Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#1 Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by survie »

(Ne)placanje ove takse preko racun a za elektricnu energiju. Iskustva, kako na koji nacin.
Bilo je govara de se nece rzmjenjivati baze korisnika izmedju BHRT-a i Elektroprivrede (oni koji su placali do sada placat ce i dalje oni koji nisu nema ih na spisku) ali izgleda da nista od toga oni salju svima. Iskustva?
Last edited by survie on 19/09/2017 13:53, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by Truba »

ja nikog neću ganjati
ko mi pošalje račun njega ću platiti
survie
Posts: 99
Joined: 13/08/2013 18:29

#4 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by survie »

muminovic wrote:rtv-taksa-t116731.html
Opcenito raspravljaju o RTV taksi, kao sto rece u prvom postu (mozda sam trebao staviti i u subject-u) ovo je za placanje preko racuna za elektr. energiju. Posto je isti "ugraviran" na racun. Znam da se moze placati uplatnicom posebno, ali evo npr. mog primjera kako sam do sadaplacao struju. Dosao racun od 60 KM, odem u elektro i uplatim 50, ostaje duga 10 koji se prikaze u sljedecem racunu. Ako tako budem u buduce placao, mislim na taj nacin da uvijek imam nesto duga kako ce razdvojiti sta je za elektro sta za TV, ako je racun sumiran na elektro racunu, a da ne govorim da na istom racunu dobijam dvije razlicite (odnosno tri ako racunamo elektroprenos) usluge, koje nemaju veze jedna s drugom.
Citirana tema je zaista opsirna i najvise spama ima gdje zaista nema nikakvih upoterbljivih info, nadam se da ova nece postati samo jos jedna enciklopedija spama.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by problemnatravunu »

Pa jado, plati tih pisljivih 7,5 KM mjesecno, vrijedi li to sve zivaca i muke
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by channel10 »

Ako se budu i sabirale pretplate, dug za njih se sigurno neće miješati sa dugom za el.energiju i kraj priče.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#7 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by muminovic »

Nadam se da ce doci vrijeme kad ce svi placati RTV Taksu.

I Ako Bog da da imamo super program
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by channel10 »

Ovdje treba udruženje potrošača tužiti EP BIH i BHRT zbog ovoga sta rade.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#9 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by escobar__ »

muminovic wrote:Nadam se da ce doci vrijeme kad ce svi placati RTV Taksu.

I Ako Bog da da imamo super program
Ja ću je prvi plaćati NAKON što se obavi restruktuiranje unutar Javnog RTV sistema BiH, pootpušta pofin višak radnika za koje je BHRT samo još jedno mjesto za uhljebit podoban kadar, te nakon što se uredi naplata na teritoriju čitave države. Također, dio RTV takse ide i radio-televiziji takozvane republike srpske koja počesto ima običaj veličat ratne zločince, negirat kulturu, narod, jezik i sve ono šta predstavlja većinski narod u ovoj zemlji i meni realno ne pada na pamet da ja dajem novac za to.

Za zakon me hladno zaboli kurac, nezakoniti su i eko-sticker (koji se i dan-danas uredno naplaćuju), nezakonita je i tzv. zdravstvena markica u TK za koju se svake godine iznova izdvaja novac uprkos postojanju regularnog zdravstvenog osiguranja.

Nezakonito je i kad vodovod u mom gradu-selu iskopa cestu i ostavi je takvu bez ikakvog obilježja i bez poštovanja zakonskog roka o krpljenju tih rupa.

I tako dalje...


Tako da, ponavljam, zaboli me qrac je li to zakonska obaveza, ja je neću poštovati. Ima sud pa ćemo se ćerat.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by channel10 »

escobar__ wrote:
muminovic wrote:Nadam se da ce doci vrijeme kad ce svi placati RTV Taksu.

I Ako Bog da da imamo super program
Ja ću je prvi plaćati NAKON što se obavi restruktuiranje unutar Javnog RTV sistema BiH, pootpušta pofin višak radnika za koje je BHRT samo još jedno mjesto za uhljebit podoban kadar, te nakon što se uredi naplata na teritoriju čitave države. Također, dio RTV takse ide i radio-televiziji takozvane republike srpske koja počesto ima običaj veličat ratne zločince, negirat kulturu, narod, jezik i sve ono šta predstavlja većinski narod u ovoj zemlji i meni realno ne pada na pamet da ja dajem novac za to.

Za zakon me hladno zaboli kurac, nezakoniti su i eko-sticker (koji se i dan-danas uredno naplaćuju), nezakonita je i tzv. zdravstvena markica u TK za koju se svake godine iznova izdvaja novac uprkos postojanju regularnog zdravstvenog osiguranja.

Nezakonito je i kad vodovod u mom gradu-selu iskopa cestu i ostavi je takvu bez ikakvog obilježja i bez poštovanja zakonskog roka o krpljenju tih rupa.

I tako dalje...


Tako da, ponavljam, zaboli me qrac je li to zakonska obaveza, ja je neću poštovati. Ima sud pa ćemo se ćerat.
Zato sam gore i napisao da ih treba tuziti i to treba uraditi udruzenje potrosaca jer za takve stvari primaju platu, a oni sute li sute.

Takodjer po zakonu moraju poslati poseban racun za BHRT.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#11 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by escobar__ »

Prikupljanje RTV takse mi je k'o i ova priča o akcizama... Eto uvedu li nove akcize Sunce će nas obasjat, autocesta A1 će preko noći bit završena, a pruga do Tuzle biti elektrificirana. :lol:

A hladno se zanemari činjenica da već postoje akcize na naftu koje se godinama prikupljaju, a naše ceste-oranice iz godine u godinu sve gore i gore. I sad nečiji nerad, javašluk i kriminal prije svega treba da plaćaju građani jer u suprotnom nema ništa od napretka. :lol:

Pa dajte molim vas, ovce jesmo ali nismo tolike.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#12 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by escobar__ »

channel10 wrote:Zato sam gore i napisao da ih treba tuziti i to treba uraditi udruzenje potrosaca jer za takve stvari primaju platu, a oni sute li sute.

Takodjer po zakonu moraju poslati poseban racun za BHRT.
Ma sve su to ista govna, produžene ruke vladajućih kriminalnih organizacija. Kakvi potrošači i njihova zaštita, kakvi bakrači. Samo harači, jaši i jebi građanima mater. Dušu im uzmi ako treba samo da je budžet stabilan i miran.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#13 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by channel10 »

escobar__ wrote:Prikupljanje RTV takse mi je k'o i ova priča o akcizama... Eto uvedu li nove akcize Sunce će nas obasjat, autocesta A1 će preko noći bit završena, a pruga do Tuzle biti elektrificirana. :lol:

A hladno se zanemari činjenica da već postoje akcize na naftu koje se godinama prikupljaju, a naše ceste-oranice iz godine u godinu sve gore i gore. I sad nečiji nerad, javašluk i kriminal prije svega treba da plaćaju građani jer u suprotnom nema ništa od napretka. :lol:

Pa dajte molim vas, ovce jesmo ali nismo tolike.

U Zenici rupe pune betonom :D
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#14 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by escobar__ »

channel10 wrote:
escobar__ wrote:Prikupljanje RTV takse mi je k'o i ova priča o akcizama... Eto uvedu li nove akcize Sunce će nas obasjat, autocesta A1 će preko noći bit završena, a pruga do Tuzle biti elektrificirana. :lol:

A hladno se zanemari činjenica da već postoje akcize na naftu koje se godinama prikupljaju, a naše ceste-oranice iz godine u godinu sve gore i gore. I sad nečiji nerad, javašluk i kriminal prije svega treba da plaćaju građani jer u suprotnom nema ništa od napretka. :lol:

Pa dajte molim vas, ovce jesmo ali nismo tolike.

U Zenici rupe pune betonom :D
Znaš kao to u Tuzli profesionalno rade - lopatom istresu malo asfalta u rupu i istom tom lopatom zatabaju i to je to. Ako je pak veća rupa ni ona se ne iskruži kako valja već i nju tako "popunjavaju" ali ovog puta ipak iskoriste valjak. To sve, naravno, na cestama koje imaju tu "sreću" da ih se malo obnovi, obično su takve rijetke.

A sve zato što nisu uvedene nove akcize i što bezobrazni građani ne plaćaju RTV taksu. Sram nas bilo!
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#15 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by channel10 »

U Zenici se betonom pune rupe, a one ceste koje budu imale srecu kao sto ti kazes da ih "presvuku" asfaltom, na par mjesta sam vidio da uopste ne skidaju prvi sloj nego pucaju preko njega, a ne naprave onaj prelaz tako da je pocetak presvucenog dijela visi u odnosu na stari nekih 3-4cm pa kad tu naletis, bolje bi ti bilo da si upao u rupu tockom. Nesto kao lezeci policajac samo nekoliko puta gora verzija jer nema apsolutno nikakvog prelaza.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#16 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by tandmand »

Uvjeren sam, :D da je RTV taksa 3 KM da bi skoro svi plaćali.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#17 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by channel10 »

tandmand wrote:Uvjeren sam, :D da je RTV taksa 3 KM da bi skoro svi plaćali.
Opet bi je placali samo potrosaci EPBIH-a. Tu je najveci problem oko neplacanja iste.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#18 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by escobar__ »

tandmand wrote:Uvjeren sam, :D da je RTV taksa 3 KM da bi skoro svi plaćali.
Nije stvar u tome, realno ni 7,5 KM nije neki aman iznos (osim za ugrožene kategorije stanovništva).
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#19 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by Rugafet »

tandmand wrote:Uvjeren sam, :D da je RTV taksa 3 KM da bi skoro svi plaćali.
Pa dobro, ako nista bllo bi onako psiholoski bezbolnije
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#20 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 11:54, edited 1 time in total.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#21 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by alipasijaner »

Dobro ok, jedni hoce da je placaju drugi nece.. pitanje za ove sto nece, sta bi vi to voljeli da vidite na televiziji da bi je placali?! Visak radnika, ok mozda i imaju visak radnika nisam strucan da bih mogao ocijeniti koliko je to radnih mjesta potrebnih za masineriju poput televizije. Doduse cinjenica je da u Bosni imamo 3.500.000 fudbalskih selektora, i isto toliko strucnjaka iz svih drugih oblasti zivota i rada.

Interesantno je to da je svima trebala dok je prenosila istinu o ratu, isto tako da je bila puna para dok je bila glasilo politickih stranaka te isto tako da je poceo lagani pad od kako su politicke partije medijski rat sa telivizije prenijeli na svima dostupan, anoniman medijski prostor internet portala i njemu srodnih socijalnih medija za siroke isfrustrirane narodne mase gdje svi imaju pravo glasa, mogu iznijeti svoj stav i imati svojih 5 minuta.

Da se razumijemo ja placam TV pretplatu jer i oni ljudi, njihove porodice i djeca trebaju da jedu, isto tako oni trose plate na razne proizvode i usluge tako da i mi, nase porodice i djeca mozemo da jedemo, sve je to jedan zacarani krug i iskreno mi je zao sto neko ko sebe smatra Bosancem onu tamo zgradu ne smatra svojom pogotovo sto je prenosila istinu o Bosni kada je bio najteze i sto vjerovatno ni Bosne ne bi bilo da je ona zgrada pala jer ne bi bilo koga da prenese sta se ovdje desavalo.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#22 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by channel10 »

Ja je placam, ali opet kazem, ne moze samo dio ove drzave da je placa, a drugi dijelovi da ne placaju i da nemaju problema zbog toga, dok ko ne placa u ovom dijelu gdje se naplacuje, moze na sudu zavrsiti. To nije u redu i nece nikad biti uredu i zato potpuno shvatam ove sto ne zele da placaju.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#23 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by orinoco »

muminovic wrote:Nadam se da ce doci vrijeme kad ce svi placati RTV Taksu.

I Ako Bog da da imamo super program
Ja se nadam da će sve TV stanice imati prihod od RTV takse, ne samo državne
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by Capajebo »

orinoco wrote:
muminovic wrote:Nadam se da ce doci vrijeme kad ce svi placati RTV Taksu.

I Ako Bog da da imamo super program
Ja se nadam da će sve TV stanice imati prihod od RTV takse, ne samo državne
Samo drzavne trebaju imati prihod od RTV takse, ali moraju izbaciti reklame i dosta popraviti program.
Privatne kuce imaju reklame.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#25 Re: Neplacanje RTV takse/pristojbe/pretplata

Post by tandmand »

channel10 wrote:Ja je placam, ali opet kazem, ne moze samo dio ove drzave da je placa, a drugi dijelovi da ne placaju i da nemaju problema zbog toga, dok ko ne placa u ovom dijelu gdje se naplacuje, moze na sudu zavrsiti. To nije u redu i nece nikad biti uredu i zato potpuno shvatam ove sto ne zele da placaju.
Ali i u tome jednom dijelu države opet jedan dio stanovništva plaća. Više sam puta vidio, nego nisam, kako ispred mene pri plaćanju telefonskog računa Bošnjo šalterskom radniku dobaci "bez" (skraćeno, plaćanje bez RTV takse) i da dodatno 1KM ili više za uplatnicu. Mislim opet, da je RTV taksa 3 KM da se niko ne bi peglao uplatnicama od 1KM, dovikivao "bez". Ali da ima zamjerki radu BHT/FTV ima. Kada su bile poplave nisu imali ekipu da je pošalju na teren, nego su od raje žicali snimke sa mobitela ... onda neki glupi Reality show kuhanja u kojem neki gastarbeiterski bračni par iz Plane razgovara na srpskom bez padeža. :shock: Mislim u redu je to, da tako nešto bude na Pinku ili nekoj drugoj privatnoj TV ali ovo je javni RTV servis. Još šta zamjeram je da HRT, RTS imaju svoje orkestre: Big band, tamburaški i narodni orkestar ... neko na tim televizijama brine o tradiciji, kulturi a kod nas?
Post Reply