Netflix proradio u BiH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#26 Re: Netflix proradio u BiH

Post by The Realist »

DZONPI wrote:Na zapadu je 9 eurica pa mogol je onda u BiH bit 5 po nekom standardu.Ja imam vec 2 godine Ima serija dobrih filmovi tu i tamo.
Mislim da je problem što je otključano. Mi koristimo onaj iz Velike Britanije. Do jučer morali koristiti HOLA, a sada možemo i ovako. Tako bi ostali mogli kupovati ovdje i onda koristiti negdje drugo.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#27 Re: Netflix proradio u BiH

Post by MeanMachine »

Što se tiče različite ponude u pojedinim zemljama razlog je geografski princip licenciranja sadržaja, tj. Netflix za svaku geografsku regiju mora posebno plaćati licence za pojedine serije, filmove,...(ovo je princip po kojem vlasnici licenci prodaju prava za prikaz pojedinih sadržaja).Zbog toga (tj.kontrole troškova plaćanja licenci) se vrši selekcija sadržaja po regijama i nekim kriterijima koje Netflix ima po tom pitanju (npr. očekivana gledanost) i u skladu sa tim se kupuju pripadajuće licence. To znači da ako Netflix ima pravo prikazivanja nekog sadržaja u Sjevernoj Americi ne mora tu istu licencu imati i za ostatak svijeta i obrnuto. Ono što jeste malo čudno je da u globalnoj ponudi (prema riječima forumaša koji su već aktivirali uslugu) nema npr. serije House of Cards koja je originalna i vlastita produkcija Netflixa što znači da bi trebala biti globalno dostupna jer je sam Netflix vlasnik licnece za prikazivanje. Pretpostavljam da su to samo neki početni "bug-ovi" koji će se relativno brzo riješiti, a generalno mislim da je ovo odlična vijest jer otvara vrata mogućem uvođenju i nekih drugih streaming i internet servisa kao npr. Spotify koji je neko ranije pomenuo. Samo neka je što bogatija ponuda jer krajnjem korisniku može biti jedino bolje sa većom i raznovrsnijom ponudom.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#28 Re: Netflix proradio u BiH

Post by Nogatrans »

Jel neko probao na LG smart Tv Web OS Netflix aplikaciji?
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#29 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

Nogatrans wrote:Jel neko probao na LG smart Tv Web OS Netflix aplikaciji?
Jesam ja , radi bez greske na LB650v (proslogodisnji model )
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#30 Re: Netflix proradio u BiH

Post by REDDEVILS »

Sony W815 B Netflix Aplikacija :D

[url=https://flic.kr/p/CPyCHM]Image

[url=https://flic.kr/p/CMiL9m]Image
kakaljin
Posts: 11597
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#31 Re: Netflix proradio u BiH

Post by kakaljin »

Zna li se kada mozemo ocekivati prevode za odredjene filmove i serije ili ce se moci skinuti prevod pa ubaciti.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#32 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

The Realist wrote:Teško da će biti kao u SAD, pa i u Velikoj Britaniji je drugačiji program. Nije loša stvar, definitivno, samo dok su kod nas torrenti mogući, nema te filmske ponude koja se isplati nama, osim što pojednostavi stvari, jer nema skidanja.
Puno je bogatija ponuda na US Netflix-u . Napravio sam kod sebe da bude US izdanje i npr dobio " House of Cards " seriju , a ovako je nema ... može preko VPN-a i promjenom DNS-ova , sto je po meni bolje i brže rijesenje a i besplatno je ... Uradio sam sebi na kompu i na smart TV-u i radi ko sat .. evo upute kako dobit US Netflix metodom promjene DNS-ova za sve moguće uređaje , od PC-a do PS-a , XBOX-a pa do smart televizora pa kome se da neka uradi sebi :)


https://www.unblock-us.com/how-to-set-up/


Image
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#33 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

kakaljin wrote:Zna li se kada mozemo ocekivati prevode za odredjene filmove i serije ili ce se moci skinuti prevod pa ubaciti.
Može se ubacit , ima extenzija za chrome , super netflix , možeš mjenjat kvalitet zvuka i slike , ubacivati custom titlove itd ... Poslužit će ti dok ne bude zvanično ubačeno :)

https://chrome.google.com/webstore/sear ... e-ntp-icon
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#34 Re: Netflix proradio u BiH

Post by Nogatrans »

Sve kontam zajebat ce me nesto ako karticu ukucam :D :D :D

Jel istina da imaju titlovi na Njemackom???
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#35 Re: Netflix proradio u BiH

Post by NK33 »

Nogatrans wrote: Jel istina da imaju titlovi na Njemackom???
Da.

https://www.dropbox.com/s/q9gyu6zhoa5qm ... 2.png?dl=0
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#36 Re: Netflix proradio u BiH

Post by hhaarree »

Nogatrans wrote:Sve kontam zajebat ce me nesto ako karticu ukucam :D :D :D

Jel istina da imaju titlovi na Njemackom???
Ma ne bi trebalo da te zajebe nije neka lijeva kompanija :mrgreen: Samo nemoj zaboravit da odjavis pretplatu po isteku prvog tj besplatnog mjeseca ako ne zelis da nastavis, ako zelis onda ce ti skidat oko 14 maraka mjesecno
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#37 Re: Netflix proradio u BiH

Post by Nogatrans »

Zna li neko caku kako cu namjestiti titlove na Njemacki. Samo mi pokazuje Engleski i Spanski???
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#38 Re: Netflix proradio u BiH

Post by REDDEVILS »

Imam moja tv Net 5 Mbps dali cu s ovim moci gledati NETFLIX standard HD paket koji kosta EUR9.99 ili cu morati uzeti ovaj basic SD paket EUR7.99 :-?
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#39 Re: Netflix proradio u BiH

Post by Qler »

Kontaktirajte njihov support. Danas je jaran pricao sa njima, kazu skupljaju info od raje, pa onda sire ponude prema zahtjevima. Skupljaju sta ko prati gdje se gleda, pa da izjednace ponude po regijama, ali da puste prije ono sta raja trazi. Ima live chat pa mozete popricati sa njima :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#40 Re: Netflix proradio u BiH

Post by mk ultra »

REDDEVILS wrote:Imam moja tv Net 5 Mbps dali cu s ovim moci gledati NETFLIX standard HD paket koji kosta EUR9.99 ili cu morati uzeti ovaj basic SD paket EUR7.99 :-?
Pa bolje ti je uzmi bolji internet nego Netflix :mrgreen:

1080p stream ti treba minimalno 10Mbps

5 Mbps je tzv Bošnjačka brzina :lol:
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#41 Re: Netflix proradio u BiH

Post by kolegione »

Osim što je legalno, šta ovaj Netflix pruža što ne pruža kodi koji je free ili plex koji platiš duplo manje
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#42 Re: Netflix proradio u BiH

Post by Spear »

Par pitanja ljudi...

Sta je VPN i kako da namjestim da mi ide preko televizije?
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#43 Re: Netflix proradio u BiH

Post by MeanMachine »

kolegione wrote:Osim što je legalno, šta ovaj Netflix pruža što ne pruža kodi koji je free ili plex koji platiš duplo manje
U suštini je i Kodi legalan jer riječ o media centru, dakle software koji je sasvim OK za upotrebu sam po sebi. Međutim, Kodi ima mogućnost dodavanja plugin-ova koji omogućavaju gledanje sadržaja koji često nije besplatan i tu je onda već upitna legalnost upotrebe Kodija (dakle, važno je kako se koristi Kodi i da li je to OK jer sam program jeste free i potpuno legalan).

Plex je opet nešto drugačiji jer je riječ o media serveru, tj. aplikaciji / servisu koji omogućava da se sa jednog centralnog mjesta (media servera) vrši stream sadržaja koji korisnik Plex-a sam posjeduje. Dakle, moraš prvo imati neki sadržaj (filmovi, muzika,...) da bi koristeći Plex taj sadržaj mogao sa jednog centralnog mjesta stream-ati na različite druge uređaje (tv, tablet, mobitel,...). Moguć je lokalni stream ili čak stream na bilo koju lokaciju ukoliko se u isto vrijeme koristi Plex i NAS mrežni drive. I u ovom slučaju se može reći da je Plex kao aplikacija savim OK i legalna ali da je tu mnogo bitniji podatak šta se preko Plexa gleda i da li je taj sadržaj legalno nabavljen od strane korisnika Plexa-a.

Netflix u cijeloj priči dođe kao neka vrsta Plexa (koji je postavio i održava sam Netflix) gdje ti sadržaju Netflixa pristupaš koristeći odgovarajuće aplikacije za PC, TV, mobitel...Kompletan sadržaj je naravno legalan i tu je stvar sasvim jasna - u pitanju je zapravo klasični VOD servis.

Spear wrote:Par pitanja ljudi...

Sta je VPN i kako da namjestim da mi ide preko televizije?

VPN - Virtual Private Network je servis koji ti omogućava da koristiš internet i pristupaš sadržaju koji je dostupan na internetu "pod maskom" IP adrese koja nije tvoja. To znači da ti, koristeći odgovarajući VPN, možeš svoju IP adresu promijeniti tako da si prividno na drugoj lokaciji i na taj način otključati sebi pristup raznim sadržajima koji su geografski zaključani (dostupni samo u nekim regijama). Npr. fizički si negdje u Evropi ali ti VPN može dodijeliti IP adresu koja pripada npr. Los Angelesu što stvara prividnu sliku na internetu kao da se ti trenutno nalaziš u USA što ti s druge strane otvara pristup mnogim media sadržajima koji inače nisu dostupni na tvojoj stvarnoj "fizičkoj" lokaciji. Sav data saobraćaj VPN prosljeđuje kroz "tunele" sa posebnom enkripcijom podataka što znatno povećava i sigurnost podataka prilikom korištenja interneta. Nisam siguran da na samom smart TV-u možeš podesiti VPN (mislim da ne može ali možda neko zna nešto više o tome) tako da u tom slučaju imaš dvije druge opcije: podesiti VPN na svom router-u ili na PC-u pa vezom PC - TV dijeliti konekciju PC-a sa TV-om. Ipak, neko je ranije napomenuo da se na smart TV-u mogu mijenjati postavke DNS servera i mislim da je to ipak jednostavnija i brža metoda od VPN-a kada je ova konkretna namjena u pitanju.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#44 Re: Netflix proradio u BiH

Post by kolegione »

MeanMachine wrote:
kolegione wrote:Osim što je legalno, šta ovaj Netflix pruža što ne pruža kodi koji je free ili plex koji platiš duplo manje
U suštini je i Kodi legalan jer riječ o media centru, dakle software koji je sasvim OK za upotrebu sam po sebi. Međutim, Kodi ima mogućnost dodavanja plugin-ova koji omogućavaju gledanje sadržaja koji često nije besplatan i tu je onda već upitna legalnost upotrebe Kodija (dakle, važno je kako se koristi Kodi i da li je to OK jer sam program jeste free i potpuno legalan).

Plex je opet nešto drugačiji jer je riječ o media serveru, tj. aplikaciji / servisu koji omogućava da se sa jednog centralnog mjesta (media servera) vrši stream sadržaja koji korisnik Plex-a sam posjeduje. Dakle, moraš prvo imati neki sadržaj (filmovi, muzika,...) da bi koristeći Plex taj sadržaj mogao sa jednog centralnog mjesta stream-ati na različite druge uređaje (tv, tablet, mobitel,...). Moguć je lokalni stream ili čak stream na bilo koju lokaciju ukoliko se u isto vrijeme koristi Plex i NAS mrežni drive. I u ovom slučaju se može reći da je Plex kao aplikacija savim OK i legalna ali da je tu mnogo bitniji podatak šta se preko Plexa gleda i da li je taj sadržaj legalno nabavljen od strane korisnika Plexa-a.

Netflix u cijeloj priči dođe kao neka vrsta Plexa (koji je postavio i održava sam Netflix) gdje ti sadržaju Netflixa pristupaš koristeći odgovarajuće aplikacije za PC, TV, mobitel...Kompletan sadržaj je naravno legalan i tu je stvar sasvim jasna - u pitanju je zapravo klasični VOD servis.
Jasno ukoliko nemaš moralni dilema Netflix je totalni odron, platices odličan server 7km mjesečno ili ces koristiti kodi addonse for free i bices sretan :)
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#45 Re: Netflix proradio u BiH

Post by mahalas505 »

kolegione wrote:Jasno ukoliko nemaš moralni dilema Netflix je totalni odron, platices odličan server 7km mjesečno ili ces koristiti kodi addonse for free i bices sretan :)
Neko nema vremena ili recimo znanja niti interesa da se "bakce" sa raznim addonsima, i konta kad ce nesto prestati da radi, a bas cejf da se pogleda nesto...
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#46 Re: Netflix proradio u BiH

Post by kolegione »

mahalas505 wrote:
kolegione wrote:Jasno ukoliko nemaš moralni dilema Netflix je totalni odron, platices odličan server 7km mjesečno ili ces koristiti kodi addonse for free i bices sretan :)
Neko nema vremena ili recimo znanja niti interesa da se "bakce" sa raznim addonsima, i konta kad ce nesto prestati da radi, a bas cejf da se pogleda nesto...
Ja sam prije placao neki plex server koji je radio perfektno mislim da u toj godini na tom serveru nisam našao jednu seriju "white collar" samo a inače sve sam nalazio uglavnom okej je to meni se cini kao malo skupo...
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#47 Re: Netflix proradio u BiH

Post by Spear »

MeanMachine wrote:
kolegione wrote:Osim što je legalno, šta ovaj Netflix pruža što ne pruža kodi koji je free ili plex koji platiš duplo manje
U suštini je i Kodi legalan jer riječ o media centru, dakle software koji je sasvim OK za upotrebu sam po sebi. Međutim, Kodi ima mogućnost dodavanja plugin-ova koji omogućavaju gledanje sadržaja koji često nije besplatan i tu je onda već upitna legalnost upotrebe Kodija (dakle, važno je kako se koristi Kodi i da li je to OK jer sam program jeste free i potpuno legalan).

Plex je opet nešto drugačiji jer je riječ o media serveru, tj. aplikaciji / servisu koji omogućava da se sa jednog centralnog mjesta (media servera) vrši stream sadržaja koji korisnik Plex-a sam posjeduje. Dakle, moraš prvo imati neki sadržaj (filmovi, muzika,...) da bi koristeći Plex taj sadržaj mogao sa jednog centralnog mjesta stream-ati na različite druge uređaje (tv, tablet, mobitel,...). Moguć je lokalni stream ili čak stream na bilo koju lokaciju ukoliko se u isto vrijeme koristi Plex i NAS mrežni drive. I u ovom slučaju se može reći da je Plex kao aplikacija savim OK i legalna ali da je tu mnogo bitniji podatak šta se preko Plexa gleda i da li je taj sadržaj legalno nabavljen od strane korisnika Plexa-a.

Netflix u cijeloj priči dođe kao neka vrsta Plexa (koji je postavio i održava sam Netflix) gdje ti sadržaju Netflixa pristupaš koristeći odgovarajuće aplikacije za PC, TV, mobitel...Kompletan sadržaj je naravno legalan i tu je stvar sasvim jasna - u pitanju je zapravo klasični VOD servis.

Spear wrote:Par pitanja ljudi...

Sta je VPN i kako da namjestim da mi ide preko televizije?

VPN - Virtual Private Network je servis koji ti omogućava da koristiš internet i pristupaš sadržaju koji je dostupan na internetu "pod maskom" IP adrese koja nije tvoja. To znači da ti, koristeći odgovarajući VPN, možeš svoju IP adresu promijeniti tako da si prividno na drugoj lokaciji i na taj način otključati sebi pristup raznim sadržajima koji su geografski zaključani (dostupni samo u nekim regijama). Npr. fizički si negdje u Evropi ali ti VPN može dodijeliti IP adresu koja pripada npr. Los Angelesu što stvara prividnu sliku na internetu kao da se ti trenutno nalaziš u USA što ti s druge strane otvara pristup mnogim media sadržajima koji inače nisu dostupni na tvojoj stvarnoj "fizičkoj" lokaciji. Sav data saobraćaj VPN prosljeđuje kroz "tunele" sa posebnom enkripcijom podataka što znatno povećava i sigurnost podataka prilikom korištenja interneta. Nisam siguran da na samom smart TV-u možeš podesiti VPN (mislim da ne može ali možda neko zna nešto više o tome) tako da u tom slučaju imaš dvije druge opcije: podesiti VPN na svom router-u ili na PC-u pa vezom PC - TV dijeliti konekciju PC-a sa TV-om. Ipak, neko je ranije napomenuo da se na smart TV-u mogu mijenjati postavke DNS servera i mislim da je to ipak jednostavnija i brža metoda od VPN-a kada je ova konkretna namjena u pitanju.
Hvala ti, jasno sve :thumbup:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#48 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

Spear ako hoćes na TV , ubaci u mrezu od TVa US DNS ( 204.232.178.48 ) i vozi . Kod mene rad perfektno
platen91
Posts: 63
Joined: 17/09/2011 16:37

#49 Re: Netflix proradio u BiH

Post by platen91 »

typeOnegative wrote:Spear ako hoćes na TV , ubaci u mrezu od TVa US DNS ( 204.232.178.48 ) i vozi . Kod mene rad perfektno
Kod mene iskoci da koristim proxy i da vratim na postavke?Imas li kakva savjet?
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#50 Re: Netflix proradio u BiH

Post by typeOnegative »

platen91 wrote:
typeOnegative wrote:Spear ako hoćes na TV , ubaci u mrezu od TVa US DNS ( 204.232.178.48 ) i vozi . Kod mene rad perfektno
Kod mene iskoci da koristim proxy i da vratim na postavke?Imas li kakva savjet?
Koji je TV u pitanju ? . Već sam postavio , ali evo opet detaljna procedura za sve moguće uređaje . nađi brend svog Tv i radi po uputstvu , trebalo bi proradit .Valjda je jedan od ponuđenih . Kod mene je Lg i samo sam ubacio u network od TV-a onaj DNS sto sam postao gore i odmah se pojavio US sadržaj . Naknadno sam postavio po uputstvu i na kompu , tak da je sad Amerika i u svim browserima i preko one Netflix app u Windows storeu , mada isklj gledam preko TV-a jer mi je nabolje .
sretno :thumbup:
Post Reply