Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#601 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by avantgarde »

Niko Bosnu ne ubi kao sto je to ucinio posljednji okupator-iz 1992 god.,...i jos je ubija!..Isti oni koji su mi i djeda zaklali u drugom WW,vjerovatno negdje oko Sekovica-ne zna se za grob,Tuzlaci znaju otprilike gdje je to i sta je to.. 8-) 8-)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#602 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

avantgarde wrote:Niko Bosnu ne ubi kao sto je to ucinio posljednji okupator-iz 1992 god.,...i jos je ubija!..Isti oni koji su mi i djeda zaklali u drugom WW,vjerovatno negdje oko Sekovica-ne zna se za grob,Tuzlaci znaju otprilike gdje je to i sta je to.. 8-) 8-)
Da, fašisti ( jedan dio srpskog naroda koji je 92' stao na stranu "Hitlera" u liku Karadžića) iz drugog svjetskog rata, su se povampirili '92. i ubijali nedužni narod, uglavnom bošnjake, razlika između '92, i '41. je u tome što su '41 ti fašisti poubijali mnogo više pripadnika naroda kojem su pripadali, a koji nisu htjeli da se stave na Hitlerovu stranu, već su se borili protiv tog Zla, a ubijali su ih i u ovome, samo manje, to znaju Srbi iz Prijedora, oni su mi to govorili dok sam radio kod njih jednu godinu, samo ne smiju da o tome govore javno, plaše se da ih isti ti ne pobiju.

Da, znaju Tuzlaci da su četnici zlo, ali znaju da su ustaše još veće zlo, jer najviše Tuzlaka u u drugom WW su pobile ustaše, a na strani ustaša, nažalost, su se borili i brojni Bošnjaci iz okolice Tuzle.

Ali, Tuzlaci su pokazali da oni dobro znaju razlikovati Dobro od Zla, pokazali su da znaju odvojiti fašiste od onih koji to nisu, a ovi što za svo Zlo optužuju Srbe, neka znaju da nije bilo Srba, da oni nisu htjeli da se formira SR BiH, današnje Bosne i Hercegovine ne bi ni bilo, i zato ne nasjedajte na igre ovih ubačenih elemenata koji žele da zauvijek ubiju ideju o tome da bi naši narodi nekad ponovo mogli biti moćni, toliko moćni da i "Americi", kao i nekada "Rusiji" kažu NE!

Neće nas ovi ubačeni elementi uspjeti zavaditi, nećemo mi nikada mrziti Srbiju i Srbe, ali isto tako se nikad niti jednom fašisti nećemo pokloniti, jer mora neko biti "Srbin" ako su već Srbi izgubili želju da to budu.

A Bog je na našoj strani, u to sam siguran, a pošto se mi trenutno ne možemo suprotsaviti vojno nadmoćnom neprijatelju, mi nećemo udarati mačem, poslušaćemo Isusa, jer "pognutu" glavu sablja ne siječe, "poštovaćemo" Zlo, ali ga nikada nećemo srcem prihvatiti, a kad Bog stane na našu stranu, onda će Zlo biti uništeno zauvijek.

Božija pravda će biti ista za sve, samo valja ostati Čovjek i sačekati da se ON uključi, i stane na stranu pravednih, onih koji mole za Božiju pravdu, i samo se Njemu klanjaju.

Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#603 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Nisu problem u BiH samo srpski i hrvatski nacionalsiti,to su i bošnjački/bosanski nacionalisti, jer da i bošnjaci/bosanci nisu zatrovani nacionalizmom u Brazilu bi svi zajedno pjevali ovu himnu, ne bi mahali ratnim zastavama i pjevali ratne himne.

A i u ovoj se himni spominje Bog, a činjenica je da danas u Njega slabo ko vjeruje, u kraljeve se vjeruje i kraljevima se klanjaju, nažalost.

Al' doći će to jednog dana sve na svoje, samo treba istrpiti nepravdu, ne odbaciti Boga i ostati Čovjek.

User avatar
SaPnA
Posts: 6652
Joined: 12/05/2011 20:02
Location: Kattegat

#604 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by SaPnA »

Sta to fali 'jedna si jedina'? :)
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#605 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

Ko te zavađa s kime zatucanko, pola države ti je pod okupacijom i tamo de facto ne postoji država BiH, u drugo pola na jednom dijelu šahovnica je glavno obilježje, a ti baljezgaš o zavađanju i nacionalizmu? :lol: Idi se liječi liče, otiđi na koju misu ili šta već vi adventisti imate, radi šta korisno u životu i prestani sanjarit nove srpske države zvane Jugoslavija.

Jebo te država i forum, čovjek hladno zastavu Republike BiH i njenu himnu nazove ratnom i još se svo vrijeme pravi budala postavljajući himnu Bože pravde. Odjebi četalju napaćeni.
Last edited by escobar__ on 09/02/2014 13:37, edited 1 time in total.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#606 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

SaPnA wrote:Sta to fali 'jedna si jedina'? :)
Fali to što je ta himna bosanskim Srbima nametnuta, bosanski Srbi nisu htjeli da se SR BiH odvaja od SFRJ, a nezavisnu BiH su željeli samo Bošnjaci, Hrvati je nisu željeli, Hrvate ( one koji nisu željeli da se "odvoje" od Hrvatske) je Tuđman nagovorio da glasaju za otcjepljivanje SR BiH od SFRJ, znao je da će time izazvati rat u Bosni, želio je da Srbi pobiju Bošnjake, pa da onda on Hrvatskoj pripoji zapadnu Hercegovinu, u kojoj su gotovo svi, čast izuzecima, oni koji i dan danas veličaju NDH i Antu Pavelića.

A vidi sličnosti, oca mog djeda su u 2 WW zaklali četnici, a prije na noć su ustaše poklale sve ljude iz jednog srpskog sela u okolici Trebinja, to su učinili "glumeći" da su muslimani, nosili su fesove na glavama i dozivali su se "muslimankim imenima".

Zato je vjerovatno moj djed govorio, " Kad je mir, bolje ti je živjeti sa Srbima ( a i on se izjašnjavao kao Srbin islamske vjeroispovjesti) ali kad je rat dobro ih se čuvaj.

Uglavnom, valjda je sad nekima kojima nije bilo jasno, jasnije, ko je to zavadio Srbe i Bošnjake u BiH, jer kao što je Selim Bešlagić rekao Pračeru " Srbi nisu genocidan narod, bosanski Srbi to nisu, i bez obzira što su im četnici ukaljali čast mi ćemo i dalje praviti razliku između časnih Srba i onih koji to nisu, nećemo sve trpati u isti koš, isto kao što nećemo trpati u isti koš časne Hrvate i ustaše, i časne Bošnjake i one koji su se borili na strani zla, kao npr. Fikret Avdić.

Tuzlaci su bili za Jugoslaviju, to su i '90, jedino u Tuzli je pobijedio čovjek koji je želio da sačuva Jugoslaviju u kojoj će svi naropdi biti ravnopravni, nisu pristali da izdaju tu ideju, nisu izdali ideju antifažizma i zato su i podržali ideju o nezavisnoj BiH, ali kad su vidjeli da se SFRJ neće moći sačuvati, dajući podršku reformistima Ante Markovića dali su podršku zemlji ravnopravnih naroda, drugi gradovi su izabrali nasionaliste i time potpisali "smrtnu presudu SR BiH. Srbe je "zajebao" "crnogorac", da su i oni pristali da od BIH napravimo "novu Jugoslaviju, ne bi nas nacional fašisti mogli zavaditi, ne bi bilo krvoprolića u BiH.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#607 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

escobar__ wrote:Ko te zavađa s kime zatucanko, pola države ti je pod okupacijom i tamo de facto ne postoji država BiH, u drugo pola na jednom dijelu šahovnica je glavno obilježje, a ti baljezgaš o zavađanju i nacionalizmu? :lol: Idi se liječi liče, otiđi na koju misu ili šta već vi adventisti imate, radi šta korisno u životu i prestani sanjarit nove srpske države zvane Jugoslavija.

Jebo te država i forum, čovjek hladno zastavu Republike BiH i njenu himnu nazove ratnom i još se svo vrijeme pravi budala postavljajući himnu Bože pravde. Odjebi četalju napaćeni.
Smrt fašizmu, Sloboda - Kopar 2:1 :D

Samo istina će nas "osloboditi.

A u pravi si, odoh ja šta i od koristi uraditi, dosta je foruma za danas.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#608 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

Image


Uživaj salonac, ovo su zastava i himna Republike BiH, države koja je daleko starija od propalih velikosrpskih projekata zvanih Jugoslavija.
User avatar
SaPnA
Posts: 6652
Joined: 12/05/2011 20:02
Location: Kattegat

#609 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by SaPnA »

Great Cornholio wrote:
SaPnA wrote:Sta to fali 'jedna si jedina'? :)
Fali to što je ta himna bosanskim Srbima nametnuta, bosanski Srbi nisu htjeli da se SR BiH odvaja od SFRJ, a nezavisnu BiH su željeli samo Bošnjaci, Hrvati je nisu željeli, Hrvate ( one koji nisu željeli da se "odvoje" od Hrvatske) je Tuđman nagovorio da glasaju za otcjepljivanje SR BiH od SFRJ, znao je da će time izazvati rat u Bosni, želio je da Srbi pobiju Bošnjake, pa da onda on Hrvatskoj pripoji zapadnu Hercegovinu, u kojoj su gotovo svi, čast izuzecima, oni koji i dan danas veličaju NDH i Antu Pavelića.

A vidi sličnosti, oca mog djeda su u 2 WW zaklali četnici, a prije na noć su ustaše poklale sve ljude iz jednog srpskog sela u okolici Trebinja, to su učinili "glumeći" da su muslimani, nosili su fesove na glavama i dozivali su se "muslimankim imenima".

Zato je vjerovatno moj djed govorio, " Kad je mir, bolje ti je živjeti sa Srbima ( a i on se izjašnjavao kao Srbin islamske vjeroispovjesti) ali kad je rat dobro ih se čuvaj.

Uglavnom, valjda je sad nekima kojima nije bilo jasno, jasnije, ko je to zavadio Srbe i Bošnjake u BiH, jer kao što je Selim Bešlagić rekao Pračeru " Srbi nisu genocidan narod, bosanski Srbi to nisu, i bez obzira što su im četnici ukaljali čast mi ćemo i dalje praviti razliku između časnih Srba i onih koji to nisu, nećemo sve trpati u isti koš, isto kao što nećemo trpati u isti koš časne Hrvate i ustaše, i časne Bošnjake i one koji su se borili na strani zla, kao npr. Fikret Avdić.

Tuzlaci su bili za Jugoslaviju, to su i '90, jedino u Tuzli je pobijedio čovjek koji je želio da sačuva Jugoslaviju u kojoj će svi naropdi biti ravnopravni, nisu pristali da izdaju tu ideju, nisu izdali ideju antifažizma i zato su i podržali ideju o nezavisnoj BiH, ali kad su vidjeli da se SFRJ neće moći sačuvati, dajući podršku reformistima Ante Markovića dali su podršku zemlji ravnopravnih naroda, drugi gradovi su izabrali nasionaliste i time potpisali "smrtnu presudu SR BiH. Srbe je "zajebao" "crnogorac", da su i oni pristali da od BIH napravimo "novu Jugoslaviju, ne bi nas nacional fašisti mogli zavaditi, ne bi bilo krvoprolića u BiH.
Ja se ne planiram odreci svog identiteta i historije samo da bi se uvukao srbima u guzicu, istim tim srbima koji su sami krivi zbog svega onoga sto se desava danas ovdje.
Mene ne zanima Jugoslavija, jer nisam bio rodjen, ali moj otac, amidza, komsija su glasali za nezavisnost jer su mislili da im je tako bolje, a danas ih ne cujem kako su se pokajali zbog toga.
I da, srbi jesu genocidan narod, i bit ce sve dok 90% srba podrzava ratne zlocince i dok velicaju zlocine, ovdje nisu izuzeci cetnici, vec izuzeci su oni koji se stide cetnika.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#610 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

I najjači spin ovog salonca je kad kaže da su Tuzlaci željeli Jugoslaviju. Inače, salonac uopšte nije čaršijaner, s okolnih brda je stigao do Tuzle pa i ne zna zapravo o čemu priča ali je red, kad već iznosi laži na temi, da se saloncu objasni da su i Tuzlaci glasali za nezavisnost ove države. Dovoljno je prisjetiti se Selimovih riječi kad kaže nek' bude i rat ako treba, al' neće Bosna ni Tuzla pod srpsku šapu. Tuzlaci su kao i svi normalni ljudi kontra podjela po nebitnim osnovama ali Tuzlaci, kao ni bilo koji bosanski patrioti, nikad Bosnu ne bi žrtvovali za nove zajednice sa onim koji su i Tuzlu nekoć granatirali i ubijali tuzlansku mladost.

Zato Cornholio vrijeme je da zavežeš ta lažljiva usta i prestaneš od Tuzlaka pravit antibosanski nastrojene ljude. Ovo ti kažem ja kao rođeni Tuzlak i neko ko u Tuzlu nije siš'o s planine udaljene kilometrima odavdje. Tuzlak, Bošnjak i bosanski patriot.
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#611 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Juvelandia »



Pobiju mlade na Kapiji i onda ovi hostapleri i stranacke pijavice hoce Jugoslaviju, Selime legendo.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#612 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Juvelandia wrote:

Pobiju mlade na Kapiji i onda ovi hostapleri i stranacke pijavice hoce Jugoslaviju, Selime legendo.
Ovo je Bešlagić izjavio nakon što je vidio da je JNA prestala da bude armija svih naroda i narodnosti Jugoslavije, kad su iz nje izašli svi oni koji nisu htjeli da ubijaju nedužan narod, a da spomenemo jednu veoma bitnu činjenicu, činjenicu da je 400 hiljada pripadnika bivše JNA ( Srba) odložilo oružje, nije htjelo da posluša naredbe onih bezumnika koji su krenuli za Miloševićem, Karadžićem, Šešeljom karadžićem, Mladićem, svim onima koji su ubijavši nedužne ljude "ubili" i vlastiti narod.

Kad se JNA raspala raspala se i Jugoslavija, jer JNA nije ubijala vlastiti narod, Oružja JNA su se dočepali zlotvori koji su po Bijeljini ubijali ljude samo zato što su nosili "pogrešna" imena.

Vidio je to Selim Bešlagić, a i znao je Selim Bešlagić da se ista sudbina sprema i Tuzli, jer ako malo pažljivije posllušaš ovaj snimak vidjećeš da je Selim Bešlagić ljutito odgovorio Pračeru " Ma kakva Jugosalvija, Srboslavija, Dubajć mi je stavio četiri S u kasarnu, p....a mu materina.

Tuzlaci ( oni koji su '90. glasali za Antu Aarkovića i Selima Bešlagića), a ne Karadžića, Izetbegovića, nisu glasali za SDS, HDZ I SDA, su željeli da sačuvaju Jugoslaviju, a kad su vidjeli da se ona ne može sačuvati, onda je i Selim Bešlagić ( Čovjek čiji su preci bili partizani, i koji je vjerovao u tu JNA do zadnjeg momenta) izjavio " Ja nemam druge države osim Bosne i Hercegovine, i boli me k...c ko će me više zajebavati!" a zajebavali su ga svi oni koji su hteli da poslije Tita postanu "Tito", i Alija, i Tuđman, i Milošević i ostala bagra nacionalistička.

Uglavnom, ratna zastava BiH je dio istorije BiH, pod tom zastavom se neće moći izgraditi normalna Bosna i Hercegovina, država tri ravnopravna naroda i ravnopravnih Ostalih.

Razumijem ja bošnjačke i bosanske nacionaliste, oni bi voljeli da ono što je njima po volji nametnu i svim ostalim građanima BiH, ali da je tako nešto bilo moguće, ne bi onoliki svijet bio pobijen, i ne bi sad Bosna i Hercegovina država u kojoj djeca kamenjem mogu "srušiti" "državu".

A 15, maja se Tuzla odbranila, odbranila ju je Policija grada u kojem je Selim Bešlagić komandovao.
Dubajiću su ostale naočale na stolu, a oni pijani rezervisti JNA koja to više nije bila, koji su s kamiona pucali po Tuzli su na stolovima ostavili i "flaše" i janjetinu, imali su plan da za pola sata zauzmu Tuzlu, ali eto, hvala Bogu, taj plan im se nije ostvario, u tome ih je spriječila Policija koja je obezbjeđivala put kuda su se, prema dogovoru vlasti Tuzle i Mileta Dubajića ( oficira JNA koji je prešao na stranu četnika) trebali kretati oni koji su napuštali kasarnu bivše JNA, koja se tada zvala Husinska buna.

Selim Bešlagić je htio da taj naziv i ostane, ali pošto je Alija bio prvi čovjek u državi on ga je natjerao da se ime "Kasarne promijeni u "Husein Kapetan Gradaščević", i to ime kasarna oružanih snaga Bosne i Hercegovine nosi i danas.

Alija možda i nije bio nacionalista, ali je bio strašno glup i naivan, da su Bošnjaci krenuli za Selimom Bešlagićem, ne bi ih toliko bilo pobijeno, a možda ne bi ni bilo rata, jer Selim Bešlagić bi činio sve da se SFRJ sačuva.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#613 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

escobar__ wrote:
Zato Cornholio vrijeme je da zavežeš ta lažljiva usta i prestaneš od Tuzlaka pravit antibosanski nastrojene ljude. Ovo ti kažem ja kao rođeni Tuzlak i neko ko u Tuzlu nije siš'o s planine udaljene kilometrima odavdje. Tuzlak, Bošnjak i bosanski patriot.
Ne, nisam ja to nikada rekao, Tuzlaci nisu antibosanski nastrojeni, ali svaki pravi Tuzlak nikada ne može biti nacionalista, ne može "navijati" ni za jednu stranu, pravi tuzlak nikada ne može podržati nekog ko bi radi nacioonalnog ponosa žrtvovao čak i državu, a svima nam je poznato da je i Alija učestvovao u ratnim "trgovinama", npr. "mijenjao" Srebrenicu za Vogošću i kad je vido da ne može posatati "Tito poslije Tita" pristao i na "fildžan državu" u kojoj bi on bio "Car.

E pa, da bi neko mogao posati "Car" mora imati i nešto u glavi,a Alija i nije bio nešto previše plaho pametan, valjda je pogrešne knjige čitao u zatvoru.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#614 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
Juvelandia wrote:

Pobiju mlade na Kapiji i onda ovi hostapleri i stranacke pijavice hoce Jugoslaviju, Selime legendo.
Ovo je Bešlagić izjavio nakon što je vidio da je JNA prestala da bude armija svih naroda i narodnosti Jugoslavije, kad su iz nje izašli svi oni koji nisu htjeli da ubijaju nedužan narod, a da spomenemo jednu veoma bitnu činjenicu, činjenicu da je 400 hiljada pripadnika bivše JNA ( Srba) odložilo oružje, nije htjelo da posluša naredbe onih bezumnika koji su krenuli za Miloševićem, Karadžićem, Šešeljom karadžićem, Mladićem, svim onima koji su ubijavši nedužne ljude "ubili" i vlastiti narod.

Kad se JNA raspala raspala se i Jugoslavija, jer JNA nije ubijala vlastiti narod, Oružja JNA su se dočepali zlotvori koji su po Bijeljini ubijali ljude samo zato što su nosili "pogrešna" imena.

Vidio je to Selim Bešlagić, a i znao je Selim Bešlagić da se ista sudbina sprema i Tuzli, jer ako malo pažljivije posllušaš ovaj snimak vidjećeš da je Selim Bešlagić ljutito odgovorio Pračeru " Ma kakva Jugosalvija, Srboslavija, Dubajć mi je stavio četiri S u kasarnu, p....a mu materina.

Tuzlaci ( oni koji su '90. glasali za Antu Aarkovića i Selima Bešlagića), a ne Karadžića, Izetbegovića, nisu glasali za SDS, HDZ I SDA, su željeli da sačuvaju Jugoslaviju, a kad su vidjeli da se ona ne može sačuvati, onda je i Selim Bešlagić ( Čovjek čiji su preci bili partizani, i koji je vjerovao u tu JNA do zadnjeg momenta) izjavio " Ja nemam druge države osim Bosne i Hercegovine, i boli me k...c ko će me više zajebavati!" a zajebavali su ga svi oni koji su hteli da poslije Tita postanu "Tito", i Alija, i Tuđman, i Milošević i ostala bagra nacionalistička.

Uglavnom, ratna zastava BiH je dio istorije BiH, pod tom zastavom se neće moći izgraditi normalna Bosna i Hercegovina, država tri ravnopravna naroda i ravnopravnih Ostalih.

Razumijem ja bošnjačke i bosanske nacionaliste, oni bi voljeli da ono što je njima po volji nametnu i svim ostalim građanima BiH, ali da je tako nešto bilo moguće, ne bi onoliki svijet bio pobijen, i ne bi sad Bosna i Hercegovina država u kojoj djeca kamenjem mogu "srušiti" "državu".

A 15, maja se Tuzla odbranila, odbranila ju je Policija grada u kojem je Selim Bešlagić komandovao.
Dubajiću su ostale naočale na stolu, a oni pijani rezervisti JNA koja to više nije bila, koji su s kamiona pucali po Tuzli su na stolovima ostavili i "flaše" i janjetinu, imali su plan da za pola sata zauzmu Tuzlu, ali eto, hvala Bogu, taj plan im se nije ostvario, u tome ih je spriječila Policija koja je obezbjeđivala put kuda su se, prema dogovoru vlasti Tuzle i Mileta Dubajića ( oficira JNA koji je prešao na stranu četnika) trebali kretati oni koji su napuštali kasarnu bivše JNA, koja se tada zvala Husinska buna.

Selim Bešlagić je htio da taj naziv i ostane, ali pošto je Alija bio prvi čovjek u državi on ga je natjerao da se ime "Kasarne promijeni u "Husein Kapetan Gradaščević", i to ime kasarna oružanih snaga Bosne i Hercegovine nosi i danas.

Alija možda i nije bio nacionalista, ali je bio strašno glup i naivan, da su Bošnjaci krenuli za Selimom Bešlagićem, ne bi ih toliko bilo pobijeno, a možda ne bi ni bilo rata, jer Selim Bešlagić bi činio sve da se SFRJ sačuva.

Tacno je da su bili partizani, ali je isto tacno da su bili ponositi Bosnjaci muslimani, vijernici. Rahmetli djed (ciji svi sinovi su bili partizani) Mustafa-Mujaga Muharemagic je 1949. osudjen kao "mladi musliman" tj "potpisnik peticije" i nakon sest godina robije je pusten da umre u krugu porodice. Velika laz i potvora je da je Selim do zadnjeg vjerovao u JNA. Znao je on vrlo dobro u sta se pretvorila.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#615 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

salik79 wrote:

Tacno je da su bili partizani, ali je isto tacno da su bili ponositi Bosnjaci muslimani, vijernici. Rahmetli djed (ciji svi sinovi su bili partizani) Mustafa-Mujaga Muharemagic je 1949. osudjen kao "mladi musliman" tj "potpisnik peticije" i nakon sest godina robije je pusten da umre u krugu porodice. Velika laz i potvora je da je Selim do zadnjeg vjerovao u JNA. Znao je on vrlo dobro u sta se pretvorila.
Eto, bilo je i Bošnjaka muslimana u partizanima, a kao što znamo četnicim a i ustaše , su uvijek fasovali kad su se sukobili s partizanima.

Selim Bešlagić je bio načelnik Tuzle, u Tuzli na izborima '90 nisu pobijedili nacionalisti,već Antini "reformisti", a je i Selim bio "reformista", jedino su se reformisti trudili da sačuvaju Jugoslaviju, a kad je Selim vidio da je to nemoguće, tek kad a je vidio da je Jugoslavija spala na Srbiju i Crnu Goru, tek tada je rekao Pračeru ( bosanac iz Banovića) koji ga je nagovarao da postane drugi "babo" , "Šta ti sada imaš sa Srbijom i Crnom, goni je u p.m.".

A normalno je da sada Tuzlaci sve čine da BiH bude normalnija, jer ipak smo mi najnormalniji izašli iz rata.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#616 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
salik79 wrote:

Tacno je da su bili partizani, ali je isto tacno da su bili ponositi Bosnjaci muslimani, vijernici. Rahmetli djed (ciji svi sinovi su bili partizani) Mustafa-Mujaga Muharemagic je 1949. osudjen kao "mladi musliman" tj "potpisnik peticije" i nakon sest godina robije je pusten da umre u krugu porodice. Velika laz i potvora je da je Selim do zadnjeg vjerovao u JNA. Znao je on vrlo dobro u sta se pretvorila.
Eto, bilo je i Bošnjaka muslimana u partizanima, a kao što znamo četnicim a i ustaše , su uvijek fasovali kad su se sukobili s partizanima.

Selim Bešlagić je bio načelnik Tuzle, u Tuzli na izborima '90 nisu pobijedili nacionalisti,već Antini "reformisti", a je i Selim bio "reformista", jedino su se reformisti trudili da sačuvaju Jugoslaviju, a kad je Selim vidio da je to nemoguće, tek kad a je vidio da je Jugoslavija spala na Srbiju i Crnu Goru, tek tada je rekao Pračeru ( bosanac iz Banovića) koji ga je nagovarao da postane drugi "babo" , "Šta ti sada imaš sa Srbijom i Crnom, goni je u p.m.".

A normalno je da sada Tuzlaci sve čine da BiH bude normalnija, jer ipak smo mi najnormalniji izašli iz rata.
Sto se cetnika tice, najvise bi fasovali u sukobu s Legijom (koja je i osnovana u cilju sprjecavanja cetnickih upada na podrucju SI-Bosne i koja se nikada nije stvarno sukobila s partizanskim jedinicama) Muhamedage Hadziefendica r.a.. Jos jednom - od pocetka agresije na Hrvatsku - Selim je znao u sta se JNA pretvorila i apsolutno je netacno da je do zadnjeg vjerovao u istu.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#617 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

E već o tim "Legijama" ne zna ništa, niti me plaho interesuju, a meni se čini da je ovo onaj tvoj Beli, krenuo je na proteste ogrnut ljiljanima, a sad je stavio petokraku na glavu. zašto takav brz "preobražaj", ne znam.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... 40209053#1
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#618 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Pogledaj malo bolje, ljiljani su i dalje tu. A ovu kapu ima, cini mi se, otkako znam za njega. To kao kad neko nosi neki odjevni predmet u bojama americke, ili britanske zastave, ili oni folovi u.s. army i sl, to bi - po tebi - trebalo nesto da znaci?! Ne kontam sta zelis reci?! Btw, Belijev rahmetli babo (Bosnjak :D ) Salih Salko Arnaut, zvani Anarhija, je bio prvoborac i nosilac spomenice. Partizanima je pristupio kada mu je bilo 14 godina. A Beli je bio pripadnik A RBiH od samog pocetka (prvoborac) tj od manevarskih jedinica...
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#619 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Zna šta, najprikladnija pjesma za sve ovo što se izdešavalo, i što će se dešavati u budućnosti je ova :D



Uglavnom, da rezimiramo, ja jedino Bogu mogu vjerovati 100 %, jer jedino On je konstanta, sve ostalo se mijenja, prolazi i nestaje.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#620 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Juvelandia wrote:

Pobiju mlade na Kapiji i onda ovi hostapleri i stranacke pijavice hoce Jugoslaviju, Selime legendo.

Stavi cijeli snimak, ne isijecaj dijelove koji ti ne odgovaraju :)
2 :08
" Pazi nešto, biće u istoriji zapisano da je srpski narod genocidan narod, jebiga, a bosanci to nisu, bosanski Srbi to nisu"
"Selim Bešlagić".

Meni je posebno drag ovaj dio kad kaže " Ja svoje dostojanstvo ne prodajem", pa onda kad Pračer kaže " Onda je rat", a on na to " Neka je, vi nemojte avionima, a mi ćemo rukama".

Ma kakav Alija, za par godina tog "heroja" se više niko neće ni sjećati.
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#621 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Juvelandia »

fuj stranacka pijavico, ko je sta isjecao, snimak ima na youtube i to sam stavio jer je to dobro poznati snimak ko nas je granatirao i pobio ljude a kako su posteni ljudi reagovali naspram vas pijavica iz raznih komisija i odbora.Fuj jbala te Jugoslavija, dovoljna mi je Kapija da joj jbem majku i njoj i JNA, isti generali ista govna, fuj.
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#622 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

Da su Tuzlaci zaista bili takvi bilmezi kakvim nas ti neoSrbin pokušavaš predstavit, Tuzla bi još 15. maja 1992. godine doživjela sudbinu gradova Podrinja. Srećom pa nismo, Tuzla je tada odbranjena i samo još nekolicina maloumnika sanja o uspostavi nove Jugoslavije.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#625 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Za revoluciju su potrebni pravi revolucionari, ne mogu revoluciju pokrenuti plaćenici i navijačka bagra.

Post Reply