Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1605
Joined: 11/06/2011 07:36

#12876 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Kiki_Musampa »

Znam da nije fazon,al imam 630 i nudim je za 150,mozda i nize...prije godinu kupljena i ima garancije jos toliko-gratis 16 gb kartica.
Da ne bude oftopic,ide druga lumia jer jednostavno zadovoljava moje potrebe.Za igre imam pc :kiss:
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#12877 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

i dalje stoji argument za igre imam pc?
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#12878 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

Ja koji sam bio okrjeli fanboy windowsa, danas prešao na android Huawei y6. I dalje tvrdim da je win odličan OS ali indolentnost MS-a neću više da trpim. Uništavanju konstantno svoj proizvod, nisu sposobni da izdaju update na vrijeme uako su obećali. Neka nastave ovako, sami sebe će da ukopaju.
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#12879 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

Quaresma wrote:i dalje stoji argument za igre imam pc?
naravno :) hoces ti kupiti Sony Xperia Z5 zbog igrica ili ? ako ces zbog igrica onda svaka cast :D ali je mene onda bolje kupiti Xbox One ili PlayStation
ja se nekad zapitam za sta se vise ovi mobiteli i koriste i zasto ih non-stop mijenjamo... Image
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#12880 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by l33t »

zna li iko kad ce izaci oficijalna verzija win10, samo neke spekulacije, te druga sedmica januara te druga februara vako nako :D nigdje ga
User avatar
base64
Posts: 59
Joined: 22/11/2015 17:04

#12881 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by base64 »

krakatoa wrote:Ja koji sam bio okrjeli fanboy windowsa, danas prešao na android Huawei y6. I dalje tvrdim da je win odličan OS ali indolentnost MS-a neću više da trpim. Uništavanju konstantno svoj proizvod, nisu sposobni da izdaju update na vrijeme uako su obećali. Neka nastave ovako, sami sebe će da ukopaju.
Niko ništa nije obećao nemojte da izmišljate
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#12882 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Quaresma »

south wrote:
Quaresma wrote:i dalje stoji argument za igre imam pc?
naravno :) hoces ti kupiti Sony Xperia Z5 zbog igrica ili ? ako ces zbog igrica onda svaka cast :D ali je mene onda bolje kupiti Xbox One ili PlayStation
ja se nekad zapitam za sta se vise ovi mobiteli i koriste i zasto ih non-stop mijenjamo... Image
pa ko kupuje telefon radi igrica? i kako moze neko porediti igranje na telefonu i na pc-u?

na telefonu je da uzmes par minuta da ubijes vrijeme, dok čekaš nešto ili da se pozabaviš malo s telefon

hoćeš li ti isto uraditi kad igraš na pc-u?

telefoni su potrošna roba, i lako zamjenjiva, to je neko moje razmisljanje, a covjek valjda uvijek tezi ka necemu drugacijem, boljem.


što se tiče windows 10 mobile,a pa izašla je valjda s lumiom 950, a samo što nije oficijelno izašla za ostale wp8.1 telefone, ali opet preko insidera dobijes isti build kao i na lumiji 950
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#12883 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

onda sam ja pogresno protumacio ovo:
i dalje stoji argument za igre imam pc?
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#12884 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

base64 wrote:
krakatoa wrote:Ja koji sam bio okrjeli fanboy windowsa, danas prešao na android Huawei y6. I dalje tvrdim da je win odličan OS ali indolentnost MS-a neću više da trpim. Uništavanju konstantno svoj proizvod, nisu sposobni da izdaju update na vrijeme uako su obećali. Neka nastave ovako, sami sebe će da ukopaju.
Niko ništa nije obećao nemojte da izmišljate
Prvo obećanje da će windows 9 (tada se još tako zvao) biti dostupan do februara 2015. godine. Kasnije je to pomaknuto do datuma izlaska PC verzije win 10. Tada je opet pomaknut datum na kraj 3. i početak 4. kvartala 2015. godine. Zatim je rečeno da će svi noviji modeli dobiti win 10 u decembru a stariji u ferbuaru. Došao decembar i prošao a nigdje update-a. Evo prošao i januar a nikakve najave. One buildove što šalju insider korisnicima, svako malo povlače zbog "otkrivenih grešaka". Vrlo su neozbiljni prema WP korisnicima. Objavili L950 koji se software-ski poluproizvod pun bug-ova. Za android prave odlične aplikacije a na svojoj platformi jedva da i ovo što imaju održavaju. Najveći neprijatelj windowsu i najveća konkurencija je sam Microsoft i to je tako.
User avatar
base64
Posts: 59
Joined: 22/11/2015 17:04

#12885 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by base64 »

krakatoa wrote:
base64 wrote:
krakatoa wrote:Ja koji sam bio okrjeli fanboy windowsa, danas prešao na android Huawei y6. I dalje tvrdim da je win odličan OS ali indolentnost MS-a neću više da trpim. Uništavanju konstantno svoj proizvod, nisu sposobni da izdaju update na vrijeme uako su obećali. Neka nastave ovako, sami sebe će da ukopaju.
Niko ništa nije obećao nemojte da izmišljate
Prvo obećanje da će windows 9 (tada se još tako zvao) biti dostupan do februara 2015. godine. Kasnije je to pomaknuto do datuma izlaska PC verzije win 10. Tada je opet pomaknut datum na kraj 3. i početak 4. kvartala 2015. godine. Zatim je rečeno da će svi noviji modeli dobiti win 10 u decembru a stariji u ferbuaru. Došao decembar i prošao a nigdje update-a. Evo prošao i januar a nikakve najave. One buildove što šalju insider korisnicima, svako malo povlače zbog "otkrivenih grešaka". Vrlo su neozbiljni prema WP korisnicima. Objavili L950 koji se software-ski poluproizvod pun bug-ova. Za android prave odlične aplikacije a na svojoj platformi jedva da i ovo što imaju održavaju. Najveći neprijatelj windowsu i najveća konkurencija je sam Microsoft i to je tako.
Microsoft nikome ništa nije obećao, druga je stvar što vjerujete kojekakvim portalima koji samo nagađaju
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#12886 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by probook »

krakatoa wrote:
base64 wrote:
krakatoa wrote:Ja koji sam bio okrjeli fanboy windowsa, danas prešao na android Huawei y6. I dalje tvrdim da je win odličan OS ali indolentnost MS-a neću više da trpim. Uništavanju konstantno svoj proizvod, nisu sposobni da izdaju update na vrijeme uako su obećali. Neka nastave ovako, sami sebe će da ukopaju.
Niko ništa nije obećao nemojte da izmišljate
Prvo obećanje da će windows 9 (tada se još tako zvao) biti dostupan do februara 2015. godine. Kasnije je to pomaknuto do datuma izlaska PC verzije win 10. Tada je opet pomaknut datum na kraj 3. i početak 4. kvartala 2015. godine. Zatim je rečeno da će svi noviji modeli dobiti win 10 u decembru a stariji u ferbuaru. Došao decembar i prošao a nigdje update-a. Evo prošao i januar a nikakve najave. One buildove što šalju insider korisnicima, svako malo povlače zbog "otkrivenih grešaka". Vrlo su neozbiljni prema WP korisnicima. Objavili L950 koji se software-ski poluproizvod pun bug-ova. Za android prave odlične aplikacije a na svojoj platformi jedva da i ovo što imaju održavaju. Najveći neprijatelj windowsu i najveća konkurencija je sam Microsoft i to je tako.
Covjek je u pravu, ljudima je dosadilo CEKANJE na aplikacije, na pobosljanja u samom sistemu, laksi pristup fajlovima itd. I meni je isto to sve dosadilo, uzeo nexus 5 i ne kajem se sekunde. Zato i jesu pali na 1-2% trzista!
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#12887 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

probook wrote:
Covjek je u pravu, ljudima je dosadilo CEKANJE na aplikacije, na pobosljanja u samom sistemu, laksi pristup fajlovima itd. I meni je isto to sve dosadilo, uzeo nexus 5 i ne kajem se sekunde. Zato i jesu pali na 1-2% trzista!
Upravo. Kada sam ja, koji sam se kleo u WP i pljuvao po androidu prešao na isti, WP je definitvno mrtav i kraj priče. MS je arogantan, gasi servis za servisom, radi što mu je volja. Samo sam čekao kada ću se ujutro probuditi a da ne mogu pozivati jer je MS ukinuo i penzionisao Dialer.

Vrijeme je da se kaže: “Windows Phone nije uspio”. Stvoren prije više od 5 godina, Windows Phone je predstavljen kao zanimljiva konkurencija Androidu i iOS-u. Sa snažnom pozadinom iz Microsofta te s iskustvom Nokije, Windows Phone nije obećavao malo. Apple je svojim iPhoneima bilježio snažne prodajne rezultate i bilo je divno koristiti uređaj koji “jednostavno radi”.

Sve to je trebao moći i Windows Phone – jednostavno je trebao raditi. Kompanija koja proizvodi i softver te je u nadzoru i hardvera koji ulazi u njega, trebala je stvoriti uređaj koji će privući milijune korisnika. Posljednja izvješća jasno pokazuju da se od te ideje treba odmaknuti i Microsoft mora krenuti drugim putem. Financijski rezultati su pokazali da je u zadnjem kavartalu 2015. godine, Microsoft prodao svega 4.5 milijuna mobitela :shock: , dok je u istom razdoblju lani prodao više od 10 milijuna uređaja. Ovaj pad od 57% je prilično sve rekao. Koliko su porazne brojke nam pokazuje i to da kada bi Microsoft sada zabilježio i rast od 60%, ne bi uspio prodati više od 8 milijuna uređaja.

Microsoft je uspio prodati do sada ukupno 110 milijuna uređaja, dok su Apple i “Android” prodali više od 4,5 milijarde istih :shock: :shock: . Dok je u zadnjem kvartalu prodanu preko 400 milijuna uređaja, ovo govori i da je Microsoft imao samo 1,1%.

S ovakvim rezultatima i nedavnim Microsoftovim najavama da će se smanjiti broj uređaja tokom godine, svjedočimo polaganoj smrti Windows Phonea. U najavi je doduše Surface Phone, ali tko se usudi reći da će jedan uređaj toliko preokrenuti stvari. Ipak, nedostatak pravog flagshipa je ono što se vječno zamjeralo Windows Phoneu, što donekle budi nadu. Ali s ovakvim brojkama, očekivati dizanje iz mrtvih nije optimizam već sanjarenje.
User avatar
base64
Posts: 59
Joined: 22/11/2015 17:04

#12888 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by base64 »

krakatoa wrote:
probook wrote:
Covjek je u pravu, ljudima je dosadilo CEKANJE na aplikacije, na pobosljanja u samom sistemu, laksi pristup fajlovima itd. I meni je isto to sve dosadilo, uzeo nexus 5 i ne kajem se sekunde. Zato i jesu pali na 1-2% trzista!
Upravo. Kada sam ja, koji sam se kleo u WP i pljuvao po androidu prešao na isti, WP je definitvno mrtav i kraj priče. MS je arogantan, gasi servis za servisom, radi što mu je volja. Samo sam čekao kada ću se ujutro probuditi a da ne mogu pozivati jer je MS ukinuo i penzionisao Dialer.

Vrijeme je da se kaže: “Windows Phone nije uspio”. Stvoren prije više od 5 godina, Windows Phone je predstavljen kao zanimljiva konkurencija Androidu i iOS-u. Sa snažnom pozadinom iz Microsofta te s iskustvom Nokije, Windows Phone nije obećavao malo. Apple je svojim iPhoneima bilježio snažne prodajne rezultate i bilo je divno koristiti uređaj koji “jednostavno radi”.

Sve to je trebao moći i Windows Phone – jednostavno je trebao raditi. Kompanija koja proizvodi i softver te je u nadzoru i hardvera koji ulazi u njega, trebala je stvoriti uređaj koji će privući milijune korisnika. Posljednja izvješća jasno pokazuju da se od te ideje treba odmaknuti i Microsoft mora krenuti drugim putem. Financijski rezultati su pokazali da je u zadnjem kavartalu 2015. godine, Microsoft prodao svega 4.5 milijuna mobitela :shock: , dok je u istom razdoblju lani prodao više od 10 milijuna uređaja. Ovaj pad od 57% je prilično sve rekao. Koliko su porazne brojke nam pokazuje i to da kada bi Microsoft sada zabilježio i rast od 60%, ne bi uspio prodati više od 8 milijuna uređaja.

Microsoft je uspio prodati do sada ukupno 110 milijuna uređaja, dok su Apple i “Android” prodali više od 4,5 milijarde istih :shock: :shock: . Dok je u zadnjem kvartalu prodanu preko 400 milijuna uređaja, ovo govori i da je Microsoft imao samo 1,1%.

S ovakvim rezultatima i nedavnim Microsoftovim najavama da će se smanjiti broj uređaja tokom godine, svjedočimo polaganoj smrti Windows Phonea. U najavi je doduše Surface Phone, ali tko se usudi reći da će jedan uređaj toliko preokrenuti stvari. Ipak, nedostatak pravog flagshipa je ono što se vječno zamjeralo Windows Phoneu, što donekle budi nadu. Ali s ovakvim brojkama, očekivati dizanje iz mrtvih nije optimizam već sanjarenje.

Možete pisati postove od po 30 stranica ali i dalje stoji da Microsoft nije nikome obećao izlazak ofc verzije Win10Mob za starije uređaje, a vi ste to naveli u jednom postu prije. Posle takve neistine koju ste iznijeli ne pada mi na pamet da čitam vaše naredne postove LP
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#12889 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

krakatoa wrote: Upravo. Kada sam ja, koji sam se kleo u WP i pljuvao po androidu prešao na isti, WP je definitvno mrtav i kraj priče. MS je arogantan, gasi servis za servisom, radi što mu je volja. Samo sam čekao kada ću se ujutro probuditi a da ne mogu pozivati jer je MS ukinuo i penzionisao Dialer.

Vrijeme je da se kaže: “Windows Phone nije uspio”. Stvoren prije više od 5 godina, Windows Phone je predstavljen kao zanimljiva konkurencija Androidu i iOS-u. Sa snažnom pozadinom iz Microsofta te s iskustvom Nokije, Windows Phone nije obećavao malo. Apple je svojim iPhoneima bilježio snažne prodajne rezultate i bilo je divno koristiti uređaj koji “jednostavno radi”.

Sve to je trebao moći i Windows Phone – jednostavno je trebao raditi. Kompanija koja proizvodi i softver te je u nadzoru i hardvera koji ulazi u njega, trebala je stvoriti uređaj koji će privući milijune korisnika. Posljednja izvješća jasno pokazuju da se od te ideje treba odmaknuti i Microsoft mora krenuti drugim putem. Financijski rezultati su pokazali da je u zadnjem kavartalu 2015. godine, Microsoft prodao svega 4.5 milijuna mobitela :shock: , dok je u istom razdoblju lani prodao više od 10 milijuna uređaja. Ovaj pad od 57% je prilično sve rekao. Koliko su porazne brojke nam pokazuje i to da kada bi Microsoft sada zabilježio i rast od 60%, ne bi uspio prodati više od 8 milijuna uređaja.

Microsoft je uspio prodati do sada ukupno 110 milijuna uređaja, dok su Apple i “Android” prodali više od 4,5 milijarde istih :shock: :shock: . Dok je u zadnjem kvartalu prodanu preko 400 milijuna uređaja, ovo govori i da je Microsoft imao samo 1,1%.

S ovakvim rezultatima i nedavnim Microsoftovim najavama da će se smanjiti broj uređaja tokom godine, svjedočimo polaganoj smrti Windows Phonea. U najavi je doduše Surface Phone, ali tko se usudi reći da će jedan uređaj toliko preokrenuti stvari. Ipak, nedostatak pravog flagshipa je ono što se vječno zamjeralo Windows Phoneu, što donekle budi nadu. Ali s ovakvim brojkama, očekivati dizanje iz mrtvih nije optimizam već sanjarenje.
Windows is dead on mobile!!!
© 2010
© 2011
© 2012
© 2013
© 2014
© 2015
© 2016

pa koliko mobitela koristi android a koliko WP i normalno da ce prodati vise
normalno da je WP mrtav kad dolazi win10
ja samo ne znam koliko neki korisnici koji koriste android cekaju update na noviju veriju androida, a nekad ne znaju hoce li uopste i dobiti :lol: ali to nije problem, ali jeste kad je u pitanju Microsoft
i sta im znaci ovo nedostak pravog flagshipa, kad je Lumia 520 i dalje naprodavaniji mobitel sto se tice WP
Last edited by south on 04/02/2016 16:17, edited 3 times in total.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#12890 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

Microsoft bi bio dobar sponzor SDA stranke, sa parolom, "nismo mi nista obecali"

:lol: :lol: :lol:
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#12891 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

pa nisu nikad rekli kad oficijelno izlazi win 10 :) tako da mufa furaj sa teme
to sto su neki portali prenijeli informaciju da izlazi u novembru, decembru itd to je druga stvar
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#12892 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by SA 071 »

Rečeno je da će update na W10 sa nedostatkom nekih funkcionalnosti dobiti i L520 i L435, ali je problem jer još nisu dobili i jer se kasni s tim, a što rekoste nije problem što uređaj na androidu star 1,5 godinu ne dobije više nijednu nadogradnju sistema, iako je u startu bio 3-4 puta skuplji od spomenutih L520 i L435. :lol:

Ovo nipošto ne znači da treba pravdati sporost MS-a oko razvoja OS-a i vlastitih aplikacija, naprotiv itekako ih treba kritikovati, ali tvrditi da je OS mrtav je šega. Shvatam da je neko izgubio strpljenje sa MS-om i njihovim odgađanjima, te da je ZA NJEGA WP mrtav, ali to onda treba tako i reći. Za mene nije mrtav. Međutim, za mene je mrtav android od samog početka. Opet ja ne idem na temu o androidu da ljudima punim glavu da je android promašaj od OS-a, bezličan, bezidejan i zamarajući. Iako tako mislim... :roll:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#12893 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

base64 wrote:
krakatoa wrote:
probook wrote:
Covjek je u pravu, ljudima je dosadilo CEKANJE na aplikacije, na pobosljanja u samom sistemu, laksi pristup fajlovima itd. I meni je isto to sve dosadilo, uzeo nexus 5 i ne kajem se sekunde. Zato i jesu pali na 1-2% trzista!
Upravo. Kada sam ja, koji sam se kleo u WP i pljuvao po androidu prešao na isti, WP je definitvno mrtav i kraj priče. MS je arogantan, gasi servis za servisom, radi što mu je volja. Samo sam čekao kada ću se ujutro probuditi a da ne mogu pozivati jer je MS ukinuo i penzionisao Dialer.

Vrijeme je da se kaže: “Windows Phone nije uspio”. Stvoren prije više od 5 godina, Windows Phone je predstavljen kao zanimljiva konkurencija Androidu i iOS-u. Sa snažnom pozadinom iz Microsofta te s iskustvom Nokije, Windows Phone nije obećavao malo. Apple je svojim iPhoneima bilježio snažne prodajne rezultate i bilo je divno koristiti uređaj koji “jednostavno radi”.

Sve to je trebao moći i Windows Phone – jednostavno je trebao raditi. Kompanija koja proizvodi i softver te je u nadzoru i hardvera koji ulazi u njega, trebala je stvoriti uređaj koji će privući milijune korisnika. Posljednja izvješća jasno pokazuju da se od te ideje treba odmaknuti i Microsoft mora krenuti drugim putem. Financijski rezultati su pokazali da je u zadnjem kavartalu 2015. godine, Microsoft prodao svega 4.5 milijuna mobitela :shock: , dok je u istom razdoblju lani prodao više od 10 milijuna uređaja. Ovaj pad od 57% je prilično sve rekao. Koliko su porazne brojke nam pokazuje i to da kada bi Microsoft sada zabilježio i rast od 60%, ne bi uspio prodati više od 8 milijuna uređaja.

Microsoft je uspio prodati do sada ukupno 110 milijuna uređaja, dok su Apple i “Android” prodali više od 4,5 milijarde istih :shock: :shock: . Dok je u zadnjem kvartalu prodanu preko 400 milijuna uređaja, ovo govori i da je Microsoft imao samo 1,1%.

S ovakvim rezultatima i nedavnim Microsoftovim najavama da će se smanjiti broj uređaja tokom godine, svjedočimo polaganoj smrti Windows Phonea. U najavi je doduše Surface Phone, ali tko se usudi reći da će jedan uređaj toliko preokrenuti stvari. Ipak, nedostatak pravog flagshipa je ono što se vječno zamjeralo Windows Phoneu, što donekle budi nadu. Ali s ovakvim brojkama, očekivati dizanje iz mrtvih nije optimizam već sanjarenje.

Možete pisati postove od po 30 stranica ali i dalje stoji da Microsoft nije nikome obećao izlazak ofc verzije Win10Mob za starije uređaje, a vi ste to naveli u jednom postu prije. Posle takve neistine koju ste iznijeli ne pada mi na pamet da čitam vaše naredne postove LP
Što pišeš u množini?
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#12894 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

SA 071 wrote:Rečeno je da će update na W10 sa nedostatkom nekih funkcionalnosti dobiti i L520 i L435, ali je problem jer još nisu dobili i jer se kasni s tim, a što rekoste nije problem što uređaj na androidu star 1,5 godinu ne dobije više nijednu nadogradnju sistema, iako je u startu bio 3-4 puta skuplji od spomenutih L520 i L435. :lol:

Ovo nipošto ne znači da treba pravdati sporost MS-a oko razvoja OS-a i vlastitih aplikacija, naprotiv itekako ih treba kritikovati, ali tvrditi da je OS mrtav je šega. Shvatam da je neko izgubio strpljenje sa MS-om i njihovim odgađanjima, te da je ZA NJEGA WP mrtav, ali to onda treba tako i reći. Za mene nije mrtav. Međutim, za mene je mrtav android od samog početka. Opet ja ne idem na temu o androidu da ljudima punim glavu da je android promašaj od OS-a, bezličan, bezidejan i zamarajući. Iako tako mislim... :roll:
to je to :thumbup:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#12895 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

Ne shvatate jedno. Ako Lumija ne dobije update ona je automatski mrtav telefon jer ionako mali broj aplikacija neće imati više. Uzmite L900. Ona koristi WP 7 i ne može koristiti Viber, WTSP, SKYPE jer ne postoje više app za taj sistem. Android ver. 4.0 može to sve jer je otvoren sistem i aplikacije rade bez obzira koja je verzija u pitanju. Zbog toga androidašima i nije toliko bitan update koliko lumijašima jer lumijaši bez update-a imaju samo koristan držač papira.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#12896 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moke_31 »

Bateriju bili extra sredili onim updateom posle nove godine a ovaj zadnji update je opet zezno skroz, jedva da dan izdrži bez intenzivnijeg korištenja :-) :-) :-)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#12897 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ma Mufa dodje ovdje valja gluposti, i onda se ljuti kad neko ode na Andorid temu i kaze kako mu je OS bugovito smece... glavna vijest ovih dana 1% andorida na MM-u.... wow.... brzina kojom ide update telefona je munjevita...
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#12898 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by escobar__ »

south wrote:pa nisu nikad rekli kad oficijelno izlazi win 10 :) tako da mufa furaj sa teme
to sto su neki portali prenijeli informaciju da izlazi u novembru, decembru itd to je druga stvar
No zato već pet godina najavljuju preokret ali nešto nikako da ga doživimo. Prvo je WP8 bio "reset" platforme, onda Amber, Black, Cyan i Denim nadogradnje (WP8.1), evo sad i WM10.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#12899 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by escobar__ »

User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#12900 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

a znas li ti da oni imaju 900 miliona korisnika androida i iOS sistema ;-) svako bi od nas isto uradio, jer oni su u minusu sa Lumijom
a WP nazalost nikad ovoliko preuzimanja nece imati...
Post Reply