NOCNI ZIVOT U STOCU

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
rodica
Posts: 54
Joined: 18/07/2008 18:06

#1 NOCNI ZIVOT U STOCU

Post by rodica »

Cula sam da u gradu Stocu,nema puno mjesta za izlazak,pa me zanima da li mi neko moze reci je li to istina.
User avatar
bascelik
Posts: 142
Joined: 26/02/2007 18:15

#2 Re: NOCNI ZIVOT U STOCU

Post by bascelik »

Istina je :-D

Stolac je i nakon 13 poratnih godina napacen grad, nakon visegodisnje obnove i dalje u znacajnoj mjeri ruiniran, snazne međunacionalne napetosti (koja se ne osjeti u znacajnoj mjeri medju obicnim gradjanima) dozirane po potrebi vladajucih "elita".
U Stocu se drustveni zivot odvija u nekoliko kafica (Locco bar, Nota, kod Beredze, "S" ...), jednoj diskoteci (u kojoj je i belaj cesta pojava) i jednoj folkoteci (gdje mladi stocani unistavaju dragocjeno vrijeme i leglo primitivne emotivnosti). Od restorana se jedino mogu posjetiti "Behar" sa odlicnim cevapima (po mom skromnom sudu bolji od sarajevskih), drugom klopom i vrlo povoljnim cijenama i skromni motel "Vila Ragusa" (bivsi Lovacki dom) na odlicnoj lokaciji u centru Stoca odmah kraj fantasticne Bregave.
Ljeti je Stolac zanimljiv gradic u kojem se odrzava festival kratkog filma vec drugu godinu sa koncertima kvalitetnih bendova, izlozbama, vecerima poezije, festival "Dani Stoca", pjesnicka manifestacija "Slovo Gorcina", kupanje i beskrajno izlezavanje na prelijepoj rijeci Bregavi itd.
Eto, osnovne informacije. :bih:
User avatar
bascelik
Posts: 142
Joined: 26/02/2007 18:15

#3 Re: NOCNI ZIVOT U STOCU

Post by bascelik »

Osim toga, ako je dosadno u Stocu za pola sata voznje mozes doci do Mostara pa onda u zivot (iako ni u MO nije nista posebno).
halloweenedo
Posts: 186
Joined: 25/08/2006 01:26

#4 Re: NOCNI ZIVOT U STOCU

Post by halloweenedo »

ma kakav nocni zivot u hercegovini , u hercegovini vazi izreka :"RAD, RAD I SAMO RAD"!....Prosto, ne bi mogao da zamislim svoj zivot u tako dinamičnom dijelu naše države
rodica
Posts: 54
Joined: 18/07/2008 18:06

#5 Re: NOCNI ZIVOT U STOCU

Post by rodica »

bascelik wrote:Istina je :-D

Stolac je i nakon 13 poratnih godina napacen grad, nakon visegodisnje obnove i dalje u znacajnoj mjeri ruiniran, snazne međunacionalne napetosti (koja se ne osjeti u znacajnoj mjeri medju obicnim gradjanima) dozirane po potrebi vladajucih "elita".
U Stocu se drustveni zivot odvija u nekoliko kafica (Locco bar, Nota, kod Beredze, "S" ...), jednoj diskoteci (u kojoj je i belaj cesta pojava) i jednoj folkoteci (gdje mladi stocani unistavaju dragocjeno vrijeme i leglo primitivne emotivnosti). Od restorana se jedino mogu posjetiti "Behar" sa odlicnim cevapima (po mom skromnom sudu bolji od sarajevskih), drugom klopom i vrlo povoljnim cijenama i skromni motel "Vila Ragusa" (bivsi Lovacki dom) na odlicnoj lokaciji u centru Stoca odmah kraj fantasticne Bregave.
Ljeti je Stolac zanimljiv gradic u kojem se odrzava festival kratkog filma vec drugu godinu sa koncertima kvalitetnih bendova, izlozbama, vecerima poezije, festival "Dani Stoca", pjesnicka manifestacija "Slovo Gorcina", kupanje i beskrajno izlezavanje na prelijepoj rijeci Bregavi itd.
Eto, osnovne informacije. :bih:
Puno ti hvala,neki dan sam posjetila stolac.Slijedila sam tvoje preporuke,i upoznala sam predivne ljude kakve tesko mozes vidjeti u nekim drugim gradovima Bosne.Sada sam vidjela da stolac ima s cim da se ponosi :o :thumbup:
User avatar
red army
Posts: 17
Joined: 09/08/2008 20:22
Location: Na starom mostu....

#6 Re: NOCNI ZIVOT U STOCU

Post by red army »

bascelik wrote:Osim toga, ako je dosadno u Stocu za pola sata voznje mozes doci do Mostara pa onda u zivot (iako ni u MO nije nista posebno).
a nisi ti bio tamo gdje treba..drugi put se javi ;-)
Post Reply