Nokia Lumia & Windows Phone

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10351 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ma iOS odavno nije napravio nesto novo, realno... A WP sta god da uradi novo je :) jer fali tih nekih sitnica :)

Ali zajednicko im je sto su oba na najlosiji dan sto puta stabilnija i brza od najoptimiziovanijeg androida...
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#10352 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by KAMI666 »

Qler wrote:Ma iOS odavno nije napravio nesto novo, realno... A WP sta god da uradi novo je :) jer fali tih nekih sitnica :)

Ali zajednicko im je sto su oba na najlosiji dan sto puta stabilnija i brza od najoptimiziovanijeg androida...
Jes vala.
Evo imam Note 4 i iako ima 4 jezgra preko 2 GHz on i dalje laga!!
I ne samo to vec se zagrije preko 65 stepeni °C i to samo ako idem preko Play Stora. Razocarao sam se :?
Rootao sam ga, instalirao CPU regulatore, i jos uvijek se temp na 50 dize + smanjio sam upravo zbog zagrijavanja jacinu jezgra, tako da mi sada dodje kao da koristim nekakav obicni Android iz middle range semgmenta. Zasto sam ja njega onda toliko platio ako moram to da radim??
NIkada mi vise ova glupost nece u kucu od Samsunga. Imao sam prije toga Note 2, nikada takvih problema nisam imao.
Zaheba se sto ne kupi Lumiu 930 :roll:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10353 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Ironija??


Uslut, nosao sam kratko note 4 meni se svidio... Ali sam procitao u uputama, kao za optimalne performanse preporucuje se da ga resetujes jednom sedmicno sto mi je bili smijesno....
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#10354 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by KAMI666 »

Kamo srece da je ironija. :roll: ne bih ga sada dalje prodavao a mislio sam da sam miran makar dvije godine sto se tice androida. Ovako kako je, ne mogu ga akceptirati.
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#10355 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Maharadza »

KAMI666 wrote:Kamo srece da je ironija. :roll: ne bih ga sada dalje prodavao a mislio sam da sam miran makar dvije godine sto se tice androida. Ovako kako je, ne mogu ga akceptirati.
Ako ima garanciju, nosi u servis i žali se, ako ne onda jbg, barem si naučio lekciju da se elektronika kupuje samo uz oficijelnu garanciju! :mrgreen:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#10356 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

Imati full pc verziju OS-a na telefonu mi daje puno razloga da budem optimističan i da smatram da su od 29.07 androidu odbrojani dani. Budimo realni. Opensource linux dustribucija zvana android sa pregršt sigurnosnih rupa i manjka optimizovanosti (lollipop final je u trenutku izlaska bio u rangu pre-alpha TP Windowsa 10 mobile po stabilnosti OS-a), nekvalitetnog (punog virusa) play store-a, je igračka spram windowsa i to će korisnici prepoznati sigurno. Jedina prednost je kvantitet trgovine.
L520 će biti podržana do 2025. godine. Koji android telefon ima toliku podršku pogotovo ovog cjenovnog razreda? Nijedan i nikad neće ni imati. L520 je izašla 2012. godine kad i SGH S3 ;)
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#10357 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by mufa1 »

Cekaj cekaj, a to full windows na telefonu ne znaci full os virusa kao i na desktopu?? Ali otom potom, siguran sam da ce to "pravi" korisnici ( vas svih 27) prepoznati... :lol: :lol: :lol:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#10358 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

mufa1 wrote:Cekaj cekaj, a to full windows na telefonu ne znaci full os virusa kao i na desktopu?? Ali otom potom, siguran sam da ce to "pravi" korisnici ( vas svih 27) prepoznati... :lol: :lol: :lol:
Kao prvo ti si dijete (-18), pubertetlija koji misli da sve zna i da svemu može dati svoj doprinos. I ja sam bio takav u tvojim godinama tako da znam kako to ide.
Postovi djece ne bih trebali biti replicirani iz gore pomenutuh razloga međutim sad ipak treba jer to što si spomenuo može stvoriti zabunu malo ozbiljnijim korisnicima koji ipak nisu u "advance" modu kad je tehnologija i IT općenito u pitanju.
Dakle, ovdje je riječ o virusima na store-u a ne third-party programima i aplikacijama. Virus u MS store-u je moguć koliko i voda u tečnom stanju na Veneri. Dakle nije moguće tako nešta zbog drugačije koncipiranog MS store-a u odnosu na Play store. Third party aplilacije neće biti moguće instalirati u Win 10 mobile ne zbog ograničenosti OS-a već zbog toga što neće biti potrebe. Ko bi želio Photoshop imati na 5' telefonu? Dakle, što se i tog segmenta tiće, Windows 10 mobile izlazi kao pobjednik u virus okršaju sa Androidom. Izlaskom univerzalnog Windows 10 sistema, sve više će developera se okrenuti univerzalnim aplikacijama tako da će vremenom programi koje danas poznajemo (.exe, .msi) polahko isčezavati u korist univerzalnog eko sistema. Sve u svemu, dovoljno je spomenuti tri stvari koje pobijaju sve argumente android taboru. To su: jedinstven eko sistem, podrška još 10 godina za sve uređaje od druge generacije (Lx2x) pa naviše i OS čist i siguran od virusa od kojeg će poslovni korisnici, dakako, imati ponajviše koristi.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2354
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#10359 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by moon_walker_90 »

Kad ce vise asocijacije izaci za wp? :D
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#10360 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by KAMI666 »

Maharadza wrote:
KAMI666 wrote:Kamo srece da je ironija. :roll: ne bih ga sada dalje prodavao a mislio sam da sam miran makar dvije godine sto se tice androida. Ovako kako je, ne mogu ga akceptirati.
Ako ima garanciju, nosi u servis i žali se, ako ne onda jbg, barem si naučio lekciju da se elektronika kupuje samo uz oficijelnu garanciju! :mrgreen:
Bila je garancija, ali sada kad sam mu root stavio, knox (mislim da se tako zove onaj counter) je skocio na 1, tako da... :D opet cu da vidim da li ce se pokazati kulantni da mi makar zamjene uredjaj, ne mogu da vjerujem da se ovoliko zagrijava a i baterija jedva dan izdrzi.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#10361 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by hakazvaka »

KAMI666 wrote:
Maharadza wrote:
KAMI666 wrote:Kamo srece da je ironija. :roll: ne bih ga sada dalje prodavao a mislio sam da sam miran makar dvije godine sto se tice androida. Ovako kako je, ne mogu ga akceptirati.
Ako ima garanciju, nosi u servis i žali se, ako ne onda jbg, barem si naučio lekciju da se elektronika kupuje samo uz oficijelnu garanciju! :mrgreen:
Bila je garancija, ali sada kad sam mu root stavio, knox (mislim da se tako zove onaj counter) je skocio na 1, tako da... :D opet cu da vidim da li ce se pokazati kulantni da mi makar zamjene uredjaj, ne mogu da vjerujem da se ovoliko zagrijava a i baterija jedva dan izdrzi.
ma kakva garancija, mjenjaj to smece :D cuj samsung, nije frizider :D
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#10362 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by roki »

Igrao se par dana na samsungu edge i odmah(predpostavljao sam da će to biti tako) odem na aplikacije da deinstaliram brdo predinstaliranog samsungovog smeća kad neda,nema te opcije.Znači dobivam nekoliko aplikacija koje ne želim, zauzimaju mi ram memoriju, rade bezveze u pozaditi i ja to ne mogu obrisati i dobiti što čistiji android. Jedino da mi ga džaba daju bih ga uzeo. Neka meni Lumie
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10363 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zateznistub »

Znali neko kako da izaberem titl za popcorn time na wp 8.1?
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10364 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Qler »

Zar ima popcorn time na wp?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10365 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zateznistub »

Qler wrote:Zar ima popcorn time na wp?
:smeker:
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#10366 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by belami1111 »

Dilema nov lumia 640 XL ili polovnjak sa garancijom lumia 930 ( skuplji stotinjak km )....
Kod 640 xl me privlači veličina displeja a hardver je isti kao i na lumia 830 koju sam imao sve do skora ( dok dijete nije skontalo da je bolja od androida i zaplijenilo mi je )...
930 ima plus procesor ram i kameru ali manj displej...
Šta da radi insan :? :sad:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#10367 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

belami1111 wrote:Dilema nov lumia 640 XL ili polovnjak sa garancijom lumia 930 ( skuplji stotinjak km )....
Kod 640 xl me privlači veličina displeja a hardver je isti kao i na lumia 830 koju sam imao sve do skora ( dok dijete nije skontalo da je bolja od androida i zaplijenilo mi je )...
930 ima plus procesor ram i kameru ali manj displej...
Šta da radi insan :? :sad:
Procesor i RAM ti ne igraju veliku ulogu na windows platformi dok displej i baterija svakako. L640 XL je po meni punoo bolja od L930 a i novija je.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#10368 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by sema911s »

belami1111 wrote:Dilema nov lumia 640 XL ili polovnjak sa garancijom lumia 930 ( skuplji stotinjak km )....
Kod 640 xl me privlači veličina displeja a hardver je isti kao i na lumia 830 koju sam imao sve do skora ( dok dijete nije skontalo da je bolja od androida i zaplijenilo mi je )...
930 ima plus procesor ram i kameru ali manj displej...
Šta da radi insan :? :sad:
Veci ekran znaci mlogo puno, jos nov uredjaj, 930 je imao nekih problema,, baterija jaka ko sindikat elektroprivrede, jos uzmes 640xl ds
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#10369 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by hakazvaka »

roki wrote:Igrao se par dana na samsungu edge i odmah(predpostavljao sam da će to biti tako) odem na aplikacije da deinstaliram brdo predinstaliranog samsungovog smeća kad neda,nema te opcije.Znači dobivam nekoliko aplikacija koje ne želim, zauzimaju mi ram memoriju, rade bezveze u pozaditi i ja to ne mogu obrisati i dobiti što čistiji android. Jedino da mi ga džaba daju bih ga uzeo. Neka meni Lumie
Image

doduse, ne vrte se nidje u pozadini, al sranje sto ih ne mozes pobrisati :D :D
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#10370 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by Ljakan »

na xda ima romova sigurno je tamo mogao naci nesto za sebe kad mu vec orginal ne valja,mada ja mislim da je on fan nokije dzaba mu i romovi i 3gb memorije :D
hromidaba
Posts: 433
Joined: 13/07/2014 16:34

#10371 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by hromidaba »

belami1111 wrote:Dilema nov lumia 640 XL ili polovnjak sa garancijom lumia 930 ( skuplji stotinjak km )....
Kod 640 xl me privlači veličina displeja a hardver je isti kao i na lumia 830 koju sam imao sve do skora ( dok dijete nije skontalo da je bolja od androida i zaplijenilo mi je )...
930 ima plus procesor ram i kameru ali manj displej...
Šta da radi insan :? :sad:
Kod mene je 640 XL DS sedam dana i telefon je odličan... Plus je i što će prva dobiti W10, ako ne lažu. 930 je realno stari model sa previše problema, od slabije baterije, faličnog displeja, pregrijavanja itd...
winkiewinkie
Posts: 175
Joined: 21/12/2012 22:09

#10372 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by winkiewinkie »

KAMI666 wrote:
Qler wrote:Ma iOS odavno nije napravio nesto novo, realno... A WP sta god da uradi novo je :) jer fali tih nekih sitnica :)

Ali zajednicko im je sto su oba na najlosiji dan sto puta stabilnija i brza od najoptimiziovanijeg androida...
Jes vala.
Evo imam Note 4 i iako ima 4 jezgra preko 2 GHz on i dalje laga!!
I ne samo to vec se zagrije preko 65 stepeni °C i to samo ako idem preko Play Stora. Razocarao sam se :?
Rootao sam ga, instalirao CPU regulatore, i jos uvijek se temp na 50 dize + smanjio sam upravo zbog zagrijavanja jacinu jezgra, tako da mi sada dodje kao da koristim nekakav obicni Android iz middle range semgmenta. Zasto sam ja njega onda toliko platio ako moram to da radim??
NIkada mi vise ova glupost nece u kucu od Samsunga. Imao sam prije toga Note 2, nikada takvih problema nisam imao.
Zaheba se sto ne kupi Lumiu 930 :roll:

Imao LG G2 koji sam sinu proslijedio a sebi uzeo Samsunga S3 Neo , vratio nakon 24h zbog istih problema sa pregrijavanjem kao na Noteu 4. Evo sada imam Lumiu 640 i zadovoljan sam.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#10373 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

Počelo je....

Prema Canalysu u tekućoj godini prodaja WP uređaja u Velikoj Britaniji porasla je za 32% u odnosu na isti period prošle godine. Mada još uvijek značajno zaostaje za Samsungom i iPhoneom Microsoft je pretekao ostalu konkurenciju i sada je na trećem mjestu.

Dobre vijesti za Microsoft dolaze i iz Rusije. U prvih 5 mjeseci ove godine prodaja WP uređaja porasla je preko 100%. Uglavnom je riječ o Lumijama 530, 535 i 630. Ovim postotkom prodaje Microsoft je došao na drugo mjesto, i to ispred iPhonea. Još jedno dosta bitno tržište gdje Microsoft bilježi ovogodišnji porast prodaje je Indija gdje WP platforma drži trenutno 4,5 % tržišnog učešća. Na još jednom tržištu Microsoft bilježi odlične rezultate a to je Pakistan gdje je aktivacija Lumija u prvom tromjesečju ove godine porasla 200%, a Lumija 535 ima titulu najprodavanijeg smartfona.

Microsoft je sve to postigao forsiranjem uređaja niže klase, ali je možda došlo vrijeme konačnog okreta ka uređajima više klase jer bez njih nema konačnog poboljšanja udjela diljem planete. U prilog tome govore i neke zvanične najave o novim uređajima visoke klase koji bi se, sa novim operativnim sistemom Windows 10, trebali pojaviti do kraja godine.

Početak kraja Igraćkodroidu :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#10374 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by zateznistub »

krakatoa wrote:Počelo je....
Početak kraja Igraćkodroidu :mrgreen:
I?
Hoće li ti biti veća plata? Hoćeš li dobiti vikendicu na moru ili novo auto?

Zaista ne razumijem zaluđenost bilo kojim OS-om?

Proobao sam mislim sve i jedan OS i sve i jedan ima svoje mane i svoje prednosti, ne postoji savršen!
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#10375 Re: Nokia Lumia & Windows Phone

Post by krakatoa »

zateznistub wrote:
krakatoa wrote:Počelo je....
Početak kraja Igraćkodroidu :mrgreen:
I?
Hoće li ti biti veća plata? Hoćeš li dobiti vikendicu na moru ili novo auto?

Zaista ne razumijem zaluđenost bilo kojim OS-om?

Proobao sam mislim sve i jedan OS i sve i jedan ima svoje mane i svoje prednosti, ne postoji savršen!
Ne znam za tebe ali ja hoću. Imam par svojih aplikacija tamo i što veća popularnost OS-a to meni u džep ;).
Post Reply