Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#26 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by alica.k »

chuchumbamayumbe wrote:Šta sve neće izmislit da ljudima izbiju još koju kintu...
Pošto su ovo kapsule, vjere vam?!
10KM fening gore, dole.
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#27 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by HiBreeD »

Zna li neko gdje u Sarajevu kupiti coffee pad-ove za caffe aparat Senseo (Phillips) ?

Image
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#28 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by chuchumbamayumbe »

alica.k wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Šta sve neće izmislit da ljudima izbiju još koju kintu...
Pošto su ovo kapsule, vjere vam?!
10KM fening gore, dole.
Komada? 10 pretpostavljam?!
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#29 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Banksy »

Još jedna drangulija za skupljanje prašine ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#30 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent »

alica.k wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Šta sve neće izmislit da ljudima izbiju još koju kintu...
Pošto su ovo kapsule, vjere vam?!
10KM fening gore, dole.
Koliko po jednoj kafi?
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#31 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by karanana »

16 ulozaka.

samo neko spomenu, sranje je za recimo late uloske, kupis 16 a od tih 16 8 je kafa a 8 mlijeko. zato je najbolje kupiti 16 esspressa i onda sam nadodavati mlijeko. samo nema one cjevke za pravljenje mlijecne pjene.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#32 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by alica.k »

karanana wrote:16 ulozaka.

samo neko spomenu, sranje je za recimo late uloske, kupis 16 a od tih 16 8 je kafa a 8 mlijeko. zato je najbolje kupiti 16 esspressa i onda sam nadodavati mlijeko. samo nema one cjevke za pravljenje mlijecne pjene.
je tako je i za latte i cappuccino :S bezveze. ja ni jedno ne volim, tak da uzmem onu lungo il espresso :S i dodajem mlijeka kak mi je cejf. nekad i ne dodam. ma sta ce mlijeko... :S

mislim, ukusan je i cappuccino i latte, al ono :S nis specijalno.
User avatar
kunja
Posts: 122
Joined: 08/04/2011 15:11
Location: Neđe

#33 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by kunja »

Jest me obradovala ova tema :))). Nisam znala da su se Nescafe aparati počeli ovdje prodavati! Zna li neko gdje su najjeftiniji?
User avatar
Trigoria
Posts: 11
Joined: 21/09/2011 23:16

#34 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Trigoria »

Realno, svi ovi aparati su za ljude koji vole espresso, imaju love, a ne žele da se pate sa istinskim aparatom ili ne znaju. Zato je i izmišljen sistem sa patronama, gdje automatski isključuješ mogućnost razmišljanja o pritisku vode, količini kafe, granulaciji kafe, svježini kafe, dužini procesa.. itd. Sve ono što je potrebno za jedan kvalitetan espresso. Zato su kućni espresso aparati postali sve jednostavniji a sve vjerodostojnije isporučuju kvalitetan espresso.

ModoMio aparate od Lavazze ne možete kupiti u BiH, ali mogu se kupiti slični u Tehmomarketu, koji je počeo ekskluzivno prodavati iste. Aparati su od 180 do 350 KM, čini mi se, a patrone su oko 80KM za 100 patrona. Znači, kafa vas dođe, uračunate li utrošak vode i struje, negdje oko 1KM. Ukoliko vam ništa ne znači uživanje u Lavazzi u nekom ugodnom prostoru, uz prijatnu muziku, dobre dnevne novine, onda je ovo itekako dobra opcija za vas. Dobru Lavazzu svakako u gradu ne možete popiti ispod 2 KM.

Ja lično, jer sam veliki zaljubljenik u espresso, sam rekao sebi da ga nikada neću praviti doma, jednostavno jer ne bih imao mjere. Radije se zaputim k omiljenom cafeu i otćejfim uz Jutarnji :) I uživam u istraživanju gdje popiti što bolji espresso. Trenutno je u našem gradu teže naći osobe koje znaju kako da naprave ono što tražite od njih. Većina još uvijek za macchiato smatra punu šoljicu - pola kafa / pola mlijeko. Grozota.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#35 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent »

Ima li gdje u gradu kupiti bilo kakve druge kafe za espresso osim Franka i Vispaka????
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#36 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by alica.k »

VjecitiStudent wrote:Ima li gdje u gradu kupiti bilo kakve druge kafe za espresso osim Franka i Vispaka????
ima illy i lavazza :D u merkatoru obje mescini.
cijena, sitnica :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#37 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by wewa »

Trigoria wrote:Realno, svi ovi aparati su za ljude koji vole espresso, imaju love, a ne žele da se pate sa istinskim aparatom ili ne znaju. Zato je i izmišljen sistem sa patronama, gdje automatski isključuješ mogućnost razmišljanja o pritisku vode, količini kafe, granulaciji kafe, svježini kafe, dužini procesa.. itd. Sve ono što je potrebno za jedan kvalitetan espresso. Zato su kućni espresso aparati postali sve jednostavniji a sve vjerodostojnije isporučuju kvalitetan espresso.

ModoMio aparate od Lavazze ne možete kupiti u BiH, ali mogu se kupiti slični u Tehmomarketu, koji je počeo ekskluzivno prodavati iste. Aparati su od 180 do 350 KM, čini mi se, a patrone su oko 80KM za 100 patrona. Znači, kafa vas dođe, uračunate li utrošak vode i struje, negdje oko 1KM. Ukoliko vam ništa ne znači uživanje u Lavazzi u nekom ugodnom prostoru, uz prijatnu muziku, dobre dnevne novine, onda je ovo itekako dobra opcija za vas. Dobru Lavazzu svakako u gradu ne možete popiti ispod 2 KM.

Ja lično, jer sam veliki zaljubljenik u espresso, sam rekao sebi da ga nikada neću praviti doma, jednostavno jer ne bih imao mjere. Radije se zaputim k omiljenom cafeu i otćejfim uz Jutarnji :) I uživam u istraživanju gdje popiti što bolji espresso. Trenutno je u našem gradu teže naći osobe koje znaju kako da naprave ono što tražite od njih. Većina još uvijek za macchiato smatra punu šoljicu - pola kafa / pola mlijeko. Grozota.
ajoj, 'dje me nadje.
mene jos ubjedjuje konobar da se macchiato pravi s pjenom od vrelog mlijeka :cry:
kad ugledam pjenu na macchiatu, dodje mi da placem.

slazem se da je najveci cejf popiti kvalitetan espresso uz jutarnji, negdje gdje nema guzve ni galame, gdje je ugodna muzika u pozadini, uz listanje jutarnjeg - on lista ozbiljni dio, ja magazin i gloriju in :-D
Last edited by wewa on 28/09/2011 10:46, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#38 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent »

wewa wrote: ajoj, 'dje me nadje.
mene jos ubjedjuje konobar da se macchiato pravi s pjenom od vrelog mlijeka :cry:
kad ugledam pjenu na macchiatu, dodje mi da placem.

slazem se da je najveci cejf popiti kvalitetan espresso uz jutarnji, negdje gdje nema guzve ni galame, gdje je ugodna muzika u pozadini, uz listanje jutarnjeg - on lista ozbiljni dio, ja magazin i gloriju in :-D
A sta tek rade sa kapucinom, tri cetvrtine salice je razvodnjena kafa, a onda ide pjena na vrhu.
Nazalost, u Sarajevu je kafa opcenito krah, u kojem god obliku.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#39 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

ima li gdje u Sarajevo ovo
Image
kupovao sam u Njemačkoj ovu kafu i mogu reci da je odlična
User avatar
Trigoria
Posts: 11
Joined: 21/09/2011 23:16

#40 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Trigoria »

@wewa - sve znaš :)

@vjeciti - u suštini da, espresso je u većini cafea loš, ali postoje itekako dobri izuzeci. Lavazza je skoro svugdje uvijek kakva i treba biti, posebno u Metropolisu, Cacau, Cordobi (tu jedino služe specijalnu mješavinu koja se ne može naći nigdje drugdje u gradu). Dobar Illy prave u Vatri, čak i osoblje ide na obuku u Italiju na Illy Akademiju. Illy u Torte i to je ipak lošiji od onog u Vatri, ne bih znao zašto, human error, vjerovatno.

Oduševljava me Segafredo u Milan's-u, već danima.. odličan macchiato prave i u ORT-u sa Juilus Meinl-om. Suludo jaki Davidoff espresso možete popiti u Bečkoj kafani hotela Europe. Crem Cafe je isto tako sjajan skoro svugdje gdje sam ga probao (Crem Cafe je inače italijanski podbrend Julius Meinl-a, koji je austrijska firma). Vrlo pristojan espresso (nepoznat brend) sa pogledom na glavnu ulicu i djevojke koje šetaju njome možete dobiti u cafeu Fantasia kod Šentade, gdje će vas uvijek, ali uvijek sačekati pristojno i nasmijano osoblje. Manuel, također talijanski brend koji je onako na foru okupirao grad, je jedna od najjeftinijih i najlošijih varijanti ikakvog talijanskog cafe brenda. Ali, samo zato što se ugostitelji odlučuju na najjeftiniju mješavinu. Kao i svaki pristojniji cafe brend, i Manuel ima bolje i lošije mješavine. Zašto ovo govorim - zato što na prste jedne ruke možete prebrojati cafee koji nude bolju mješavinu Manuela, koji apsolutno ne liči na ovu jeftinu varijantu tipa koju nude u Aspeku. Takav, bolji Manuel možete dobiti npr. u Sendiju i Delizie di Sendi (Dobrinja), ili na Ilidži onoj cafe-slastičarni na prvom spratu.

Na moju žalost, i žalost onih koji znaju, u gradu više nigdje nema u ponudi Danesi espresso kafe, koji je mjerna jedinica za vrhunski napitak te vrste.
User avatar
kunja
Posts: 122
Joined: 08/04/2011 15:11
Location: Neđe

#41 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by kunja »

Je li ovdje tema Nesafe Dolce Gusto ili svi aparati?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#42 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by MAN-lion's coach »

Ima reklama u novinama aparat dolce gusto piccolo 186 KM u EŠ Company,DOMOD.
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#43 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by lajkujMe »

eno danas vidio u konzumu te aparate od 188 km do preko 280 km, kapsule kostaju 9 + nesto feninga, mene to i bas ne interesuje, mene vise interesuje full automatic masina, bez kapsula... grije vodu, melje kafu itd... samo sto se ti krecu oko 900 km pa na gore....
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#44 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by mayab »

Ima i u Bingu na AP, ma skupa zabava, pogotovo gledajuci dugorocno
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#45 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by lajkujMe »

Napokon našao i kupio sebi espresso masinu, trazio sam bilo kakvu kvalitetnu ali jeftinu bilo je ih dosta na ebayu ali posto smo :bih: nema dostave :x , trazio sam ovdje po marketima i slicno i skupi mi 800-900 km one automatske, imaju i dolce gusto i lavanti?? nisu toliko skupe ali jeste kafa za njih ne hvala :dance:

Nasao istina polovnu ali skoro pa novu i ne koristenu i to je jos pod garancijom :)

Electrolux EEA 110

Image

Kafa iz nje kao da je iz nekog dobrog kafica bas ono espresso :thumbup: :thumbup: Image
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#46 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Eborg »

Sad je valjda kao neka akcija, ima u samoposluzi u Mercatoru na Socijalnom kao neki mini-štand gdje se može probati. Doduše, možda je i prije bio pa ga nisam skužio.

Ne pijem inače kahvu u bilo kojem obliku ali da je interesantna i ukusna stvar ovaj Dolce Gusto - jeste. :)
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#47 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by karanana »

nije akcija u smislu cijene. svugdje su iste u marku-dvije.
imaju te punktove gdje se moze probati pravljenje kafe i sama kafa.
ja sam prosle sedmice probao u konzumu koreja. dobar esspresso, izadje oko 60ak feninga jedan da se napravi. samo mi je masina skupa. a sve se nesto vrtim oko nje po radnjama. da bar moze na kakve rate. nisam nesto pri parama.
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#48 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by Pacificgirl »

karanana wrote:nije akcija u smislu cijene. svugdje su iste u marku-dvije.
imaju te punktove gdje se moze probati pravljenje kafe i sama kafa.
ja sam prosle sedmice probao u konzumu koreja. dobar esspresso, izadje oko 60ak feninga jedan da se napravi. samo mi je masina skupa. a sve se nesto vrtim oko nje po radnjama. da bar moze na kakve rate. nisam nesto pri parama.
Pa i moze na rate, u Tehnomarketu na Korei (odmah prekoputa Konzuma) onaj sto kosta 186 KM daju na 12 rata (rata je 15.5 KM). Jedini uslov je da imas Unicredit karticu ili Raiffeisen shopping karticu. Ja neki dan isla da provjerim jer sam vidjela reklamu u novinama, i ovako mi rekli. :)
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#49 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by karanana »

Pacificgirl wrote:
karanana wrote:nije akcija u smislu cijene. svugdje su iste u marku-dvije.
imaju te punktove gdje se moze probati pravljenje kafe i sama kafa.
ja sam prosle sedmice probao u konzumu koreja. dobar esspresso, izadje oko 60ak feninga jedan da se napravi. samo mi je masina skupa. a sve se nesto vrtim oko nje po radnjama. da bar moze na kakve rate. nisam nesto pri parama.
Pa i moze na rate, u Tehnomarketu na Korei (odmah prekoputa Konzuma) onaj sto kosta 186 KM daju na 12 rata (rata je 15.5 KM). Jedini uslov je da imas Unicredit karticu ili Raiffeisen shopping karticu. Ja neki dan isla da provjerim jer sam vidjela reklamu u novinama, i ovako mi rekli. :)
iso i ja. mislio sam da se to preko tehnomarketa moze zavrsiti ali moram ici u baku i uzeti tu karticu. ali drzim se podalje od tih shopping kartica jer, iako kazu da nema kamate na kredit i rate, ima neka mjesecna naknada tako da me izadje skuplje nego da u crveno udjem sa mojom debitnom karticom.
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#50 Re: Nescafe Dolce Gusto u Sarajevu?

Post by jesaha »

alica.k wrote:
VjecitiStudent wrote:Ima li gdje u gradu kupiti bilo kakve druge kafe za espresso osim Franka i Vispaka????
ima illy i lavazza :D u merkatoru obje mescini.
cijena, sitnica :)
Meni jedna od najboljih je svakako Manuel,imam i njihov aparat i kupujem kod njih kapsule :thumbup: :thumbup:
Post Reply