Nekadasnje Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
aris_angel1s
Posts: 143
Joined: 21/05/2005 18:47

#1 Nekadasnje Sarajevo

Post by aris_angel1s »

Da li se mozda sjecamo nekih starih mjesta ili da se prisjetimo mozda nekih dragih uspomena a koje su vezane za izlaske na nama nekad popularna mjesta,ili da se sjetimo nekih cudnih i neobicnih ljudi koji su svojim neobicnim ponasanjem plijenili paznju na sebe i u neku ruku postali gradska atrakcija.
Evo ja se prisjecam nekad najpopularnije diskoteke u Sarajevu ,,BB,,koja je bila u podrumu bivseg hotela Beograd, a koje nazalost vise nema ili diskoteke ,,Boa,, na Skenderiji...
:)
aris_angel1s
Posts: 143
Joined: 21/05/2005 18:47

#2

Post by aris_angel1s »

To je bio onaj kafic nesto kao ,, pecina,, :)
Alhambra mislim...
aris_angel1s
Posts: 143
Joined: 21/05/2005 18:47

#3

Post by aris_angel1s »

:D nije valjda?
mislim altamira se zvao :D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#4

Post by stickitout »

Kuk, Zub (na medicini i stomatologiji), SOS i CDA, Olimpijski, Kabare, Crvena galerija, Posta, Dedan, Zvono, Bugati, Koliba, SGL, Estrada, Monument.....

Ovo su neka od mjesta koja su bila popularna dok sam ja izlazio

Prije znam iz burazovih prica da se islo u Stari sat, Navu, Charlie, Lisac, itd...

Likovi?.....eeeeee......ja sta se moglo faca po tim kafanama vidjet a i pred njima. Naveo bih samo par. Legendarnog Muhu sto je drzao kafanu u likovnoj akademiji. Samo se kafe i bez alkoholna pica prodaju a on po cijeli dan s laktom na sanku sa par svojih havera zestu dere iz fildzana :D
Suki s Cobanije je takve lazi i nevjerovatne price uvijek pricao da su svi plakali od smijeha a obavezno poslije svake price novu zrtvu za pivu izabere. :D
aris_angel1s
Posts: 143
Joined: 21/05/2005 18:47

#5

Post by aris_angel1s »

stickitout wrote:Kuk, Zub (na medicini i stomatologiji), SOS i CDA, Olimpijski, Kabare, Crvena galerija, Posta, Dedan, Zvono, Bugati, Koliba, SGL, Estrada, Monument.....

Ovo su neka od mjesta koja su bila popularna dok sam ja izlazio

Prije znam iz burazovih prica da se islo u Stari sat, Navu, Charlie, Lisac, itd...

Likovi?.....eeeeee......ja sta se moglo faca po tim kafanama vidjet a i pred njima. Naveo bih samo par. Legendarnog Muhu sto je drzao kafanu u likovnoj akademiji. Samo se kafe i bez alkoholna pica prodaju a on po cijeli dan s laktom na sanku sa par svojih havera zestu dere iz fildzana :D
Suki s Cobanije je takve lazi i nevjerovatne price uvijek pricao da su svi plakali od smijeha a obavezno poslije svake price novu zrtvu za pivu izabere. :D
Hehe Crvena Galerija danasnji Imperial ,bio sam dobar sa konobarom Veliborom- Vekom koji je tu radio,jes bio provala ziva,a poginuo je od cetnicke granate na Alipasinu polju dok je pokusavao da pomogne jednoj ranjenoj zeni.Pokoj mu dusi :(
pyrocool
Posts: 72
Joined: 26/12/2004 14:24

#6

Post by pyrocool »

Hehe Crvena Galerija danasnji Imperial ,bio sam dobar sa konobarom Veliborom- Vekom koji je tu radio
Da nije Antonic? Dobro sam ga znao a s njegovim bratom sam u skolu isao.
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#7

Post by meatoverhere »

pyrocool wrote:
Hehe Crvena Galerija danasnji Imperial ,bio sam dobar sa konobarom Veliborom- Vekom koji je tu radio
Da nije Antonic? Dobro sam ga znao a s njegovim bratom sam u skolu isao.
Imperijal je nekad bio slasticarna galerija, a crvena galerija je drugo.
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#8

Post by meatoverhere »

Sjeca li se iko Caspera dok ga je drzao Narcis? Tad su imali najbolji enterier, mrak bastu i po meni u to doba najukusniju pizzu.
Duh sa sjekirom
Posts: 392
Joined: 10/03/2005 20:50
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by Duh sa sjekirom »

Teatar
Sloga
Koliba

....."jes to ti Milicu Vukoasinovicu" pljus pade ovaj a vec bio mrtav pjan :-)
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#10

Post by Altsa »

- CEDUS
- KUK
- ZUB
- REBUS
- AG
- BB
- prijeratna okupljanja ispred narodnog pozorista
:-D :-D :-D :-D :(
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#11

Post by Como_Sarajevo »

Po broju postova se vidi koliko je starije sarajevske raje na x-u :(
Zepelin,Adams,Mapet,Čenga,Skoch,Mandrak,Rock.Meni jedna od dražih "Ciao" :D Eh,stara dobra vremena :(
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#12

Post by Zadig »

Crvena Galerija, BB, kasnije dom pisaca...

ah to su bila vremena
\ :D



CG je drzao Veso Djorem, koji je kasnije otvorio Dom Pisaca.
BB je koliko se sjecam otvorio brega (iil njegov brat bjese) sa jos nekim, i glavni DJ je bio BORO KOLAK, koji je inace imao bend koji se zvao BARSKA MUSICA, u kome je sviro i jedan haver iz Breze pod nadimkom Sheki.

:D

sjeca li se ko te ekipe?
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#13

Post by meatoverhere »

Crvenu galeriju i dom pisaca drzao Veso Djorem i brat mu u njega Srdjan Djorem. Disco BB drzao Predo Bregovic.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#14

Post by Como_Sarajevo »

meatoverhere wrote:Crvenu galeriju i dom pisaca drzao Veso Djorem i brat mu u njega Srdjan Djorem. Disco BB drzao Predo Bregovic.
Mislim da su poslije Prede držala ona dva brata,Zoka i Dragan.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#15

Post by Zadig »

meatoverhere wrote:Crvenu galeriju i dom pisaca drzao Veso Djorem i brat mu u njega Srdjan Djorem. Disco BB drzao Predo Bregovic.
da brat mu.

Srdjan Djorem je prije radio u onoj pizzeriji, glavnoj u gradu jedno vrijeme, ali pomozi mi da se sjetim
:D

Dobro je, nisam jedini iz tog doba
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#16

Post by meatoverhere »

Zadig wrote:
meatoverhere wrote:Crvenu galeriju i dom pisaca drzao Veso Djorem i brat mu u njega Srdjan Djorem. Disco BB drzao Predo Bregovic.
da brat mu.

Srdjan Djorem je prije radio u onoj pizzeriji, glavnoj u gradu jedno vrijeme, ali pomozi mi da se sjetim
:D

Dobro je, nisam jedini iz tog doba
Da nije pizzeria Gaj (kod Naila)?
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#17

Post by Como_Sarajevo »

Sjeća li se neko Mond-a gdje se išlo na maslenicu u sitne sate poslije tutnjaže po gradu :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#18

Post by Zadig »

Moguce je, ali fakat se ne sjecam.


Veso inace sada ima RESTORAN U SLOVENIJI (prije toga 2 u pragu, jedan se zvao Dolly Bell, drugi se Zvao Gitanes, ovaj drugi je sa predom otvorio, pa se normalno razduzili nakon nekog vremena)

Srdjan je i dalje u Pragu, vodi jedan restoran frajeru koji se zove isto Veso, ali neki tip koji je zivio u USA pravo dugo pa sada kulira u Pragu.

Borislav Kolak je isto u pragu, dje je nakon dosta poslova otvorio svoju kafanu. Bio je nekada fin bar, sada samo mijesto za tursite.

Eh, kad se sjetim onih treba iz BB-a...

:D
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#19

Post by meatoverhere »

A svako ljeto neka druga basta je bila hit. Sjeca li se iko krkljanca pred Casperom, pa onda krkljanca pred RS-om? A djevoke kad se vrate s mora preplanule i mirisu mmmmmm...
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#20

Post by Como_Sarajevo »

meatoverhere wrote:A svako ljeto neka druga basta je bila hit. Sjeca li se iko krkljanca pred Casperom, pa onda krkljanca pred RS-om?
U to vrijeme ja vozio neku trulju od Dijane.Parkiram se pred "AG".Neko se u međuvremenu nasloni na auto.Da nije bilo bandere od rasvjete odletila bi drito u Casper :lol:
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#21

Post by meatoverhere »

Plavac wrote:
meatoverhere wrote:A svako ljeto neka druga basta je bila hit. Sjeca li se iko krkljanca pred Casperom, pa onda krkljanca pred RS-om?
U to vrijeme ja vozio neku trulju od Dijane.Parkiram se pred "AG".Neko se u međuvremenu nasloni na auto.Da nije bilo bandere od rasvjete odletila bi drito u Casper :lol:
Uh jebote mogo si me potrat! Ne bi ti to nikad oprostio.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#22

Post by Como_Sarajevo »

:lol: :lol: :lol: Ma živi cirkus :lol: :lol: :lol: Kupio je kao jučer :lol: Mangup da milju za kantu :lol: :lol: Parkirao je,otišo se zezat u "AG".kad ja izađoh imam šta vidit :lol: :lol: Pukla trulja na pola :lol: :lol: :lol: Nikad nisam brže milju potrošio :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23

Post by muha_sa »

Dedin doprinos ovoj meni super temi

Dnevni izlasci:

Tunel
Šeherzada
Nava
Dilajla
San-dok je pokojni Vlado Dijak inventar u istom bio.
Kod Muniba( ROCK)- itd itd ....

Nočni izlasci i akšamluci:

Kod Pinje
Kod Mehe na Sedreniku
Kod Zagića
Poslije ponoći kod Reše na čaršiji itd itd....

Igranke i "upucavanja"

Trasa
Sloga
Rebus
Stelex
Evergrin itd itd....
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#24

Post by Como_Sarajevo »

Bogme deduka dobro si ga bakrio :lol: :lol: :lol: A nije ti ni "Dževlan" bio daleko od "Nave" :D Baš jučer svratim gore.Vidim u Navi neki novi klinci :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25

Post by muha_sa »

Prošetam bogme i sad al neki novi vakat,čini mi se svak na svakog reži a pojma nema zašto. UH, dobra stara vremena
Post Reply