Niže lige bh. fudbala

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8512
Joined: 11/02/2009 15:21

#1 Niže lige bh. fudbala

Post by Ajatolah_ »

Plavih_11 je rekao da se ne piše o tome na temi Premijer liga, pa evo onda jedna za entitetske i kantonalne lige. Pošto pretpostavljam da se diskusija neće toliko razviti, neka ova tema služi za sve sezone i sve nivoe ispod Premijer lige.

Prvu ligu FBiH igra 16 klubova, od toga samo prvak ulazi u Premijer ligu, a na začelju ispadaju definitivno zadnja tri, plus još onoliko koliko federalnih klubova napusti PL, dakle vjerovatno ove godine ispada čak pet klubova. Krajišnik iz Velike Kladuše je istupio iz lige.
Glavni kandidati za ulazak u PL su Vitez sa 42 boda ali trenutno nešto lošijom formom, zatim Radnički iz Lukavca sa 39, te Sloboda sa 35 i utakmicom manje. Do kraja je ostalo još 6 odnosno 7 kola. Nisam baš siguran ko ulazi, to nek' neko drugi objasni.
Trenutno aktuelna tema je incident na derbiju prošlog kola, Radnički-Vitez: http://sportsport.ba/bh_fudbal/neredi-u ... aca/103771

Što se tiče 1. lige RS, također je igra 16 klubova, ulazi prvak, a ispada jedan + onoliko RS klubova koliko ih je ispalo iz PL. Kod njih je tradicionalno gusto na vrhu, ovaj put se sa 39 bodova odvojila Mladost iz Velike Obarske (malo selo pored Bijeljine). U borbu bi se još eventualno mogli Sloboda Mrkonjić Grad sa 36 i Sloga iz Doboja sa 35 bodova.
User avatar
Mustang1
Posts: 28702
Joined: 29/12/2010 17:31

#2 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Mustang1 »

Nisam znao da se ne m0re tamo :D
Prva slika naslovna .. Palicom udara igraca .. Najjace od svega je sto ovi iz Lukavca negiraju sve i govore da su oni osteceni i zrtve :D
http://www.vitez.info/sport/vijesti-iz- ... -u-lukavcu
User avatar
studeni76
Posts: 5361
Joined: 03/06/2009 14:12

#3 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by studeni76 »

Bubalo1 wrote:Nisam znao da se ne m0re tamo :D
Prva slika naslovna .. Palicom udara igraca .. Najjace od svega je sto ovi iz Lukavca negiraju sve i govore da su oni osteceni i zrtve :D
http://www.vitez.info/sport/vijesti-iz- ... -u-lukavcu
A opet ti navalio da pričaš kako su u Lukavcu divljaci, kako mlate, kako će ganjat igrače ako uđu u PL. Rekao bi ti na šta ti priča liči,al suzdržat ću se.
Radnički je jako korektna ekipa,do sada nije bilo žalbi na igru ekipe. 3 utakmice su već kući igrali neriješeno i nije bilo nikakvih problema. I navijači bi bili pravo osvježenje za navijačku scenu,ipak je lijepo gledati utakmicu kada par stotina momaka navija. Plus idu gotovo na sva gostovanja,jako su organizovani. ovo je prvi incident u kojem su učestvovali,inače jako mirna ekipa što se tiče nereda.
Ali ovdje su se poklopile mnoge negativne stvari. Utakmica visokog rizika,atmosfera nabrijana do bola. I dovoljno je da sudija napravi neku sitnu greškicu,"nevidi" ofsajd,aut il neki sitni faul i eto nervoze. Lično mislim da je sudija bio isuviše lak na žutim kartonima, nekad takav kriterij dovede do kontra efekta pa bude još više nervoze. Najmanji start,ovaj se baci kao da ga je neko ubio i eto kartona.Ova utakmica im ne služi na čast al sad nešto pričati i nazivati ih pogrdnim imenima,to ne stoji!
Sudije su najveće zlo fudbala u BiH, nema se njih šta braniti. Sve lige se igraju zbog njih.
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#4 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by R9.. »

studeni76 wrote:
Bubalo1 wrote:Nisam znao da se ne m0re tamo :D
Prva slika naslovna .. Palicom udara igraca .. Najjace od svega je sto ovi iz Lukavca negiraju sve i govore da su oni osteceni i zrtve :D
http://www.vitez.info/sport/vijesti-iz- ... -u-lukavcu
A opet ti navalio da pričaš kako su u Lukavcu divljaci, kako mlate, kako će ganjat igrače ako uđu u PL. Rekao bi ti na šta ti priča liči,al suzdržat ću se.
Radnički je jako korektna ekipa,do sada nije bilo žalbi na igru ekipe. 3 utakmice su već kući igrali neriješeno i nije bilo nikakvih problema. I navijači bi bili pravo osvježenje za navijačku scenu,ipak je lijepo gledati utakmicu kada par stotina momaka navija. Plus idu gotovo na sva gostovanja,jako su organizovani. ovo je prvi incident u kojem su učestvovali,inače jako mirna ekipa što se tiče nereda.
Ali ovdje su se poklopile mnoge negativne stvari. Utakmica visokog rizika,atmosfera nabrijana do bola. I dovoljno je da sudija napravi neku sitnu greškicu,"nevidi" ofsajd,aut il neki sitni faul i eto nervoze. Lično mislim da je sudija bio isuviše lak na žutim kartonima, nekad takav kriterij dovede do kontra efekta pa bude još više nervoze. Najmanji start,ovaj se baci kao da ga je neko ubio i eto kartona.Ova utakmica im ne služi na čast al sad nešto pričati i nazivati ih pogrdnim imenima,to ne stoji!
Sudije su najveće zlo fudbala u BiH, nema se njih šta braniti. Sve lige se igraju zbog njih.
Sudija je opravdano dao crvene kartone, ali je citavo vrijeme neke sitne stvari sudio u korist viteza....vako je to bilo
http://youtu.be/6zh4naJzkaI
Last edited by R9.. on 01/05/2013 00:16, edited 1 time in total.
User avatar
Mustang1
Posts: 28702
Joined: 29/12/2010 17:31

#5 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Mustang1 »

studeni76 wrote:
Bubalo1 wrote:Nisam znao da se ne m0re tamo :D
Prva slika naslovna .. Palicom udara igraca .. Najjace od svega je sto ovi iz Lukavca negiraju sve i govore da su oni osteceni i zrtve :D
http://www.vitez.info/sport/vijesti-iz- ... -u-lukavcu
A opet ti navalio da pričaš kako su u Lukavcu divljaci, kako mlate, kako će ganjat igrače ako uđu u PL. Rekao bi ti na šta ti priča liči,al suzdržat ću se.
Radnički je jako korektna ekipa,do sada nije bilo žalbi na igru ekipe. 3 utakmice su već kući igrali neriješeno i nije bilo nikakvih problema. I navijači bi bili pravo osvježenje za navijačku scenu,ipak je lijepo gledati utakmicu kada par stotina momaka navija. Plus idu gotovo na sva gostovanja,jako su organizovani. ovo je prvi incident u kojem su učestvovali,inače jako mirna ekipa što se tiče nereda.
Ali ovdje su se poklopile mnoge negativne stvari. Utakmica visokog rizika,atmosfera nabrijana do bola. I dovoljno je da sudija napravi neku sitnu greškicu,"nevidi" ofsajd,aut il neki sitni faul i eto nervoze. Lično mislim da je sudija bio isuviše lak na žutim kartonima, nekad takav kriterij dovede do kontra efekta pa bude još više nervoze. Najmanji start,ovaj se baci kao da ga je neko ubio i eto kartona.Ova utakmica im ne služi na čast al sad nešto pričati i nazivati ih pogrdnim imenima,to ne stoji!
Sudije su najveće zlo fudbala u BiH, nema se njih šta braniti. Sve lige se igraju zbog njih.
Odakle si ?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by It_is_a_Leclerc »



Cirkus počinje na 08:20...

Brdsko-planinska liga koja predstavlja uvredu za ozbiljan fudbal. Ne d'o Bog nikome.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#7 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by ioannes »

penal je bio,Sudac je prvi penal sa pravom da da se ponovi....
ali njegova je greska bila jer je trebao i drugi pokusaj ponoviti


ja bi te nize lige malo uzeo u zastitu,tereni su katastrofalnom stanju.....tu jednostavno nije moguce
na visokom nivou nogomet igrati.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#8 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by El_comadante »

mala ispravka 1 liga RS ima 14 a ne 16 timova i to vec odavno i nize lige imaju po 14 ekipa. a tu najvece sanse ima Mladost V O.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by cyprus »

El_comadante wrote:mala ispravka 1 liga RS ima 14 a ne 16 timova i to vec odavno i nize lige imaju po 14 ekipa. a tu najvece sanse ima Mladost V O.
Jebote, ja prvi put čujem za taj klub (moradoh guglat da saznam šta znači VO)... Odakle oni izroniše? :shock:

Izgleda da se ipak predomišljam... Fakat je vakat za skraćenje lige :mrgreen: :mrgreen:
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#10 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mistek »

U ovim ligama se previše kalkuliše. Pa u ligi RS je Mladost prva jer niko haman ne želi u Premijer ligu. Meni je tamo jedina draga ekipa Podrinja, ali oni zaredaju 4-5 utakmica bez poraza i onda izgube naredne dvije, bez cilja nekog većeg rezultata. Ista je stvar sa još najmanje 2-3 ekipe.

U ovim ligama ima dobrih igrača i utakmica, ali i lakdrija koliko ti srce poželi.
U suštini, i sistem je malo glup, pogotovo u Federalnoj, gdje može ispasti 5 ekipa, a sve se to odražava i na niže rangove takmičenja. Evo do prije sedmicu je bila velika mogućnost da ispadnu Podgrmeč, Krajina, Jedinstvno, plus Krajišnik od ranije - 4 ekipa koje su iz iste 2. lige. Koji bi onda šou nastao u istoj.

Meni je zanimljiva borba u 2. ligama za 1. lige.
Na "Sjeveru", Orašje je gotovo sigurno povratnik u 1. lifu FBiH.
U "Centru", borba je između Borca (Jelah), Mladost (Donji Kakanj), Natron (Maglaj).
Na "Jugu", Igman (Konjic) bi mogao nazad u 1. ligu, a tu su još jablanička Turbina i Tomislav.
Na "Zapadu" su sve manje poznate ekipe, s obzirom da ih je mnogo u Federalnoj ligi, pa bi u 1. ligu FBiH trebala nekakva Una (odakle god da je) ili Vlašić.
Meni je skroz nejasan sistem formiranja ovih liga. Kiseljak igra zapadnu npr, iako bi puno logičnije bilo da je centar.


I na kraju, par stadiona iz prvih liga, koji bi nekim svojim dijelovima makar (ili u cjelosti) bili san nekih i premijerligaša:

Stadion u Mramoru (druga liga):
Image
Image

Stadion u Foči:
Image

Stadion "Milan Jelić" u Modriči:
Image

Stadion Ugljevik:
Image
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#11 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mistek »

Još malo stadiona u nižim ligama :D

FK Krupa na Vrbasu (druga liga također). Jednostavan recept koji može primijeniti bar pola premijerligaša. Samo i drugu tribinu dići:
Image

Goal, Orašje (na njemu su uslovi liga šampiona u odnosu na ostale stadione :D ):
Image

Mokri Dolac, Posušje (kakav potencijal za stadion, a mislim da je sad zarasto samo tako):
Image
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by cyprus »

mistek wrote:Meni je skroz nejasan sistem formiranja ovih liga. Kiseljak igra zapadnu npr, iako bi puno logičnije bilo da je centar.
Ja koliko sam skonto, Drugu ligu zapad čine klubovi iz USK i SBK, iako ima izuzetaka... To je stvarno problematična liga, veliki su troškovi putovanja, ali ostaje pitanje kako se uopšte moglo drugačije organizovat... USK je premal da bi sam imo čitavu jednu Drugu ligu...

Jedino logično je organizovat lige sa mještovitim klubovima iz oba entiteta... Al' politika...
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#13 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mistek »

cyprus wrote:
mistek wrote:Meni je skroz nejasan sistem formiranja ovih liga. Kiseljak igra zapadnu npr, iako bi puno logičnije bilo da je centar.
Ja koliko sam skonto, Drugu ligu zapad čine klubovi iz USK i SBK, iako ima izuzetaka... To je stvarno problematična liga, veliki su troškovi putovanja, ali ostaje pitanje kako se uopšte moglo drugačije organizovat... USK je premal da bi sam imo čitavu jednu Drugu ligu...

Jedino logično je organizovat lige sa mještovitim klubovima iz oba entiteta... Al' politika...
A što mora po kantonima?
Pa Kiseljaku je lakše otići do BILO KOJEG grada u BiH nego u Veliku Kladušu ili Cazin, ali bukvalno. Logičnije bi bilo da je ta liga sa klubovima iz USK i Kantona 10.

Treba polovicu Kantona 10 poslati da igra ligu zapad, eventualno Jajce i Donji Vakuf također. Jug ostaviti kakav jeste, a sjever spustiti na liniju Maglaj-Zavidovići-Banovići-Živinice. TOŠK je sad recimo Centar, a meni je vala više sjever, kako god okreneš.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by cyprus »

mistek wrote:
cyprus wrote:
mistek wrote:Meni je skroz nejasan sistem formiranja ovih liga. Kiseljak igra zapadnu npr, iako bi puno logičnije bilo da je centar.
Ja koliko sam skonto, Drugu ligu zapad čine klubovi iz USK i SBK, iako ima izuzetaka... To je stvarno problematična liga, veliki su troškovi putovanja, ali ostaje pitanje kako se uopšte moglo drugačije organizovat... USK je premal da bi sam imo čitavu jednu Drugu ligu...

Jedino logično je organizovat lige sa mještovitim klubovima iz oba entiteta... Al' politika...
A što mora po kantonima?
Pa Kiseljaku je lakše otići do BILO KOJEG grada u BiH nego u Veliku Kladušu ili Cazin, ali bukvalno. Logičnije bi bilo da je ta liga sa klubovima iz USK i Kantona 10.

Treba polovicu Kantona 10 poslati da igra ligu zapad, eventualno Jajce i Donji Vakuf također. Jug ostaviti kakav jeste, a sjever spustiti na liniju Maglaj-Zavidovići-Banovići-Živinice. TOŠK je sad recimo Centar, a meni je vala više sjever, kako god okreneš.
Pa fazon je što Kanton 10 i nema klubova... Par njih iz Livna, još po jedan čini mi se sa Kupresa i Tomislavgrada i to je to... Mislim da Glamoč, Grahovo i Drvar nemaju klubova uopšte... Nemaš koga poslat na zapad... Također, samo Jajce i Donji Vakuf nisu dovoljni, pa ni cijela Uskopaljska kotlina... Mislim da tu sve zajedno nema više od 6-7 klubova...
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#15 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by El_comadante »

cyprus wrote:
El_comadante wrote:mala ispravka 1 liga RS ima 14 a ne 16 timova i to vec odavno i nize lige imaju po 14 ekipa. a tu najvece sanse ima Mladost V O.
Jebote, ja prvi put čujem za taj klub (moradoh guglat da saznam šta znači VO)... Odakle oni izroniše? :shock:

Izgleda da se ipak predomišljam... Fakat je vakat za skraćenje lige :mrgreen: :mrgreen:
VO Velika obarska kod bjeljinje negdje neko selo. problem je u DOboju za Slogu sto se tu neulzae u sport i trebale bi ima velike pare da srede stadion da bi mogli igrati PL. zato i nezele gore. a neznam sta je sa mrkonjic grad nece gore vjerovatno opet financije. a bjeljina za sada ulaze u infrastrukutru pare pa zato ovi hoce i mogu igrati PL.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#16 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by El_comadante »

mistek wrote:
cyprus wrote:
mistek wrote:Meni je skroz nejasan sistem formiranja ovih liga. Kiseljak igra zapadnu npr, iako bi puno logičnije bilo da je centar.
Ja koliko sam skonto, Drugu ligu zapad čine klubovi iz USK i SBK, iako ima izuzetaka... To je stvarno problematična liga, veliki su troškovi putovanja, ali ostaje pitanje kako se uopšte moglo drugačije organizovat... USK je premal da bi sam imo čitavu jednu Drugu ligu...

Jedino logično je organizovat lige sa mještovitim klubovima iz oba entiteta... Al' politika...
A što mora po kantonima?
Pa Kiseljaku je lakše otići do BILO KOJEG grada u BiH nego u Veliku Kladušu ili Cazin, ali bukvalno. Logičnije bi bilo da je ta liga sa klubovima iz USK i Kantona 10.

Treba polovicu Kantona 10 poslati da igra ligu zapad, eventualno Jajce i Donji Vakuf također. Jug ostaviti kakav jeste, a sjever spustiti na liniju Maglaj-Zavidovići-Banovići-Živinice. TOŠK je sad recimo Centar, a meni je vala više sjever, kako god okreneš.
nogometni savez federacije kaze da mora po kantonima pa tako imamo ligu sjever gdje igraju timovi iz PK i TK. centar je KS, ZDK i BPK. zapad je USK i SBK, a jug su hercegovci plus sloga gornji vakuf gdje je taj grad u sbk a zasto igra dole neznam. a da treaba drugacije organizovati treba naravno
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#17 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by anonimnaosoba »

Ja bih volio da Radnicki udje u PL radi Siouxa...

@ mistek
I sad mogu ispasti 4 ekipe iz Prve lige FBiH + Krajisnik, vjerovatno iz PL ispada jos neki klub iz Federacije uz Gradinu i onda 5 ekipa ispada iz Prve lige, ako 1 klub ispada iz PL, 4 ispadaju iz Prve lige i ako niko iz Federacije ne ispadne, 3 ekipe ispadaju iz Prve lige... Sve u svemu, vrlo nakaradan sistem...

Sent from my ST23i using Tapatalk HD
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#18 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by El_comadante »

anonimnaosoba wrote:Ja bih volio da Radnicki udje u PL radi Siouxa...

@ mistek
I sad mogu ispasti 4 ekipe iz Prve lige FBiH + Krajisnik, vjerovatno iz PL ispada jos neki klub iz Federacije uz Gradinu i onda 5 ekipa ispada iz Prve lige, ako 1 klub ispada iz PL, 4 ispadaju iz Prve lige i ako niko iz Federacije ne ispadne, 3 ekipe ispadaju iz Prve lige... Sve u svemu, vrlo nakaradan sistem...

Sent from my ST23i using Tapatalk HD
tacno je da je taj sistem. dakle ispadaju iz ove lige ispadaju 3 minimalno ako iz pl ispadne ekipa iz federacije onda 4 a ako obje ispadnu onda 5. dakle gradina je vec ispala znaci sigurno 4 ispadaju. trenutno ce ispasti gosk ili travnik znaci najverovatnije 5 ispada. krajisnik je ostupio znaci 4. 12ti, 13ti, 14ti i 15ti plus krajisnik. i zato treba uvesti jedinstvenu drugu ligu ili smanjiti broj drugih liga kojih ima 4
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#19 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Arteta »

Kod nas treba izmijeniti kompletan ligaski sistem, od prvog do zadnjeg nivoa.
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#20 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by mistek »

anonimnaosoba wrote:Ja bih volio da Radnicki udje u PL radi Siouxa...

@ mistek
I sad mogu ispasti 4 ekipe iz Prve lige FBiH + Krajisnik, vjerovatno iz PL ispada jos neki klub iz Federacije uz Gradinu i onda 5 ekipa ispada iz Prve lige, ako 1 klub ispada iz PL, 4 ispadaju iz Prve lige i ako niko iz Federacije ne ispadne, 3 ekipe ispadaju iz Prve lige... Sve u svemu, vrlo nakaradan sistem...

Sent from my ST23i using Tapatalk HD
Ja sam gore aludirao na moguću situaciju da ispadnu Jedinstvo Bihać, Krajina Cazin, Podgrmeč Sanski Most, uz Krajišnik Velika Kladuša - dakle 4 ekipe iz grupe "zapad" :D Ipak, Goražde i Troglav poremetiše ovaj ludi scenarij, a vjerovatno će i bivši vice šampion, Budućnost, do 2. lige :-D

No, ovo mi je i normalno kad vidim da je najviše ekipa iz USK u 1. ligi FBiH ikad. Tačno u 2. ligi zapad ima najmanje "poznatih" ekipa.
Od klubova koji su igrali prva dva ranga BH fudbala, tu je jedino Kiseljak.
U 2. ligi jug su Grude, Posušje, Brotnjo kao bivši premijerligaši, a i Sloga, Turbina ili Igman nisu bez iskustva igranja u višim rangovima.
U 2. ligi sjever je Orašje daleko najpoznatije, a u 1. ligu su se znali ranije ugurati i Mramor, Slaven, Omladinac.
U 2. ligi centar Rudar Breza, FAMOS Sašk, Radni Hadžići, TOŠK, uz Vratnik predstavljaju najzvučnija imena.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#21 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Herr Flick »

U prvoj ligi RS-a do prije par kola,Sloga iz Doboja je zasjela na 1 mjesto i cinilo se da ce uc lagano,medjutim koliko znam ni njima se ne ulazi,prodali su neke tekme,trener podnio ostavku upravo zbog toga,na 1 mjestu je neko selo kod Bjeljine :lol: :lol: to dovoljno govori o svemu,a gledajuci ovako neznam zasto se Slogi ne ulazi u PL,Doboj je ipak veliki grad ali sve jemoguce do kraja :) :)
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#22 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Arteta »

Nema sanse da Jedinstvo ispadne.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#23 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Kinaski »

studeni76 wrote:
Bubalo1 wrote:Nisam znao da se ne m0re tamo :D
Prva slika naslovna .. Palicom udara igraca .. Najjace od svega je sto ovi iz Lukavca negiraju sve i govore da su oni osteceni i zrtve :D
http://www.vitez.info/sport/vijesti-iz- ... -u-lukavcu
A opet ti navalio da pričaš kako su u Lukavcu divljaci, kako mlate, kako će ganjat igrače ako uđu u PL. Rekao bi ti na šta ti priča liči,al suzdržat ću se.
Radnički je jako korektna ekipa,do sada nije bilo žalbi na igru ekipe. 3 utakmice su već kući igrali neriješeno i nije bilo nikakvih problema. I navijači bi bili pravo osvježenje za navijačku scenu,ipak je lijepo gledati utakmicu kada par stotina momaka navija. Plus idu gotovo na sva gostovanja,jako su organizovani. ovo je prvi incident u kojem su učestvovali,inače jako mirna ekipa što se tiče nereda.
Ali ovdje su se poklopile mnoge negativne stvari. Utakmica visokog rizika,atmosfera nabrijana do bola. I dovoljno je da sudija napravi neku sitnu greškicu,"nevidi" ofsajd,aut il neki sitni faul i eto nervoze. Lično mislim da je sudija bio isuviše lak na žutim kartonima, nekad takav kriterij dovede do kontra efekta pa bude još više nervoze. Najmanji start,ovaj se baci kao da ga je neko ubio i eto kartona.Ova utakmica im ne služi na čast al sad nešto pričati i nazivati ih pogrdnim imenima,to ne stoji!
Sudije su najveće zlo fudbala u BiH, nema se njih šta braniti. Sve lige se igraju zbog njih.
Vidim bas si pametan cim si donio ovakav zakljucak
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#24 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by Kinaski »

Jebote vi raspravljate o tome sto je druga liga podjeljena u grupe , ja se pitam sto je sarajevska kantonalna podjeljena u dvije grupe ?
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#25 Re: Niže lige bh. fudbala

Post by anonimnaosoba »

mistek wrote:
anonimnaosoba wrote:Ja bih volio da Radnicki udje u PL radi Siouxa...

@ mistek
I sad mogu ispasti 4 ekipe iz Prve lige FBiH + Krajisnik, vjerovatno iz PL ispada jos neki klub iz Federacije uz Gradinu i onda 5 ekipa ispada iz Prve lige, ako 1 klub ispada iz PL, 4 ispadaju iz Prve lige i ako niko iz Federacije ne ispadne, 3 ekipe ispadaju iz Prve lige... Sve u svemu, vrlo nakaradan sistem...

Sent from my ST23i using Tapatalk HD
Ja sam gore aludirao na moguću situaciju da ispadnu Jedinstvo Bihać, Krajina Cazin, Podgrmeč Sanski Most, uz Krajišnik Velika Kladuša - dakle 4 ekipe iz grupe "zapad" :D Ipak, Goražde i Troglav poremetiše ovaj ludi scenarij, a vjerovatno će i bivši vice šampion, Budućnost, do 2. lige :-D

No, ovo mi je i normalno kad vidim da je najviše ekipa iz USK u 1. ligi FBiH ikad. Tačno u 2. ligi zapad ima najmanje "poznatih" ekipa.
Od klubova koji su igrali prva dva ranga BH fudbala, tu je jedino Kiseljak.
U 2. ligi jug su Grude, Posušje, Brotnjo kao bivši premijerligaši, a i Sloga, Turbina ili Igman nisu bez iskustva igranja u višim rangovima.
U 2. ligi sjever je Orašje daleko najpoznatije, a u 1. ligu su se znali ranije ugurati i Mramor, Slaven, Omladinac.
U 2. ligi centar Rudar Breza, FAMOS Sašk, Radni Hadžići, TOŠK, uz Vratnik predstavljaju najzvučnija imena.
to što ti aludiraš na nešto meni manje poznato je druga stvar :D

ma 2. liga Centar najbolja, sve zvučne ekipe iz Sarajeva su u njoj (sem dva najveća kluba u BiH :D )
Kinaski wrote:Jebote vi raspravljate o tome sto je druga liga podjeljena u grupe , ja se pitam sto je sarajevska kantonalna podjeljena u dvije grupe ?
pa kad ima dosta timova za jednu ligu, a mrsko im igrat' 15 utakmica godišnje :lol:
Post Reply