Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#51 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by kiligonzales »

oakville wrote:
kiligonzales wrote:
oakville wrote:
Ne govorim o formalnoj kompenzaciji po sistemu "priznajte Kosovo i dobit ćete RS" već o neformalnoj kompenzaciji. Ne treba Albancima potpuno priznanje od Srbije, već samo da se Srbija ne protivi njihovom članstvu u UN-u i dalje. Nema povlačenja novih granica, radi problema koje se već napisao, ali de fakto na terenu svašta se može organizirati.

Za Albance u Makedoniji Ohridski sporazum je bio naizgled dobitak, ali je poslije sve palo u vodu prvenstveno zahvaljujući podršci Zapada koji je stao iza mahinacija Makedonaca i korumpiranim albanskim političarima, uključujući Talata Džaferija. Albanski političari su radili po sistemu HDZ-a u BiH - "mi ugroženi mi ovo mi ono, mi Albanci moramo svi ko jedan" a na terenu daj mi samo moju lovu i 3 sekretarice dugih nogu i da ja djecu pošaljem u inostranstvo :D . Zato danas i Albanci u Makedoniji više ne glasaju za albanske partije kao prije.

Šta ima Albanija u današnjim uslovima biti iscrpljena? Iscrpljeni su Albanci na Kosovu i Makedoniji, handre ih zadnjih 100 godina, i tek su sad nešto dobili a i to sve nekako polovično.
Mislim da ulog nije mali nikome da bi se zajebavao. Kome bi valjalo drugo poluvrijeme 90-tih. Misljenja sam da nece biti ni formalnih ni neformalnih kompezacija, a da ce Srbija morati popustiti za sopstveno dobro zahtijevima Kosovara, ako zele ikakve integracije u EU.

Ne znam sta vise Albanci mogu dobiti u Makedoniji? Kakva su prava nekada uzivali, a kakva sada, to je dobar pomak, pa i sami Talat Dzaferi dojucerasnji albanski pobunjenik protiv Makedonije postao je predsjednikom Sobranja. Da to nije velik ustupak?

Samo nek je mira, sto neki macem sticu brojcanu prednost, drugi to rade kurcem. Vidjecemo kome ce za deceniju ili dvije biti gore u Makedoniji. Sto se tice Kosova, dice se oni na noge, a Makedonci u buducnosti nece moci ignorisati zahtijeve albanske manjine, vec sada oni ne mogu priustiti taj luksuz, kako ce tek u buducnosti.

Ne znam kako su iscrpljeni Kosovari dobili drzavu, ako su iscrpljeni. Cudno mi je to. Albanaca ima svugdje, izuzetno jaka dijaspora koja ne zeli pogubiti veze sa vlastitim identitetom i zemljom maticom.
Kome će za deceniju ili dvije biti gore u Makedoniji? Odgovor: svima. Štaviše, po današnjem sistemu, nema veze ko će biti većina u Makedoniji u budućnosti. Današnji problemi su ekonomske prirode i nedostatka perspektive, u budućnosti će ovi problemi biti još i veći.

Iscrpljivanje Albanaca na Kosovu je u toku, i to je počelo nakon nezavisnosti. 10 godina nakon proglašenja nezavisnosti još uvijek pregovarati o mnogobrojnim detaljima, u situaciji kad Srbija ne ide u EU (niti želi da ide) nije neka sreća.
Srbija nije bas u zavidnoj ekonomskoj situaciji, da se moze kockati s evropskim vozom. Kosovo jos nije deceniju staro.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#52 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Sanjarko »

Citav je Balkan star skoro, neko manje neko vise. Mislim na populaciju, kao i Europa. Samo se odrzavati mozemo. Slabo ima bilo ko za nesto. Moze nas jos zadesiti raspad sistema.
mehoxy
Posts: 898
Joined: 30/09/2012 20:26

#53 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by mehoxy »

.
Last edited by mehoxy on 02/09/2018 12:09, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#54 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Sanjarko »

mehoxy wrote:
Vizionar 1985 wrote:Citav je Balkan star skoro, neko manje neko vise. Mislim na populaciju, kao i Europa. Samo se odrzavati mozemo. Slabo ima bilo ko za nesto. Moze nas jos zadesiti raspad sistema.
Siptari jos uvijek imaju rast populacije, bar u Makedoniji i Kosovu. Bosnjaci su najugrozeniji, jer nas je vrlo malo u startu.
Mislim da je jedini spas za Hrvatsku, Srbiju, i Bosnu imigranti i uvoz radne snage, ali dok Hrvatska i Srbija realno i imaju neku sansu da se razviju i to omoguce, ko ce uopste htjeti emigrirati u Bosnu, koja stoji u mjestu vec 15 godina ? Mi vrlo vjerovatno hocemo dozivjeti raspad sistema, ukoliko se situacija ne promijeni drasticno.
Pa pukli su i oni skoro ko i mi demografski zbog iseljavanja. Eno ti tema moja demografija koliko ce Albanija imati stanovnika do 2100. Imati ce manje nego Bosna mozda. Ne sjecam se. Sav rast populacije sto imaju na Kosovu i Makedoniji se za godinu nulira, jer se iseli ljudi dovoljno da nulira rast.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#55 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
mehoxy wrote:
Vizionar 1985 wrote:Citav je Balkan star skoro, neko manje neko vise. Mislim na populaciju, kao i Europa. Samo se odrzavati mozemo. Slabo ima bilo ko za nesto. Moze nas jos zadesiti raspad sistema.
Siptari jos uvijek imaju rast populacije, bar u Makedoniji i Kosovu. Bosnjaci su najugrozeniji, jer nas je vrlo malo u startu.
Mislim da je jedini spas za Hrvatsku, Srbiju, i Bosnu imigranti i uvoz radne snage, ali dok Hrvatska i Srbija realno i imaju neku sansu da se razviju i to omoguce, ko ce uopste htjeti emigrirati u Bosnu, koja stoji u mjestu vec 15 godina ? Mi vrlo vjerovatno hocemo dozivjeti raspad sistema, ukoliko se situacija ne promijeni drasticno.
Pa pukli su i oni skoro ko i mi demografski zbog iseljavanja. Eno ti tema moja demografija koliko ce Albanija imati stanovnika do 2100. Imati ce manje nego Bosna mozda. Ne sjecam se. Sav rast populacije sto imaju na Kosovu i Makedoniji se za godinu nulira, jer se iseli ljudi dovoljno da nulira rast.
Plus ostati ce opet naroda, istina manje. A po prognozi Un-a ono naroda sto ostane imati ce vecu Tfr stopu. Evo vec polako ako se ne varam raste Tfr stopa po Europi. Sto prognoziraju rast Tfr stope jer vjerovatno ce rast zbog toga sto ce se iseliti dosta ljudi, pa ce ostati rupe u svemu da ih neko drugi popuni.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#56 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Pa pukli su i oni skoro ko i mi demografski zbog iseljavanja. Eno ti tema moja demografija koliko ce Albanija imati stanovnika do 2100. Imati ce manje nego Bosna mozda. Ne sjecam se. Sav rast populacije sto imaju na Kosovu i Makedoniji se za godinu nulira, jer se iseli ljudi dovoljno da nulira rast.
Plus ostati ce opet naroda, istina manje. A po prognozi Un-a ono naroda sto ostane imati ce vecu Tfr stopu. Evo vec polako ako se ne varam raste Tfr stopa po Europi. Sto prognoziraju rast Tfr stope jer vjerovatno ce rast zbog toga sto ce se iseliti dosta ljudi, pa ce ostati rupe u svemu da ih neko drugi popuni.
Makar to bili imigranti.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#57 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by kiligonzales »

Vizionar 1985 wrote:
mehoxy wrote:
Vizionar 1985 wrote:Citav je Balkan star skoro, neko manje neko vise. Mislim na populaciju, kao i Europa. Samo se odrzavati mozemo. Slabo ima bilo ko za nesto. Moze nas jos zadesiti raspad sistema.
Siptari jos uvijek imaju rast populacije, bar u Makedoniji i Kosovu. Bosnjaci su najugrozeniji, jer nas je vrlo malo u startu.
Mislim da je jedini spas za Hrvatsku, Srbiju, i Bosnu imigranti i uvoz radne snage, ali dok Hrvatska i Srbija realno i imaju neku sansu da se razviju i to omoguce, ko ce uopste htjeti emigrirati u Bosnu, koja stoji u mjestu vec 15 godina ? Mi vrlo vjerovatno hocemo dozivjeti raspad sistema, ukoliko se situacija ne promijeni drasticno.
Pa pukli su i oni skoro ko i mi demografski zbog iseljavanja. Eno ti tema moja demografija koliko ce Albanija imati stanovnika do 2100. Imati ce manje nego Bosna mozda. Ne sjecam se. Sav rast populacije sto imaju na Kosovu i Makedoniji se za godinu nulira, jer se iseli ljudi dovoljno da nulira rast.
Albanija i sada ima manje stanovnika od BiH, nesto manje od 3 miliona, ali daleko vise Albanaca zivi van Albanije. Iseljavanje nije nista novo, ni nepoznato Albancima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#58 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Sanjarko »

Ma Kosovo je zavrsena prica. Srba ce biti oko 3 miliona a Albanaca na Kosovu vise od miliona mozda ili oko milion. Kako Srbi sa 3 miliona kontaju preuzet Kosovo gdje ce bit milion Albanaca. Sto se tice Makedonije ne znam, jer Makedonci imaju negativan PP i iseljavaju se kao i Albanci mozda cak i vise, tako da je moguce da se u buducnosti desi podjela Makedonije ili da je skoro svu poklope Albanci. Mislim da sada Makedonaca ima oko miliona a Albanaca oko 600 hiljada, a ako se ne varam udio rodzenih je sve veci u korist Albanaca. Ne znam u vezi Makedonije, ne pratim, nego cujem na netu od drugih.

Znaci moguce je da Albanci dobiju kako sam pisao 3 u 1, a Srbi su htjeli 3 u 1 a dobili su samo 1. Neko ce reci 1,5 pa im se eto moze navuci prolaz na dovoljan.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#59 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Sanjarko »

Srbi i mi pocuclali najvise u ovim ratovima. Duduci udarili na nas. Kad god udari neko na nas, ispusi i taj neko i mi. A Albanci na nas racun hajrovali.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#60 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:Srbi i mi pocuclali najvise u ovim ratovima. Duduci udarili na nas. Kad god udari neko na nas, ispusi i taj neko i mi. A Albanci na nas racun hajrovali.
Mozda sam pretjerao ovdje, ali nekako mi tako izgleda. Mozda grijesim. Ko ce znati.
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#61 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by farisovo »

Vizionar 1985 wrote:Srbi i mi pocuclali najvise u ovim ratovima. Duduci udarili na nas. Kad god udari neko na nas, ispusi i taj neko i mi. A Albanci na nas racun hajrovali.
Čuj, hajrovali na račun nas!

Prvi na Balkanu pročitali velikosrpske igrarije i organizovali se. U početku ilegalno, kroz udruženje pisaca, Ibrahim Rugova, kasnije i institucionalno, Azem Vllasi, i razmotirali sve Slobine igrarije.
Na tome se Albancima može samo čestitati i od njih učiti.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#62 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by GeeTnT »

farisovo wrote:
Vizionar 1985 wrote:Srbi i mi pocuclali najvise u ovim ratovima. Duduci udarili na nas. Kad god udari neko na nas, ispusi i taj neko i mi. A Albanci na nas racun hajrovali.
Čuj, hajrovali na račun nas!

Prvi na Balkanu pročitali velikosrpske igrarije i organizovali se. U početku ilegalno, kroz udruženje pisaca, Ibrahim Rugova, kasnije i institucionalno, Azem Vllasi, i razmotirali sve Slobine igrarije.
Na tome se Albancima može samo čestitati i od njih učiti.
Batali tu pricu...nema na svijetu naroda koji nije pretrpio vecu torturu o Albanaca. Ono sto su im Srbi radili godinama ni Spielberg ne moze docarati, a raspad Juge Albancima je pao kao kec na deset....inace i danas bi bili trovani, prebijani i robovi..
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#63 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by orinoco »

GeeTnT wrote:Batali tu pricu...nema na svijetu naroda koji nije pretrpio vecu torturu o Albanaca. Ono sto su im Srbi radili godinama ni Spielberg ne moze docarati, a raspad Juge Albancima je pao kao kec na deset....inace i danas bi bili trovani, prebijani i robovi..
Koja je to tortura, kakva, šta je čini, koju su Srbi radili Albancima. Da li su Albanci primjenjivali slične metode prema Srbima?

Da li su Albanci na Kosovu u vrijeme SFRJ bili u drugačijem pravnom statusu u odnosu na druge državljane SFRJ? Koliko njih, procentualno, nije bilo socijalno zbrinuto u odnosu na druge u SFRJ, i zašto? Koliko su bili obrazovani, ili nisu, i zašto, koliko su brojčano velike bile porodice, itd. Jesu li imali svoje političke predstavnike u svim nivoima vlasti SFRJ, ko ih je birao? Da li su Albanci sa Kosova imali ideje i planove secesije Kosova i ujedinjenja te teritorije sa teritorijom Albanije?
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#64 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by GeeTnT »

orinoco wrote:
GeeTnT wrote:Batali tu pricu...nema na svijetu naroda koji nije pretrpio vecu torturu o Albanaca. Ono sto su im Srbi radili godinama ni Spielberg ne moze docarati, a raspad Juge Albancima je pao kao kec na deset....inace i danas bi bili trovani, prebijani i robovi..
Koja je to tortura, kakva, šta je čini, koju su Srbi radili Albancima. Da li su Albanci primjenjivali slične metode prema Srbima?

Da li su Albanci na Kosovu u vrijeme SFRJ bili u drugačijem pravnom statusu u odnosu na druge državljane SFRJ? Koliko njih, procentualno, nije bilo socijalno zbrinuto u odnosu na druge u SFRJ, i zašto? Koliko su bili obrazovani, ili nisu, i zašto, koliko su brojčano velike bile porodice, itd. Jesu li imali svoje političke predstavnike u svim nivoima vlasti SFRJ, ko ih je birao? Da li su Albanci sa Kosova imali ideje i planove secesije Kosova i ujedinjenja te teritorije sa teritorijom Albanije?
Tako razmislja neko ko je balavac ili neko ko navijacki nastupa...ja svoju teoriju mogu pokriti onim sto sam licno vidio, dozivio, procitao...
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#65 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by orinoco »

GeeTnT wrote:Tako razmislja neko ko je balavac ili neko ko navijacki nastupa...ja svoju teoriju mogu pokriti onim sto sam licno vidio, dozivio, procitao...
Vidi, ja tebe nijednim slovom nisam uvrijedila, niti mi je namjera bila takva. Zašto ti mene vrijeđaš, zašto jednostavno ne napišeš da ne znaš... :-)
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#66 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by japin_mutapi »

orinoco wrote:
GeeTnT wrote:Batali tu pricu...nema na svijetu naroda koji nije pretrpio vecu torturu o Albanaca. Ono sto su im Srbi radili godinama ni Spielberg ne moze docarati, a raspad Juge Albancima je pao kao kec na deset....inace i danas bi bili trovani, prebijani i robovi..
Koja je to tortura, kakva, šta je čini, koju su Srbi radili Albancima. Da li su Albanci primjenjivali slične metode prema Srbima?

Da li su Albanci na Kosovu u vrijeme SFRJ bili u drugačijem pravnom statusu u odnosu na druge državljane SFRJ? Koliko njih, procentualno, nije bilo socijalno zbrinuto u odnosu na druge u SFRJ, i zašto? Koliko su bili obrazovani, ili nisu, i zašto, koliko su brojčano velike bile porodice, itd. Jesu li imali svoje političke predstavnike u svim nivoima vlasti SFRJ, ko ih je birao? Da li su Albanci sa Kosova imali ideje i planove secesije Kosova i ujedinjenja te teritorije sa teritorijom Albanije?
SFRJ i Srbija nisu jedno te isto
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#67 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by GeeTnT »

orinoco wrote:
GeeTnT wrote:Tako razmislja neko ko je balavac ili neko ko navijacki nastupa...ja svoju teoriju mogu pokriti onim sto sam licno vidio, dozivio, procitao...
Vidi, ja tebe nijednim slovom nisam uvrijedila, niti mi je namjera bila takva. Zašto ti mene vrijeđaš, zašto jednostavno ne napišeš da ne znaš... :-)
Tesko da ti na osnovu tvojih postova mogu povjerovat da imas zaista zelju da saznas istinu i odgovore na pitanja koje si postavila. Takodje ne vidim ni uvredu, jer sumnjam da si imas dovoljno godina da shvatis sta su Albanci prozivljavali u vrijeme SFRJ, a pogotovo nakon Titove smrti. Ako zaista zelis da znas istinu, za pocetak predlazem da procitas knjigu Philipa Cohena "tajni Srpski rat " pa ako ti nesto nije jasno dodji da pricamo...Usput pogledaj video na DW o stradanjima na Kosovu, a onda pitaj kakav to sklop mora biti necovjek koji poslije postrojavanja cijelog sela, zatim strijeljanja kaze drugom idi donesi par gajbi piva "ozednjeli smo"...itd
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11528
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#68 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by japin_mutapi »

jacanje „albanskog faktora" nije i ne moze biti negativno jer je na racun „srpskog faktora" koji je uzrok kriza, nestabilnosti i ratova zadnjih 200 godina tj. od prvog srpskog ustanka
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#69 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by GeeTnT »

japin_mutapi wrote:jacanje „albanskog faktora" nije i ne moze biti negativno jer je na racun „srpskog faktora" koji je uzrok kriza, nestabilnosti i ratova zadnjih 200 godina tj. od prvog srpskog ustanka
Tacno.

2. decembra 1990. godine, na svetoj arhijerejskoj liturgiji u Sabornoj crkvi u Beogradu, izvršeno je ustoličenje novoizabranog patrijarha, koji je tim činom dobio sva prava i dužnosti koji mu po kanonima i crkvenom Ustavu pripadaju. Po običaju koji vlada u SPC, patrijarh Pavle je naknadno ustoličen i u Pećkoj patrijaršiji. Od novoizabranog poglavara Srpske crkve mnogo se očekivalo, pa su episkopi patrijarhu Pavlu to odmah i dali do znanja. Po rečima episkopa (tada moravičkog) Irineja Bulovića, SPC je na patrijaršijskom prestolu dobila "čoveka, monaha, duhovnika, episkopa i prvojerarha koji će svima nama, vaistinu, biti putokaz i putovođa na putu duhovnosti, na putu stvarne duhovne obnove i blagodatnog preporoda našeg napaćenog i krstonosnog naroda, na putu kojim vascela Crkva naša putuje ka Carstvu Božijem". Najjasniji i najkonkretniji u izražavanju očekivanja i želja bio je mitropolit dabrobosanski Vladislav, predsedavajući Izbornog sabora. Za vreme "trpeze ljubavi", podigavši čašu i nazdravljajući Njegovoj svetosti patrijarhu Pavlu, mitropolit Vladislav je između ostalog rekao: "Želim da li Srbiji koja preživljava teške dane, više nego mi van Srbije, Gospod Bog pomogne da Srbi pođu pravim putem, putem svetosavskim za dobro srpskog naroda i Srpske crkve." "Želimo Vam .od Boga dug život, dobro zdravlje i da spasete što se da spasti. Mislim na Kosovo i Metohiju koji krvare. To je naša kolevka, naša majka. Bojim se da će krvariti i u Sandžaku, ako se bude vodila politika kako se sada vodi. Kao, sve je u interesu 'bratstva i jedinstva', a mi izgubismo sve što je srpsko. Tako će biti i u drugim krajevima gde su Srbi brojčano u manjini, gde se hoće da postojimo samo kao Srbi katoličke vere ili kao Hrvati rimokatoličke vere. To ne može da bude, to se ne srne dozvoliti. Mi polažem o velike nade u Vas i imamo veliko poverenje, jer Vas rukovodi ljubav. U ime svih arhijereja, dižemo ovu čašu za zdravlje i dug život našeg novog Patrijarha Pavla."

..a onda pitaju ko nas zavadi..
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#70 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by orinoco »

japin_mutapi wrote:
orinoco wrote:Koja je to tortura, kakva, šta je čini, koju su Srbi radili Albancima. Da li su Albanci primjenjivali slične metode prema Srbima?

Da li su Albanci na Kosovu u vrijeme SFRJ bili u drugačijem pravnom statusu u odnosu na druge državljane SFRJ? Koliko njih, procentualno, nije bilo socijalno zbrinuto u odnosu na druge u SFRJ, i zašto? Koliko su bili obrazovani, ili nisu, i zašto, koliko su brojčano velike bile porodice, itd. Jesu li imali svoje političke predstavnike u svim nivoima vlasti SFRJ, ko ih je birao? Da li su Albanci sa Kosova imali ideje i planove secesije Kosova i ujedinjenja te teritorije sa teritorijom Albanije?
SFRJ i Srbija nisu jedno te isto
Raspad SFRJ počeo je i završio na Kosovu. Ne opravdavam i osuđujem sve zločine i zločince, obje strane. Ne treba zaboraviti ponašanje kosovskih Albanaca godinama prije početka jugoslovenskih ratova, u vrijeme SFRJ. Prve političke krize u SFRJ nastale su i djelovanjem albanske iredente i inicijativom otcjepljenja Kosova od Jugoslavije, sve pod uticajem Enver Hodžine politike.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#71 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by GeeTnT »

orinoco wrote:
japin_mutapi wrote:
orinoco wrote:Koja je to tortura, kakva, šta je čini, koju su Srbi radili Albancima. Da li su Albanci primjenjivali slične metode prema Srbima?

Da li su Albanci na Kosovu u vrijeme SFRJ bili u drugačijem pravnom statusu u odnosu na druge državljane SFRJ? Koliko njih, procentualno, nije bilo socijalno zbrinuto u odnosu na druge u SFRJ, i zašto? Koliko su bili obrazovani, ili nisu, i zašto, koliko su brojčano velike bile porodice, itd. Jesu li imali svoje političke predstavnike u svim nivoima vlasti SFRJ, ko ih je birao? Da li su Albanci sa Kosova imali ideje i planove secesije Kosova i ujedinjenja te teritorije sa teritorijom Albanije?
SFRJ i Srbija nisu jedno te isto
Raspad SFRJ počeo je i završio na Kosovu. Ne opravdavam i osuđujem sve zločine i zločince, obje strane. Ne treba zaboraviti ponašanje kosovskih Albanaca godinama prije početka jugoslovenskih ratova, u vrijeme SFRJ. Prve političke krize u SFRJ nastale su i djelovanjem albanske iredente i inicijativom otcjepljenja Kosova od Jugoslavije, sve pod uticajem Enver Hodžine politike.
Sve to sto si napisala je dobro smisljeni scebario za buduca desavanja...samo ima jedna stvar koji je jako bitna, a ti je "Srbi su mogli biti podijeljeni oko Milosevica, ali kad je bilo rijeci o velikoj Srbiji onda su tu stojali vecinski i po cijenu rata."
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#72 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by ljevoruki »

Ne treba zaboraviti ponašanje kosovskih Albanaca godinama prije početka jugoslovenskih ratova, u vrijeme SFRJ. Prve političke krize u SFRJ nastale su i djelovanjem albanske iredente i inicijativom otcjepljenja Kosova od Jugoslavije, sve pod uticajem Enver Hodžine politike.
Apsolutno netacno. Srpska propaganda i njihovo vidjenje istorije, pravde i slobode.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#73 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by orinoco »

ljevoruki wrote:
Ne treba zaboraviti ponašanje kosovskih Albanaca godinama prije početka jugoslovenskih ratova, u vrijeme SFRJ. Prve političke krize u SFRJ nastale su i djelovanjem albanske iredente i inicijativom otcjepljenja Kosova od Jugoslavije, sve pod uticajem Enver Hodžine politike.
Apsolutno netacno. Srpska propaganda i njihovo vidjenje istorije, pravde i slobode.
Ratovi su završeni, podjele su izvršene, bar za narednih 30-50 godina. Ništa ti neće biti, politika tvojih interesnih grupa neće biti narušena, ako i sam priznaš da jeste ovako kako sam napisala. Ako i nećeš, ne smeta, istorija Kosova i SFRJ nije bila tako davno da nema jasnih dokaza :-)
User avatar
Ecci
Posts: 441
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#74 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by Ecci »

Htjeli mi to priznati ili ne, Albanci su novi hegemoni Balkana.
Kad kažem Albanci, mislim na sve one koji žive u ex Yu + Albanija.
To će biti olakšano izgradnjom infrastrukture koja je planirana u narednih 10 godina.

Imaju oni doduše dosta svađe i čarki u svojim redovima, ali drže pravac.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#75 Re: Negativne posledice daljeg jačanja “albanskog faktora”

Post by GeeTnT »

orinoco wrote:
Ratovi su završeni, podjele su izvršene, bar za narednih 30-50 godina. Ništa ti neće biti, politika tvojih interesnih grupa neće biti narušena, ako i sam priznaš da jeste ovako kako sam napisala. Ako i nećeš, ne smeta, istorija Kosova i SFRJ nije bila tako davno da nema jasnih dokaza :-)
Eto vidis, cim spominjes tudje interesne grupe znaci da imas svoju i to ne bi bilo nista cudno da se kroz tvoje postove ne osjeti rast ocnjaka na sve sto nije po misljenju bas tvoje "interesne grupe"...za narednih 30-50 godina nece biti STA? Ubijedjen sam das je ta interesna politicka ratna ili kako hoces "grupa " preuzela samo stanje mirovanja po principu "daj sta das"?
..ili..
Kada već od Hrvatske nismo uspeli baš nimalo da odlomimo, neka se bar pravoslavno srpsko stado vrati na tamošnje livade, jer, kao što je patrijarh imao običaj da kaže, "čije je stado od njega je i livada". Ko zna, možda u budućnosti...
Post Reply