwp? Ni oni sami ne znaju sta im to znaci. Masa je aplikacija koje su kao uwp a rade samo na laptop/desktop
Koje aplikacije fale? Za pocetak jednako dobri fb, instagram, messenger, viber, tapatalk. Mozda da ponude i neke najosnovnije medicinske aplikacije i servise? Mozda i nesto tipa wetransfer koji ce imati opciji rada u pozadini? Mozda i neki mbanking? Google translator je nivo iznad msftovog. Ovaj novi i lici na nesto. Posebna su prica aplikacije koje skontas da su genijalne tek kad ih pocnes koristit, a takvih je daleko vise u appstore i google play.
Korisnici mozda trebaju da cekaju 2-3 godine da dobiju uslugu?
Necu imati nista protiv da koristim w10 sa svim pomenutim opcijama, al ne pada mi na pamet da cekam godinama.
User avatar
YuGiOhMoDDeR
Posts: 118
Joined: 12/04/2015 16:07
Location: Travnik

#13437 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by YuGiOhMoDDeR »

ima li kakva swipe app...da mogu da dodam rijeci (za US jezik već sam dodao rijeci, vise me i ne predlaze da dodam novu rijec :lol: ), a posebno za B\H\S tastaturu? :-D :D

hvala
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13438 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Windows10M ima hrvatski, nisam siguran za srpski swipe... Ja koristim uveliko zato nekad mi proleti nesto na autocorrect...
User avatar
YuGiOhMoDDeR
Posts: 118
Joined: 12/04/2015 16:07
Location: Travnik

#13439 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by YuGiOhMoDDeR »

znaci nista jos,jer sam jos uvijek na wp8.. hvala u svakom slucaju :thumbup:
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#13440 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zodi36 »

pozdrav ljudi.jedno pitanje ako netko zna.ispala mi je lumia 1020 u wc(solja) i izvadio sam je odmah.da napomenem da nije imala onaj gore poklopac sto se stavlja kartica u tel.telefon se momentalno ugasio i nije radio par dana.nakon toga se upalio i pokazao bateriju na 99 posto a i cijelo vrijeme gorilo ono svijetlo pozadi i negdje pred vece baterija se ispraznila.sad ide onaj glupi dio mene :lol: ...posto mi je ttrebao viber taj dan ocajnicki na tom telefonuja sam sebi dao za pravo(jbg,moj je telefon) da uzmem cekic i da lagano lupajuci pozadi razbijem i ugasim ono svijetlo i to sam uradio.sad mi se telefon napuni za citavu noc na 1% i ono radi ali se nakon minutu ugasi.isplati li se to popravljati i sta bi moglo biti?mozel se na toj lumiji baterija promjeniti ili...hvala
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#13441 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SundanceKid »

zodi36 wrote:pozdrav ljudi.jedno pitanje ako netko zna.ispala mi je lumia 1020 u wc(solja) i izvadio sam je odmah.da napomenem da nije imala onaj gore poklopac sto se stavlja kartica u tel.telefon se momentalno ugasio i nije radio par dana.nakon toga se upalio i pokazao bateriju na 99 posto a i cijelo vrijeme gorilo ono svijetlo pozadi i negdje pred vece baterija se ispraznila.sad ide onaj glupi dio mene :lol: ...posto mi je ttrebao viber taj dan ocajnicki na tom telefonuja sam sebi dao za pravo(jbg,moj je telefon) da uzmem cekic i da lagano lupajuci pozadi razbijem i ugasim ono svijetlo i to sam uradio.sad mi se telefon napuni za citavu noc na 1% i ono radi ali se nakon minutu ugasi.isplati li se to popravljati i sta bi moglo biti?mozel se na toj lumiji baterija promjeniti ili...hvala
Telefon koji je upao u vodu, a jos si ga i cekicem razbijo - ja licno ne bih nikad popravljo. Ja sam imo dosta iskustva sa mobitelima koji upadaju u slatku i slanu vodu, i iskustvo je da gotovo uvijek ostanu osteceni trajno, ako su bili upaljeni dok su mokri.

Inace, svi trebaju upamtit - mokre uredjaje NE palit, odmah ugasit, izvadit bateriju, rasklopit sve i ostavit nekoliko dana na toplom da sva voda ispari (ili onaj trik sa rizom, ili nekim drugim "upijacem" vlage). Ovako, bolje ga se rijesi..


On topic:
Usput, ja sam se rijesio svoje Lumie 920, kupio Samsung, presao na Android, i ne mogu da vjerujem da sam godinama koristio Windows Phone i mucio se sa aplikacijama koje rade 10 puta sporije, a nemaju polovinu opcija kao one na Androidu. Ruku na srce, nije fer mozda ni porediti ih, jer ovaj novi ima znacajno jaci hardver, ali svejedno...razlika je nebo zemlja. Windows phone mi ostaje u srcu kao divan koncept, ali iako sam ga godinama koristio, NIKAD nisam imao osjecaj da je to gotov softver, i pamticu ga po tome sto sam uvijek cekao neki update, sistema, aplikacije, buga, grijanja baterije, rada kamere...uvijeeek neko cekanje. Nije ni cudo sto imaju udio na trzistu kakav imaju.. :/ :/
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13442 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#13443 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by suad-sarajevo »

Kako kupiti neku aplikaciju sa store-a? Na androidu sam to radio preko svog paypal accounta no čini se da to ovdje ne ide. Čak sam instalirao aplikaciju na svoju Lumiu 640 XL, zvaničnu od paypala ali neda mi da se logujem u nju. Vjerovatno smeta što sam na win 10.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#13444 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by escobar__ »

zodi36 wrote:pozdrav ljudi.jedno pitanje ako netko zna.ispala mi je lumia 1020 u wc(solja) i izvadio sam je odmah.da napomenem da nije imala onaj gore poklopac sto se stavlja kartica u tel.telefon se momentalno ugasio i nije radio par dana.nakon toga se upalio i pokazao bateriju na 99 posto a i cijelo vrijeme gorilo ono svijetlo pozadi i negdje pred vece baterija se ispraznila.sad ide onaj glupi dio mene :lol: ...posto mi je ttrebao viber taj dan ocajnicki na tom telefonuja sam sebi dao za pravo(jbg,moj je telefon) da uzmem cekic i da lagano lupajuci pozadi razbijem i ugasim ono svijetlo i to sam uradio.sad mi se telefon napuni za citavu noc na 1% i ono radi ali se nakon minutu ugasi.isplati li se to popravljati i sta bi moglo biti?mozel se na toj lumiji baterija promjeniti ili...hvala
Ne vjerujem šta čitam. :lol: :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13445 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

suad-sarajevo wrote:Kako kupiti neku aplikaciju sa store-a? Na androidu sam to radio preko svog paypal accounta no čini se da to ovdje ne ide. Čak sam instalirao aplikaciju na svoju Lumiu 640 XL, zvaničnu od paypala ali neda mi da se logujem u nju. Vjerovatno smeta što sam na win 10.

Ne treba ti bila aplikacija samo ti regija mora biti podešena na bih. I onda kupila ide bez problema.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#13446 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by valjuga »

Qler wrote:
suad-sarajevo wrote:Kako kupiti neku aplikaciju sa store-a? Na androidu sam to radio preko svog paypal accounta no čini se da to ovdje ne ide. Čak sam instalirao aplikaciju na svoju Lumiu 640 XL, zvaničnu od paypala ali neda mi da se logujem u nju. Vjerovatno smeta što sam na win 10.

Ne treba ti bila aplikacija samo ti regija mora biti podešena na bih. I onda kupila ide bez problema.
Ovo važi za plaćanje karticom ali ne I paypalom.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#13447 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

SundanceKid wrote:
zodi36 wrote:pozdrav ljudi.jedno pitanje ako netko zna.ispala mi je lumia 1020 u wc(solja) i izvadio sam je odmah.da napomenem da nije imala onaj gore poklopac sto se stavlja kartica u tel.telefon se momentalno ugasio i nije radio par dana.nakon toga se upalio i pokazao bateriju na 99 posto a i cijelo vrijeme gorilo ono svijetlo pozadi i negdje pred vece baterija se ispraznila.sad ide onaj glupi dio mene :lol: ...posto mi je ttrebao viber taj dan ocajnicki na tom telefonuja sam sebi dao za pravo(jbg,moj je telefon) da uzmem cekic i da lagano lupajuci pozadi razbijem i ugasim ono svijetlo i to sam uradio.sad mi se telefon napuni za citavu noc na 1% i ono radi ali se nakon minutu ugasi.isplati li se to popravljati i sta bi moglo biti?mozel se na toj lumiji baterija promjeniti ili...hvala
Telefon koji je upao u vodu, a jos si ga i cekicem razbijo - ja licno ne bih nikad popravljo. Ja sam imo dosta iskustva sa mobitelima koji upadaju u slatku i slanu vodu, i iskustvo je da gotovo uvijek ostanu osteceni trajno, ako su bili upaljeni dok su mokri.

Inace, svi trebaju upamtit - mokre uredjaje NE palit, odmah ugasit, izvadit bateriju, rasklopit sve i ostavit nekoliko dana na toplom da sva voda ispari (ili onaj trik sa rizom, ili nekim drugim "upijacem" vlage). Ovako, bolje ga se rijesi..


On topic:
Usput, ja sam se rijesio svoje Lumie 920, kupio Samsung, presao na Android, i ne mogu da vjerujem da sam godinama koristio Windows Phone i mucio se sa aplikacijama koje rade 10 puta sporije, a nemaju polovinu opcija kao one na Androidu. Ruku na srce, nije fer mozda ni porediti ih, jer ovaj novi ima znacajno jaci hardver, ali svejedno...razlika je nebo zemlja. Windows phone mi ostaje u srcu kao divan koncept, ali iako sam ga godinama koristio, NIKAD nisam imao osjecaj da je to gotov softver, i pamticu ga po tome sto sam uvijek cekao neki update, sistema, aplikacije, buga, grijanja baterije, rada kamere...uvijeeek neko cekanje. Nije ni cudo sto imaju udio na trzistu kakav imaju.. :/ :/
Kod mene, L920 upala u wc šolju prije nekih pola godine i još radi. :) Doduše displej je malo "požutio" i tipke strijelica i povećalo uvijek svijetle, ali telefon generalno radi. Niti mu je bila tada izvađena baterija (samo sam ga mogao ugasiti) niti je kratko bio u vodi (bar 10-15 sec se kiselio)... :)
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#13448 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by suad-sarajevo »

valjuga wrote:
Qler wrote:
suad-sarajevo wrote:Kako kupiti neku aplikaciju sa store-a? Na androidu sam to radio preko svog paypal accounta no čini se da to ovdje ne ide. Čak sam instalirao aplikaciju na svoju Lumiu 640 XL, zvaničnu od paypala ali neda mi da se logujem u nju. Vjerovatno smeta što sam na win 10.

Ne treba ti bila aplikacija samo ti regija mora biti podešena na bih. I onda kupila ide bez problema.
Ovo važi za plaćanje karticom ali ne I paypalom.
Sinoć sam obavio prvu kupovinu preko store-a sa kred. karticom. Regiju sam stavio na BiH i prošlo je sve bez problema.
Evo, izgleda ide beta Viber.

http://nokiamob.me/2016/04/11/uskoro-mo ... 10-mobile/
User avatar
Reglan
Posts: 4847
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#13449 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Reglan »

Kako me nervira sto pamti onaj kopiran link stalno. Pa mi uvijek izbacuje onu sugestiju da ga paste kad god treba nesto kucati :-)
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#13450 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by artime »

Moja iskustva poslije hard reseta telefona - odlično :-D stvarno koristenje mobitela (lumia 930) je postalo zadovoljstvo.
Od aplikacija gotovo nista (osim Clash of clans) mi nedostaje. Iskustvo sa win 10 isto dobro. Baterija sasvim solidno drzi 6 sati mozda i vise, zavisi kako je upotrijebljavam mobitel.
Sve sto mi je smetalo na androidu: baterija i ne-funkcionalnost sada kako sam presla na wp je sasvim druga prica.
Znam da cak i ne treba porediti os-ove, ali cisto sto se namjene tice odlicno.
Ipak nije sve savrseno, nadam se (kao i vecina nas :D ) da ce se sve popraviti sa vremenom. 8-)
Post Reply