Nepoznata mreza

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: bijeljina

#1 Nepoznata mreza

Post by chockad »

E ovako: u zadnjih 15-ak dana, na listi dostpunih WI-FI mreza pojavila se jos jedna, meni nepoznata. Ime mreze je @Caffe. Inace, na spisku imam moj wi-fi signal, od mog rutera, dvojicu komsija, signal bazne stanice, a sada se pojavio i ovaj gorespomenuti @caffe, i to full signal. Kada idem na tu mrezu, krene konekcija, onda trazi autentifikaciju preko browsera, koji otvori link za download neke OpenWiFi aplikacije sa Google play-a. Kontam da je neko od djece ceprkao sa hotspot postavkama nekog od telefona, ali i kad pogasim sve telefone i uredjaje, signal je i dalje tu. Kod komsija nema tog signala, zato kontam da mu je izvor kod mene u kuci.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2 Re: Nepoznata mreza

Post by l33t »

mislim da si hakiran
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3 Re: Nepoznata mreza

Post by perfect_guy »

meni se ista pojavljuje na više lokacija po gradu. Ne uvijek i svugdje, ali se pojavi
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#4 Re: Nepoznata mreza

Post by ado_sar »

perfect_guy wrote:meni se ista pojavljuje na više lokacija po gradu. Ne uvijek i svugdje, ali se pojavi
Telemach serenda sigurno
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#5 Re: Nepoznata mreza

Post by duffy_duck »

chockad wrote:E ovako: u zadnjih 15-ak dana, na listi dostpunih WI-FI mreza pojavila se jos jedna, meni nepoznata. Ime mreze je @Caffe. Inace, na spisku imam moj wi-fi signal, od mog rutera, dvojicu komsija, signal bazne stanice, a sada se pojavio i ovaj gorespomenuti @caffe, i to full signal. Kada idem na tu mrezu, krene konekcija, onda trazi autentifikaciju preko browsera, koji otvori link za download neke OpenWiFi aplikacije sa Google play-a. Kontam da je neko od djece ceprkao sa hotspot postavkama nekog od telefona, ali i kad pogasim sve telefone i uredjaje, signal je i dalje tu. Kod komsija nema tog signala, zato kontam da mu je izvor kod mene u kuci.
Cafe se naplacuje i placa se 5 km za mjesecno koristenje i nema veze sa Telemachom. Unifi je Telemachov.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: Nepoznata mreza

Post by drndalo »

A ciji je Caffe?
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: bijeljina

#7 Re: Nepoznata mreza

Post by chockad »

Kad mjerim brzinu te mreze na speedtest.net, kao providera pokazuje Zonu, sto i jeste moj provider. Jutros sam u gradu naisao isto na @caffe mrezu, ali provider je SCWLan, takodjer jedan od lokalnih internet providera. Moja bazna radi na 5.0 sistemu, a ovaj @caffe je 2.4, sto govori da moze dolaziti samo sa nekog uredjaja, npr smartphone, tablet isl.
Nesto mi i ne smeta ta mreza, jedino me interesuje odakle se mogla pojaviti, da li sam hakovan, kao sto neko rece, da limoze doci do kakvih problema, jer tehnicar mog providera mi rece da se desavalo da putem te mreze zakace se na tvou ip adresu, pa onda vrse naplacivanja odredjenih usluga, clickbite, pretrazivanje neprimjerenih sadrzaja isl, sto se ocitava kao tvoja aktivnost jer koriste tvoj ip adresu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8 Re: Nepoznata mreza

Post by Bobi »

ado_sar wrote:
perfect_guy wrote:meni se ista pojavljuje na više lokacija po gradu. Ne uvijek i svugdje, ali se pojavi
Telemach serenda sigurno
Moguce...i meni se jucer u Zenici pojavilo .

Image
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#9 Re: Nepoznata mreza

Post by duffy_duck »

chockad wrote:Kad mjerim brzinu te mreze na speedtest.net, kao providera pokazuje Zonu, sto i jeste moj provider. Jutros sam u gradu naisao isto na @caffe mrezu, ali provider je SCWLan, takodjer jedan od lokalnih internet providera. Moja bazna radi na 5.0 sistemu, a ovaj @caffe je 2.4, sto govori da moze dolaziti samo sa nekog uredjaja, npr smartphone, tablet isl.
Nesto mi i ne smeta ta mreza, jedino me interesuje odakle se mogla pojaviti, da li sam hakovan, kao sto neko rece, da limoze doci do kakvih problema, jer tehnicar mog providera mi rece da se desavalo da putem te mreze zakace se na tvou ip adresu, pa onda vrse naplacivanja odredjenih usluga, clickbite, pretrazivanje neprimjerenih sadrzaja isl, sto se ocitava kao tvoja aktivnost jer koriste tvoj ip adresu.
Nema brige da bi koristio cafe kao mrezu moras da platis mjesecno na mjesecnoj bazi 10,50 km
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#10 Re: Nepoznata mreza

Post by sarajlija120 »

Znam šta je .. skonto danas u firmi.

@caffe joj je naziv.

Hakovani nam bili ruteri TP Link WR-841N (2 kom.).
https://www.exploit-db.com/exploits/44781/

Ima propust u sebi koji od tvog rutera, bez tvog pitanja, doda "guest" mrežu i pitanje je šta sve radi...
Vi preko te mreže uđete na facebook, banku itd.. (haman) sve vam šifre može pokupiti ako preusmjeravaju saobraćaj preko nekog servera.

Rješenje: nadogradnja firmware-a od rutera.
Post Reply