Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#551 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by guber90 »

Great Cornholio wrote:Pa eto, nije da je "faraon" sve loše radio, fabrika vode na jezeru Modrac je napravljena za vrijeme njegove uprave.

Po mom mišljenju, jezera nije trebao praviti, jer nisu ekonomski isplativa, bolje da je napravio nešto slično nekadašnjoj "Slanoj Banji", lječilište koje bi moglo raditi tokom čitave godine.

Jeste da Jasmin "živi u oblacima", ali ne može vala niko reći da je i ovo loše napravio.

Prije nego napisem misljenje o jezerima da kazem da ne branim niti napadam Jasmina, ima dobrih i losih strana i ne bih o tome diskutovao.

Sto se tice jezera mislim da nisu uopste toliko ekonomski neisplativa, vjerujem da je cifra godisnjeg poslovanja barem priblizna nuli, sto je odlicno jer Tuzla placa da ima nesto vrlo unikatno u svijetu, a ne samo u Europi, ljekovito (ne kao nekadasnja "Slana Banja", ali ipak ima dokazane pozitivne uticaje na ljudsko tijelo), zatim dobar broj ljudi se zaposlio tu, Tuzla prije panonskog godinama nije imala otvoreni bazen, tako da je panonsko odlicna zamjena tome. Ja licno vidim vise pozitivnih, nego li negativnih stvari vezanih za panonsko, ali nije se rodio ko je narodu ugodio, tako da je i napravio "Slanu banju" novu, onda bi se drugi zalili sto nema bazena/jezera u gradu.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#552 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

@guber, ako ti je do politike prijavi se u mjesnu zajednicu, ovo je forum, ovdje se samo istine govore :D
User avatar
escobar__
Posts: 8894
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#553 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

Great Cornholio wrote:Mešu "svojataju" i Bošnjaci i Srbi, ali vala nije on bio ni jedno ni drugo, on se rodio u Tuzli :P :D
Meša je Srbin, tako se čovjek smatrao iako dolazi iz naroda poznatog k'o Bošnjaci. K'o i ti pretpostavljam (osim ako nisi rođen i ako ti potomci nisu u Bosnu stigli odnekle van BiH). :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#554 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

escobar__ wrote:
Great Cornholio wrote:Mešu "svojataju" i Bošnjaci i Srbi, ali vala nije on bio ni jedno ni drugo, on se rodio u Tuzli :P :D
Meša je Srbin, tako se čovjek smatrao iako dolazi iz naroda poznatog k'o Bošnjaci. K'o i ti pretpostavljam (osim ako nisi rođen i ako ti potomci nisu u Bosnu stigli odnekle van BiH). :D
Ja sam iz reda Ostalih 8-)

I da , moji su u Bosnu stigli iz inostranstva, iz Hercegovine :D Ali nije me baš tolika nesreća snašla da mi oba roditelja budu Hercegovci, al' kombinaciju Trebinja i Srebrenika ne bih ni najvećem dušmanu poželio :D
User avatar
escobar__
Posts: 8894
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#555 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

Ti si se izjasnio kao pripadnik Ostalih ali smo iz istog naroda. ;)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#556 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

escobar__ wrote:Ti si se izjasnio kao pripadnik Ostalih ali smo iz istog naroda. ;)
Pa normalno, svi su od Srba nastali, il' ono bi od Bošnjaka, il' možda od Hrvata :-? :D
User avatar
escobar__
Posts: 8894
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#557 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by escobar__ »

Ja to nisam rek'o.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#558 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Ma koga briga za narode i narodnosti, Tuzla do Doboja :D
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#559 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by guber90 »

Great Cornholio wrote:@guber, ako ti je do politike prijavi se u mjesnu zajednicu, ovo je forum, ovdje se samo istine govore :D
Ma kakva crna politika, jock ja.
Nemam ti ja zivce za toga :D.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
escobar__
Posts: 8894
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#560 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina

Post by escobar__ »

guber90 wrote:
Great Cornholio wrote:@guber, ako ti je do politike prijavi se u mjesnu zajednicu, ovo je forum, ovdje se samo istine govore :D
Ma kakva crna politika, jock ja.
Nemam ti ja zivce za toga :D.
Ako još uz to nemaš ni obraza onda si savršen kandidat! :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#561 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

i šta rekoše SDA-ovci kad je kriminalac Kristijan Botić ubijen u kafani "Ubiše u Tuzli čovjeka zato što je naručio pjesmu " Da te nije Alija". I još imaju obraza da druge optuže da se služe "Gebelsovskim metodama".

Kafana je to, zna Mitar istinu.



Ma kakva politika, jamte zvizge :run:
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#562 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by avantgarde »

Great Cornholio wrote:
escobar__ wrote:Ti si se izjasnio kao pripadnik Ostalih ali smo iz istog naroda. ;)
Pa normalno, svi su od Srba nastali, il' ono bi od Bošnjaka, il' možda od Hrvata :-? :D

i Amebe su od srba postale,pricaju ljudi na zelenoj pijaci uz kaHvu.. ne znam jel istina,al tako kazu :?
:mrgreen:
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#563 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by avantgarde »

Great Cornholio wrote:Nego, da razbijem iluzije ovima koji porede Tuzlu i Frankfurt , stvarno stanje je ovako kako Senada kaže Nihadu :D

malo se zezam ba :mrgreen: ali ako uzmes u obzir da sam sve to u Tz posmatrao iz perspektive jednog-recimo turiste, koji je tu samo da se odmori,vidi sto-sta lijepo i isproba nasu domacu hranu onda mosh mozda i razumit da mi je ta raja po tim restoranima fino sjela...
eh sad,ako bih ulazio u detalje svega sto se desava i sta ljudi moraju da cine da bi prezivili vjerovatno bih stekao drugi utisak..ali to je tako u svim zemljama ako covjek mora raditi..
ipak je Tz posebna :)
:bih:
User avatar
kucniljubimac
Posts: 700
Joined: 05/01/2014 02:02

#564 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by kucniljubimac »

Vidim raspravu o Jezerima baš prije par dana ta tema mi aktuelna po kafama, pa me zanima, kako to da su jezera neisplativa, zar ne bude bruku ljudi, cijene od ulaznica i to?
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#565 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin, al' kad bi Srbi bili kao što je bio čovjek koji je osnovao FK Slobodu, i pokrenuo Husinsku bunu.

Ovo što se ovih dana dešavalo nema veze sa onim za šta se Mitar Trifunović Učo ( Srbin učitelj, Srbin "Solunac", Srbin Komunista, Srbin kojeg su fašisti ubili u Jasenovcu) zalagao, borio i zbog čega je i ubijen. Niko od ovih koji su pokrenuli ovu "bunu", nije ni do koljena Mitru, Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru".

Ali, nažalost, takvih Srba danas nema, ali možda ih i ima ali su im pripadnici onog lošeg dijela srpskog naroda ( četnici) ubili ponos i želju da oni opet budu ti koji će povesti ove bivše jugoslovenske narode koje je "zajahao" "Amerikanac", i kojih se sad ama baš ni za šta ne pita, a oni se ne bune, već se raduju što su postali "robovi".

To je taj Mitar, sa ovakvim čovjekom bih ja volio graditi Državu, a ne sa ovim mojim sugrađanima koji čine zlo a toga izgleda nisu ni svjesni.

Mitar Trifunović Učo (1880 — 1941), učesnik Oktobarske revolucije, jedna od najistaknutijih ličnosti radničkog pokreta u Kraljevini Jugoslaviji i narodni heroj Jugoslavije.


Rođen je 1880. godine u selu Brvniku, kod Šamca.

Još u ranoj mladosti pristupio je radničkom pokretu. S početkom Prvog svetskog rata, mobilisan je od strane austrougarske vojske i poslat na Istočni front. Posle zarobljavanja, u Rusiji je prišao radnicima i učestvovao u Oktobarskoj socijalističkoj revoluciji. Iz Rusije je kao dobrovoljac otišao na Solunski front.

Godine 1918. posle završetka rata i stvaranja Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, vratio se u Tuzlu s činom narednika-vodnika srpske vojske. Bio je jedan od istaknutih rukovodilaca i organizatora radničkog pokreta u Bosni i Hercegovini. Na listi Komunističke partije Jugoslavije izabran je, 1920. godine, za narodnog poslanika Ustavotvorne skupštine. Te godine je rukovodio štrajkom rudara, koji je trajao tri meseca i drugim štrajkom rudara, koji je poznat kao „Husinska buna“.

Posle Obznane je uhapšen kao poslanik Komunističke partije Jugoslavije. Po izlasku iz zatvora nastavlja rad na stvaranju ilegalnih partijskih organizacija i sindikata. Posle proglašenja šestojanuarske diktature, 1929. godine, ponovo je uhapšen i od Suda za zaštitu države, u Beogradu, osuđen na tri godine robije, koju je izdržao u Sremskoj Mitrovici.

U toku 1935. godine stvarao je organizacije Nezavisnih sindikata i rukovodio štrajkom drvodelja. Naročito se istakao u borbi protiv frakcionaštva unutar Komunističke partije Jugoslavije. Vlasti Tuzle su ga internirale u Bosanski Šamac, gde je ostao sve do 1940. godine.

Početkom 1941. godine vratio se u Tuzlu, gde je živeo i radio ilegalno. Posle okupacije Kraljevine Jugoslavije i stvaranja ustaške Nezavisne Države Hrvatske, uhapšen je 14. avgusta, u stanu jednog rudara u Kreki, i sproveden u logor Jasenovac. Streljan je novembra 1941. godine.

Za narodnog heroja proglašen je 27. novembra 1953. godine.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#566 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

kucniljubimac wrote:Vidim raspravu o Jezerima baš prije par dana ta tema mi aktuelna po kafama, pa me zanima, kako to da su jezera neisplativa, zar ne bude bruku ljudi, cijene od ulaznica i to?
Puno je "radnika" tu zaposleno, platu primaju čitavu godinu, a "firma" radi samo jedan izvjestan broj dana u godini, pa valja gubitke namirivati iz budžeta.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#567 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#568 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by staradis »

Naklon tuzlacima!!!
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#569 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by guber90 »

salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
Prema ustavu imas pravo na to :D, ne moze niko da ti zabrani da se izjasnis kao Srbin :D.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#570 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
Problem sa današnjim Srbima je što pokušavaju da stave znak jednakosti između srpstva i pravoslavlja, za većinu njih neko nije Srbin ako nije pravoslavac.

Gledam skoro komentare ispod onog video klipa kad je Mirza Teletović krenuo da "udavi" Le bron Jamesa, i iako to većini izgleda kao šala, Kaže komentator " Mirza je Srbin musliman, sami smo sebi krivi što smo se odrekli svih srba koji nisu pravoslavci". To je istina, zbog toga su danas Srbi "propali", da nemaju Novaka Đokovića fakat ne znam na koga drugog , od ovih živućih, bi mogli biti ponosni, ko bi ih to mogao "dići iz mrtvih" i probuditi im nadu da će opet nekada biti narod koji će se odupirati okupatorima, biti neko ko nešto znači i koga se nešto i izvan Srbije pita.

Postoji jedan manji dio Srba koji su adventisti, ali kao što reče neko jednom prilikom, problem sa adventistima je taj što oni nisu dovoljno "agresivni" , ne žele da se nameću, i zbog toga ih niko i ne shvata za ozbiljno, Srbi pravoslavci ih nazivaju sektašima, a oni to nisu, oni, za razliku od pravoslavaca, za glavni autoritet ne postavljaju ni "Popa" a ni kralja, već Isusa.

Srbin u Bosni = pravoslavac, i zato se ja ne mogu izjasniti kao Srbin.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#571 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by salik79 »

Great Cornholio wrote:
salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
Problem sa današnjim Srbima je što pokušavaju da stave znak jednakosti između srpstva i pravoslavlja, za većinu njih neko nije Srbin ako nije pravoslavac.

Gledam skoro komentare ispod onog video klipa kad je Mirza Teletović krenuo da "udavi" Le bron Jamesa, i iako to većini izgleda kao šala, Kaže komentator " Mirza je Srbin musliman, sami smo sebi krivi što smo se odrekli svih srba koji nisu pravoslavci". To je istina, zbog toga su danas Srbi "propali", da nemaju Novaka Đokovića fakat ne znam na koga drugog , od ovih živućih, bi mogli biti ponosni, ko bi ih to mogao "dići iz mrtvih" i probuditi im nadu da će opet nekada biti narod koji će se odupirati okupatorima, biti neko ko nešto znači i koga se nešto i izvan Srbije pita.

Postoji jedan manji dio Srba koji su adventisti, ali kao što reče neko jednom prilikom, problem sa adventistima je taj što oni nisu dovoljno "agresivni" , ne žele da se nameću, i zbog toga ih niko i ne shvata za ozbiljno, Srbi pravoslavci ih nazivaju sektašima, a oni to nisu, oni, za razliku od pravoslavaca, za glavni autoritet ne postavljaju ni "Popa" a ni kralja, već Isusa.

Srbin u Bosni = pravoslavac, i zato se ja ne mogu izjasniti kao Srbin.

Jarane, koliko samo suplje da bi Bosnjake proglasio Srbima. I na kraju ovaj epic fail sa vjerom i nacijom. To u ustavu nigdje ne stoji. Jarane, budi Kinez ako zelis, niti je koga briga - niti ti to ko moze osporiti.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#572 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by guber90 »

Great Cornholio wrote:
salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
Problem sa današnjim Srbima je što pokušavaju da stave znak jednakosti između srpstva i pravoslavlja, za većinu njih neko nije Srbin ako nije pravoslavac.

Gledam skoro komentare ispod onog video klipa kad je Mirza Teletović krenuo da "udavi" Le bron Jamesa, i iako to većini izgleda kao šala, Kaže komentator " Mirza je Srbin musliman, sami smo sebi krivi što smo se odrekli svih srba koji nisu pravoslavci". To je istina, zbog toga su danas Srbi "propali", da nemaju Novaka Đokovića fakat ne znam na koga drugog , od ovih živućih, bi mogli biti ponosni, ko bi ih to mogao "dići iz mrtvih" i probuditi im nadu da će opet nekada biti narod koji će se odupirati okupatorima, biti neko ko nešto znači i koga se nešto i izvan Srbije pita.

Postoji jedan manji dio Srba koji su adventisti, ali kao što reče neko jednom prilikom, problem sa adventistima je taj što oni nisu dovoljno "agresivni" , ne žele da se nameću, i zbog toga ih niko i ne shvata za ozbiljno, Srbi pravoslavci ih nazivaju sektašima, a oni to nisu, oni, za razliku od pravoslavaca, za glavni autoritet ne postavljaju ni "Popa" a ni kralja, već Isusa.

Srbin u Bosni = pravoslavac, i zato se ja ne mogu izjasniti kao Srbin.
Na popisu su to dva odvojena pitanja, znam jer sam odgovarao na ista :D.
User avatar
SaPnA
Posts: 6652
Joined: 12/05/2011 20:02
Location: Kattegat

#573 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by SaPnA »

Ako jesi srbin, izjasni se tako, sta te boli q sta ko misli o tebi :thumbup:
User avatar
Bezimeni
Posts: 98
Joined: 29/11/2012 14:41
Location: Sigil
Grijem se na: Toplinu
Vozim: Paciklo

#574 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Bezimeni »

Srbi su potekli od kromanjonaca :-)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#575 Re: Njeno veličanstvo jedna i jedina "Tuzla "

Post by Great Cornholio »

salik79 wrote:
Great Cornholio wrote:Ja bih volio da se mogu izjasniti kao Srbin...Mitar ne bi nikada "prodao vjeru za večeru"...
Pa, izjasni se, ko ti brani?! I cuvaj pradedovski adventizam i ni slucajno ga ne prodaji za nekakvu veceru...Srbi su stari subotari :D
Moj djed je bio musliman a izjašnjavao se kao Srbin, kao i njegov otac, a njegovog oca su zaklali četnici, "kukolj" u redovima srpskog naroda kojeg se Srbi moraju odreće ako ne žele da skroz "propadnu".

Ovo što nam se sada dešava nije slučajno, nije slučajno što se četnici u Srbiji "vaskrsavaju", "vaskrsavaju " ih isti oni koji su naše "revolucionare" pokrenuli, time se želi oslabiti Srbija, želi se u Srbiji oslabiti onaj dio Srba koji nikada nisu dobrovoljno pristajali da budu nečije "sluge". Drugi motiv "vaskrsavanja" četnika, izdajnika vlastitoga naroda, je želja Amerike da ostali narodi što više zamrze Srbiju i Srbe, jer ugalvnom su Srbi bili ti koji su vodile ostale slavenske narode u borbu protiv "tuđe čizme".
Post Reply