Nightlife - Zrće

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#51 Re: Nightlife - Zrće

Post by JThomas »

sve i svugdje se mora zaslužiti. na ovaj ili onaj način :mrgreen:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#52 Re: Nightlife - Zrće

Post by It_is_a_Leclerc »

seln wrote:Svi neizjebani klinci odose (lafo) zbog muzike... vole house, rave, elektro...
za skupe pare spavaju u prcvarnicama, za tri puta skuplje jedu, za 5 puta skuplje piju...
od zenskinja vide pole dancer.
Vrate se kuci i govore "jooj, bilo je svega".
:thumbup:

Odu, pa onda pišu naučne radove o mogućim, ali ipak nerealiziranim snošajima, kao da je u pitanju izgradnja lansirne rampe.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#53 Re: Nightlife - Zrće

Post by karanana »

Bio jednom. Poprilicno davno. Sta reci kad je u mojoj grupi doslo 5 gladnih vukova.
Eto takva je slika, oko 75-25 je omjer. I od tih 25%, veliki dio ih je placen da budu tu. Definitivno izvikano i precijenjeno mjesto. Prije ces zguziti u nekoj tihoj dalmatinskoj ostrvskoj zabiti nego sto ces ga zabiti na zrchu.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#54 Re: Nightlife - Zrće

Post by detroit-mercy »

seln wrote:Svi neizjebani klinci odose (lafo) zbog muzike... vole house, rave, elektro...
za skupe pare spavaju u prcvarnicama, za tri puta skuplje jedu, za 5 puta skuplje piju...
od zenskinja vide pole dancer.
Vrate se kuci i govore "jooj, bilo je svega".
Picke ko salate :mrgreen: .
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#55 Re: Nightlife - Zrće

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:12, edited 1 time in total.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#56 Re: Nightlife - Zrće

Post by jasko_ba »

Otisao par puta, Hideout festival prvenstveno, odlicna muzika, super raja, tad Britanaca bude najvise, a i nekako su najopusteniji od cijele ekipe. Sonus festival isto nije lose, ali previse nadrogiranih Talijana i Bosanaca/Hrvata.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#57 Re: Nightlife - Zrće

Post by It_is_a_Leclerc »

mehoxy wrote:Nisu mi jasni likovi koji u druge, posebno susjedne drzave putuju samo da bi dobili *ahem*
Pa dobro. Svi smo mi imali 17-18 godina.

(Ako se pak radi o starijim ljudima od tog, onda ni meni fakat nisu jasni :lol: )
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#58 Re: Nightlife - Zrće

Post by karanana »

Sta mai jebachi?!
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#59 Re: Nightlife - Zrće

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:12, edited 1 time in total.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#60 Re: Nightlife - Zrće

Post by hrle1976 »

Spartanovski wrote:Bio sam u Novalji i Zrću nekoliko dana i napisat ću svoje dojmove.

Pretpostavljam da sve najviše zanima seks i je li do njega u Zrću lako doći. Postavlja se pitanje je li na drugim mjestima lako doći do seksa. Uzmite bilo koji klub za primjer pa napišite gdje to ogromna količina ljudi koji su došli tu noć nešto zbariti to i uspije. Svugdje se radi o malim postotcima, nigdje nemate da veliki broj muškaraca tu noć u tome i uspije.

Na Zrću je zaista izražen nesrazmjer između muškaraca i žena. Uvijek i na svakom mjestu je mnogo više muškaraca. To se najbolje vidi u autobusima koji iz Novalje idu za Zrće. U autobus se nagura, npr. oko 70-80 osoba i na tu količinu ljudi tu se često nalazi samo po nekoliko žena, a nekada ih bude 10-15 u odnosu na oko 50-60 muškaraca. Dakle, sigurno je da na konačni uspjeh utjecaj ima i ovakav nesrazmjer između muškaraca i žena, ali baš sam u klubovima prošle godine brojao taj odnos u Vodicama i Makarskoj. I u ta dva mjesta uvijek je bilo oko 3-4 (nekada 5) muškarca na 1 ženu.

Kad se na nekom mjestu dogode ovakvi omjeri ja to nazivam otočni sindrom (boravio sam na nekim jadranskim izoliranim otocima pa vido odrežene obrasce koji se tiču muško-ženskih odnosa i ega). Kad na određenom mjestu imate mnogo muškaraca i malo žena, onda će svim tim ženama po cijeli dan netko uletavati, a to će za posljedicu sigurno imati ogroman porast ega kod te malobrojne ženske populacije, što onda ima druge posljedice i td.

Ali zaista u Zrću je ogroman broj plesačica i hostesa koje kruže po klubovima i okolo njih. Netko može misliti da su to samo one koje stoje na povišenim mjestima i plešu. To su one koje imaju silikone u usnama i grudima, a često su prošarane i tetovažama, ali ne radi se o njima, na fotografijama one se najviše tu ističu, pa netko može pomisliti da su samo one plaćene da budu tu. Ne znam od kada je tako, ali ove godine u svim klubovima je bio jako veliki broj zaista prelijepih i prezgodnih djevojaka (ne znam samo gdje ih nađu takve), koje su izgledale prirodno i seksi, prave mice. One su bile na svim pozicijama, plesale ne samo na uzvišenim mjestima nego među ostalim posjetiteljima i ispred klubova pozivale prolaznike da uđu unutra. Bile su obučene u kupaće kostime i na prvu nisu se mnogo razlikovale od ostatka žena koji je tu.

Ako volite rave partije atmosfera je zaista pozitivna stvar. Ljudi su pozitivni i prijateljski nastrojeni, ako u prolazu nekoga i zakačite ramenom svi se ispričavaju, nitko se ne tuče, možete se lijepo opustiti. Gosti su većinom stranci iz zapadne Europe, sigurno oko 95%, nema mnogo Balkanaca, pa vjerojatno zbog toga nisam vidio niti jednu tuču.

Iako su gosti većinom iz zapadne Europe, očito je da su cijene i mnogima od njih velike. Ulaz u klubove je do ponoći slobodan, a nakon ponoći se naplacuje. Cijene ulaza su od 100-150 kuna. Za vrijeme trajanja perioda naplaćivanja ulaznica niti jedan klub nije u potpunosti pun, a neki se nikada ne nepune niti kada je uvijek besplatan ulaz, npr. zadnji klub oko 100 m udaljen od Noe (moguće da je isti vlasnik jer sam vidio iste konobara tu i u Noi). Nakon 4:00 ulaz je slobodan i pred taj period ispred određenih klubova (Noa, Papaya), ne svih, skupe se mase ljudi koje čekaju da bi ušle besplatno i tek tada kada se može ući bespletno u klub on bude solidno pun. Jedini klub (ako se to može nazvati klubom) koji od 12:00 - 4:00 bude pun je Euforia. Zašto? Zato što je ulaz u njega 10 kuna i cijene pića su nešto jeftinije. U drugim klubovima pivo (0.33) je 35 kn, koktel od 1l, gdje naravno ima i ogromna količina leda (ovdje je bitno poznavanje arhimedovog zakona) je 100 kn, komad pizze je 25 kn. Cijena autobusne karte na relaciji Novalja - Zrće je 20 kn za udaljenost od oko 3 km. Dakle, treba vam 40 kn da biste došli i vratili se sa Zrća samo jednom.

Ipak, atmosfera je jako pozitivna i možete se odlično zabaviti ako volite rave partye.

Taktika ti je sroz losa. Ako neces da gledas kasete onda zapisi iza uha sljedece. Nije bitno koliki je omjer, bitno je da ti pojedes sto je mati iznjela na stol prije drugih. Koliko je drugih muskaraca tu, moze ti biti svejedno.

1. Sto najbolje prolazi je da ste cetvorica dobrih prijatelja. Po mogucnosti da ste prinudjeni medjusobno govoriti engleski, jer ostala trojica su amerikanac, britanac i australac. Vazno je imati australca zenskarosa u ekipi, jer ta drzava je bogu za nogama i manje je poznata od zimbabveta pogotovo kod plavusa koje pojma nemaju gdje se obe nalaze.

Znaci pod svaku cijenu do 4 vas i da ste mjesoviti, po mogucnosti gornji primjer je najbolji.

2. Na plazi upoznajes. Kakve diskoteke i klubovi, ja tamo jedva svoje misli cujem a ne sta mi ko prica. Znaci pravac plaza. I sto obicniji u tjelu izgledate a sredjeni odjecom tako da odudarate od mase to bolje. Znas sta 95% zena misli o muskarcima koji vise po teretani da su opsjednuti svojim izgledom. Jarane jambolija na prsima je magnet i dan dnas i biti ce. Samo ako si iz australije mozes biti bez dlake na tijelu. Zato sto je to negdje u p.m. daleko i tamo bu svaka otisla malo da vidi a da bude jeftinije. Znaci sesiric, bijela potkosulja, kosuljica koja odgovara tonu plaze ili samo kosulja ali bijela, neke naocale a ne poznate marke rayban svak nosi. Razlikuj se od drugih a da je kvalitet style, ne nesto dzikanski vec sa stilom.

3. Na plazama upadate u zenske krugove. Jedan u timu mora biti zesci zenskaros. On probija santu leda ko mikser kad zamuti nekoliko jaja. Komunkacija, smijanje, cascenje, ko u filmu svi happy i zabavno, jos ako imas polaroid kameru ono klasika ma bice i svega na tim slikama. Znaci tu ste da im bude dan jos bolji nego sto su ocekivale. Vas bas i nista ne kosta osim nekih sitnica a i onaki bi bili na plazi.

3a. Vas cetvero nikada nece upadati u grupu zenskih manje od 4 ali najbolje je da je njih bar jedno vise od vas. I po mogucnosti da nemaju kakvu mood killer u trupi.

4. Dogovor za kasnje. Tu bi najbolje bilo a da imate neku super ideju koja ne zvuci sad nam palo na pamet vec ono kad sta radite veceras vi vec kazete sta vam je plan od jutros vec.

5. Nije bitno sad sta plan bio ali ako namjeravate otici do tih diskoteka onda samo u te kad je najskuplja ulaznica. 1. Imate vise prostora. 2. Manje ljudi. 3. Pa mozda budes odigro partiju saha sa tim plesacicama. I 4. nedao ti bog da ne pleses, plesati obavezno. Znaci ako se dogovorite sa njima onda one moraju sjesti na vas plan. Osim ako stvarno indistiraju na neki svoj plan.

6. Ako je vama 30 onda neces ici u grupu sa 19 vec 24, 25 ili srodnih godina, znaci 28 plus.

Sve drugo je zali samo vremena. :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#61 Re: Nightlife - Zrće

Post by BarbaDue »

Hrle, hajd priznaj iz kojeg filma ti je priča :mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#62 Re: Nightlife - Zrće

Post by seln »

BarbaDue wrote:Hrle, hajd priznaj iz kojeg filma ti je priča :mrgreen:
:D

Image

Jebote, po Hrletovoj prici lakse je bilo iskrcati se u Normandiji, nego pristaviti nekoj sljunkari.

Ako ti treba plan da bi zgotivio zensku, mani se Zrca, nek ti roditelji nadju zenu.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#63 Re: Nightlife - Zrće

Post by hrle1976 »

Nisam ja nigdje rekao da smo mi posjecivali Zrce zbog tih stvari, a kad smo bili mladji ja mislim da tu nije tih diskotela bilo, jaro mi kada smo ganjali djevojke ako cemo tako nije facebook, mobitela u siroj masi, vibera, skype, snapchata i cega sve bilo -bez cega danasnja djecurlija se osjeca ko sakata. I u ostalom nisu to nikakvi planovi vec mi idemo da se zezamo i uzivamo a usput na taj nacin je ovo drugo najbolje islo. ;-)


BarbaDue @ licno iskustvo.


Danas kad bez zena mi odemo negdje 10 dana :D ganjamo nako za zeancije nasu ligu 30 - 40 :lol: a u mene zena sta je ovo zadnjih 11 sto te dodalo na FB sve nake zenturace :D :lol: a onda tek vidis ona sto te dodala sa kojom si vecer proveo, da je slagala mnogo sta, jer vidis brdo slika djece, muza, vjencanja :D
User avatar
512MB
Posts: 10548
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#64 Re: Nightlife - Zrće

Post by 512MB »

75% treba na zrcu su provjereno animatorke koje dobiju lovu da prave party, a nasi klipani navale barit i hoce jebat :lol:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#65 Re: Nightlife - Zrće

Post by Last December »

512MB wrote:75% treba na zrcu su provjereno animatorke koje dobiju lovu da prave party, a nasi klipani navale barit i hoce jebat :lol:
Pa jel ne da baš ni jedna animatorka? Čak ni ako sam apolon? 8-)
User avatar
512MB
Posts: 10548
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#66 Re: Nightlife - Zrće

Post by 512MB »

Last December wrote:
512MB wrote:75% treba na zrcu su provjereno animatorke koje dobiju lovu da prave party, a nasi klipani navale barit i hoce jebat :lol:
Pa jel ne da baš ni jedna animatorka? Čak ni ako sam apolon? 8-)
Mores probat, pored 200 drugih napaljenih bosancerosa.
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#67 Re: Nightlife - Zrće

Post by Last December »

Znači sve je prevara. Ma ne planiram ni ići tamo, ne sviđa mi se. Ni muzika ni sausage party. Dovoljno da vidim na slici da mi se smuči. Vjerujem da najviše para uberu od napaljenih klinaca it engleske i odakle već dolaze. Bosančerosi baš i ne idu puni para tamo.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#68 Re: Nightlife - Zrće

Post by Njanjavi »

Ja citah hrletove savjete, zapisivah bgm, i vec kreno dodavat raju iz australije, al kad spomenu polaroid aparat, zabo sam si olovku u oko.
Ovo moje oci vise ne mogu citat :lol: :lol: :lol:
Cuj polaroid, hljeb te jebo!!!
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#69 Re: Nightlife - Zrće

Post by Ali_G »

Ko god ide jer ce ga tamo eto lako umocit, ne mora ici tako daleko. Ofajli na svakom koraku, pogotovo s ovim modernim komunikacijama.
Ko voli tu vrstu zabave i muzike ja tvrdim da na nasim prostorima nema bolje.
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#70 Re: Nightlife - Zrće

Post by zavezata-vreca »

Iz prve ruke jer idem na zrce unazad 10 godina. Svake godine sam karo min 3 razlicite zene. Ovi sto kazu los omjer sve pronoterke su oni padobranci cim kazu trebi cao kara im se digne. Ko znam izrovice picku iz kante kurceva. E taj sam ja. Poenta .. Bilo zrce ili brist ako hoces da guzis i imas pricu ... Guzices ... Ako si apolon a ne znas .. Ness guzit. Ja guzio guzim i guzicu.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#71 Re: Nightlife - Zrće

Post by agent_zero »

zavezata-vreca wrote: Ja guzio guzim i guzicu.
Dok se ne oženiš :lol:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#73 Re: Nightlife - Zrće

Post by Kinaski »

zavezata-vreca wrote:Ja guzio guzim i guzicu.
Ja nisam nikad u zivotu, kakav je osjecaj ?
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#74 Re: Nightlife - Zrće

Post by zavezata-vreca »

za 5 joj mogu te povesti da gledas ... jos 3 joje i mozes drkati dok gledas. bez pipkanja
Post Reply