Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#10401 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

Ali_G wrote:Kako da napravim telefon pametnim ako su aplikacije osakacene i ako ih nema? Mozda ce se stanje promijeniti sa wp10, al trenutno je tako.
Sve najveće i najpopularnije aplikacije su tu. Ne znam šta ti još treba. Igrice su drugi par rukava. Za to i služe android igračke. Na Windowsu sve aplikacije koje koriste 99% poslovnih osoba su tu.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#10402 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

Windows 10 izlazi iduće sedmice, a Microsoftov direktor, Satya Nadella, objavio je da firmini OEM partneri već testiraju preko 2000 različitih uređaja i konfiguracija za nadogradnju na Windows 10. Pored toga, Nadella je naglasio da se za Windows 10 spremaju i stotine novih uređaja.

"Oduševljeni smo time što će prvi od ovih uzbudljivih novih uređaja biti dostupni na dan izdavanja Windowsa 10. A, do ovogodišnjih praznika ćemo prodavati najširu lepezu Windows hardvera ikad." – rekao je Nadella.

Ovu vijest Nadella je saopštio na konferenciji za finansijske analitičare.

Microsoft očekuje da će poslovni korisnici – nakon početne ovogodišnje faze nadogradnji i objavljivanja novih uređaja za obične korisnike – početi koristiti Windows 10 već tokom prve polovice 2016. godine

Kako je samo lijep :D

Image

Izvor info.ba
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#10403 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Ima stvari kojih nema na wp, a ove najpopularnije su vrlo cesto zakinute za odredjene funkcije. Nije problem nabrojati propuste.
hromidaba
Posts: 433
Joined: 13/07/2014 16:34

#10404 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by hromidaba »

Ali_G wrote:Ima stvari kojih nema na wp, a ove najpopularnije su vrlo cesto zakinute za odredjene funkcije. Nije problem nabrojati propuste.
Je l' tebe neko tjera da koristiš wp? Šta ste se uhvatili tih aplikacija i priče kako fakat nas MS zajebaje a drugima ugađa? Kme, kme...
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#10405 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by celeron »

Da li da kupim Lumia 532? Ekran mi veći ne treba, slikam jedva nešto ili ništa, od aplikacija samo Viber.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10406 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zateznistub »

Zasto na WP-u upload slike traje bolno dugo a na mobilnom internetu ponekad i nikako?
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#10407 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Mislis L535? Za taj model je bilo govora da prve serije imaju problem sa ekranom.
Viber na WP radi relativno. Dosta se raje zali da im ne stizu obavijesti, da ne zvoni. Ja dobijam i obavijesti i zvoni. Nekad se zna desiti da dobij notifikaciju a da je viber ne otvori. Problem rijesi gasenje vibera iz pozadine i ponovno otvaranje. Ista operacija rijesava problem kada nekad nece da posalje poruku.
Ako kliknes na notifikaciju nece ti otvoriti taj razgovor nego zadnji razgovor u kojem si bio. Ako nisi u programu ostalima ces biti prikazan offline ali ces dobiti poruke. Dijeljenje slika iz galerije na viber isto ne radi kako treba. Opcijama je siromasniiji od drugih platformi, ako ti to sta znaci
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10408 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zateznistub »

Ali_G wrote:Mislis L535? Za taj model je bilo govora da prve serije imaju problem sa ekranom.
Viber na WP radi relativno. Dosta se raje zali da im ne stizu obavijesti, da ne zvoni. Ja dobijam i obavijesti i zvoni. Nekad se zna desiti da dobij notifikaciju a da je viber ne otvori. Problem rijesi gasenje vibera iz pozadine i ponovno otvaranje. Ista operacija rijesava problem kada nekad nece da posalje poruku.
Ako kliknes na notifikaciju nece ti otvoriti taj razgovor nego zadnji razgovor u kojem si bio. Ako nisi u programu ostalima ces biti prikazan offline ali ces dobiti poruke. Dijeljenje slika iz galerije na viber isto ne radi kako treba. Opcijama je siromasniiji od drugih platformi, ako ti to sta znaci
:(
User avatar
forzamilan
Posts: 274
Joined: 10/06/2009 02:36

#10409 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by forzamilan »

Treba mi jedan sms koji sam primio krajem 5. mjeseca, u međuvremenu sam uradio reset telefona ali i restore podataka. Backup mi je upaljen ali sms ne mogu naći. Ima li način da se to pronađe online?
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#10410 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Da se korigujem; kad kliknem na notifikaciju nekad otvori, a nekad ne otvori razgovor iz kojeg je notifikacija. Da ne bude jedva docek'o da popljuje :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10411 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zateznistub »

Ali_G wrote:Da se korigujem; kad kliknem na notifikaciju nekad otvori, a nekad ne otvori razgovor iz kojeg je notifikacija. Da ne bude jedva docek'o da popljuje :D
Meni najčešće otvori viber sa listom osoba sa kojom imam koverzacije, da budem iskren, ne znad da li je i jednom otvorio diskusiju iz koje je notifikacija. I jos jedna falinka, kad ukucavam sifru da ga otkljucam cesto otkuca broj dva puta iako jednom tapnem na broj sto zna biti uznemirujuće kad ti hitno treba telefon
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#10412 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Cinjenica je da viber najslabije radi na wp. Zbog cega je to tako, ne znam
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#10413 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

Ali_G wrote:Cinjenica je da viber najslabije radi na wp. Zbog cega je to tako, ne znam
Vrlo jednostavno; developere ne zanima platforma sa svega 3% udjela u tržištu, a ni MS ih očito ne planira "pogurati" da to malo optimizuju! :P
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10414 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Nisam znao... Samo 3%?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#10415 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

Qler wrote:Nisam znao... Samo 3%?
Ma taman da je 10%, opet isplatniji development za druge platforme koje imaju i po 80% udjela, zar ne?! :mrgreen:

Mada kao što rekoh, niko MS-u ne brani da Japance (koji su kupili viber) malo pogura kešom pa da optimizuju app da radi normalno! :P
User avatar
Filter
Posts: 8045
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10416 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Filter »

hmmm
sta je normalno?
lumia 920, htc desire 500 i nakav kineski, nije bas ni jeftin bio, elem, na sva tri viber radi isto. ko lampa...
kcerka, supruga i ja u grupi. ali i mimo grupe poruke dolaze najnormalnije. ako ima mreze, ima i poruka i notifikacija.

jest da satare bateriju u dva dana, ali ko bi naplacao poruke kad kcerka krene da bombarduje :roll: :lol: :D
User avatar
sprej
Posts: 334
Joined: 05/03/2013 17:42

#10417 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by sprej »

Planiram uzet lumiu 640 xl, pa me zanima kakav je mob ali i WP.
Prvi put bi koristio ovaj Os, ne mjenjam tako često mob, pa da ne zaglavim. :)
Zanima me kakv je zaslon, kamera, baterija, touchscreen na 640 xl...kako ste zadovoljni radom mob i ono najvažnije kako rade aplikacije WhatsApp, Viber i Fb na WP ?

p.s. izgleda da sam dobio odgovor za Viber :mrgreen:
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#10418 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

sprej wrote:Planiram uzet lumiu 640 xl, pa me zanima kakav je mob ali i WP.
Prvi put bi koristio ovaj Os, ne mjenjam tako često mob, pa da ne zaglavim. :)
Zanima me kakv je zaslon, kamera, baterija, touchscreen na 640 xl...kako ste zadovoljni radom mob i ono najvažnije kako rade aplikacije WhatsApp, Viber i Fb na WP ?
ja jos nista nisam procitao negativno za 640XL ;-) sve pohvale od baterije pa do kamere :-D
sprej wrote: p.s. izgleda da sam dobio odgovor za Viber :mrgreen:
ne mora da znaci ako (jednom ili dvojici ) ne radi kako treba da nece i tebi
ja imam 1020 a sestra 535 i apsolutno radi Viber kako treba.... a imas i korisnika andorida kod kojih ne radi kako treba :wink:
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#10419 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by south »

i yebo vas viber koristite WhatsApp :)
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2518
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#10420 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Del_Boy1 »

I kod mene viber radi dobro, jedino ovo što kažu za online status je istina i malo u početku smeta, posle se navikne i oni sa kojima se često čuješ preko vibera skontaju da to što piše da si offline ne mora da znači da stvarno nisi na mreži. L630
User avatar
MisterNo1
Posts: 882
Joined: 23/01/2014 10:22

#10421 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by MisterNo1 »

south wrote:i yebo vas viber koristite WhatsApp :)
TakoE, fercera ko Doxa :wink:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#10422 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Najbolje viber frcera na iOSu. Ne kasne notifikacije, otvara momentalno...
Whatsapp ne koristim tako da ne znam kako radi.
Fb je microsoftova aplikacija. Fali nekih opcija, ali poprilicno dobro radi.
Evo veceras viber notifikacije ne dolaze. Reset telefona rijesio problem
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10423 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Whatsapp je i bog i batina za viber. Bolji po svemu u svakom pogledu, na svakoj platformi. Radi na androidu, ios, wp, symbian, asha, s40, blackberry os... Na sta god ga stavis radi i to bez greske. Status, notifikacije, obavijestenja, kvalitet poziva, brzina... Jednostavno bukvalno ne vidim zbog cega bi ikako koristio viber pored whatsapp-a...
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#10424 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ali_G »

Ja koristim Viber zato sto 80% kontakata koristi upravo njega. Ima njih dosta i wa, al jednostavno ga ne koriste. Kod nas ljudi generalno vise koriste viber tako da si nekad i prinudjen da ti on bude prvi izbor.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#10425 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by escobar__ »

Ali_G wrote:Ja koristim Viber zato sto 80% kontakata koristi upravo njega. Ima njih dosta i wa, al jednostavno ga ne koriste. Kod nas ljudi generalno vise koriste viber tako da si nekad i prinudjen da ti on bude prvi izbor.
Viber i koristim jedino za te kojih ili nema na WA, ili ga ne koriste aktivno ali je kod mene sreća što takvih ljudi imam dvoje-troje maksimalno... Ostali su aktivni ili na WA ili na Skypeu, a obje su varijante bolje od Vibera.
Post Reply